Jump to content

Recommended Posts

Ee-ByE5UcAAoyZR?format=jpg&name=medium

Off Topic

 

EfB_-OYUEAAt74y?format=jpg&name=4096x409

Ee9FzYhU8AAPGJ7?format=jpg&name=largeEeuT_HDU8AASEEg?format=jpg&name=large

EeuUAnMU4AEr_BF?format=jpg&name=largeEeuUBPLUcAE3w4z?format=jpg&name=large

EfC9ak8U8AMBew8?format=jpg&name=largeEfC9ak-UEAEXUFl?format=jpg&name=large

 

Go Ahead 

 

(以家人之名)
Китай
Също така известен като: Yi Jia Ren Zhi Ming
Година на излъчване: 2020 – Август – 10 до 2020 – Септември – 02
Време на излъчване: Понеделник - Неделя 19:30
Жанр: Семейна драма, Романс
Канал: Hunan TV, Mango TV
Епизоди: 40
Режисьор: Ding Ziguang
Субтитри: Английски
 
Участват:
Tan Song Yun като Li Jian Jian
Song Wei Long като Ling Xiao
Zhang Xin Cheng като He Zi Qiu
Tu Song Yan като Li Hai Chao
Zhang Xi Lin като Ling He Ping

 

Резюме:

Историята се върти около трима проблемни младежи, които намират утеха в общите си преживявания,

за да станат най-доброто семейство, което могат да бъдат един за друг.
Израснали в бедни домакинства, без да са кръвно свързани, те се отнасят един към друг като семейство,

докато копнеят за любовта, която не могат да намерят у дома.

Най-големият брат Ling Xiao, вторият брат He Zi Qiu и най-малката сестра Li Jian Jian растат заедно,

изживявайки житейски радост и несгоди в избраният от тях път…
 

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Редактирано от mrnkaloto
Тагове
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой гледа ли голямото семейство :) Каката и "баткото" - вярно че Tan Songyun си е младолика и едно голямо дете, ама тука разликата между двамата със Song Wei Long е 10 години и то обратно на това в сериала :) Но пък си го гледам - уж беше на изчакване , но му изгледах толкова клипчета с откъси, че после за 3 дни ометох половината сериал.. щот толкова епизоди имат превод де :lol2: По лични причини темата за татковците и братята ми дойде много присърце..... и както четох един коментар някъде - на всеки епизод редуваш да се смееш с глас и плачеш :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, vivivan написа:

Някой гледа ли голямото семейство :)

Още "се стискам" да не падна в капана на текущото излъчване, ама много му се каня. При рускините е до 12 еп. превода, като наближат края, може би ще го започна. Ама то за колко сериала така се точа, как ще ми стига денонощието?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дребното е страшна терца :D С Лисичката ме спечели за фен и тука затвърдява. А 185те сантима си го харесвам май още от как беше непълнолетен :lol2: Та тия двамата и в комбинация със Стивън -  :up:  А малката тройка - големи сладури :)

UxLiDqt.jpg&key=a4f1733896ae75ca41531a25

Off Topic

Толкова се радвам, че няма някой любовен триъгълник - наченките ги тушираха веднага с обяснението "ти си ми брат", ама пък и то с тия родители, само и любовни терзания им трябваха на тези младежи (визирам и второстепенните герои).  Не знам за оставащите 5 епизода дали майката на Ling Xiao ще се очовечи, ама тая женица и на външен вид са я докарали да е в тон с ролята си. Сякаш не е някаква хипер майчина грижовност сина да е до нея, а просто сякаш иска и той да не е щастлив - щом тя не е добре, трябва и той да страда. Може би не може да преживее факта, че го остави на Jianjian и той е щастлив с нея, а със нея - каквото и да става - и добро и лошо, той не се държи по същия начин.

 

Ето и ост-а към сериала ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Финиш - днес бе излъчен и последния епизод. Невероятен сериал- имам един специален списък със сериали  които са ми грабнали сърцето и са ме оставяли разревана посред нощ или пък  смееща се от сърце и с глас.... И този директно си го записвам там :) Много добра игра на всички... дори и на майката на Ling Xiao...

