Jump to content

Последният филм, който сте гледали...


Recommended Posts

57058.jpg

 

Първата част ми беше по - забавна, но и тази си я бива.

Сега очаквам да има и трета част - ергенския запой на хахото. :rofl:

 

63448.jpg

 

Започнах го с предубеждение, а взе че ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vive2yx1.jpg

Vive L'Amour (1994)

Ами като се има предвид името на режисьора и наградите/"Златния лъв" от Венеция"/ бях се настроил да ми хареса, но уви нищо изключително не видях. Тих филм. Да не кажа арт/с нагласата за такъв, може би щеше ми хареса повече/ Ако не беше прекрасната операторска работа и що-годе любопитството ми, каква ще бъде развръзката, да съм го спрял още по средата. Липсваше ми нещо в този филм. Някакво чувство или идея, като че ли.

ПП.За капак развръзка нямаше :P .

6,5/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След периода на офлайн живот, сега вече мога да споделя впечатленията си от изгледаните филми досега. Може да се получи малко по-дълъг пост, но какво да се прави - думите тхрябва да бъдат изречени icon_smile

 

Започвам с Vanishing on the 7th street - Хейдън Кристенсен не трябва да играе според мен - след новата трилогия за Звездните Войни, започна да се появява във все по-тъпи и тъпи филми (дори в приличния Къщата на моя живот с Кевин Клайн, ми приличаше на някаква ходеща гротеска) и този последния затвърди убеждението ми, че накрая самия Хейдън ще свърши в някой забутан ситком на треторазделна кабеларка... Или ще се появява в задължителния каст на произведенията по Зона Романтика (или Диема Фамили).

 

Самия филм беше толкова Ниякакъв, че още се чудя за какво идеше реч в него - някакви хора изчезваха без някаква очевадна причина (може би да вкарат малко мистерия) и накрая две деца и бял кон...

 

Никакво начало, никакъв крайм дори и да е имало идея, тя е била със сигурност безмилостно потъпкана още в началото... Жалко за Джон Легуизамо и Танди Нютън - май са им намалели балансите по сметките за да се снимат в такова подобие на филм - тъй че едвам го изтърпях до края и ня смятам да си го причиня отново.

 

Сюжет напълно безцелен, героите - шматкащи се насам-натам без ясна умисъл, действия доста объркани и елементарни диалози...

 

За мен лично този филм е провал отвсякъде - даже не беше лееко страшен, а на уж тези сцени се чудех да се смея или да плача...

 

1.5/10 (заради умелото използване на тъмнината и малкото заслужаващи кадри от пейзажа)

 

http://www.imdb.com/title/tt1452628/

 

Следващия е също толкова зле, но този път с участието на чичо Кейдж - Drive Angry се оказа трудно смилаемо парче кино-тъпотия, която май вече съм забравил - Кейдж преследваше някой с една кола, заедно с някаква девойка, бидейси преследван от мистериозен мъж в черно и всевъзможни глупости за дявола, Ада и прочие библейски елементи...

 

Опитваше се да бъде кръстоска между Константин и Призрачен Ездач, обаче не се получи хибрида нещо - издъхна някъде на 15-та минута... Много кратък lifespan indeed.

 

Тотално забравим и напълни излишен филм, още ме боли мозъка от видяното и от опитите да го изтрия от хард-а си.

 

1.5/10 (само заради няколкото зрелищно пръснати глави и жалкото подобие на сцената от Shoot 'em up)

 

http://www.imdb.com/title/tt1502404/

 

Не знам как да оценя пък следващия филм, от една страна имаше добри попадения, но от друга бяха излишно протакали края и намалиха от крайния ефект, имаше добра идея за реализация, но куцо доизградена и на места почна да издиша, Брадли Купър се опитваше да играе на места и малко му се получаваше, но пък Робърт де Ниро заприлича на Харисън Форд в поредната си бледа и безинтересна роля...

 

Имаше на моменти съспенс, и интрига, обаче самите елементи бяха доста грубо съшити и някакси имаха една такава разпокъсаност, че ми беше трудно да ги събера. От толкова много думи забравих заглавието на филма, но вярвам, че повечето от вас са се досетили - Limitless.

 

Имаше потенциал и мегдан за развитие, но нещо не им достигна да го направят нещо по-добро от средното ниво.

