Jump to content

Последният филм, който сте гледали...


Recommended Posts

American Ultra (2015). 8/10

Всъщност въпреки пародийния сюжет, филмът беше съвсем убедителен.

А актьорите, които принципно не харесвам особено, към края ми бяха съвсем симпатични и разбираеми в образите си.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път се убедих , че не съм нежна , романтична душа :) . Гледах този късометражен филм : 

http://vbox7.com/play:0d0bf45d02

 

И мога да кажа само : радвам се , че е само половин час, подобен род филми явно не са за мен , зарадваме , обаче рекламата на книги вътре, чак си заплюх и книга за четене, а най-важното е, че по някакъв странен начин ми навя спомен за love letter. Нежното чувство, което оставя филма на Иваи май няма как да бъде достигнато, чак съм на кантар да не си го пусна пак ( продължавам да го пазя на харда, вече толкова време )  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hitman: Agent 47.  

За екшън бива, две яки сцени .. За смисъл...еми като средна корейска история за големия и силния, но плачат малко и не ходят до тоалетната в кадър, и заради това ще кажате, че не играят добре.

И искам бурята вече да свърши... ама че неделя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо едно голямо разочарование: "Ai no Korida" от 1976 г. Очаквах по-стабилна ретроспекция на живота на главната героиня, защото филмът е по реален случай и въпросната дама има, така да го кажем, доста "пъстро" минало и е сериозно болна ментално. Вместо това получих предимно неприятен за гледане порняк. Не знам защо си въобразявах, че щом филмът е от 70-те, няма да се набляга само на сношенията:) Като цяло историята беше предадена по най-тъпия начин - нямаше предистория, нямаше заключителна равносметка какво става след убийството. Само плющене и истерия. Все едно да прочета реалния случай в Уикипедия, но само "на сензацията" и подправен с гадни психарски картинки.

 

Не го препоръчвам на никого;)

 

Ai_No_Corrida_930013.jpg

 

Второ - един приятел с добър вкус ми каза за "Project X", за което му благодаря, защото иначе не бих погледнала американска комедия за тинейджърско парти:) Имаше редица страхотни попадения във филма + чудесното режисьорско решение всичко да се представи като аматьорски документирана случка:) Определено ми хареса, пробвайте го и не се плашете от първоначалните дребни мащаби - после става зверски компот;)

 

project_x.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случих и аз на един съвсееем свободен деееен и си го направих кино-фестивал :) За щастие се случиха и добри попадения (което е добре, защото бая порових и щеше да ме е яд иначе).

 

За "Monster Hunt" вече се разписах във форума ;) Сега два филма по реални случаи - първият по-скоро весел, вторият - по-скоро депресиращ.

 

find_me_guilty15.jpg

 

Find me Guilty - тук имате възможността да видите бачо ви Вин Дизел като дърт италиански чичак с коса, който има образование до 6 клас и се защитава сам в съда вкупом с родата си до девето коляно :) Звучи смешно, но всъщност не е комедия и (поне така гласят надписите във филма) повечето речи на защитниците, обвинителите и свидетелите по делото съответстват на реалния протокол по случая. Има смешни моменти, има и горчиви такива. Бабанката прави страхотна роля, поради която му прочетох биографията и разбрах, че Дизел хич не е толкова тъп, колкото изглежда на пръв поглед. Аууу, и без малко да забравя - любимият на всеки кино-ценител джуджак Питър Динклидж също участва ;)

 

640_Stanford_Prison_Experim.jpg

 

Stanford Prison Experiment - плашеща реална картинка на смачкването на човешката личност от една страна и садистичното увличане по властта на човешката личност от другата страна. Ще допадне на интересуващите се от психология, но те сигурно вече са го гледали или поне са чели за експеримента. Филмът проследява опит на психолози да пресъздадат условията на затвор със затворници и надзиратели - всичките доброволци-колежанчета, включили се в проекта за 15 долара на ден. Само да уточня - не е някакъв безсмислен ужас, уплахът за зрителя е предимно психологически, защото вижда какъв жалък пластилин е човешкото съзнание и как се размеква само за шест дни, дори и при наблюдателите на експеримента.

