Jump to content

Watashitachi wa Douka Shiteiru (2020)


Recommended Posts

qDP7bwx7i9zesqPmarsyy0C5Qep.jpg

 

Off Topic
Watashitachi wa Douka Shiteiru (2020)
 
 
Watashitachi wa Douka Shiteiru (2020)
Watashitachi wa Douka Shiteiru (2020)
 
Watashitachi wa Douka Shiteiru (2020)
 
 

Watashitachi wa Douka Shiteiru 

私たちはどうかしている

По манга "Watashitachi wa Douka Shiteiru" (Natsumi Ando)

Страна: Япония

Eпизоди: 8

Излъчено на: 12 август 2020 г. - 30 септември 2020 г.

Излъчване по: НТВ

Продължителност: 60 мин.

Режисьор: Inomata Ryuichi, Akashi Hiroto, Komuro Naoko

Сценарист: Eto Rin

Субтитри: Английски

 

Участват:

Off Topic
Yokohama Ryusei in Watashitachi wa Douka Shiteiru Japanese Drama (2020)

Yokohama Ryusei

Takatsuki Tsubaki

-----------------------------------------------------------

Takasugi Mahiro in Watashitachi wa Douka Shiteiru Japanese Drama (2020)

Takasugi Mahiro

Shiroshima Yusuke [Kogetsu An]

 

Kishii Yukino in Watashitachi wa Douka Shiteiru Japanese Drama (2020)

Kishii Yukino

Hasegawa Shiori
Wada Soko in Watashitachi wa Douka Shiteiru Japanese Drama (2020)

Wada Soko

Yamaguchi Koichi [Kogetsu An]
Okabe Takashi in Watashitachi wa Douka Shiteiru Japanese Drama (2020)

Okabe Takashi

Tomioka Masaru [Kogetsu An] и др.

 

 

Описание:

Нао среща Цибаки още в детството си в традиционен японски магазин за сладкарски изделия,

където работи нейната майка. След инцидент с бащата на Цубаки,  майката на  Нао
 е обвинена от Цубаки в убийство и е арестувана. След 15 години Нао отново среща Цубаки.
на състезание за сладкарски изделия. Въпреки че са свързани от жестока съдба,
 са привлечени един към друг. Каква е истината по случая преди 15 години?

 

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сладък сериал, буквално. Не мога да откъсна очи от прекрасните традиционни японски сладки, които приготвят непрекъснато. Такава красота, нежност и изящество и как всеки вид носи определена символика и послание, едно истинско изкуство. Двамата главни и те прекрасни. Yokohama Ryusei съм го гледала и в други проекти и си го харесвам много, но актрисата в главната роля ме изненада приятно - много красива и добре играе. Има и мистерия, която да се разгадава за случилото се преди 15 години и макар майката на главния да е злата вещица в случая, мисля, че може да ни изненадат накрая и не тя да е убийцата. Чакам с нетърпение следващите серии, за да се потопя отново в тази японска красота - кимоната, сладките, старинните домове, чаените церемонии и традиционните им празници, на фона на които се развива историята. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, гледам "Уагашито" текущо. В първа серия имаше хубави истории за сладките. Но в 2 и 3 това ми залипсва. Нещо драмата надделя над историите. Матроната е взета направо от корейски сериал, както се шегувам. И много ми пречи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми следя го, как да не го следя. Нали Цубаки ми е "адаш" (Цубаки на японски е цветето Камелия). То и затова има много сладки, приличащи на цветето за фон в постера на драмата. :D Просто обожавам японските традиционни сладкиши, толкова са красиви, чак ти става жал да ги изядеш. :blush:

Изгледала съм и трите епизода с превод. Много ми е любопитно каква в действителност е истината зад случая от преди 15 години.

Off Topic

Дали наистина съпругата му го е убила, защото й е изневерявал с майката на Нао. Или истината е друга? Дали пък майката на Нао не го е убила наистина?