 

4/10

 

http://www.imdb.com/title/tt1219289/

 

13 Assassins - филмите за шогуни, шогунати и самураи ронин, не са от личните ми фаворити, но този беше доста добър - и като визия и като развитие на историята (смятам, че бавното начало беше напълно оправдано, понеже имахме толкова много герои, които трябваше да бъдат вписани в цялостната картинка за по-голяма плътност), докато стигнем до крайната сцена с "Total Massacre", която ми напълни душата - по едно време се усетих, че толкова симпатизирам на главните герои в техния праведен куест, че взех да се питам дали ще успеят въпреки числеността на врага и на моменти ми се струваше, че всички ще бъдат избити...

 

Не зная дали самия филм почива на реални исторически факти или е доста голяма измислица, но ми хареса начина по който се подходи към материала, имаше героизъм и смели воини, имаше предатели и узурпатори, имаше кръв (по-скоро кървища), доволно количество трупове и накрая справедливост, макар и на висока цена.

 

Добре ми дойде след предните бози и вкиснали вина :)

 

8/10

 

http://www.imdb.com/title/tt1436045/

 

Priest - хммммм като изгледах трейлъра и си рекох: "Може да е нещо различно", като изгледах филма си казах: "Няма такава тъпня"...

 

Не знам за какъв чеп са го направили този филм, но нищо не му беше в ред - нито историята, нито ефектите, нито представянето, нито смотаните бойни сцени - Пол Бетани игра като бавно развиващ, Карл Ърбан като нещастно подобие на Дракула или Влад Цепеш, Маги Кю като латексова кукла Барби с нищо запомнящо се...

 

Бива ли такава излагация - почва от нищото и свършва пак там - но май ще има и продължение, което ме ужасява... Някакви вампири се бият с някакви ловци на вампири - нищо ново под слънцето това сме го гледали в много по-добър вариант в Блейд (без третата).

 

Уж самите добри герои трябваше да бъдат нещо по-различно от обикновените хора, но се оказа, че не са чак толкова специални - гадините умираха доста бързо и безинтересно, главния също - едно взривяване на влак нищо не прави (дано не са го гледали много испанци, че да им припомни трагедията с терористичния акт на тяхна зема) и толкова - абсолютно безличен и ненужен филм...

 

Само загуба на време...

 

1/10

 

http://www.imdb.com/title/tt0822847/

 

Shooter - не го бях гледал този филм и реших да поправя пропуска си - останах доволен, получих сносен екшън с малко конспирация и сравнително добри актьорски превъплъщения, Дани Глоувър му ходи да бъде лошия непукист :)

 

Зрелище си имаше и то доста - разрушения, headshots и прочие снайперистки елементи, преди време гледах един филм с Том Беринджър "Снайпер" и направих аналогия с него, но тук Марк Уолбърг беше на по-високо ниво, имаше и доста технически термини от занаята на снайперистите, плюс невъзможни ъгли и разстояния на стрелба, но предполагам с подходящото оръжие всеки един изстрел от филма е възможен и в реалния живот :)

 

Е, не беше чак толкова невъзможен като Wanted, но имаше добри попадения определено.

 

На бившия рапър Марки Марк му приляга да играе бивши военни с афинитет към далекобойните оръжия :)

 

8/10

 

http://www.imdb.com/title/tt0822854/

 

Тези три филма са от "моите", така че всеки, който не желае да се пълни главата с такъв жанр, да спре да чете icon_smile

 

Choy Lee Fut - болезнено тъп и мега малоумен филм с нещо като сюжет, абсолютно идиотски бойни сцени (направо са обида за всеки фен на тези филми) и нищо съществено.

 

Някаква искра на позитивизъм видях във единия от боевете на ринга (по-точно втория), където Кейн Косуги успя да направи повече от три движения без монтаж и толкова.

 

Само Хун и Юен Уа бяха като някакви кръпки там, само за да генерират пари в азиатския боксофис, а единия от синовете на Само Хун беше в главната роля - Сами Хун - горкото момче, някой му е казал че може да рита добре и давай мачкай се на воля пред камерата...

 

Просто е тежко да се наблюдава такова поругаване на жанра... За фон вървеше хип-хоп саундтрак, slow motion сцените изпиваха мозъчни клетки, япончето Кейн се мъчеше в своето амплоа и като цяло всичко беше една голяма доза повръщано...

 

Не си губете времето изобщо.

