Jump to content

Последният филм, който сте гледали...


Recommended Posts

Винаги са ми харесвали филми с такава атмосфера. Харесва ми стария английски език и големите рокли. Интересно ми е да си как една орда прислуга

може да се емне по баирите с три вагона багаж на ръка,за да може двама привилигировани да хапнат "пъдпъдъци" например на някаква полянка :D

Така или иначе филма е много приятен и спокоен. Има драма , но това няма да уплаши никой от тукчетящите :P

 

 

Miss Austen Regrets (UK)

 

miss_austen_regrets_uk-show.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2603020956.jpg

 

 

tumblr_lxizoiGXJA1qi6fuho1_1280.png

 

 

MIZU NO ONNA / Woman of Water -

 

Това бе най-странният филм,който гледам тази година,но несъмнено ми хареса.

Има го в Замунда с Бг превод,така че който желае може да го гледа. Филмът си заслужава smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много, много хубав филм! Книгата също беше хубава, но с тези актьори и филма се е получил добре. Една от най-успешните филмови екранизации по Н.Спарс, макар че любима ми остава "Nights in Rodanthe“. Горещо го препоръчвам!

 

5135796q.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това - Les Tuche / 100 милиона евро (2011)

 

les_tuche.jpg

 

Да ви кажа, в началото си мислех, че гледам френския Бай Ганьо, барабар със семейството му, но скоро героите ми станаха много симпатични.

Филмчето е приятно, забавно и поучително. Бях забравила колко добри комедии правят французите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С още влажни очи /току що го изгледах/ , препоръчвам горещо:

 

mary_and_max-2009-poster-2-large.jpg

 

 

Това е анимационен филм за пораснали деца, по действителен случай. Много мил и затрогващ, човешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

harry_potter.jpg?f22064

 

 

Ми аз тия дни гледам поредицата за Хари Потър. Дълго време бях предубеден към тая поредица,но очевидно съм имал грешно мнение и поне засега ,а то вече съм на 4-ят филм,съм доволен от това ,което виждам.

"Понякога боят с камшик,носи повече възбуда и наслада отколкото болка" :lol:

Послепис: Това последното не е цитат от филма :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


tres metros sobre el cielo
201347558769.jpg

271347558913.jpg
701347558955.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=p0fewRwIMpQ&feature=related



.....................................................................................................................................................
Tengo ganas de ti
761347558996.jpg

451347559038.jpg
431347559084.jpg
151347559131.jpg



Този испански филм определено ми влезе под кожата. И по точно първата част, нищо че тя свърши малко гадничко и главната героиня направо ми вдигна нервите

не защото заряза младежа, а защото го стори заради един тъпанар

Във втората ми липсваше някак си тръпката от първата, но и тя бива като цяло .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раян Гослинг маратон.

И трите филма ми харесаха - първият е романтична комедия с лек привкус на драма, много приятен. Втория е до болка реалистичен и драматичен. Третия показва мръсната игра в политиката и изборите, които човек прави, когато идеалите му са разбити.

 

5276364u.jpg5280046M.jpg5280045w.jpg

 

Преди години изобщо не го харевах като актьор и сигурно съм един от малкото хора на света, които не обожават "Тетрадката"

:lol:

След Crazy Stupid Love установих, че е голям симпатяга и по излъчване ми напомня на Едуарт Нортън

 

 

5280071p.jpg

 

5280075u.jpg

 

5280072P.jpg

 

5280074n.jpg

 

5280073o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този испански филм определено ми влезе под кожата. И по точно първата част, нищо че тя свърши малко гадничко и главната героиня направо ми вдигна нервите

не защото заряза младежа, а защото го стори заради един тъпанар

Във втората ми липсваше някак си тръпката от първата, но и тя бива като цяло .