Off Topic

макар и да се осъзна накрая - до последно си беше "егоцентрик" -нейното решение на проблема щеше да донесе успокоение само за нея, а въобще не се замисли за тях , както и каза Ling  Xiao.891467.jpg

 

Ето една страничка във фейсбук, където могат да се видят интересни видеа и коментари за сериала - както и коментара на Song Weilong за своя герой. И едно финално видео за довиждане :)

Признавам си, че ще ми липсва това шантаво семейство :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Младежката" част от семейството бяха гости на предаването Day Day Up  и заедно разпънаха палатковия лагер, мъчиха се да палят огън (горкият Song Wei Long толкоз се мъчи да докара искри ), готвиха, малко рафтинг и т.н. и  т.н. Епизода вече има и английски субтитри ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали един сериал е бил успешен? Да, ако канят актьорите насам и натам по предавания. А  като ги поканят и на откриването на голям филмов фестивал .....

Братята и сестрата - Zhang XinCheng, Tan SongYun и Song WeiLong,  изпълниха песен по време на церемонията по откриването на  13th Golden Eagle TV Art Festival  - фестивалът е един от най - популярните и завършва с раздаване на наградата "Златен орел" (една от трите основни национални церемонии за награждаване).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм проверявал дали е успешен или не, но е много добър. Напомня на Reply 1988. Не че историите имат нещо общо, но духът на сериала е същия. Чувстваш топлина, семеен уют и се радваш на щастлите и весели деца. Предполагам, че до края ще възникнат повечко трудности, но се надявам да завърши добре, както добре започна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ми е непоносимо това азиатско емоционално изнудване на децата от собствените им родители. Трудно ми го побира главата, вероятно защото не вярвам в непрекъснатото прощаване. Сериалът е много добре направен. Не толкова често срещан хубав китайски съвременен сериал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайците  все такива дълги сериали, и да не искаш, идва един момент в който ти писва и почваш и ти да хвърчиш и прелиташ през 2-3,че и повече серии. Ми то след 8-9 серии основното съдържание се изчерпва, много по-добре да се приключат. И зрителя доволен ще е, не отегчен,  и сериалът по-добре оценен.

Рядко има държащи те в плен сериали, от 16 нагоре, че и от 10.

Японския максимум за дължина на сериал е най-точна, мисля.

Бонд, как издържаш. Досега съм изгледала докрай без превъртане много малко сериали,  Иначе, почти всички съм ги започвала...

Тоя не е китайски, но и тайванските не са по-къси, по 18-27 серии от по час и нещо. Както и да е, ще надникна, виж семейните по-ги възприемам:

много деца, много съдби, по-разнообразно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що изгледах последната серия. Да, четиридесет епизода не са малко, но не съм превъртал. На моменти ми идваше да убия една от героините, но не ми е било скучно нито за миг. Когато приключих ми беше малко тъжно, че се разделям с героите. Освен това много харесвам актрисата в главната роля. По моите стандарти не е красавица, но е толкова жизнерадостна и талантлива, че е удоволствие да я гледаш. Помня я от The Fox's Summer.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го оставих след 30 епизод, толкова гадни и неадекватни майки не бях срещала накуп. Отвратителни женски образи. Твърде много измъчиха големия брат и ми писна. Много топъл и човешки филм, напомни ми японски сериал. Но наистина са много епизодите, нямаше нужда от толкова епизоди. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен! Както каза горе някой, това е сериал, който помниш дълго време. И съм се смяла с глас, и са ме разплаквали, а колко дълбоко ме бръква, едва ли да успея да опиша.

Давам си сметка колко гибелно би могло да бъде всяко едно родителство - не казвам винаги, но почти винаги. Обвито в любов, в грижа или в не-знам-кво-си. И от колко малко всъщност истински се нуждаят децата ни, за да растат щастливи и за да се превърнат в нормални хора както казва бащата Ли тук - "Аз не съм им дал нищо, та аз съм просто един готвач" А, оказва се, добре че беше този "прост" готвач!

