Jump to content

Последният филм, който сте гледали...


Recommended Posts

А аз гледах друг с Лиъм Нийсън - Run All Night (2015) "Среднощно преследване", и режисьора е същият - Жауме Коле-Сера, както и на друг техен филм - "Non-stop".

RUN-ALL-NIGHT-POD-MOSTA.jpg

 

Не бях гледал скоро филм от типа на Глутница Кучета или Съучастникът, но този може да се каже че дава такова усещане, а защо не и като Тренировъчен ден.
Както и в Съучастникът, градът (Ню Йорк) е един от главните герои, и се разбира защо казват за него че никога не спи.

Освен приемлив екшън и преследване,  семейните и отношенията бащи-синове са разгледани много отблизо, като не само Лиън Нийсън и Ед Харис, но солидно участие правят и Джоел Кинаман и рапъра Коммон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, fractal написа:

А аз гледах друг с Лиъм Нийсън - Run All Night (2015) "Среднощно преследване", и режисьора е същият - Жауме Коле-Сера, както и на друг техен филм - "Non-stop".

RUN-ALL-NIGHT-POD-MOSTA.jpg

 

Не бях гледал скоро филм от типа на Глутница Кучета или Съучастникът, но този може да се каже че дава такова усещане, а защо не и като Тренировъчен ден.
Както и в Съучастникът, градът (Ню Йорк) е един от главните герои, и се разбира защо казват за него че никога не спи.

Освен приемлив екшън и преследване,  семейните и отношенията бащи-синове са разгледани много отблизо, като не само Лиън Нийсън и Ед Харис, но солидно участие правят и Джоел Кинаман и рапъра Коммон.

 

RUN ALL NIGHT съм го гледал.Ед Харис за пореден път показва голямата си класа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Като котка на околовръстното", Италия (2017)

 

like-a-cat-on-a-highway-19-461630-400x0.

Утре/Днес (събота, 21.11.2020, по Бнт 2 от 21.00) ще го дават отново, аз го гледах още предишния път. Мисля, че го има и в youtube.

Филма е много свеж, много нецензурен, нелицеприятен, не-толерантен, циганите са цигани, албанците са албанци, пакистанците са пакистанци, и разбира се цяла Италия е точно това което е,
през погледа на една случайна среща повтаряща се много пъти на 4 очи - единият е "високо платен европейски функционер" (с дъщеря), а тя е човек от гетото (със син, и съпруг в затвора).
Освен през гетото и най-различни премеждия, филма притичва и през верандата на висшето общество на артисти и други пенсионирани образи, излязли напълно извън пътя и извън времето в което са младите герои на филма. Но може да повторя, че е много свеж, директен и определено си заслужава гледането.
Друга черта на филма е, че може да бъде наречен "музикален". Има и алтернативен хепиенд, но по принцип може и без него.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Джентълмените (2019)

maxresdefault.jpg

Ако сте гледали "Две димящи дула" и "Гепи", значи знаете какво следва в "Джентълмените".
Осъвременен, и какво липсваше в предишните филми - женски образ. Тук е добавен един (Мишел Докери).
Друго не липсва, димящи дула, гепване, прецакване, надцакване, надговаряне, надизнудване, освен това уличния език който струи от всички улици и минути на филма е комбиниран с езика на висшето общество на Джентълмените, за да се стигне до такъв съспенс, че не знаеш какво ще се случи в следващата минута, нито какво ще бъде казано. Но все пак действието и разказа са типичната марка "Гай Ричи".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

spacer.png

 

Нямах големи очаквания, но е добре направен. Аз съм малко пристрастен към този на Хичкок, но гледах с интерес до болка познатата ми история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, bond написа:

spacer.png

 

Нямах големи очаквания, но е добре направен. Аз съм малко пристрастен към този на Хичкок, но гледах с интерес до болка познатата ми история.