 

0.5/10

 

http://www.imdb.com/title/tt1851871/

 

Филмите за вампири имат някои наистина достойни представители в лицето на Mr. Vampire, Spooky Encounters, Twins Effect, Magic Cop, The haunted Cop Shop и други подобни, но в последно време основните принципи се измениха и на видно място се поставиха едни нискокачествени изкази на режисьорска глупост и актьорско бездарие.

 

Такъв е и случая с Vampire Warriors - присъствието на Yuen Wah (Kung fu Hustle, Police Story 3, Eastern Condors) & Chin Siu Ho (The Tai chi Master, Fist of Legend, Mr. Vampire) само още повече разваля усещането ми, че са си пропиляли времето и таланта за такава смехория. Главната героиня е едно ново лице Jiang Lu xia - която се появи първо в Coweb заедно с Кейн Косуги (син на Шо Косуги) и после подобри изпълнението си в Bad Blood рамо до рамо с Simon Yam, Andy Oh & Xin xin Xiong.

 

Тук за жалост не показа нещо много добро и прекомерната изява на жици (и то лошо направени) още повече вгорчи ситуацията.

 

Има примери за добро wire fu, но този не е от тях - тъпа история, тъпи герои, тъпи ефекти, тъпи бойни сцени - пълен провал по всички параграфи поне за мен.

 

1/10

 

http://www.imdb.com/title/tt1833127/

 

The lost Bladesman - Дони Йен като че не се умори да играе известни герои от историята на Китай и този проект не е по-ралзичен, имаше интересни бойни сцени, но май нещо им липсваше по-голям заряд, драматизма също беше заел една голяма порция от филма и вътрешните терзания на главния герой - Генерал Гуан Ю, но нещо не генерира необходимия ефект у мен - просто поредния wu xia pien за някой от многото фолклорни герои на КНР, не сработи заради отчасти разбърканите set pieces, и заради лутането на самия филм в това какво иска да бъде - сериозна драма с бойни сцени или martial arts movie с действие Епохата на Трите Царства...

 

Дони Йен има доста по-качествени образци в неговата кариера от този филм и не бях много очарован, но поне е малко по-добре от ужасяващия Legend of Chen Zhen...

 

3.5/10

 

http://www.imdb.com/title/tt1648093/

 

 

Ами толкова от мен засега, след време пак ще споделя впечатления :)

 

С уважение

 

Бат' Киро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно време все хоръри в хард-а. Повечето не струваха, но да ги спомена. Поне да знаете, какво да избягвате.

 

My Ex/2010/ Тайландски хорър.

Глупава и безинтересна история, но пък беше заснет хубаво. Изобилстваше със стряскащи моменти и като цяло са се постарали хората. Струва си вниманието, ако ви се гледат повечко кръвчица, вместо сюжет. Пък и актьорската игра бе на ниво, особено главната мъжка роля.

5,5/10

 

The Coffin/2008/ Тайланд

Все още се чудя, как го изтраях. С леки превъртания и много воля, може би. Не си заслужава дори да пиша за него.

1,5/10

 

Body # 19/2008/ Тайланд

Този филм си го припомних.

Да не повярва човек, че такъв шедьовър се е пръкнал точно от Тайланд. Може би един от най-добрите хоръри, които съм гледал. Между другото горещо препоръчвам. Сниман по изключителен начин с голяма усет към детайла и изключително въздействащ сценарии. Прекрасна музика, камера и разтърстващ край. Като за режисьор дебютант по-добре няма на къде.

10/10

 

Sick Nurses/2007/ Тайланд

Поредна тайландска глупост. Някаква цветиста визия. Бездарна актьорска игра, никакъв сюжет...само група симпатични медицински сестри умиращи една по една. :(

2/10

 

Гледах и още 2-3 ама не си заслужават писане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Café Seoul

l_p1022065063.jpg

Страхотен филм, силно послание, из екрана се размятат сладкиши.Добра игра-особено като се има предвид че Сайто си е японец, а в повечето сцени се говори на корейски.

За Ким Джонг Хун-ама хич не го харесвах.Тук обаче си спечели точки.

Въобще всякакви асоциации могат да се правят- Харим от Кофи принс е тук, леките препратки към Антик Ехх,Сайто Сайто... ;) но това е само на пръв поглед.Историята е съвсем различна.

