Jump to content

Последният филм, който сте гледали...


Recommended Posts

:lol: nikomila, мда, вероятно трябва да изгледам и този, че малко да ме постресне, че още са ми забавени движенията.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D искаш да направиш скок от приказно идиличния Сайгон в бруталната англосаксонска действителност? Не е лоша идея за събуждане. :) Ето още едно предложение, което лично мен добре ме поразтърси наскоро:

 

True North (2006, UK, Ireland, Germany)

 

51mrdsbvv0L._SS500_.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

defiance_2008.jpg

 

Това е филм, който държи зрителя почти през цялото време в напрежение! Но го препоръчвам на хора, обичащи филми за Втората световна война, а тези които не обичат, може би ще ги привлече факта, че историята е по истински случай (което мен лично наистина ме изуми :unsure: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D искаш да направиш скок от приказно идиличния Сайгон в бруталната англосаксонска действителност? Не е лоша идея за събуждане. :) Ето още едно предложение, което лично мен добре ме поразтърси наскоро:

 

True North (2006, UK, Ireland, Germany)

 

51mrdsbvv0L._SS500_.jpg

Току-що го изгледах. И докато го гледах, очите ми ставаха все по-кръгли. Отвратена съм докъде може да падне човек :mad: Идеше ми да се кача на кораба и да ги подлепна с веригата. А след като филмът свърши, се разревах с глас. Не знам доколко самата история е истинска, но напълно вероятно е да са се случвали такива неща и дори да продължават /имаме много тъпи емотикони/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и моята реакция беше подобна, ревах от гняв и безсилие. И съм сигурна, че подобни неща са се случвали и продължават да се случват. За съжаление. Човекът понякога е по-лош и от звяр.

 

или както още Шекспир е казал в "Ричард III": "No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast", в превод: "Във всеки звяр има капка милост. В мен я няма, значи звяр не съм" - цитирам по памет превода на Валери Петров, извинявам се, ако не е точен.

Така завършва един от любимите ми филми, "Влакът-беглец" на Кончаловски по сценарий на Куросава.

Съвсем се отплеснах, слагам в спойлер, за да не разводнявам темата.

 

 

 

 

Аз снощи гледах този: The Hovering Blade (Japan, 2009)

 

The_Hovering_Blade_2009_4509_poster.jpg

 

При тази тема (баща отмъщава за убийството на дъщеря си) и с наличния актьорски потенциал очаквах много по-силен филм, а този се точеше някак вяло, 2-3 пъти заспивах докато успея най-накрая да го догледам. Но музиката на Kenji Kawai беше прекрасна (както винаги).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много харесвам Акира Терао. За първи път го видях в "Affectionate Time" /играе собственик на кафене в планински курорт, който не може да прежали загиналата си съпруга и постоянно говори с нея /. Оттогава си мечтая за това място. Сериалът е единственият, който все още ми стои на харда, а беше един от първите, които гледах. А в "Change" беше голяма лисица и имаше леден поглед. Последно гледах с него и Ери Фукацу "The Professor and His Beloved Equation" /разбрах, че има и книга/ Направо ми преподадоха урок по толерантно отношение към хората с проблеми, но по японски, без излишни драми.

image008.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе, пропусна да кажеш и по математика. ;) Велик филм, който скоро ще се сдобие с наши си буквички.

 

А гледала ли си този? По последния сценарий на Куросава, Терао просто излъчва самото благородие тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе, пропусна да кажеш и по математика. ;) Велик филм, който скоро ще се сдобие с наши си буквички.

 

А гледала ли си този? По последния сценарий на Куросава, Терао просто излъчва самото благородие тук.

Е, нарочно пропуснах, за да не стресна народа ;) Ще бъде чудесно да си има бг субтитри.

Акира Терао толкова ми харесва, че дори успях да запомня името му от раз.