На мен пък доста ми допадна как успяха хем да вкарат цвят и живот, хем да запазят съспенса. Не е шедьовър, но е доста добре, съгласна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Жената на моя живот / The Woman of My Life" 2015, Български, Македонски, Кюрдски
За главната роля са използвали кюрдско момче, така че всичко да е колкото се може по-реално, а някои от българските актьори са с дублиран глас.
Може би, ако се погледне че това е филм в който има разузнавания, иракско, българско, немско и т.н, това е филм който никой не би гледал и с право, но това е само далечен фон, нещо като тапетите на хотела.
В центъра през цялото време е любовната история, за двама души които колкото се търсят, толкова се и крият един от друг, гонитбата продължава зад чужди имена и нагласени истории, и двамата минават през фиктивни бракове и през летищата на Северен кипър, София и Франкфурт, през кораби в средиземно море, минава се през иракски кюрдистан и през Бейрут.
Накрая любовта която е била предопределена, се появява.

За български филм, това което може да се каже е "става", и това е голяма похвала, дори се гледа и е интересен. Помага и това, че режисьора по-принцип е документалист, а сценарист е кюрдския журналист Али Талиб.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сестра ми се записахме на курсове по немски. Просто като хоби. Обаче после какво се получи? И двете ни взеха на работа точно благодарение на немския език!

Редактирано от galinmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирам в никъде няколко филма напоследък и няма желание дори да запомня как се казват, че да ги коментирам. Ужасното е, че са добри актьори и монтажи, режисьори и пр. Просто ужасно скучни и повтарящи хиляди други.

Вероятно причината е и повече мен: гледала съм много неща и ако не ме дръпне - просто се отказвам.

 

Май едно от последните, които догледах беше Vivere (2019) - IMDb, и не беше зле... макар и твърде Шоши сан за мен... 6/10

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава кратка историческа драма(KBS спешъл) , 4 епизода. Всички обичаме непокорните принцеси(Hong Soo Ah).  Бих казал, че имаха хубава химия двамата. И края е щастлив. Такъв крал и кралица не сте виждали.

 

Off Topic

Накрая изнуди краля да му даде принцесата, а краля не се противи изобщо, за да се отърве от принцесата беглец. Единия я искаше, а другия му я даде на драго сърце. Не знам кой беше излъгания. 

 

 

Епизод 3

Епизод 4

 

Други интересни 1 серийни спешъли са :

Big Data Romance

Review Notebook of My Embarrassing Days

The Tuna and the Dolphin

И трите ги има на Youtube. Романтични и комедийни. Леки са. 

Също 1 сериен спешъл е  The Reason We Can’t Sleep,  по дълбок и тъжен е. Края е хубав. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още 1 серийни KBS спешъла. Аз гледам основно романтични сериали. Както и в живота края не винаги е щастлив, но е приемлив:

На места беше доста лудо филмчето. Любовта която е под носа ти. Имаше и смешни моменти. 

 

Този е по реалистичен, също имаше луди моменти. Всичко заради един пръстен. 

 

Happy Rose Day

Този е за изневяра, отношения, тъжен. Но не е лош. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много смешен филм за връзката между девствена лекарка уролог и импотентен гинеколог. Не мога да спра да се смея докато го пиша. Филма се казва Love Clinic (2014). Страшна комедия, без нищо излишно.  Бих го гледал отново. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джаки Браун. Признавам си, макар този филм да се води класика, аз чак сега се настроих на вълна да го изгледам.

Слава богу, тук Тарантино още е във вихъра си, филма ми хареса.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Където се докосват ръцете

Резюме : Германия през 1944 г. 16-годишната Лейна, дъщеря на бяла немска майка и черен баща, живее в страх поради цвета на кожата си. Когато среща Лутц, син на изтъкнат офицер от СС и член на Хитлеровата младеж (задължителна за всички арийски момчета от 1936 г.) двамата безпомощно се влюбват, излагайки на риск животите си.

Трейлър

81RGvQJDdSL._SL1500_.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жената-чудо 1984. Хареса ми, най-вече посланието на филма. Внимавай какво си пожелаваш,

защото може и да се сбъдне и трябва да си готов да платиш цената.

 

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...