Страхотен филм, горещо препоръчвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отсега предупреждавам, ще се получи малко дълъг пост за четене :) Дано не ви отегча :)

 

Успях да преглътна два филма (между многото анимации на детето и четенето на онлайн книги от страна на жената) и ето моите впечатления:

 

Въпреки всички негативи, които изчетох за третия Трансформърс, реших да видя със собствените си очи дали е толкова зле и се оказа, че е наистина убийствено прост и малоумен филм.

 

Изобилието от ефекти и разрушения само влоши картинката - Шая тук беше изключително противен, дори Оптимус беше станал банален, само накрая премина в някакъв Rage Mode и изтрепа и двете лоши тенекии.

 

Новата Меган Фокс също дразнеше неимоверно, всичко беше от кретенско по-кретенско, все си мислех, че по-тъпа от втората част не можеше да има, н отук бях опроверган отвсякъде.

 

Един от най-слабите филми, които съм гледал изобщо.

 

1/10

 

http://www.imdb.com/title/tt1399103/

 

Следващия филм е една малка изненада за мен - анимация от високо ниво и интересна история :)

 

Karigurashi no Arrietty - красота...

 

Ghibli отново ми предоставиха блестяща приказка, с герои за които да симпатизираш, с история която да те плени и визуално един от най-красивите филми които съм гледал.

 

Музиката е абсолютния скъпоценен камък сред всичко - вписва се идеално във фона и допринася за по-доброто разгръщане на сюжета, а двете песни са брилятни.

 

За деца и пораснали такива :)

 

10/10

 

http://www.imdb.com/title/tt1568921/

 

Гледах един доста стар и тъжен филм, който е и аниме - Grave of the Fireflies. Бях го започвал няколко пъти, но все не достигах до края му и озни ден се реших да го изгледам целия - като равносметка, много тежък и стойностен филм, който въпреки ,че не ме просълзи ми докара такава буца в гърлото и в душата, че няма на къде повече. Историята за две сирачета умиращи от глад след опустошенията на Втората Световна Война в Япония е нещо, което трудно преглътнах, имаше сцени заредени с толкова много тъга и мъка, че и сега ми е трудно да ги опиша без да ме стяга сърцето.

 

Жив и топъл, но същевременно суров и безмилостен - показващ една чисто човешка история сред руините на войната - не е Спасяването на редник Райън, но въздейства по доста по-силен начин и на високо емоционално ниво.

 

Интересното е, че в Япония прожекциите са били "две в едно" - заедно с този филм са прожектирали и "Моят съсед Тоторо" за да намали тежестта от сериозната драма в "Grave of the Fireflies" - самата история е вдъхновена от реалните събития написани в книга със същото заглавие.

 

После имах нужда да гледам нещо по-лекичко и направих маратон включващ Строго Секретно, Час Пик 1&2 :)

 

Оценка за филма - 10/10 - рядко съм гледал толкова силен филм от Изкуплението Шоушенк насам.

 

http://www.imdb.com/title/tt0095327/

 

Вчера изгледах още един тъп филм - очаквах нещо по-различно, но уви се получи също толкова смотано като третия Трансформърс.

 

Freerunner се опита да бъде нещо като смесица между Бягащият Човек, Батъл Роял, Ямакаши и още нещо - за жалост резултатът е плачевен по всички нива, никаква структурираност, никакви по-различни проблясъци, имаше даже опит за бойна хореография, но по-добре да не се бяха захващали с това, клишета колкото си искаш, гадна тресяща се камера - зави ми се свят направо. В крайна сметка самия филм се загуби в стремежа си да бъде нещо различно и в това да намери правилния тон и изказ...

 

Имаше няколко добри сцени на паркур routines, но те бяха прекалено малко. Зле отвсякъде... Още загубено време пред ТВ-то :)

 

0.7/10

 

http://www.imdb.com/title/tt1579232/

 

Първичен Код се оказа доста приятен филм, който въпреки, че имаше малко назаем от Deja Vu беше достатъчно свеж и интересен да поднесе историята плавно и динамично.

 

И краят ми хареса нищо, че беше малко сложен за разбиране на първо четене - поне за мен, но останалото ми хареса - и развитието на историята и героите и развръзката - вложили са някакво старание хората и това си пролича.

