Jump to content

Последният филм, който сте гледали...


Recommended Posts

Вечните, Марвел.

Естествено, заради Ма Донг Сок.

Обясних на всички около мен що е то корейски Бъд Спенсър и има ли почва у Марвел вселената. Съгласих ги с течение на филма. :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм на Марвел, но Вечните не ми хареса особено, скучничък ми беше.

 

Но този ми хареса. Страхотен Том Холанд.  Тъй като е по книгите на Патрик Нес, се надявам да има продължение. 

 

image.jpeg.3a5cbf3b045eb575f37b75e77b3f7cfe.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

История за пазачите в зоологическата градина на Варшава - Антонина и Ян Жабински, спасили стотици евреи, както и животни по време на нацистката окупация.

the-zookeepers-wife-2017.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно много леко филмче, вярно Коледа мина,но за разтоварване и а с хубава балетна история си заслужава.

"Коледа и лешникотрошачката"

 

ivwinAszWqxsi3WwwdLOKmhz3Ad.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Night Manager

 

Един страхотен мини-сериал с много увлекателен сюжет, добър сценарий и невероятен актьорски състав.
Неповторимият Хю Лори, който еднакво убедително играе кръглият идиот Устър и суперинтелигентният д-р Хаус, тук е в съвсем различно амплоа, но е все така убедителен. Напълно равностоен партньор му е талантливият Том Хидълстън в главната роля. Дори и при поддържащите роли има сериозно присъствие като Оливия Колман, Том Холандър, както и една много интересна млада актриса - Елизабет Дебики.

 

В момента има добър сийд в Замунда. Препоръчвам с две ръце!

51nTAAK4r1L._AC_SY450_.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, че този мини сериал е един от най-добрите излезли последните години.

Един от малкото случай, в който филмовата адаптация надминава книгата. Целия актьорски състав

е от много талантливи актьори. Не случайно повечето спечелиха и един куп награди, включително и

Златен глобус. Гледайте го, приятна глътка свеж въздух от азиатските сериали, наистина майсторски направен и изигран:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го гледах вчера. Все си мислех колко много повече усилия и психическа устойчивост са им трябвали на момичета като Грейс, докато влязат в тази мъжка игра и да се утвърдят. Достойни за уважение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/20/2022 at 10:24 PM, Baioretto said:

The Night Manager

 

Един страхотен мини-сериал с много увлекателен сюжет, добър сценарий и невероятен актьорски състав.
Неповторимият Хю Лори, който еднакво убедително играе кръглият идиот Устър и суперинтелигентният д-р Хаус, тук е в съвсем различно амплоа, но е все така убедителен. Напълно равностоен партньор му е талантливият Том Хидълстън в главната роля. Дори и при поддържащите роли има сериозно присъствие като Оливия Колман, Том Холандър, както и една много интересна млада актриса - Елизабет Дебики.

 Благодаря. Обичам английски сериали, особено на BBC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време е за реклама :) . Много, ама много малко му липсваше на "Петя на моята Петя" да го превърне в любима обсесия . Сега просто ми хареса и нямам търпение да го гледам пак. Трейлъра лъже, според мен трудно може да привлече зрители. В моята класация от нови български филми, този се нарежда след "Стъпки в пясъка" и това най-добре обобщава колко много ми хареса :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кева, като толкова го хвалиш, няма как да не го изгледа човек;).

Отнасям се доста подозрително към бг филмите/сериалите и досега

нито един от по-новите не ми е харесал. Дано този се окаже толкова добър, колкото го описваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сега малко се уплаших :) . Длъжна съм да вметна, че преди това с братовчедми гледахме  "В сърцето на машината" /онзи дето обича театъра като мен, а заради мен се прецаква да ходи на кино да гледа български филми. Общо взето възползвам се, че съм единственото момиче в родата, че и изтърсака, и все още, колкото и да остаряваме ми връзва да ми ходят по гайдата. Човека с мен до Ливърпул дойде, па какво остава за филм :896767:/. Та и двамата го взехме за приличен филм, аз съм убедена, че няма да го гледам пак, той също, но не беше и лошо преживяване. Затова успях да го измамя с "Петя на моята Петя", но него той определено не хареса. Далеч по-ласкава му е оценката за машината. Високите очаквания могат и да имат обратен ефект.