Не съм запозната с Куросава /то аз гледам без никаква система, за съжаление и имам много да наваксвам/, но няма да забравя, как когато една късна вечер попаднах по КАНАЛ 2 /нали така се именуваше/ на "Седемте самурая" /още беше соц строя/ как уестърнът "Великолепната седморка" просто глътна вода и се удави :lol: Но щом ми го препоръчваш, сигурно ще ми хареса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много луд филм, отдавна не се бях смяла така. Имаше всякакви простотии и забавни моменти. Поуката също беше вярна. :lol:

 

2752007C.jpg

 

 

Много ми хареса. Страхотен и позитивен филм :rolleyes:

 

2748850U.jpg

 

 

И този също беше хубав :P

 

2752017N.jpg

 

 

И този много ми хареса

 

2752689S.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Skyline

 

skyline-movie-poster.jpg

 

Най-реалистичната холивудска екшън-драма фантастика, която някога съм гледал. И първият за мен холивудски филм с финал от корейски тип. Филм, който поставя много въпроси и не дава нито един отговор - и в това е магията му. Забравете за дебилните oт същия жанр подобни филми като "Star wars", "The Independence Day", "Avatar" и т.н.

 

Филмът, в който жанрът фантастика, често срещан в западното кино и почти липсващ в източното кино, се обединява с логиката в развитието на сюжет и липсата на хепи-енд на финала - елементи пък липсващи в холивудското, но присъщи в източното кино. Интересно ще стане, ако Холивуд в допълнение на визуалните си ефекти, се усети за в бъдеще да експлоатира подходи от сърцевината на корейската вълна - както трагичността в случая - дали пък няма да станем свидетели на зараждащо се Холивудско 'цунами' в киното?

 

Любителите на сериозната фантастика да не се подвеждат от ниските оценки в IMDB за филма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Skyline

 

skyline-movie-poster.jpg

 

Най-реалистичната холивудска екшън-драма фантастика, която някога съм гледал. И първият за мен холивудски филм с финал от корейски тип. Филм, който поставя много въпроси и не дава нито един отговор - и в това е магията му. Забравете за дебилните oт същия жанр подобни филми като "Star wars", "The Independence Day", "Avatar" и т.н.

 

Филмът, в който жанрът фантастика, често срещан в западното кино и почти липсващ в източното кино, се обединява с логиката в развитието на сюжет и липсата на хепи-енд на финала - елементи пък липсващи в холивудското, но присъщи в източното кино. Интересно ще стане, ако Холивуд в допълнение на визуалните си ефекти, се усети за в бъдеще да експлоатира подходи от сърцевината на корейската вълна - както трагичността в случая - дали пък няма да станем свидетели на зараждащо се Холивудско 'цунами' в киното?

 

Любителите на сериозната фантастика да не се подвеждат от ниските оценки в IMDB за филма.

 

Извинявай, но мисля, че трябва да се прегледаш.

Не се пиша за голям познавач на фантастиката, но да хвалиш този буклук е наистина прекалено. Изгеладах въпросния филм и мога да кажа само едно - по тъпа фантастика не бях гледал, той граничи по тъпотия с "District 9 / Сектор 9". Имам усещането, че филма е правен от психопат, на когото са дали малко пари и са му казали "Действай". Лошото обаче е, че не са му дали добри сценаристи...

 

Skyline (2010) 4.6/10 сравни с Avatar (2009) 8.3/10 и Star Trek 8.2/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, но мисля, че трябва да се прегледаш.

Не се пиша за голям познавач на фантастиката, но да хвалиш този буклук е наистина прекалено. Изгеладах въпросния филм и мога да кажа само едно - по тъпа фантастика не бях гледал, той граничи по тъпотия с "District 9 / Сектор 9". Имам усещането, че филма е правен от психопат, на когото са дали малко пари и са му казали "Действай". Лошото обаче е, че не са му дали добри сценаристи...

 

Skyline (2010) 4.6/10 сравни с Avatar (2009) 8.3/10 и Star Trek 8.2/10

 

1. Филмът ми хареса и това е факт. И споделих.

2. Кой си ти да ми натрапваш твоите вкусове за кино, че чак да ме пращаш на лекар?

3. Сам казваш, че не разбираш много от фантастика, но пък даваш компетентни мнения за фантастика.

4. Оценките в IMDB обикновено са за олигофрени.

5. Избрал си си много хубав ник и в пълен синхрон с т.4.

6. Бъди здрав!

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

elscripto, много правилно го каза. Боре, наистина не биваше да си толкова краен в мнението си. Както и да е, надявам се с това спора по филма да е приключил.