 

Определено е по-добър в моите очи от Limitless - тия дни сигурно пак ще го гледам, за да прекъсна злата поличба на тъпи филми :)

 

8/10

 

http://www.imdb.com/title/tt0945513/

 

Изгледах и два стари филма покрай него, които са ми направили впечатление и още са ми интересни - първия е Джурасик Парк, другия е Мъже в Черно - все начални филми от трилогии (вече ще има трета част на Мъжете) и двата са по своему забавни - единият е като увеселително влакче - динозаври, нищо неподозиращи хора, поглед в бъдещето, изследвания които не се оказват безопасни, дечица в опасност, смел палеонтолог и неговата вярна спътница - Спилбърг се е постарал да направи зрителя съучастен на неговото виждане за динозаврите (и това на Майкъл Крайтън) с всички кино средства - ефекти, аниматроника, панорамни гледки и прочие.

 

Хубав филм, който не остарява, въпреки загрозяващите го продължения.

 

8/10

 

http://www.imdb.com/title/tt0107290/

 

Men in Black - Уил Смит и Томи Лий Джоунс са добра двойка в този оригинал - хареса ми комбинацията между тях двамата, и всички произтичащи от това взаимоотношение простотии - от извънземните до обичайните противопоставяния на разликите в годините :)

 

Не особено блестящ сюжет, но комедията в него преобрази филма - дори гладната хлебарка не беше чак толкова стряскаща и лоша - всеки вид трябва да си носи кръста и начините за оцеляване.

 

Старичък филм, но приятно прекарване на близо два часа, без да се налага да се питам колко има още докато свърши.

 

7/10

 

http://www.imdb.com/title/tt0119654/

 

И най-после изгледах последната част от поредицата за Хари.

 

Тъй като така и не се появи на кино в Бургас, поради не-знам-си-какви причини, реших търпеливо да си го изчакам с хубавото качество и се зарадвах като го видях из торентите :)

 

Признавам си, че книгите ме радват (нищо, че са детски), а сред филмите има и качествени образци, и този го очаквах след добре направената първа част на седмата книга.

 

Не бях разочарован - имаше всичко което исках да видя от книгата - и дракона и адския огън и главната битка - вярно някои неща ги бяха изменили, но това не повреди самия филм - даже се получи още по-добре :)

 

Сцената с 19 години по-късно хич не ме издразни, напротив - постави точния завършек на сагата.

 

Попаднах на някакви дебилни коментари в замундата от сорта на: Дано направят филм за сина на Хари! - не, от такова нещо няма нужда - поредицата бе увенчана с достоен край, 10 години след започването на голям екран :)

 

9/10

 

http://www.imdb.com/title/tt1201607/

 

Bunraku - странен филм, имаше заемки от Sin City/The Spirit, бутафорните декори не дразнеха, даже според мен си бяха на място, Джош Хартнет и Гакт бяха странна двойка, но паснаха на историята и действието, бойните сцени бяха доста добре направени, като се има предвид, че не-китайци са се трудили над тях :)

 

Деми Мур беше бая поостаряла и малко сбръчкана, но още има хляб в нея :)

 

Рон Пърлман приличаше на парче дърво - същата грациозност и тромавост, все едно гледах Dendroid Soldier в действие :D

 

Иначе имаше попадения в някои сцени и Уди Харелсън просто залепна в ролята си на барман - колите бяха един път, мисля че видях даже Булгарено и май Субару/Фиат от 50-те години :)

 

7/10

 

http://www.imdb.com/title/tt1181795/

 

Your Highness - доста посредствен опит за някаква пародия с фентъзи филмите, това да сложиш на всяка втора дума "fuck" се изтърка още на третия път, героите уж трябваше да бъдат дебилни и да осмиват фабричните такива в един фентъзи филм/книга, просто бяха тъпи и недоразвити, пънеха се да блеснат с нещо по-различно от клиширани фрази и действия, обаче сами затъваха в дебилията си.

 

За жалост нямаше нищо по-интересно в тази каша, освен няколко усмивки, които успяха да изтръгнат от мен участниците във филма.

 

Наталито беше статична и някак встрани от всичко, двамата братя май се забавляваха повече от зрителите...

 

Не знам, имаше нещо генерално сбъркано в самия филм - добре, че го забравих веднага след финалните надписи - според мен не си заслужава отделеното време.