Гледам този сериал сега главно от позицията на родител, безкрайно тежко ми става на моменти, без обвинение, без сочене с пръст, че тази е такава, онзи инакъв. Ние всички сме някакви! А потърпевши са нашите деца. Потърпевши на нашето учене, къде успешно, къде не дотам успешно, да сме родители, които правят всичко, главно според себе си, за своите малки или пораснали вече деца.

Всички герои са ми скъпи тук. Да дори и майка на Ling Xiao. Не искам да я обвинявам или да търся оправдания за нея. Пътят й, при всички случаи, не е лек. Не е и правилен, още съм на еп. 30, обаче лесно е да се съди от страни, от позицията на зрител. Трудно е в кашата на собствения живот.

Обичам бащата Ли. Той пълни душата ми и ми дава утехата, че малкото на пръв поглед всъщност е всичко! Нищо друго сякаш не му е нужно на човек, за да е добър родител, просто едно голямо добро сърце.

Тримата ни главни герои са страхотен тандем. И въпреки всичко, през което им се налага да преминават, вярвам (съвсем умишлено не си позволявам да хвърля поглед към финала), че ще се справят. 

Li Jian Jian е тяхната "бензиностанция" на енергия, жизненост и щастие, както я нарече баща й. Единствената без майка до себе си, сякаш е с по-малко белези от другите, които познават своите майки...

Spoiler

В момента, когато тя осъзна дълбоките рани у двамата си братя, тя рухна. Само в този момент за мен тя бе истински разбита и слаба. Потърси разбира се, баща си, за да зареди батериите. От там дойде силата и така трябва и да бъде. Колко силна трябва да е тази тяхна връзка, за да може един обикновен телефонен разговор да върне героинята обратно.

 Не мога да си избера любимец между Ling Xiao и He Zi Qiu. Не мога да кажа и кой е по-преживелият от двамата.

Сякаш няма да забравя образа на малкия Zi Qiu, онези големи очи, търсещи обич с израз на страх да не бъде отхвърлен отново, да търси и дава любов, да закриля, за да бъде закрилян. Страхотен малък герой беше той. Порасналият - невероятно борбен, трудолюбив, дълбоко наранен, но още по-дълбоко крехък и нежен.

Ling Xiao се крепи цял само на вярата си в силната любов. Както сам казва - без нея, просто няма да го има. Такова жестоко опустошение е вътре в него, на фона на стабилността и излъчването за сигурност и упора за всички тях у него.

Приятелките на Jian Jian също носят белези от своето детство ...

и всичко в този сериал е от най-добрите намерения на родителите. Всеки както иска да го разбира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен коментар, @zenoa! Само като го четях и изплуваха всички описани от теб емоции. Сериал напомнящ ни кои са наистина важните неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох гледах го, гледах и аз. Страхотен сериал, аз съм в отбора на по-малки я брат и то заради страхотната игра на Стивън Джан! :) Ония ден беше и рожденик, дано да продължава да ни радва с добри и емоционални роли и занапред. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички обичаме да гледаме филми за разтърстващи чувства, грандиозни жестове и изключителни личности. Не ни омръзват - карат ни да мечтаем и да искаме и на нас да ни се случат. Докато неочаквано не попаднем на сериал като този, в който чувствата, жестовете и героите са много по-тихи.  Онези изначални неща, без които не може да се създаде пълноценно човешко същество – лоялност, топлина, сигурност, обич. Нещата, които и с костите си чувстваме, че са правилни и потребни, независимо колко се променят времената и се отклонява моралния компас на съвремието. Но показани без разкрасяване и идеализиране – на моменти дори болезнено разголени.

За пръв път гледам сериал с толкова пълнокръвни герои и толкова правдиви реакции. Всеки от пресонажите беше внимателно премислен и запомнящ се – от главните до епизодичните. Невероятно е как двама бащи и три наранени деца бяха успели да създадат един собствен свят, който бе убежище за всеки от тях. Хареса ми, че тук бяха избрали бащите да отглеждат децата си, защото любовта и всеотдайността не са приоритет само на нежния пол. И на другия полюс - празнотата оставена от майките. Едната използваща хладната си красота, за да се дистанцира от всички. И другата – ах, така мразената друга – която най-точно бяха описали с изречението: „Когато някой живее на ръба на тъмнината, е много лесно да повлече и другите със себе си“.

