Jump to content

Последният филм, който сте гледали...


Recommended Posts

Преди 1 час, Кева написа:

Аз се превърнах в голям фен на Фредрик Бакман, мога да кажа, че ми е един от любимите автори :). Може би не толкова с  Човек на име Уве / познавам прототипа му в бг вариант/, а с Брит Мари беше тук ми взе сърцето.

 

 

Не помня точния цитат, но Брит-Мари беше уникално сладка с репликата от сорта: "Може ли да ви попитам нещо лично – кой е любимият ви футболен отбор?" :D

 

Бакман ми е голямата слабост (и Зюсак, в този ред на мисли :))! Както казва една приятелка, "този човек винаги успява да ме разплаче". Не обичам кратките форми, но "Всяка сутрин пътят към дома става все по-дълъг" и "Сделката на живота ти" мога да препрочитам отново и отново! Със сълзи съм се смяла на находки в "Нещата, които синът ми трябва да знае за света". От романите не съм чела само "Баба праща поздрави и се извинява", ама умишлено си я пазя за бъдещето. Разбира се, всичко започна с "Уве", изтеглила съм и двата филма – шведският от доста време си чака редът, сега вече и версията с Том Ханкс се нареди на опашката... Да видим кога ще се престраша да ги изгледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

spacer.png

Thirteen Lives (2022), Великобриятания. Действието обаче се развива в северен Тайланд, по действителни събития. Някои от вас може да си спомнят 2018 г. когато 12 деца и техния треньор остават заклещени в пещера в Тайланд повече от 2 седмици. След проливни дъждове пещерата се наводнява, 13 души остават заседнали там и започва акция по спасяването им, в която участват хора от цял свят, както професионалисти, така и обикновени граждани. Филмът разказва точно за това и въпреки, че знаем какъв е финалния резултат, продукцията впечатлява. Успя да ме увлече и до такава степен да се потопя в случващото се, че изпитвах страх при сцените под водата и на няколко места дори превъртах, тъй като не можех да гледам. (филм на ужасите не може да ме накара така да си крия очите..). Актьорската игра беше на ниво, усещаше се страха и несигурността в очите на всеки участвал в спасителната акция и най-вече водолазите. 

Ако някой смята да го гледа, да не чете спойлера. 

Off Topic

Потресаващ беше начина, по който спасиха децата и треньорът. Пещерата е дълга километри, а тези 13 души са навлезли около 3 километра навътре. Трасето се наводнява като има участъци, които са екстремно тесни и преминаването на водолазите отнема часове. Имайки в предвид страхът и физическото състояние на децата, няма как спасяването им да стане с гмуркане и плуване в продължение на часове, под водата, през тези тесни канали. Единия от водолазите се оказва анестезиолог и решават да ги упоят едно по едно и така да ги извадят. Потресващо! Изчетох няколко статии, и за щастие, в действителност не е било така. Децата са били обучавани да се гмуркат и да плуват в продължение на 3-4 дни, след което е започнала акцията по спасяването им, като всяко дете е било придружавано от двама водолази. Нямам представа защо във филма са решили по друг начин да представят нещата, при положение, че преставя действителни събития....

Филма е дългичък и пълен с много вода! Намразих водата и заради реалните събития, които се случват в България напоследък и наличието на жертви...Скоро няма да вляза и в пещера....

Не бих го повторила, но не отричам, че филма е добър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Културен център Кокоро е мястото за почитателите на Япония!

Утре в 19ч е прожекцията на "Летен филм"! Входът е свободен.

От октомври стартират различни курсове. Ако някой се интересува от японско кино, може да идва всеки понеделник от 19ч. Можете да посещавате избрани лекции от курса или да запишете целия цикъл.

За записване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...