 

2/10

 

http://www.imdb.com/title/tt1240982/

 

Днес пък имах лошия късмет да попадна на един от по-тъпите филми на Джет Ли от близкото минало и на един по-нов (ама пак тъп), който вече бях гледал. Та първия филм е от поредицата Once upon a time in China - първите два филма бяха направени доста добре (осоебно втората част) и отдавна исках да намеря и тази част озаглавена Once upon a time in China and America.

 

Бях гледал малко трейлъри и информация относно сюжета, и малки кратки части като клипчета, но все си мислях, че няма да е много зле, като се има предвид режисьора и хореографа на бойните сцени - Само Хун.

 

Жестоко съм се лъгал - филма е толквоа дезориентиран и разпокъсан, че няма накъде повече - някакви сцени напълно ненужни, гадни бойни сцени - прекалена употреба на жици, забързване на кадрите, тресяща се камера - ужас...

 

Повече ми хареса интерпретацията на Джеки Чан под името Shanghai Noon - поне имаше откровено забавни моменти и по-читави бойни сцени (дело на Yuen Biao). Тук Джет Ли прави някаква безлична роля и в една голяма част от филма се размотава с амнезия сред някакви индианци, докато другарите му го търсят из дивата американска пустош.

 

После отнякъде се появи големия лош тип и взе да се млати с всичко дето мърда, но както се случва накрая Уон Фей Хун го преби - абсолютно безинтересно и недъгаво.

 

Очаквах доста повече от този филм и може би там ми е била грешката - разочарованието ми беше доста голямо.

 

2.4/10

 

http://www.imdb.com/title/tt0120530/

 

Следващия е от периода на Ли в Холивуд - не съм изобщо впечатлен от тамошните му изяви (може би само в Смъртоносно Оръжие 4 и Дани Кучето успя да направи нещо по-различно), но тук в тъпнята Ромео трябва да умре беше просто смехотворен - то вярно че правен за американци, ама след Матрицата много хора си повярваха, че като сложат един известен жълт сред каста и успеха е в кърпа вързан.

 

При мен тази формула не проработи - филма е изтъкан от глупост и плоски бойни сцени (дело на Corey Yuen), че чак ме заболя за пропиляването на таланта на Джет.

 

Ръсел Уон не беше ултимативния лошковец, всичко беше толкова клиширано, толкова предсказуемо, че само чаках кога ще свърши...

 

По някакви незнайни причини този филм допадна на жената и бях принуден да го изгледам пак, но това не промени крайната ми оценка за този полуфабрикат. присъствието на DMX може и да е докарало до екстаз някои негови съмишленици (или прохождащи рапърчета), но мен ми беше тъпичък, помня като гледах за първи път клипа към филма с участието на Алия (Алая) и самия Джет Ли - бях изненадан от самия проект и тогава (2000) с аверчетата чакахме да го пуснат на кино - голяма заблуда :)

 

Посредствен и жалък пример, както и напомняне, че американците не ги бива да правят качествени филми с азиатци (може би с известни изключения).

 

3/10

 

http://www.imdb.com/title/tt0165929/

 

Останаха толкова много филми на харда, че се чудя с кой да продължа, но ще видим нагласата ми :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

''Bodyguard"

Това е един индийски филм, който гледах скоро. Има всичко в него-екшън, смях, драма и най- вече хубавите песни. Много ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година съвсем съм по....ал холивуд и изобщо всяко друго кино,освен азиатското. Но ето ,че излезе един прекрасен нов филм от великолепният Уди Алън и то с няколко мой любими актьори и една прекрасна,прекрасна тематика. Веднага му се нахвърлих и съм много,много доволен. Прекрасен филм. Препоръчвам го с три ръчички.

midnight-in-paris-w342.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди два дни попаднах на това :D Малко съм скептична когато видя Дженифър Анистън.

 

Много ми е сладка, но не съм харесала нито един нейн филм (не коментирам "Приятели")

 

Така или иначе филмчето е толкова симпатично, че го повторих с майка си (уж само щях да и го пусна...... и стана тя една B) )

 

Филма е забавен, сравнително малко простотии (изключвам спасяването на една овца :lol: ) но така или иначе мен трудно нещо ще ме събори :ph34r:

 

Ако се навиете да си го дръпнете може да видите и Никол Кидман, или поне това което е останало от нея. Не знам на какви инжекции е, но лицето и е като гипс.

