Jump to content

Последният филм, който сте гледали...


Recommended Posts

Последната драма която гледах без тема е Lovers in Bloom. Семейна драма от 60 серии за три семейства, развива се основно в един полицейски участък където работят двамата главни героя. Чудесната Im Soo Hyang (която заслужава своя тема), играе вдовица с дъщеря. За първи път я гледах във Five Enough.  Тук имаше доста от актьорите на Five Enough. Актьорският състав е много добър. Като цяло сериала е лек без много силни и измъчващи драми. Семейните сериали винаги ми вдъхват едно такова спокойствие. Характерите са човечни и открити до момента на евентуален брак. Може да се сетите какво става при идеята за сватба между скъпоценния внук и вдовица с дете. Настъпва пълна трансформация в характерите. Човечността се изпарява, честа на фамилията излиза на първо място със съпътстващите перипетии. Общуването между различните поколения. Герои които създават ситуации и скандали и други които се опитват да потушат огъня(тоест да решат проблемите), водейки дипломация между страните. Подкрепяйки една или друга идея. Няколко романтични връзки. Любовни триъгълници. Сериала ме държа заинтересован до края и ще ми е мъчно за героите. Препоръчвам на тези които харесват дълги драми.

 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:imdb:  Брутално забавно и секси филмче! Толкова безсрамно, и в същото време невинно, представяне на интимните игри отдавна не бях гледал. :D (Жалко, че не е преведен на български, та да му се насладят повече хора!) Браво @Ko_Erin за находката! :)

 

spacer.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, Erutan said:

:imdb:  Брутално забавно и секси филмче! Толкова безсрамно, и в същото време невинно, представяне на интимните игри отдавна не бях гледал. :D (Жалко, че не е преведен на български, та да му се насладят повече хора!) Браво @Ko_Erin за находката! :)

 

spacer.png

 

 

Erutan, радвам се че одобряваш, това значи че имаш вкус, а това значи че си от мойта порода хора;):lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната драма която гледах без тема е Sunny Again Tomorrow. Драма за момиче от бедно семейство и нейните перипетии - от временните работи до фирма за производство на дрехи.  Семейна драма в която семействата са доста оплетени.

Off Topic

Разбира се момичето се оказва осиновено и има хора които са против тя да намери своето истинско семейство. Няколко романтични двойки - млади и по възрастни. Доста от събитията се случват в търговски център, където се намират магазин за обувки и магазин за гарнитури. Охранители , клиенти и собствениците на магазините. Които се оказват свързани, но те още не го знаят. Драмата не е много сериозна, разбира се има и тайни които се разкриват накрая. Добра роля на Seol In Ah( от Mr. Queen) , доста симпатична и непринудена. Много сладка двойка с нейния партньор. Добри актьори , дори и "лошите". Накрая дори ти е жал за "лошите" когато ги наказват.  Лошата леля изигра добра роля.

Като цяло образите бяха добре измислени , както и сюжета. Имаше забавни моменти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много време не бях гледала нещо историческо, касаещо събития в Европа.

Филм за смелостта, куража, себеотдадеността на родината.

Накара ме да се замисля на много теми, но най-вече за това каква цена хората са платили,

за да бъдат днес съвремениците им свободни и как ние малко, лека полека си отдадохме свободата заради комформизма

и лекия живот. Нещо мое любимо, май на Чингиз Хан го приписват:

Трудните времена, раждат силни личности,

силните личности, раждат лесни времена,

лесните времена, раждат слаби личности,

слабите личности, раждат трудни времена.

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даваха по Нова, Мемоарите на една гейша.

Припомних си го, много ми е харесвал винаги този филм.

Стойностен, добре направен, със страхотна актьорска игра.

Мишел, Дзан Дзъи, Кен Уатанабе, малкото момиче играещо Саюри,  всички се представиха страхотно.

 

spacer.png

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че имало продължение и  на "Денят на независимостта" - Independence day 2 . В момента върви по Btv. Не знаех също, че в него се мярка от време на време и Анджелабейби. Иначе и "старите муцуни" от  първия филм са налични.

 

independence-resurgence.jpg?resize=768,4

 

MV5BOTcxYzVhOWUtMmNkZC00ZWYyLWJlMDEtNjJl

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега приключих с Cry Macho. Много негативи отнесе този филм, но на мен ми хареса. Простичка, семпла история, която титанът на киното ни разказва за сбогом. Предполагам, че това е последният му филм. Посланието: Колкото и голям мачо да си бил, накрая остаряваш и вече си "нищо". Ще ми липсва. 

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що изгледах отново  Temple Grandin (2010). Преди два дни случайно попаднах на TED Talk с истинската Грандин и тя споменаваше филма и че там някои неща са показани много точно. И на второ гледане филмът е интересен и въздействащ. Клеър Дейнс отнесе доста похвали за играта си. Явно първия път филмът доста ме е впечатлил, тъй като си спомнях почти всичко.

 

MV5BMjQwOTQ4NDk5OF5BMl5BanBnXkFtZTcwNzM0Mjk3Mw@@._V1_.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Много добър и силен филм. Много човешки ,на моменти красив,на моменти усмихнат,но най-вече тъжен. Страхотна актьорска игра. Препоръчвам !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи гледах After the Wedding (2006). Първоначално нямах големи очаквания, понеже резюмето е само едно изречение, което нищо не разкрива и не събужда особен интерес, но му дадох шанс главно заради Мадс Микелсен. И не останах разочарована. Сюжетът е непредвидим (поне за мен) и е придружен с невероятна и много естествена актьорска игра. Изпитах гняв, съчувствие и тъга в рамките на тези два часа. Несъмнено е трогателен филм с герои, изправени пред трудни избори. Силно го препоръчвам! Забелязах също, че има американски римейк от 2019 година, но още се колебая дали да го гледам. Съмнява ме да надмине оригинала или да покаже нещо ново.

gKPJiZZx4D0SAlK0kuPMQkJH9Cw.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за малко помощ от киноманите. В Тик Ток има едно меме от стар български филм. Възрастна жена /не мога да се сетя коя е актрисата/ държи цигара и обяснява: Не пуша, не пуша, едни лоши хора ми я дадоха да я държа. Та ако някой се сеща кой е филма, ще му бъда много благодарен.

 

Линк към Тик Ток

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, bond said:

Моля за малко помощ от киноманите. В Тик Ток има едно меме от стар български филм. Възрастна жена /не мога да се сетя коя е актрисата/ държи цигара и обяснява: Не пуша, не пуша, едни лоши хора ми я дадоха да я държа. Та ако някой се сеща кой е филма, ще му бъда много благодарен.

 

Линк към Тик Ток

Актрисата е Златина Тодева, но не съм гледала филма. В Уики-то има нейна филмография, ако това ще ти помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше в нета нейни снимки от филма с цигара, но за да съм 100% сигурен, ще трябва пак да го изгледам. Точно тази реплика не я помня, но помня, че много се смях с контрабандистите на "трева".

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах много повече, но все пак филма си заслужава отделеното време :)

 

Бонд, от Мила от Марс ли е кадъра / така и не го гледах  /? Стана ми любопитно, защото се сещам, че баба Злата се появяваше и в клиника на третият етаж и там я гълчеха за цигарите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...