Наистина ми е страшно любопитно и, ако бях успяла да намеря някъде качена мангата на английски, щях да я почна. :lol:

Голямата ми изненада дойде в края на трети епизод.

Off Topic

Дойде ми като гръм от ясно небе това, че Юске, дето бе все мил и дружелюбен, всъщност се опитва да нарани Цубаки. Че и със съпругата се е сдушил.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това с Юске беше много изненадващо. Аз очаквах да е тъпия ъгъл, а то какво излезе. 

За мен е странно и това, че според дядото Цубаки не му е истински внук. Може пък Нао да му излезе истинската внучка, ако майка й и баща му наистина са били любовници. 

Не знаех, че Цубаки е камелия. Нао е Сакура, защото така я наричаше той като дете, но мислех, че неговото цвете е червената камелия, заради цъфналите цветя в двора по време на убийството, а то и името му значело камелия, колко символично. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E  какво?! Уагашитата съвсем зачезнаха. Заеха се с останалото. 4 -а серия малко неща се случиха спрямо главната история. Но в 5 се реабилитираха с екшън направо :896767:. Иначе едни бледорозови сладки като рибки, дато Цубаки за миг показаха да ги прави, ми харесаха.

"Кутията на Пандора" в епизод 5 интересна. 

Spoiler

Постави въпроси. Дядото още не ми е ясно какво и до колко знае. Той направо играе шах-мат в историята. Сега поредния ход с новото завещание.

Дали пък онзи работник , който намери нашата Нао-Сакура пред зазиданата и заключена врата на стаята където е починал предишния майстор не е баща на Цубаки?! Аз в предишните серии и в майка му се засъмнявах коя е :896767:, дали въобще е таз матрона.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма прелест е този сериал. С нетърпение си чакам сериите.  Сладките са такъв разкош, истинско бижу. А май са и доста скъпи, като гледам не ги купуват "на килограм", а по няколко бройчици само. :28558: Да отбележа, че вече сядам да го гледам с кутия фъдж до мен, поради липса на друго сладко, та поне малко по-малко да ми текат лигите по сладкишите.

Off Topic

Майстора с очилата явно е бащата на Цубаки, щом толкова се интересува от емоционалното му състояние, то е ясно. За Нао познах, че ще се окаже внучка на стареца. Добре се развива действието и между главните, няма мотане - в 1-ва серия целувка, в 4-та секс, в 5-та бебе. :wub:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По една, по една сладка ни се полага, никакви кутии. ;):)

Spoiler

Аз приемам за сега , че нищо не е ясно кой на кой какъв е и кой с кого какви ги е вършил. Съмнявам се във всичко, освен че дядото е собственика на фирмата. От там нанатък .......да внимават. Нао най-вече.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧРД на Рюсей! Да върви още нагоре! Няма тема в другия раздел, затова да го уважим тук.

Догледа ми се нещо с него. Виждам, че има преведени 5 епизода и се чудя, дали да не я започна за разтоварване?! Не че имам много време, но все пак. Надявам се историята да е толкова красива, колкото Такане но хана. 

Yokohama Ryuusei wins the Asia Star award at the 15th Seoul International Drama Awards 2020

Честито е за наградата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уагаши 6 видях. Сетиха се да забързат сюжета. След предишната серия и тази остана динамична. А от превюто към следващия епизод виждам явно че така и ще се задържи. Одобрявам.

Spoiler

Поне дадоха факти за матроната. Как е "цъфнала" в този дом. Дядото може да се сърди напълно на себе си. Въпреки че сина е обичал "простосмъртна" нашия го е оженил за "знатна". И гледай какво става :896767:. Той се и сърди де, все сърдит от епизод 1. Ама неефективно. Добре че поне завещанието не си носеше в робата като го халоса таз ми ти матрона :ph34r:

Нао се "измъкна" от заплетената ситуация към момента. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах малко от еп. 1 и уагаши специалитетите ме привлякоха. Интересно е, как ще развият отношенията между главните, при положение че тя го разпозна?! Малко пресилено дойде обвинението на майката, без никакви реални доказателства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Догледах серията. Появата на Рюсей промени неубедителното начало и нещата се завързаха много интересно до финала. Усещам, че ще се получи химията между главните.