 

Аз първоначално бях с доста негативно мнение за тези два филма, но не защото не ми харесаха, а защото имаше един момент, в който почти всички бяха обсебени от тях - тогава още не ги бях гледала. И докато ги свалях, очаквах нещо велико, неповторимо, но за съжаление останах разочарована и не покриха очакванията ми, тъй като постоянно търсех недостатъците. Наскоро обаче реших да си ги пусна пак, този път положително настроена и наистина, както си се изразила, "ми влязоха под кожата", и то защото филма ми хареса, а не актьора както при 80% от феновете :D

Но определено повече ми хареса втората част, както и второто момиче, което си беше точно за него :)

* stop off-topic *

Ето един филм, който намерих случайно и тъй като ме заинтригува си свалих. Прекрасен е, невероятен е. Препоръчвам го на всеки :)

listen-to-your-heart-movie-poster-2010-1010680700.jpg

и един цитат от него, който не мога да се сдържа да не пусна:

" Когато той се запозна с теб, беше любов от пръв поглед. Опитвах се да го предупредя, когато стана сериозно. Казах му, че ще бъде трудно. И всичко ще е нереално. Опитвах се да го откажа. Но знаеш ли какво ми каза? Каза, че няма да се откаже от нещо красиво, само защото ще е трудно. Ако ме беше послушал, нямаше да изживее най-прекрасното нещо. "

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата испански филма, които сте постнали, имат италиански версии - Tre metri sopra il cielo и Ho voglia di te. По-стари са, но и те заслужават да се видят, тъй като не са напълно идентични. Ако бях гледала първо испанския филм, може би щеше да ми хареса повече. :D

И от двете поредици първата част ми допадна много, много повече. Разкри първата, бурната любов, която оставя силни спомени и изпепеляващи следи.

Втората част също беше хубава, много красива и по своему трогателна. По някакъв начин показа, че дори всичко да е свършило, винаги има нов път и въпреки трудностите, трябва да поставим ново начало. Като цяло това бяха едни филмите, след които стомаха ти тръпне, а в главата ти се блъскат разни мисли. Прекрасни филми, човешки, искрени, близки до теб, музиката също беше невероятна.

Аз съм си запазила един цитат от втората част на италианския филм:

"Никой не обръща внимание на водата, която се изпарява след дъжд, когато се върне слънцето.

Слабо ни интересува, ако в тази вода са и сълзите, пролети от любов, от болка.

Водата се изпарява, връща се във въздуха връща се в нашите дробове, за да вдишаме,

вятъра който нахлува в лицата ни.

И сълзите се връщат вътре в нас, като нещо вече изгубено, но нищо не се губи наистина.

Всяка изминаваща минута. Всяка изгряваща луна не правят друго освен да ни казват:

Живей! Живей и обичай това, което си, какъвто и да си, където и да си.

Гледай нагоре към небето, затвори очи и не се уморявай никога да мечтаеш."

Марио беше готин, но и Рикардо е прекрасен актьор. Може да пробвате и итапианските филми.

/голяма реклама направих :D /

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм гледала само вторите части и на италианската , и на испанската версия. За мен, най-големият им пропуск беше именно финала, който е цитирала Koizora,Крайно красив. С риск да се изкажа малко така...ъм...предубедено... : )))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последните филми, които гледах остави дълбоко впечатление!

много добри филми със смисъл!

 

* Bunny Drop (2011)

5110ed92e653.jpg

 

* hotaru no haka (2005)

80848d2f4f4c.jpg

 

* Incir reçeli (2011)

KT5T.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко пъти съм го гледала и винаги ме разчувства. James Garner има малка, но силна роля. Bill Cobbs и Lee Meriwether също бяха страхотни. Беше удоволствие да гледам филма, заради тяхното участие. Малката Абигейл, която вече не е малка, също не направи изключение. Хубав филм, не е най-добрият, но е хубав.

 

5301222G.jpg

 

 

И за да е пълна драмата, която напоследък е предпочитания от мен жанр, гледах и този филм, който ми разби нерваната система, но не съжалявах, че го гледах. Пресъздава една изключителна история, която е такава може би заради своята реалност. Не съм почитател на филмите с тематика 11/09 и макар тук този елемент да беше неизменна част от сюжета, не се издразних и продължих да гледам, защото същността на филма според мен бе насочена към нещо друго, а именно към силите да продължиш напред, да изгубиш себе си и после отново да се откриеш, да намериш смисъл в празнотата.. Да не преставаш да се движиш, да мислиш, да действаш, да чувстваш, дори когато си уморен и не виждаш път. Все неща, които си казваме, че знаем, но когато сме на кръстопът оставяме на заден план, обзети от болката, гнева, самотата, безнадеждността.

Много ми хареса филма. Ще прочета и книгата някой ден. Прекрасен актьорски състав. Това малко момче изнесе почти целия филм на гърба си.

 

5304512g.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...