Jump to content

Последният филм, който сте гледали...


Recommended Posts

"47 Ronin"

Наистина не очаквах, че ще е толкова зле. Казвах си, че хората твърде много го оплюват, че може да е просто хейтване. Но за съжаление на всички хубави актьори в него, пропилени са излишни пари. И изгубено време. Не ми се коментира дори. Препоръчвам просто да го подминете без никакви резерви. На всичко отгоре английският на японците звучи толкова пародийно в случая, че само засилва усещането за третокачествена продукция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"47 Ronin"

Наистина не очаквах, че ще е толкова зле. Казвах си, че хората твърде много го оплюват, че може да е просто хейтване. Но за съжаление на всички хубави актьори в него, пропилени са излишни пари. И изгубено време. Не ми се коментира дори. Препоръчвам просто да го подминете без никакви резерви. На всичко отгоре английският на японците звучи толкова пародийно в случая, че само засилва усещането за третокачествена продукция.

 

Защо не ме предупреди по-рано? Защо!?

Споделям напълно мнението. Всичките тези фантастични елементи ми дойдоха напълно излишни. А английското аудио беше пиронът. Може би моите очаквания бяха прекалено големи или съм привикнала с азиатския начин на заснемане и т.н., но се оказа голямо разочарование за мен.

 

Иначе си прегледах и

%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%

Мислех си, че след книгата филмът ще е разочарование, но се оказа точно обратното - много добре пресъздава емоциите от романа.

 

 

bianca-come-il-latte-rossa-come-il-sangu

 

Тук вече италианците се представиха на средно ниво, не знам защо решиха да не следват плътно сюжета на книгата, но определено не е било за добро. Липсваха ми терзанията на Лео и всичко изглеждаше много по-повърхностно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ронините си бяха толкова зле колкото очаквах :) . излъгах малко по-добре от очакванията ми бяха ( вместо потресаващо зле, са само зле), Джин си е все още дърво и като никога пародийният английски на японците го разбирах и това ме изненада. Обаче само на мен ли ми направи впечатление, че са съсипали Chusingura 1/47 ? Мъка бяха, ама какво да се прави фенщина. Тези, който не са го гледали все още спокойно могат да го пропуснат и аз лична препоръчвам оригиналната история, която според мен е много добра - Chusingura 1/47 :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го изтеглих ... и тъкмо се нахъсъх ( приготвих си пуканки и кола ) да го гледам след пак едни такива коментари  иииииииииии греда ... сега трябва да минат поне още два за да се абстрахирам и от вашите, ами така де, нали и без това е изтеглен , на мен може да ми хареса ...

dalton-tmc.jpg

 

 

Е няма такъв филм който да ме кара да се превивам от смях всеки път когато го гледам ,( излъгах има още два но този ми е фаворит) , Французите доста добре са си свършили работата по филма ... и анимациаята много се смея  , но филма си е .... :rofl::28558::up:

 няма такива образи хахахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, но да отбележа аз обичам Киану Рийвс, въпреки цялата му недъгавост обичам и Аканиши Джин :) , голяма част от японците във филма ги знам и ги харесвам и горещо ти препоръчвам оригиналната история, филма макар и дълъг е много добър, а този е бозичка :D , но и аз бих го гледала на твое място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има надежда за американското кино. Ето това е един ,меко казано,великолепен филм. Препоръчвам го с две ръчички. Много силна роля на Хоакин Финикс,който дори и да не ми е любимец,тук ме впечатли доста. А гласът на Саманта. Ммммм.........

6a8462c88f36cd88.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се стори малко муден. Иначе Хоакин си е актьор от класа, няма спор. Би ми се искало да го видя в театрална постановка, сигурна съм, че ще е истинска наслада за окото.

Но идеята за филма е много хубава. Какво хората очакват от човешките взаимоотношения и от една връзка, кое е по-важно - тяло или душа, можем ли наистина да намерим сред хората перфектния партньор, след като сме такива егоисти в повечето случаи. Какво всъщност представлява човекът, може ли един ИИ да се нарече човек без тяло...  И накъде сме тръгнали ние хората. Въобще много неща, за които да се замислиш.

 

Иначе много награди гледам е получил. Май не съм виждала толкова за филм досега. :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувство , а и не само ,че тук всички гледат сериозни филми и само аз съм по несериозните смешни лишени от драматизъм филми .

How_High_soundtrack_album.jpg

 

харесва ми да гледам филми които не ме карат да мисля за нищо , така мога да си почина психически от натовареното ежедневие и да релаксирам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що изгледах "Audition" на Такаши Миике и честно казано изобщо не съм впечатлена <_< Някаква мътна и кървава дивотия, която не успя да предложи нито естетика, нито динамика, нито дълбок смисъл. Ако беше страшна, можеше да мине за ужас, ама и за това не става. Общо взето едно огромно разочарование от 1 ч. и 50 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Миике винаги трябва да имаш едно на ум. Може да е продуктивен, но не винаги успява да покрие очакванията на зрителя, въпреки че той самият казва, че снима за собствено удоволствие. Аз затова много му се ядосах като гледах Aku no kyoten. Направи касапница от иначе добрата идея и интересното начало. Но пък после се реабилитира с Wara no tate.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз никакви очаквания нямах, цъкнах го напосоки в един руски сайт за гледане на филми онлайн, просто щото синопсисът ми се стори интересен (а и щото е японски филмът ;)) Но след края на филма първо си казах "Изгубих си времето", а после видях, че е на Миике. Това, че сладката девойка ще се окаже кофти изненада, беше прозрачно ясно от самото начало. Не само не ме изненада този факт, ами допреди това седях, скучах и се питах нетърпеливо "Няма ли да минат към същината на въпроса?". Прескоците от реалност към "гласове в главата", спомени, сънища и видения ми се сториха прекалено много и прекалено насечени, садистичните изцепки не носиха кажи-речи никакво послание, така че пак само запълваха времето, напъвайки се да ужасят зрителя... Strange Circus примерно си имаше и психо-елементите, и горчетата, и виденията, но държеше интересна сюжетна линия, имаше куп въздействащи и естетически издържани кадри и ме изненада неведнъж. Audition за мен се състоеше в близо два часа чакане да стане това, което знаех, че ще стане, при това без дълбоко обрисуване на образите. Седях и си плетях гривнички като някоя баба на латиноамерикански сериал :28558:

 

Сори за многословието, ама още съм афектирана от безсмислеността на тази "творба"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нацелих в един руски сайт събрани всички филми взели Оскари като се почне от 1927 година, та до ден днешен. Сега съм на "Трамвай "Желание"" 1951 година. Привлече ме това, че Тенеси Уилиямс е един от сценаристите, а главната мъжка роля се изпълнява от Марлон Брандо. Любопитна бях да видя и Вивиан Ли. Хареса ми филма, но ми е малко трудно, да възприемам онова време. Като цяло - струва си да се гледа. Сега изтеглих следващия от 1951 година - "Място под Слънцето", там пък ще ми е интересно да видя Елизабет Тейлър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей в такива моменти наистина ме е яд, че не знам руски.......Вивиан Ли , Елизабет Тейлър, Натали Ууд, Пол Нюман  :) . Ако не стана ясно искрено ти завиждам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Princess & 7 Kung fu Masters - Wong Jing пак се намеси в жанра с поредната комедия с бойни изкуства, наблъскана с един тон звезди и още повече типични за режисьора елементи. Не беше чак толкова дразнещ като някои други негови творения (High risk примерно), но не бше и нещо впечатляващо то ранга на God of Gamblers (учудващо за мен и двете части доставиха), дело на същия творец.

 Имаше смях, използване на ефекти, крадено от два тона филми преди него - най-се забелязваха приликите с Кунг Фу Тупалки, от всички бойци Philip Ng показа някакви по-специални умения, другите бяха похабени в действието - жалко наистина, но поне този път Jia Luxia беше в женствена форма :up:

4/10

Rigor Mortis - брилянтен филм според мен, перфектния филм с който се отдава почит на цял един поджанр в азиатското кино (това с китайските вампири и ловците им), доведен до нови висоти с появата на първия Mr. Vampire & Spooky Encounters. Еталони в жанра и неслучайно режисьора на този филм посвещава творението си на двама актьори от екипа на заснетия през '85 филм - Lam Ching Ying & Ricky Hui.

В Rigor Mortis има всичко за което мога да си помисля като филм от жанра за подскачащи трупове и даоистки монаси - тъмни сили, побъркани жители на блока където се развива действието, мистерии, китайски вампири, дори бяха набутали малко бойни изкуства ей така за пълно мое удоволствие.

В ролите участват половин дузина добре известни на феновете лица, като половината от тях са участвали в първия Mr. Vampire - прекрасни изпълнения на всички в това малко странно, но не и задължително плашещо упражнение по китайски ужасии wink.gif

Но за мен е едно преживяване и затова го класирам като един от най-добрите филми които съм гледал напоследък

10/10

Royal Warriors (In the line of duty 1/2) - заради такива филми обичам този жанр - ей заради такива образци, правени преди много години се качих на влака наречен martial arts movies и не съм слязъл и досега.

Има спор относно алтернативното заглавие на филма, в някои справочници е показан като In the line of duty 1, въпреки че е правен '86, а този който се води 2-ра част (Yes, Madam!) е правен една година по-рано - заблудена работа по хонконгски.

Но тук имаме разгърната типична история за отмъщение, която без много предистория направо скача в действието и оттам до края е едно бясно търчане по улиците на Хонконг (и предградията му), като срещу отбор Психопати имаме отбор Отмъстители, който включва Michelle Yeoh (Reign of assassins, Yes, Madam, Police Story 3, The Tai chi Master), Hiroyuki Sanada (Ninja in the Dragon's den, The Last Samurai, Sunshine) & Michael Wong (Thunderbolt, Beast Cops, House of Fury), които правят това което могат най-добре, а именно трепането на лоши задници.

 Прекрасен екшън, още по-прекрасни бойни сцени - повече не ми трябваше :28558:

10/10

 

The Hunger Games: Catching fire - оказа се, че след първия филм реших да не гледам продълженията, но в една вечер, когато нямаше какво друго да се прави, се реших да го пусна, като се надявах, че ще се окаже същата прокисната боза като първия, но бях изненадан. Това продължение беше по-добро от оригинала (което се случва доста рядко) и не усетих как минаха два часа и малко повече. И атмосферата беше различна и предизвикателствата, а крайната сцена даде нов тласък на събитията след това.

Този път имаше малко повече съспенс и самата структура на филма бе лишена от прекалено много лиготии, макар че Станли Тучи беше звездата в като превзетото и изкуствено конферансие. Напомни ми малко на "Бягащия Мъж" (онзи с Арни), където пак имаше забавление за масите под форма на шоу. Да се надявам, че накрая ще свърши по подобен начин, като Катнис изтербва всички олигофрени с остро влизане отзад :up:

6/10

Играта на Ендър - признавам си, че не съм чел книгата, но този филм не беше зле - при мен проработи, макар и в края да беше малко кратичък, досетих се за туиста малко рано и се оказа, че може да очакваме продължение. Дядо Форд Ескорт се държеше подобаващо като ръмжащ командир (ики каквото беше там). Ендър се оказа баси коравото копеленце, явно тренировките с брат му са били ползотворни.

6/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...