За мен двата най-трогателни момента бяха свързани с татко Ли и доведения му син.

Spoiler

Първият беше, когато бащата чу как родната леля говореше на средния му син, че трябва много да помага и да внимава как се държи, защото е в чужд дом и трябва да е благодарен, че го отглеждат там. Стана му толкова болно, че на доброто му дете, което отглежда с цялата си любов, постоянно напомнят, че е чуждо. Дотежа му толкова, че се напи, но поне тогава си каза всичко, което му е на сърце.

 

Другият момент е, когато татко Ли обмисляше да убеди сина си да отиде при биологичния си баща в чужбина, за да получи по-добро образование. Но когато синът му пръв каза, че е решил да го направи, това просто разби сърцето му. Беше толкова неочаквано за самия него, че не можа да се насили да каже и дума. Просто стана и излезе.

 

Без колебание - това е сериалът, който най-силно ме впечатли и най-дълбоко ме трогна от всичко гледано до момента. И до сега сега песента от началните надписи ме кара с нетърпение да очаквам да видя: палавата Ли Дзиен Дзиен и закрилящите по-големи братя; Мандаринка – своенравната полу-сестричка на Лин Сяо; двете съквартирантки – толкова различни, и толкова лесни за харесване; бащите – всеки по собствен начин грижещ се и обичащ...

Пожелавам ви приятно гледане и съм сигурна, че всеки ще намери по нещо за себе си!

Редактирано от Baioretto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица в MyDramaList излезе статия за сценаристите на сериала - Shui Qian Mo и Wang Xiong Cheng. Оказа се, че са семейна двойка. Тя така и не завършва гимназия – за сметка на това става популярен писател. Той е завършил университет, но специалност математика. Най-хубавата част е, че това не е единствения им съвместен проект. Между другото 4 от сериалите са заедно с режисьора на Go Ahead - Ding Zi Guang.  


Първият съвместен сценарий на двойката е, когато адаптират нейния роман „My Wonderful Boyfriend“:
My Amazing Boyfriend Season 1 (2016)
My Amazing Boyfriend Season 2 (2019) – тук за първи път работят с режисьора Ding Zi Guang.
След това започват да пишат техни оригинални сценарии. Следват още два в тандем със същият режисьор:
Find Yourself (2020)
Go Ahead (2020)
След това Wang Xiong Cheng пише два сценария самостоятелно – и двата осъществени с друг режисьор - Wang Zheng:
The Day of Becoming You (2021)
Hi Venus (2022)
И миналата година триото отново се събра за:
Meet Yourself (2023)


Та, ако сте от харесалите Go Ahead, можете да пробвате и останалите. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Baioretto said:

Преди седмица в MyDramaList излезе статия за сценаристите на сериала - Shui Qian Mo и Wang Xiong Cheng. Оказа се, че са семейна двойка. Тя така и не завършва гимназия – за сметка на това става популярен писател. Той е завършил университет, но специалност математика. Най-хубавата част е, че това не е единствения им съвместен проект. Между другото 4 от сериалите са заедно с режисьора на Go Ahead - Ding Zi Guang.  


Първият съвместен сценарий на двойката е, когато адаптират нейния роман „My Wonderful Boyfriend“:
My Amazing Boyfriend Season 1 (2016)
My Amazing Boyfriend Season 2 (2019) – тук за първи път работят с режисьора Ding Zi Guang.
След това започват да пишат техни оригинални сценарии. Следват още два в тандем със същият режисьор:
Find Yourself (2020)
Go Ahead (2020)
След това Wang Xiong Cheng пише два сценария самостоятелно – и двата осъществени с друг режисьор - Wang Zheng:
The Day of Becoming You (2021)
Hi Venus (2022)
И миналата година триото отново се събра за:
Meet Yourself (2023)


Та, ако сте от харесалите Go Ahead, можете да пробвате и останалите. ;)

Гледала съм Go ahead, Find yourself, Meet yourself. Сега разбирам, защо и трите харесвам толкова много и защо и трите ми носят едно и също чувство на топлина, дълбочина и емоция. Стахотна работа. Ще чакам с нетърпение и следващи общи проекти.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...