 

Покер фейс (или както моя любимец ТОР пее "Фокъ фейс" :kiss2: справка:Big Bang Big Show 2010)

 

 

Just-Go-With-It-dvd-cover.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gagma_napiri_the_other_bank_2009.jpg

The other bank (2009)

Това е грузинския филм, който бе кандидат за Чуждоезичен "Оскар" 2010 и моя пръв грузински.

Страхотен, емоционален, реалистичен. В ролите са изцяло аматьори, но въпреки това засенчват цял наш НАТФИЗ. Което си е тъжно от една страна.

Между другото филмът е спечелил 27 награди, което е малко срещано извън Америка. Явно киноиндустрията се развива навсякъде, само не и при нас. Макар в последните 2-3 години да си се заблуждаваме в обратното.

Като видях, кой е нашия кандидат за предстоящите "Оскар"-и/ избран с рекламна цел, а не по-заслуги/ и като го сравня с другите претенденти, които успях да намеря... плачевна картинка. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

El secreto de sus ojos (2009)

220px-Cartel-nuevo-de-el-secreto-de-sus-ojos.jpg

El-Secreto-de-Sus-Ojos.jpg

 

И този филм е спечелил Оскар за най-добър чуждестранен филм, но година по - късно. Горещо го препоръчвам. Историята е наглед проста и даже тривиална - съдебен следовател се връща към един от първите си случаи - изнасилването и убийството на млада жена. Човешката природа е показана по един уникален начин, разгърнати са много проблеми както вътрешноличностни, така и във взаимоотношенията с другите. Много ме впечатли режисурата и самата идея. Филма можеше да свърши поне на три пъти и пак да има завършек, но края определено е интересен и достоен завършек на целия филм.

Другото нещо, което надали скоро ще забравя са думите на един от героите - Пабло Сандовал Човек/ Мъжът (въпрос на интерпретация) може да проемни каквото си поиска : лицето, семейството, приятелката, религията си. Но има едно нещо, което не може да промени. Човекът / мъжът не може да промени страстта си.

И накрая естествено в надписите нямаше как да не видя, че филма е направен по книга. Защо повечето качествени филми днес са или по книга или по театрални пиеси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

220px-QotDcover.jpg

 

Препоръчвам този филм. В него има вампири, романтика и музика ( алтернативен метъл и не само...) , която наистина си заслужава да се чуе. Направен е добре и въздейства. Помни се дълго.

 

Ето и откъс от него :

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

57058.jpg

 

Първата част ми беше по - забавна, но и тази си я бива.

Сега очаквам да има и трета част - ергенския запой на хахото. :rofl:

...

 

И аз го гледах, но... не ме грабна, както първата част. Дано третата по я бива.

 

 

7107574.3.jpg?l=1185190085000

 

Истинска и леко шантава история, въпреки всичко не спрях да правя аналогии с "Perfume: The Story of a Murderer" и някак си не успях да му се насладя.

 

black_swan_ver7.jpg

Изненада ме с психариите си.

Хем ме предупредиха, но пусто любопитство... Съжалявам, че му се поддадох.

 

 

Снощи гледах:

Twilight_Breaking_Dawn_Part_movie_poster_August__111116033952.jpg

 

 

Най-добре направената част досега.

Бяха прекалили със спиралата на Едуард, но... като цяло биваше.

Раждането бе много кърваво, но дори и аз, която не гледам ужаси, не изпадна в погнуса. :896767:

 

 

 

colombiana-kolumbiana-2011-at-torrent-team.jpg?1321045769

Началото бе невероятно. Много силно, емоционално... После се почна с тривиалните американски драми, но не съвсем.

И въпреки всичко го изгледах на един дъх, и ме впечатлиха някои

методи на убиване...

 

Така че не го считам за изгубено време.

 

augustrush.jpg

Скалъпена с бели конци история. В този филм логика няма смисъл да се търси. Цялото действие е основано на щастлива случайност.

Но...

Но въпреки всичко не съм отделила поглед от екрана ни за миг.Емоционален филм, вълшебен, затрогващ и... прекрасен!

Горещо го препоръчвам на всички.

Този филм просълзява, гледа се със сърцето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скалъпена с бели конци история. В този филм логика няма смисъл да се търси. Цялото действие е основано на щастлива случайност.

Но...

Но въпреки всичко не съм отделила поглед от екрана ни за миг.Емоционален филм, вълшебен, затрогващ и... прекрасен!

