Jump to content

Последният филм, който сте гледали...


Recommended Posts

I+AM+NUMBER+FOUR+POSTER+-+FEB+18.jpg

 

Номери 6: ... РедБул е за лигьовци!

 

:lol:

 

О.о много добър филм! Тъкмо го изгледах на киното! Заслужаваше си 4-те лева! В началото не очаквах кой знае какво, но действията се развиха добре, ефектите бяха на доста високо ниво, разбира се имаше малко роматника!...

Абе хареса ми и се надявам да има продължение, че да изгледам и него!

 

П.С. Малее изтекоха ми лигите по Алекс Петифер! :inlove:

 

http://www.youtube.com/watch?v=g5djHG3hPu0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След нескопосания Kung Fu Wing Chun, ми се гледаше нещо не толкова бутафорно и изкуствено, затова се насочих към една тайландска продукция наречена "Bangkok Knockout" - въпреки, че не беше толкова ужасен като "The Force of five", и тук се сблъсках със сиптомите на "хайде да направим нещо като Ong Bak & Chocolate, само че с повече тупалки" синдром, който вече се е превърнал в нещо като традиция сред тайладското martial arts cinema.

 

От една страна имаме великолепни бойни сцени, изпълнени с динамика и каскади достойни да съжалиш горките изпълнители - ритат се в гърдите, главите, хвърлят се по бетонни подове, по улични знаци - дотук добре, но от друга страна имаме някакъв жалък опит за сюжет, ужасяващи чужди актьори с невъобразим английски акцент (само човека играещ тайландеца говореше разбираема реч), обичайното представяне - две-три фрази и после 5 минути бой...

 

Нямаше някаква плътност на героите, някакви по-интересни реакции от тях - просто се бухат и толкова...

 

Останах разочарован...

 

4/10 (само заради бойните сцени)

 

http://www.imdb.com/title/tt1770650/

 

Слеващия филм е от златния период на martial arts movies в Хонконг - първия от известната поредица "In the line of Duty" aka "Royal Warriors", с участието на Мишел Йо, Майкъл Уон и Хироюки Санада (Ninja in the Dragon's den, Rush Hour 3, The Last Samurai).

 

Отдавна не бях го гледал - преди много години спомените се върнаха, но сега вече с друго око погледнах на този филм - обичайната история за отмъщение е предадена доста добре и без излишни приказки, с много добри екшън и бойни сцени - имаме прекрасна смесица от бой, доброто стар опреследване с автомобили, малко драматизъм, но всичко е поставено доста на място и с определен вкус.

 

Мишел Йо е в една от ранните си роли и изглежда като веща в martial arts, въпреки че, всъщност е учила танци и балет. Лично аз го препоръчвам на всички фенове, за да си спомнят (или видят) как се правеше martial arts movie Hong Kong style :)

 

9/10

 

http://www.imdb.com/title/tt0091229/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейският "Американски пай" - Sex Is Zero 1, 2. На който му се гледа подобна кретенийка, за разпускане и много смях, няма да съжалява, ако ги гледа. Искренно се забавлявах, и смело мога да твърдя, че киното преди време е било досъта по-разкрепостено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3136711ff0527747.jpg

 

Абсолютно безсмислен филм. Една добра идея и нищо повече. Абсолютно нищо не се случва. За пръв път виждам филм, чието действие може да се съкрати в рамките на точно 2 минути, ако не и по-малко.

d02134c648cfe781.jpeg

 

Този определено си струваше. За мен това е най-добрата роля на Джейк Гиленхал. По принцип не ми е от любимите актьори, но тук се справи много добре. Идеята на филма не е нещо ново, но посланието и въздействието бяха добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Viva 3D :es:

p_141182.jpg

Ако ви се гледат ефекти или пък искате да плакнете очички по русия батко, или по кака Натали - това е филма :lol:. За друго филма не става, според мен де. Имам доста забележки, относно представянето на митологията, но все пак пълно щастие няма :D.

Редактирано от melli
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pirates-of-the-caribbean-on-stranger-tides-movie-poster-02.jpg

 

Гледах го преди няколко дни на киното.

Хареса ми, разбира Джак е уникален образ, но ми се искаше да видя и Уил, и Елизабет....

От много хвалене и пр, очаквах нещо невероятно, то наистина беше така, но нещо като че ли липсваше.

Въпреки това не бих се поколебала да го гледам отново, защото все пак Джак Спароу е там. :lol:

Оценката ~ 7/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

travellers_magicians.jpg

Travellers and Magicians 7/10

Третия филм от Бутан, който гледах. Преди него изгледах "Купата" на същия режисьор и си припомних "Миларепа".

Този най ми хареса във всички аспекти. Най-вече измамно простичката история и изненадващо за мен високото ниво на заснемане. Личи си просто, че филма е подпомаган от външна страна. "Купата" също ми допадна, но за мен е с една идея по-долу. Пък "Миларепа" така и не ме впечатли/абсолютно с нищо/, дори и при повторно гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23672.jpg

 

 

След "LOVE.net" почти се бях отказала от българското кино, но "Лора от сутрин до вечер" ме изненада приятно. Много свежо филмче с добре балансиран хумор. След като прочетох, че е бил заснет с фотоапарат съвсем спечелиха моите адмирации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От дълго време го очаквах и най-накрая имах възможност да го видя. Много ми хареса!!! Мат и Емили бяха страхотни, но може би съвсем малко нещо ми липсваше.

 

3437273J.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера гледах японския "Bullet Ballet" на режисьора Шиния Цукамото. Това е артхаус продукция, заснета в стила на черно-белите филми от жанра нео-ноар.

Представени са животът и психиката на различните жители на Токио- емигранти, престъпници, пънкари и обикновени salaryman- служители. Ако имате интерес към японското кино -то веднага ще забележите прилики с творчеството на Такаши Миике- впрочем двамата с Цукамото са приятели.

 

600full-bullet-ballet-poster.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...