Jump to content

Последният филм, който сте гледали...


Recommended Posts

преди 48 минути, jira написа:

Dog - хареса ми, даже много, но аз обожавам тази порода кучета. :wub: Миналата година имах честта да се срещна на живо с такова куче! :wub: 

  Покажи скритото съдържание

Още като го видях веднага си помислих, че може би е Белгийска Малиноа. Заговорих собственика и се оказа че наистина е Малиноа и че се обучава да служи в армията. Беше на около 3 месеца, но страшно енергично. Той каза, че го е извел в парка да свиква с хората и с различната обстановка. Незабравим спомен!:wub:

 

Watch Dog | Prime Video

 

 

Ох, @jira,какво да кажа, като явно в момента породата излиза на мода и вече виждам няколко прекрасника да бъдат разхождани от гордите си мургави собственичета - тинейджъри от ма'алата. Ще ти спестя подробности. Определено са от заможни / по техните им критерии/ семейства, защото поне едното на всеослушание се хвалаше, че "псето" било марково и с родословие. Ама го насъскваше, срещу който му скимне и се правеше на велик.  Нейсе! След година -две  от там ще плъзнат бездомни малиноа-микс. 

Впрочем, и този филм го намерих онлайн. Благодаря за предложението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доктор Стрендж Добър филм бих казала, гледах с удоволствие, такъв тип филми много обичам. Но убийствата на Илюминатите ми стана в множко. :lol: А аз харесвах Уанда, жалко че умря. :lol2:

Преди този бях гледала Соник 2, не ми хареса особено. Мисля утре да гледам Power Rangers (2017), надявам се да ми хареса. Помня като малка как гледах японските Power Rangers и ми харесваше розовата. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sound City (2013)

Не само го гледах, но направих и редакция на превода за да се подобри малко,

и го нагласих към ето тази версия: default_click-me.gif

 

Град на звука (2013)

Жанр: Документален, Музикален

Режисьорски дебют на Дейв Грол от Нирвана и Фу Файтърс


Къде и как са записвали Nirvana, Rage against the machine, NIN, QotSA, Fleetwood Mac, Neil Young, Tom Petty, Rick Springfield, Johnny Cash и много други.

С включвания на Бъч Виг от Гарбидж, Трент Резнор от NIN, Ларс Улрих от Металика, Пол Макартни от Битълс.


Сами ли да работим, или с колеги, цифрово ли да е всичко, или има място и за аналоговите традиции?


"Mоже ли да се симулира и манипулира всичко, и може ли да се запази човешкият фактор?"


"Сега има много съвременни хора... никога не са се докосвали до техника като тази, която само се имитира в приложенията на лаптопите им."


"Това нещо е част от историята на рока."


превод: decer


редакция: fractal

Обединени са краткотрайните реплики, и нагласяване към версията:

Sound.City.2013.720p.WEB-DL.DD5.1.H.264-CtrlHD

 

Вече го има и при бананите, благодарение на Asha :thanks: : default_click-me.gif

Редактирано от fractal
Още един линк
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЛВИС

Този филм ме отвя направо. Уникален, с невероятна музика,

майсторско изпълнение от Том Ханкс и зашеметяващ Остин Бътлър.

Този човек успя да ме убеди, че гледам самия крал на рока във филма.

За песните каквото и да кажа ще е малко, самата история на Елвис е много интересна.

Какви турболентни години, какъв дух, харизма и чар е имал този човек.

Велик Елвис и филм за Оскар направен от Баз Лурман.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Двойник на дявола" - много интересен и добре направен филм

с участието на Доминик Купър. Историята се върти около по-големия

син на Саддам Хюсейн - Удай и човека принуден да бъде негов двойник

Латиф Яхия. В някой от кадрите на филма не можех да повярвам какво

чудовище е бил Удай и как човешкия живот и съдби са стрували буквално нищо.

Филм, който си струва да се изгледа, дори от любопитство.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В светлината на събитията в UK от последните дни,

си припомних една много приятна и забавна комедия с Джон Гудман - Крал Ралф.

Ето едно забавно клипче/трейлър на филма.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Човек на име Ото".... Великолепен филм... :imdb: и Zamunda

 

През последните години, омагьосана от азиатското кино, рядко гледам нещо англоговорящо ииии рядко попадам на нещо, което наистина да ми хареса цялостно.

Е, "Човек на име Ото" ми даде това, от което имах нужда тази вечер: една истинска житейска история с малко смях, повечко сълзи и топло чувство в сърцето.

Не съм чела книгата, не мога да правя сравнения, но великолепната игра на Том Ханкс ме докосна много дълбоко. 

Историята разказва за човек с "голямо сърце", в прекия и преносния смисъл на думата, който е винаги сърдит, трудно общителен, но пък многоо.... добър.... Каква е неговата история .... вижте сами.

Препоръчвам го за гледане, та дори и само заради котито от постера! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@felicyti, аз пък съм чела книгата. Тя е "Човек на име Уве", която също е прекрасна. Подарък ми е от дъщеря ми и миналия ден точно, ми препоръча и филма, като каза, че е великолепен. Със сигурност ще го гледам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Lawandula Книгата отдавна ми я препоръчват, но рядко намирам време за четене. Обаче, след като изгледах филма, мисля че ще зарежа всички започнати четива и ще се ориентирам към нея. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, felicyti написа:

През последните години, омагьосана от азиатското кино, рядко гледам нещо англоговорящо ииии рядко попадам на нещо, което наистина да ми хареса цялостно.

 

И при мен така. Ама се сещам и за поне два любими филма с Том Ханкс. Любим актьор. Благодаря за препоръката. Както и за книгата, @Lawandula:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах филма. Реално, до сега не ми се е случвало да гледам филм, който да ми хареса повече от дадената книга, та и сега същото.

Хареса ми, но книгата е друго измерение.

Съветът ми е, гледайте филма, после четете книгата. В противния случай някой ще остане разочарован.

Това дето се чудих е, защо Том Ханкс не е взел най-големия си син, който е абсолютно негово копие, а е взел най-малкия и единственото дето ми идва наум е, за да направи и него известен, защото другите двама нямат нужда от реклама, а може би заради най-подходящата възраст с тази на героя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте да изгледате и шведския филм "Човек на име Уве" и тогава можем да заформим дискусия - кой от двата филма се правя по-добре с предаването на чувствата и идеята на книгата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Amaiaизгледах си и шведската версия. Поплаках си чинно и няма как да направя сравнение, при положение, че не съм чела книгата, но и двете филмови версии ми харесаха, Различни са, което е добре за зрителя. Не мога да преценя, коя ми хареса повече. Тази с Том Ханкс е по емоционално достъпна, по-лесна за асимилиране. Но и в двата филма актьорите  бяха толкова очарователни, че няма как да не им симпатизира човек. Просто като обобщение ще кажа, че се радвам, че се докоснах до историта на автора и с удоволствие, някой ден ще прочета книгата, защото знам, че си заслужава. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се превърнах в голям фен на Фредрик Бакман, мога да кажа, че ми е един от любимите автори :). Може би не толкова с  Човек на име Уве / познавам прототипа му в бг вариант/, а с Брит Мари беше тук ми взе сърцето. Обичам книгите му, харесвам чешитите за , които разказва и начина по които се фокусира върху човешката доброта. Обичам чувството му за хумор и  пропитите му със смях и тъга истории . По-любим от Бакман е само Зюсак :icon_sunny:.

С две думи препоръчвам горещо шведа :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...