На мен основно не ми допаднаха цветовете, нещо, което ме дразни и в японското кино, а е характерно, и за голяма част от европейското. Музиката ми бръкна в здравето, а не е да има примери за добра филмова музика по нашите ширини и малко дикцията ,и част от сцените на съвременната Петя ми седяха изкуствено, но от друга страна детето не е минавало през натфиз и е далеч от професионална актриса, въпреки ученическата си школовка и приличният опит / това с оглед ва възрастта/.

Има две неща в самата история, които, ако ги бяха доизпипали щеше наистина да ме вкара в еуфория филма, но тях ще си ги спестя / понеже трябва да разкрия сюжета,а това може да прецака кефа на бъдещите зрители /.

Идеята ми е, че не трябва да се тръгва със свръх очаквания. На мен обаче, много ми хареса пустата му Петя, но няма да се превърне в мания, като "Отклонение" :blush:

Но аз обичам и гледам българско кино, дори сред новите неща има такива, които са ми харесали и те не са никак малко. Някой друг сериал съм заглеждала. "Хайка за вълци" и "Дървото на живота" са ми фаворити, харесах като цяло "Дяволското гърло", гледах с кеф "Татковци", а сега зяпам с още по-голям кеф "Мен не ме мислете".

Почти съм сигурна, че , ако към Петя се тръгне с резерви , ще допадне на онези, които ми се вържат на щуротията и се излъжат да го гледат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биографичен филм за певицата Далида.

Да си призная нищо не знаех за нея, освен песента и Salama Ya Salama,

де после Ищар и направи кавър и стана хит:lol:

Филма е добре направен и интересен, европейско кино на високо ниво.

Самата певица е била много объркан и раним човек. 

Както обикновено става, хората целунати от Бога с огромен талант

са дълбоко нещастни и страдащи в личния си живот. 

Макар и леко тъжен и депресарски филма е хубав за гледане, а прекрасната музика е огромен бонус.

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар че е документален, даваха го днес, успях да забележа доста конекции между египетската култура и християнството,

 

“Царят и Слънцето. Пътешествие в историята на Древен Египет“

 

Целият филм в Youtube (засега)

 

БНТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между двата свята (2022)

Резюме:

 

След като оцелява при автомобилна катастрофа, която отнема живота на приятеля й,  Теса вярва, че той се опитва да се свърже отново с нея, от отвъдния свят.

 

687546-poster.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

THE LOST ROOM

 

Един съвсем не нов мини сериал, но за сметка на това много необичаен и запомнящ се. Не случайно през 2007 е с над 10 номинации, включително две за Emmy. Превърна се в един от любимите си заради оригиналността и нестандартните идеи в него. Кастът не е от суперпопулярните, но са утвърдени и добри актьори и бяха много добре подбрани. Сюжетът е интригуващ и много встрани от всякакви клишета. Има добър сийд, така че може да се изтегли с БГ субтитри от ТУК.

 

51GAtEOWLSL._AC_.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Топ Гън: Маверик.

Да си призная тръгнах към киното с нулеви

очаквания. Гледала съм веднъж първия филм, но

почти нищо не помня:lol:. Явно защото не очаквах нищо,

взе че ми хареса. От доста време и то на кино не съм гледала

толкова мачовци и тестостерон;). Добре заснет филм,

кадрите от самолета са невероятни, усещането като се гледа

в голямата кино зала е аха, аха, че ти си в изтребителя при Том Круз.

Като заговорихме за него личи си че вече е остарял, но продължава да

бъде в супер форма. Ролята на Дженифър Конъли си беше стандартна и 

напълно в клишетата за такъв тип филми, но героинята и и с нищо не ме подразни.

Хубаво филмче, пълно с адреналин, добра операторска работа и предвидим сюжет.

Перфектно за гледане в дългите топли вечери и приятна компания.

И закъде сме без култовата песен:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dog - хареса ми, даже много, но аз обожавам тази порода кучета. :wub: Миналата година имах честта да се срещна на живо с такова куче! :wub: 

Spoiler

Още като го видях веднага си помислих, че може би е Белгийска Малиноа. Заговорих собственика и се оказа че наистина е Малиноа и че се обучава да служи в армията. Беше на около 3 месеца, но страшно енергично. Той каза, че го е извел в парка да свиква с хората и с различната обстановка. Незабравим спомен!:wub:

 

Watch Dog | Prime Video

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...