 

keeping-the-faith.jpg

 

И малко разведрявка - Keeping the Faith. История за двама приятели от детинство, единият равин, а другият - католически пастор, новатори-шоумени в синаногата и църквата :) Хлътват по детската си женска дружка, която се завръща в Ню Йорк. Ако не беше Нортън, едва ли щях да го погледна дори този филм, но картината се оказа и единствената му проява като режисьор :) С ръка на сърцето - хареса ми режисурата му, жалко, че не се е пробвал пак. Само мацката на раздора стоеше малко дървена, може би затова си е казал, че се оправя добре само с мъжките образи и трябва да спре с режсьорските си опити :) Приятно филмче с приятен хумор, втората половина е леко проточена и по-сантиментална от нужното, но като цяло се лапва без задавяне. Основният фокус е върху приятелството отвъд религиозната и полова принадлежност, а не върху романса (именно затова втората половина дразни ;)).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Crimson Peak" 

 

Визуално пиршество, но иначе финалът не ми донесе никаква наслада. Детайлите в костюмите и атмосферата бяха невероятно изпипани, но като история не се получи очакваното възмездие. Обаче Джесика Частейн направи изключителна роля, чак в средата на филма се сетих, че тя е Мърф от Интерстелар. Толкова комплексна игра на емоции, че открадваше всяка сцена, в която се появеше. Отгоре на всичко е много по-красива с тъмна коса, отколкото с червена. Заради нея си заслужаваше...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично останах много доволен от видяното вчера - с изключение на факта, че Синема Сити се изгавриха малко като бяха продали същите места за които бях купил билети преди около два месеца на някакви калъфи и се наложи да привикваме супервайзорката да оправя тъпотията (добре, че имаше свободни 4 места на горния ред, та се настанихме там), която само потвърди, че съм купил билетите действително преди два месеца.

Извън тези неуредици новия филм от поредицата ми хареса изключително много - подхода на Дж. дж. да се върне към използването на practical effects, миниатюри, реални макети и декори беше като свеж полъх след натъпканите до безобразие със CGI блестящи и танцуващи епизоди от предисторията на Лукас. Нова история, нови герои, нови възможности - старите бяха доста силни като поддържащи персонажи, но Хан Соло се открои сред тях като показа, че не е загубил и грам от чара си на контрабандиста Хан Соло :)

 Малко странно ми стоеше избора на главния лош - Кайло Рен с доста агресивен anger management, но може би на второ гледане няма да ми се вижда толкова странен. Имаше си всички елементи на поредицата, космически битки, дуели със светлинни мечове, дроиди, нова Звезда на Смъртта (рециклиране на някои идеи от оригиналната трилогия, но направено с вкус), този път Бунтовниците се трансформираха в Съпротива, а Империята - в Новия ред, но и от двете страни имаше герои и потърпевши. На моменти имаше накъсване на темпото, но нищо фрапиращо (или поне не видях такова) и си мисля дали няма да насилят малко поредицата с тези две години между отделните епизоди време, но това тепърва ще се изяснява.

При това излизане на филм от вселената всяка година мисля, че превръщането на сагата в конвейрен продукт от страна на Дисни не е много удачно, но все пак корпоративните резултати и финансовите резултати са по-важни от това да се отдели малко повече време за всеки филм преди окончателната му версия да дойде в кината. Ще видим как ще се отразят тези детайли на цялостния облик на тази поредица, дали ще загуби от първоначалната си инерция или ще станем свидетели на ново начало и качествени изпълнения.

Като че ли можеше да бъде малко по-дълъг този филм, май 135 минути не ми стигнаха на мен или съм свикнал на по-дълга продължителност покрай Хобит и Властелинът :)

Като цяло съм доволен от Силата се пробужда и бих го определил като по-добър от цялата prequel трилогия.

8/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 ... 8/10

Wong Fei Hung

И за мен Силата вчера беше добро нещо, макар и далеч от ентусиазма на детските ми спомени. Девойката беше добре, Фин малко по-зле, Индиана Джоунс много по-добре от напоследък, Лея ме натъжи, Люк също. (Много, много време.) Лошият е обещаващ, учителят Йода беше жена...