 

Аз пък вчера ходих да гледам "Рапунцел и разбойникът" на кино. Честно казано, 3д-то изобщо не беше впечатляващо, уверен съм, че и на обикновен екран да се гледа, няма да се загуби кой-знае колко от усещането на филма. Иначе Дисни са отбелязали подобаващо юбилея си. Анимацията беше от много висока класа, движенията на героите бяха много плавни и естествени. Филмчето се гледа спокойно от малки и големи. Конят е абсолютен изрод, с извинение за думата. :D

Имаше от всичко по-малко, не мисля, че изобщо има параграф, по който лентата да се дъни.

Най-странното е, че този път дублирането бе на изключително високо ниво и нямаше нищо в превода и озвучаването, което да ме подразни. А, да, музиката е страхотна.

Изобщо не се минавайте да го гледате с разните му гадни рипове, които са плъзнали из нета, ами отидете да го гледате на кино, струва си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах много повече от този филм, а останах разочарована. Странен е и не можах да го разбера добре. Хареса ми акцента върху Натали, но като цяло не ми допадна.

 

2781930F.jpg

 

 

Гледах и този - не е нещо ново, но беше интересен. Хареса ми.

 

2781211Q.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма породи противоречиви емоции в мен, затова не мога да преценя дали филма ми хареса или не.

Играта на Раян ми хареса. Беше невероятен, страхотно пресъздаде всички емоции на героя си. Хареса ми диалога между него и останалите по телефона. Напрежението беше огромно. Страха също. Тишината - убийствена. Началото и края ме втрещиха. Филма заслужава да се види. Особен е и не е за всеки, но е много силен.

 

2784821m.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

autoreiji-outrage-2010-poster.jpg

Outrage (2010) на "Големия" Китано. <_< Това е 5-ят или 6-ят негов филм, който съм изгледал и този човек за пореден път ме обеди, че Якудза здраво му дърпа конците в Япония. Ако се сещате, какво се случи с режисьорчето на края в A Dirty Carnival, явно същото е станало и с г-н Китано преди години. Чисто и просто прехвален/няма как Якудза има връзки навсякъде/ поръчков режисьор.

И най-новия му филм е същата работа. Едно двучасово изтребване между мафиоти. И то поне да беше за нещо, ми то за баналното оглавяване на фамилията. Срещано в 95% от този вид филми. Два часа прекарах да гледам кой ще бъде убит най-оригинално/то да беше поне оригинално/ и кой ще завземе властта.

Хубавото на филма поне бе реалистичността му. Трябва да се признае на Китано, че умее тези неща/имах си хас/.

Финала на филма уж трябваше да изненада зрителя, но бе придвидим/поне за мен/. Така, че мисля да спирам с творби на Такеши /или поне ще гледам да не участва в тях/.

Оценка-6,5/10 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност изгледах доста повече, но ако ги наредя, доста ще се проточи поста :lol:

The Stool Pigeon - в главните роли Nick Cheung и Nicholas Tse. Първият е ченге, а втория бивш затворник и информатор. Много добър трилър, а също и драма.

633086The+Stool+Pigeon+0.jpg

Последва го Beast stalker -в главните роли Nick Cheung и Nicholas Tse ;) . Първият като отчаян и безмилостен убиец, отвлякъл малката дъщеричка на съдия, вторият ченге, убил случайно сестричката близначка. По-добре ги гледайте, няма да съжалявате. Nick Cheung получава награда за най-добра мъжка роля в този филм. Вече съм му верен фен.

58c1810ae7a0c41d5d5d1210.L._SL500_AA300_.jpg

И за десерт нещо корейско :) Going By The Book

GoingByTheBook-poster.jpg

Супер оригинален сценарий и страхотна игра - не ми позволи секунда да превъртя, въпреки че филмът изглежда измамно нединамичен. А за Jeong Jae-Young няма какво да говорим - Moss, Castaway on the moon, Welcome to Dongmakgol и т.н. За изпълнението си печели награда за най-добра мъжка роля за 2008. Много добър хумор, неочаквани обрати, супер находки - смяла съм се с глас и съм пляскала с ръце от удоволствие. :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...