Горещо го препоръчвам на всички.

Този филм просълзява, гледа се със сърцето.

 

А дали беше случайност?

Точно това според мен беше идеята. :D

Наистина филмът е изключителен. Много го обичам.

Има един подобен "I am David" (с българско участие), препоръчвам го на харесващите този жанр.

 

"Черният лебед" е уникален филм!

 

Току-що изгледах "One Day" с любимия Стърджис.

 

2096.jpg

Нелош филм, но не и достатъчно запленяващ.

Въпреки че се оказа точно мой тип, не съм очарована. 6/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А дали беше случайност?

Точно това според мен беше идеята. :D

Наистина филмът е изключителен. Много го обичам.

Има един подобен "I am David" (с българско участие), препоръчвам го на харесващите този жанр.

 

"Черният лебед" е уникален филм!

 

 

Не си струва да търсим дупките в сценария, има ли смисъл да пишем за очевидното... Ако някой ми го бе разказал, едва ли шях да си направя дори труда да го изтегля. Както казах филмът е невероятен, но не трябва да се гледа с ума. ;)

 

За "Черният лебед" се изказах дори много ласкаво. Но явно бях вдигнала летвата твърде високо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си струва да търсим дупките в сценария, има ли смисъл да пишем за очевидното... Ако някой ми го бе разказал, едва ли шях да си направя дори труда да го изтегля. Както казах филмът е невероятен, но не трябва да се гледа с ума. ;)

 

Това е филм-приказка.

Нормално е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък не ми остава много време за филми, но успях да изгледам 1 и 1/2

 

Защо половина - ами понеже повече от средата на филма Apollo 18 не можах да изтрая - бива скука и протяжно действие, уж заснето като полу-документален филм с "реални" архивни кадри, но не го понесох повече - жената го догледа и не беше хич очарована. Аз поне се набутах само наполовина :rolleyes:

 

Другия филм, който беше доста по забавен е римейка на Fright Night - преди много години (когато всяка Събота даваха от 23:30 Студио Х), гледах първата част и ми хареса, въпреки малко дървеняшките изпълнения и постните ефекти.

 

Сега не знаех какво да очаквам от този филм, но трябва да призная тежкарското излъчване на Колин Фарел като главния вампир - небрежното му отношение и като цяло неебателното държане му паснаха доста добре - но трябваше да пукне накрая.

 

Дейвид Тенант беше умопомрачително забавен - един такъв изнервен, ексцентричен тип, който обаче добавяше щипката смях към историята, която не се стремеше да бъде нов прочит на "Дракула", а подходи по подобен начин като оригинала - с малко повече хумор и малко страшни моменти за цвят :D

 

И края си беше на място, имаше екшън моменти и такива на които просто се хилех с глас, въпреки че беше 2 сутринта :D

 

Интересен поглед и един от по-добрите филми за гледане според моята лична преценка.

 

7.5/10

 

Вчера започнха да гледам удължените версии на двата филма по книгите на Дан Браун - ще драсна впечатления по-късно.

 

Super 8 - добре беше - нищо изумително или невиждано, интересен начин да предадеш история с извънземно, макар и далечен визуален братовчед на И-ти, даже като хвана момчето си мислех че ще каже: E.T. go hoome :D

 

Общочовешките ценности бяха ярко изразени, а Ел Фанинг беше много добре на екрана - и е по-красива от Дакота, според мен - има данни девойчето...

 

Само дето наистина се опитаха да ми набият в главата онази синя светлина идваща от всяка лампа :huh: ХУбаво филмче се е получило.

 

8/10

 

Sucker Punch - за мен този филм беше гигантска реклама на slow-mo, направен като игра за някоя конзола или ПЦ - намери 5 предмета, всеки от който се получава чрез съответната boss fight, като смесиха реалното с въображението ми напомни за сюжета на .hack сериите, бойните сцени бяха малко повече летящи за моя вкус и по едно време вече ми омръзна от сцени на забавен каданс - просто се оляха...

 

Имаше идейни попадения, но не и нещо наистина оригинално и наистина запомнящо се - мацките стреляха, въртяха, скачаха и умираха прекалено изкуствено, много лъскави ги бяха направили - явно MTV стилистиката е на почит :D

 

Можеше много по-добре да се справят...

 

5/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...