Основна разлика в мненията ни - филмът ми беше леко дълъг. Отиването до острова можеха да ми го спестят, то и без това се подразбираше напълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, глупости. icon_lol.gif
Вчера го гледах въпросният филм, четох някакви положителни ревюта преди това, гледам оценка в ИМДБ - 8.6 и си викам "деейм, може и да са струпали нещо добро"... Какво ти добро, все едно гледах рипоф на някой Марвел филм - чиста комедия с престрелки. Дори дядо Соло и баба Лея не успяха да спасят положението с появяванията си. Ако за теб Star Wars е Харисън Форд да пуска смешки и от време на време да стреля и това е в духа на старите филми, съветвам те да се насочиш към Индиана Джонунс /всъщност никой ли не забеляза, че половината филм беше имитация на Инди, но с по-стар и необръснат Харисън и бластери вместо патлаци?/. Даже сцената с рахнарите беше като тази с търкалящия се камък от Похитителите на кивота. baby.gif
Не, не, не. Къде бяха ученията за силата? Фин: "Ще използваме силата." Соло: "Силата не работи така" - сериозно ли? icon_lol.gif Къде бяха запомнящите се образи като Куай Гон и Оби Уан? Къде бяха злодеите от ранга на Дарт Мол? Битката им на Набу, Мейс срещу Палпатин, Оби Уан срещу Анакин? Къде? Кога!
Нима като използват различен начин на заснемане (по-малко зелени екрани) и щурмоваците се търкалят като кегли и корабите изглеждат като бракми от Лудия Макс, това е по в духа на старите филми? Не ме разсмивайте. Прикуелите поне имаха почерка на Лукас (най-лошото там беше Хейдн Кристенсен), а това дето гледах вчера имаше почерка на Frozen. "Що ще се връщаш на планетата? Да нямаш гадже? Готино гадже?" icon_lol.gif=%29%29.gif Rly??? Srsly? Pls, kill me.
Абсолютно трябваше да направят адаптация на Академията. Да използват някой от качествените злодеи като Марка Рагнос (ако някой се чуди откъде иде ника ми) и джедаи като Кайл Катарн. Можеха да наблегнат на джедаите, вместо на битките в космоса, дето се изтъркаха след епизод 3. Звездата на смъртта на стероиди беше най-тъпото възможно хрумване и я унищожиха по същия начин. А стратегията на Съпротивата беше егати смеха - влизаме, сваляме щитовете, взривяваме. Въпроси? Да действаме. doh.gif
Абе просто нямам думи. Това не беше SW, това беше рандом комикс от калибъра на Героите на галактиката. Blows.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега когато се потвърди това, което смътно предчувствувам с чиста съвест и ясно съзнание ще отида да гледам филма  :896767: . Малко обнадеждено от трите положителни коментара си изпросих компания, но явно години ще ми се натяква каква велика саможертва са направили заради мен  :ph34r: .

Надявам се да е поне бледа сянка на Star Wars и да е с ниво над двойката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еххх много си го преживявал, и много фенски го даваш Ргнрсе :). Предполагам, в тази логика си съвсем прав, аз почти съм забравила филма за две седмици т.е. и да е доста добро впечатление, не е чудо, като да ме държи будна нощем. Но пък и след като има продължение на нещо завършено, какво да очаква човек.

 

На мен прикуълите ми действаха адски депресиращо, а драмата в тях ми беше напълно непонятна и чужда. Може и да си били по-издържани технически, и да, отделих 50-60 часа да играя на Рали-симулатора им после, но пък цялата им схема ме отблъсна от Войните за много дълго. Все едно си си гледал цветенце в градинка и някой го е полял с .. нефт. Чистиш, псуваш... И не харесваш повече нито цветенцата, нито нефта...

 

Затова пък Новите войни, се опитах да видя през очите на дъщеря ми. (Макар че тя не гледа, де). Но ги третирах като Нови. Да, схематични са на сюжет, и не беше нужно да повтарят елементи като Звездата....но пък героите са си завладяващи или на мен ми действа още старата им харизма. Девойчето е много чисто и добро на излъчване и това ми помогна. Виж негърът е по-лошо решение, но да не е правен мен да сваля и убеждава? За публиката, на която разчита - ще работи. Тук ключов ще е вторият епизод и там ще да са всички мъдрости, които ти липсват. Понеже кой от всичките герои сега би могъл да бъде мъдър? Лея? Че тя винаги е тичала с плитките напред... Хан Соло? Няма начин... Чубака? Всички учители са избити или умрели. Бойните другари са си бойни .... Люк единствен би могъл да възстанови нещо... или не би могъл... Така че да видим и него, (не само по-забрадка.)

 

А за лошия не съм съгласна, той е много по-трогателен от всички лоши досега ... и честно казано не знам как ще оправят сюжета му. Никак не е брутален, няма извинение, а греховете му са твърде големи... единствено сега чакам да се окаже брат на новата принцеса... :) Но при мен актьорът дърпа точно тази нишка - един такъв свеж и млад и неадекватен: някой, без лице, който е безпомощен и се блъска в тъмното.. и същевременно умишлено се блъска, ръга и събаря помагачите... удавник, който дърпа спасителя надолу... не знаеш дали да му подадеш ръка или да го ритнеш по-навътре. Ако го ритнеш - що за човек си, ако го дръпнеш навън ... егати идиота си.

 

Но няма как да се повтори: което е било преди двайсет години няма как да се изпита сега със същата сила... нито очите, с които се гледа са същите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че ако не си болен фен - злоупотребил срамно много пъти с гледане на поредицата може и да ти хареса ? След около половин час  ще замъкна към киното двама такива индивиди. Единият не е гледал старите филми, а само новите - което за мен е обяснение защо се чуди какво му харесвам на тоя филм, другият много отдавна е гледал старите - не ги помни и има не особено приятен спомен от епизод I и II .