Сладките, които показват, заедно с всички дословни обяснения по създаването и символиката им, са удивителни! Комбинирана със силните емоции между героите, прекрасните кимона и обстановка, лентата обещава да е истинско бижу. 

Сцената, в която се появи Широ Сано - градината, с възрастния достолепен основател и котката, беше фантастична! Накара ме да си спомня филма за художника Мори.
Прелест! Дано продължават да пълнят сериите с гледки, игра и интересен сюжет. 6 са преведени до момента. Доколкото виждам, остават още 2.

Качват превъзходни снимки от сцената на действие!

П.П. Майката на главния да не излезе някоя магьосница? Странна е.

81jRxxaRfvL.jpg

Off Topic

20200814_191450_size640wh_4083.jpg

main.jpg

Ето всички вкусотии от еп.1!

118265699_166797824990716_18645107534569

118084306_166797864990712_50655379195576

118470751_166797851657380_88714254446063

118188089_166797891657376_87555419321040

118406378_166797984990700_53142898832953

118334806_166797961657369_90960425622826

118173184_166798001657365_89005517960342

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре. След втора серия ми се изпари усещането, че Цубаки може да е бил хипнотизиран, когато е посочвал майката на Нао.

Доста бързо се развиват нещата. Голяма ненавист има в това семейство.

Мистериозният герой на Икусабуро Ямазаки също не е много ясен. И той изглежда притежава магически способности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момичета, помагайте с идеите, че аз изгредах и еп.3 и ми идват какви ли не хрумвания. От спойлера горе да не искате да кажете, че двамата главни са си разменили местата и то неслучайно?

Този път към божествените сладки добавиха чайна церемония и разтълкуваха какемоното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четвърта беше много хубава. Впрегнаха всички сили, за да направят тези уараби-мочи. 

Героят на Соко Уада сякаш започва да изпъква. Не се забелязваше до този момент. Каква ли е неговата роля?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда нещата около героя на Соко Уада започват да се изясняват.

Дядото действа съдбоносно със завещанието в еп.5, сякаш подсъзнателно разбра всичко.

Сладкишите продължават да ми пълнят душата. Не са толкова много като в началото, но във всяка серия има по нещо ново, което да се научи, образователен елемент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ukio, ти направо анблок го подкара :D Разбираемо. Разказа е увлекателен.

Аз изгледах епизод 7 .  С една серия до финала жалко че в целия екшън  след епизод 4 почти не остава време за сладките и техните истории. В 7-и епизод сладката на Нао-Сакура за конкурса - някаква луна, не помня :blush: точно,  много ми хареса как се разля като се отвори сладката и се получи в чинийката цяла звездна картина. Мда.

Spoiler

Цубаки да се сети вече окончателно какво е блокирала паметта му. Един нож там хич не е случаен. Този от работилницата , дето го заподозряхме още преди 2-3 серии, тоз политика от този епизод, ......

Дядото с поредния шах-мат ход в края на епизода. Поне се извини на внучката си де. И е прав, че ако не е бил магаре, родителите на Нао щяха да са живи. Ама ако.

Получил е голям урок с тази ми ти матрона "негова".

Цубаки вярно е за съжаление. Де факто сам от дете след смъртта на майстора. Матроната ясно що за родител. Дядото го е "блокирал". Останал е едно объркано момче, което тепърва ще расте. И предвид цялата таз среда е израснал и се е възпитал сравнително добре.

Задния план зад хода на дядото в края на епизода по принцип ми е ясен. Остава да видя как ще го изиграе сценариста, защото все пак варианти има , според зависи как искат да завършат историята.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аригато! Излязло е и онлайн.

Нещо не ми допадна развоя на еп.6, а като гледам накъде залитат в 7ми, не знам. Рисковано е, когато раздължават едно заглавие с годините.

Цубакитата и лунното цвете бяха красота!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...