Jump to content

Watashitachi wa Douka Shiteiru (2020)


Recommended Posts

Как ги броим 3-ма?

Spoiler

Двама от работилницата и тоз дето се появи в 7-и епизод политика или? С таз матрона направо им загубих бройката на кандидатите <_<

Да не ми се обижда но то и матроната може да не знае кой е по-точно.

Хайде дано в последния епизод все пак видим повече сладки а не ......

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. 

Интересни са ми и песничките, които си тананика майката, все популярни, традиционно японски, които  предизвикват строховити усещания - теру, теру бозу, кагоме и др.

Струва ми се, че еп. 6 и 7 бяха повече за пълнеж, понеже въпреки действието, не казваха много нови неща. Можеха да съберат всичко в 1 финален епизод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изгледах финала. 

Spoiler

50 на 50. Така да го кажа. Имаше за мен излишни неща в последния епизод и съм на мнение че излишно са го удължили. От драма минаха направо в мелодрама- матроната , физическия убиец и таз цялата оплетено-заплетена история нещо много ми я разтегнаха в тази серия. Дядото го гътнаха по-рано отколкото бе нужно за мен, поне да беше и той разбрал цялата мелодрама дето е живяла в неговия дом. Не че щеше да му олекне, хаха, но някак си заслужаваше да знае.

Двамата починали родители на Нао някак си хептем затрити останаха. Без вина не само че виновни но и убити/умрели.

Като цяло сериала го деля на 3 части. Първите 4 епизода в които творческия екип още се чудеше и маеше как да я кара. Следващите епизоди до 8-и беше добре баланса в разказа, но за жалост за сметка на сладкопоказването и разказването. И финалния епизод за който вече си казах мнението. 

Така че можеше и по -добре. Щом решиха да дезертират от сладките , до края да бяха останали със стегнатия разказ, в такъв случай излишно удължен 8-ми. Ако бяха пък решили след епизод 4 да продължат повече със сладките щеше да се получи друго нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък нямам големи очаквания от манга адаптациите. Тази поне е гледаема и държи интереса.

Жалко за сладкишите! Поне един да направят! Те са голяма притегателна сила, защото крият история и традиции. Именно чрез тях могат да се привлекат повече зрители.

Off Topic

wata5.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече съм с алергия към тез манга-адаптации. Като антиреклама ми е като прочета че нещо дето съм се засилила да гледам е по манга. Да не ми се обиждат любителите им.

Чара на разказите за и със сладките бе голям в първите 3-4 серии и много жалко за това. Някак си ми идваше като допълнение към един филм който гледах тази година -  Every Day A Good Day . В него бе разказан живота с различни варианти чайни церемонии, направо дзен атмосфера/естетическа наслада, а уагашитата разбира се бяха налични и много симпатични.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На половин изгледан последен епизод съм. Смятам, че дядото взе правилно решение. Да видим, дали то ще има ефект върху Цубаки. Той имаше нужда от това.

Двете сладки бяха семпли, но красиви и отново съдържаха дълбоки послания.

Според мен, тази дорама, въпреки всичките си слабости, има невероятна притегателна сила. Причината се крие в красотата, която струи от артистите, сладкишите и цялостната обстановка. Визията наистина е прелестна. Всяка сцена е изпипана така, че да подчертае човешката и природната красота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле! Изобщо не познах, кой е убиецът! Дори не отгатнах, кой е бащата. Невероятно, но серията сложи на място всичко объркано в началото. Подреди действията така, че да паснат идеално на това, което имахме като факт в края на еп. 1. Сега си обясних и "мистериозната покровителственост" на героя на Икусабуро. 

Малко съм разочарована от пропиляната роля на Соко Уада.

Но всичко беше безумно красиво до финала. За мен Рюсей и Минами бяха идеалният избор за главни герои.

Да кажа няколко думи за облеклото, което заедно със сладкишите и природата, беше неописуемо стилно и великолепно. Какви кимона, какви цветове! На Минами много й отиваха светлите тонове, но в последната серия се замислих, че Рюсей изглеждаше прекрасно и в черно.

Имаше много снимки. Ще се разровя да кача още.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ни изненадаха в последната серия. Много обрати имаше. Дядото наистина заслужаваше да знае всичко, но поне откри истински наследник. 

Като се замисля, и аз смятам, че можеше да е по-кратко, но предполагам, че хората, свикнали на много серии, ще искат повече.

Една седмица чакане за последния епизод ми се отрази на маратона. Хубаво е да се гледа изцяло.

Само ние с Шоши ли го изгледахме?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, ukio написа:

....Една седмица чакане за последния епизод ми се отрази на маратона. Хубаво е да се гледа изцяло.

Само ние с Шоши ли го изгледахме?!

 Чакаме да свърши лятото... да се кротнем пред екрана и да си спретнем маратон ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, ukio написа:

Само ние с Шоши ли го изгледахме?!

 

Aз първа го почнах, последна ще го довърша. Изложиха се руснаците с последната серия, още не са я превели, скъсаха ми нервите да проверявам по 10 пъти на ден...:cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък се излагат с всички японски продукции. Дано да го преведат, след като все пак им остава 1 епизод. Представям си, колко е мъчително да чакаш всяка серия по толкова време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан. Много съм доволна и от последната серия. Всичко разкриха и добре показаха/обясниха. И аз не познах нито бащата на Цубаки, нито убиеца, което значи, че перфектно са си свършили работата създателите на сериала. Малко ми беше романтиката накрая, но и на това съм доволна. Показаха и достатъчно сладки, не самото им приготовление, но за плакнене на очите си имаше достатъчно и в тази и във всички серии. Можех да изгледам още толкова серии в съзерцание на красивите сладкиши, актьори и кимона без да ме интересува особено какво друго ще нищят в тях, жалко, че свърши. :wub::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаме тема на Рюсей, а той какви ритници раздава по рекламите в момента!!!

Прочетох, какви проблеми има с превода на дорамата. Явно в момента само вградени субтитри се намират, въпреки интереса и бързата реакция на чуждите преводачи.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красива дорама. Нямам голям опит с японското, но за пореден път останах възхитена. Сценорафия, облекла, сладкиши-всичко толкова изпипано, че чак нереално. А главната двойка бяха разкошни с тази тяхна нежна любов, която оживя сред всички капани, алчност и пролята кръв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...