Проблема е, че заради мен ще се замъкнат в кино салона и честно казано малко ме е страх  :blink: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че ако не си болен фен - злоупотребил срамно много пъти с гледане на поредицата може и да ти хареса ? След около половин час  ще замъкна към киното двама такива индивиди. Единият не е гледал старите филми, а само новите - което за мен е обяснение защо се чуди какво му харесвам на тоя филм, другият много отдавна е гледал старите - не ги помни и има не особено приятен спомен от епизод I и II .

Проблема е, че заради мен ще се замъкнат в кино салона и честно казано малко ме е страх  :blink: 

 

Ми аз не се смятам за болен фен и през годините съм гледал старите филми най-много 2 пъти, новите - 3 или 4. Не знам дали това е срамен брой.

 

Бях забравил нещо за тоя последния на дисни.

Може би най-тъпото беше, че вече не е необходимо да тренираш години като джедай, за да надвиеш сит/дарк джедай/whatever с червен меч, достатъчно е да направиш един майнд трик и да се размотаваш из вражески кораб 15 минути. Даже някъв жалък щурмовак от Южна Негрия, дето преди това го преби негов колега с електрическа пръчка, може да затрудни сополивия клонинг на Вейдър.

 

П.П. Очаквайте следната реплика от Рей в епизод 8: "Ай ем йор къзин!!!" icon_lol.gif (пак в духа на старите филми icon_razz.gif)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз съм си болен фен -  преди строгата забрана, която си наложих, старите филми съм ги гледала около 45-50 пъти. В един момент спрях да ги броя и не съм сигурна. Новите - те са ми болна тема. Не харесах първият, вторият го намразих от воле ( въпреки това съм ги потретвала ) . Последната част отказвах да я гледам, но ме измамиха , което се оказа за добро. За мен Star Wars  започва от трети епизод :) .

А за това дисни изпълнение съм и в двата лагера - по-добре е от двойката, но........Няма смисъл да те допълвам, обаче пъпчивият тинейджър ме накара да се зачудя сценариста гледал ли е някога предходните серии или си е хронично тъп, та да изтърве основното в тъмната страна ?

Твърде много ми прилича на слабо продължение на любим филм, но не чак толкова слабо, че да те разочарова или откаже. Освен всичко, самата новина за епизод 7 я приех на нож и очаквах да е по-голям бълвоч и мога да кажа, че почти ми хареса. Смело чакам продължението и се надявам, че то  ще е по-добро.

 

П.П. Ако е братовчедка  добре, само сестра да не я изкарат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз не се смятам за болен фен и през годините съм гледал старите филми най-много 2 пъти, новите - 3 или 4. Не знам дали това е срамен брой.

 

Бях забравил нещо за тоя последния на дисни.

Може би най-тъпото беше, че вече не е необходимо да тренираш години като джедай, за да надвиеш сит/дарк джедай/whatever с червен меч, достатъчно е да направиш един майнд трик и да се размотаваш из вражески кораб 15 минути. Даже някъв жалък щурмовак от Южна Негрия, дето преди това го преби негов колега с електрическа пръчка, може да затрудни сополивия клонинг на Вейдър.

 

П.П. Очаквайте следната реплика от Рей в епизод 8: "Ай ем йор къзин!!!" icon_lol.gif (пак в духа на старите филми icon_razz.gif)

Хаха, тука си абсолютно прав, Рагносе. 

Този "дарт вейдър" беше толкова голям слабак, че се изложи пред цялата планета и милиардите  зрители. Наистина не го очаквахме това! :)  

Иначе аз не бях гледала старите серии и след като си ги припомних, виждам, че това е нещо като римейк на "Нова надежда". Наистина ми стопли душата. Оказва се, че по-младите зрители, които знаят предимно новите серии не чувстват носталгията и удоволствието/ Твърде жалко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно приликата с "Нова надежда" е онова, което може да вдъхнови хейтъра в мен, от друга страна толкова да го обичам тоя филм, че и бледо негово копие ме оставя доволна .Забраната тия дни ще отиде по дяволите  :896767: ,защото там е

1. Повече Хан Соло

2. Показно как се трепе звездата на смъртта и да не продължавам  :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ето ви един болен фен на филма. Аз бях от онези деца, които седяха на стълбите на кино Сердика, за да гледат "Империята отвръща на удара" отново и отново. Само, че едва ли ще се засиля към кино салоните сега. Ще си го дочакам в хубав рип. Толкова много маркетинг опредено ме дразни. Филмите от prequel-а бяха твърде голямо разочарование.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...