Jump to content

Recommended Posts

Image

Off Topic
Exy6WDaU4AIKeBc?format=jpg&name=900x900Exy6WDaVIAkjNa0?format=jpg&name=900x900
Exy6WDcUYAYh3pN?format=jpg&name=900x900Exy6WDaVIAcbM24?format=jpg&name=900x900
Chang Ge Xing China Drama
Chang Ge Xing China Drama
Chang Ge Xing China Drama
Chang Ge Xing China Drama
 

 

The Long Ballad

Chang Ge Xing
 长 歌行 

Китай

Адаптация по едноименната манхуа на Xia Da
Дата на излъчване: 31 - Март - 2021 старт

Епизоди: 49
Жанр: драма
Режисьор: 
Chu Yui-bun
Сценарист: Pei Yufei, Chang Jiang
Продуцентска компания Chang Jiang: Huace Film & TV, Yan Yu Film & TV
Продуцент: Ян Бей

Субтитри: Английски

--------------------------------------

 

Участват:

Dilraba Dilmurat като Li Changge
Leo Wu Lei като A Shi Na Sun
Zhao Lusi като Li Leyan
Liu Yuning като Hao Dou
Alen Fang Yilun като Wei Shuyu
Yi Daqian като Mu Jin
----------------------------------------
Cao Xiyue като Mi Mi Gu Li
Wa Er като A Shi Na Du Er
Liu Haikuan като Si Tu Lang Lang
Li Guangfu като Sun Simiao
Geng Le като Li Shimin
Cheng Taishen като Du Ruhui
Sa Dingding като Jing Tan Zhen Ren


Описание:

Историята е измислена!
След преврат, подбуден от Ли Ши Мин, Ли Чан Гъ, дъщерята на убития престолонаследник, е принудена

да избяга от двореца. На път към Йоджоу, търсейки помощ, тя се натъква на Ашъна Сун, който се подвизава под псевдонима Цин Джун. Тъй като се срещат в битка, те постепенно започват  да се уважават и ценят един друг като равни.
Конспирация в Йоджоу е разкрита и осуетена, и тъй като Чан Гъ разкрива истинската си самоличност,

бяга в провинция Шуо. Уви, провинция Шуо е попаднала под обсада на турците...
Чангъ се отдава на доблестна борба срещу нашествениците, но никога не е очаква да срещне стар познат. 

 

Off Topic

Chang Ge Xing е в прекъсване от края на 2017 г. заради прекратяването на договора на Xia Da с издателската компания Summer Zoo. Въпреки това, Xia Da продължава работата си с уебкомик за странична история на Chang Ge Xing, наречена Shi Yi Lu  и нова предстояща поредица, наречена Bu Tian Ge.

Заснемането започна на 29 март 2020 г. и приключи на 27 юли 2020 г.

Манхуата, замислен от автора Xia Da, никога не е завършена, заради проблеми между нея

и нейното продуцентско студио, което притежава правата върху Chang Ge Xing.

 

--------------------------------------------

 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм тук. Дори снощи изгледах първа без субтитри.

Първите две ми харесаха. Добре играе засега Раба. Лео без шапката и плитчиците е супер, обаче сложи ли шапката-дете от детската градина. 

Най ме впечатли играта, те като жонгльори бе, такива умения показаха. А паничката със сладките във втора, циркаджийски номера.:D

Добре са вмъкнали анимацията според мен, красиво се получава. Борбата за власт, превратите, не е нищо ново, брат-брат да убива и т. н. .

Гледам и засега ми харесва. Да видим като срещне Лео, Раба дали няма да се разглези, че глезенето й не винаги е сполучливо и се харесва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не беше темата на Реба, тая тема нямаше шанс да я открия.

 С руски субтитри тук

Изгледах три от шестте преведени епизода, заради Реба. Не ми се видя много интригуващо.Партньорът ѝ, за мен поне, не е  много подходящ- лекотее ми до нея, за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Той я застреля и взе за робиня, тя ще му прости... луда работа... жени...:o

Не е толкова хилав Лео, като някои други чаровни личности, които познайвам...

Има доста, около 18 награди, любимец е- „Малкият брат на нацията“ в Китай и е смятан за един от „Четирите малки небесни царе“ с Лиу Хао Жан, Уан Дзюн Кай и Уан И Бо. 

През 2018 г. Лей влиза в Пекинската филмова академия с  топ 1 място, най-висок резултат сред над 30000 студенти от цял Китай.

Има свое собствено студио от 2016 г. (на 17 години) и се казва Wu Lei Studio.

Снимал се е в над 50 видеореклами, модел, около 1.82 е висок. Така че заслужава моето внимание и уважение. Малко бях го подценила, но явно не трябва да е така.

Романтичните роли мисля не му допадат 

Явно харесва корейки. Добре че Раба е бойна натура.  Затова и мисля са я избрали да му партнира, не само че е уйгурка и добре ще пресъздаде характера на геринята

Аз съм на 16а-та и гледам с интерес. Сега  се надявам да има и малко романтика. Да видим как ще се справят двамата...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня биографията. От много богато семейство, което му помага  да следва мечтите си за реализация, през моделство, академията и т.н. Не го е еня за насъщния с една дума, което не е без значение.

 

Виж за Раба, е обратното.Може би произходът ѝ е едно от нещата, което я прави по-обрана в ролите, знаейки, че колкото и да е известна, един мм грешка и гори. Знаейки за издевателствата над уйгурците в Китай, уважавам изключително успехите и постигнатото от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това пишат рускините, за преследване на уйгурките и лошото отношението на китайците към тях и че трудно могат да си пробият път, особено на актьорското поприще. Раба е една  от малкото. Но доколко е вярно, само те си знаят.

За Лео, да. Коренно различни основи, но изглежда доста сериозен .

То и в ролите си личи. Тук  добре се представят засега. На мен ми харесват.

Няма лигави герои, учудващо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Раба в ролята на решителна дама? Това е ново, ще се гледа :wub: Но от мъжете само лошият лови окото в първите 5 серии, главният дори не се забелязва, дано после се разиграе и да понапълнее :D.

 

Това с уйгурите е ужасна история - чела съм и на други места за превъзпитателни те им лагери... :blink: Дано не е вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18-та е много романтична и сладка серия.

Off Topic

 

Как стоят нещата със стрелата нашата вече разбра, Харесва ми, дори и без целувки... То едва ли ще има де...

 Малката принцеса голяма сладурана. Да се чуди човек как оцелява, толкова наивна горката. Ами расла е, като цвете в саксия, какво искам...

В два различни цвята, различни ценности, така че ако не сте оценени, явно не сте за този свят... Готова да се затрие, милата...

Лошко 2 е супер лош, артиста страхотно играе, оня другия само реве, много ме дразни, въпреки че малката си пада по него.

Дано да получат обрат чувставата й, макар оня да е страшничък, май той ще я намери първи.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, ето защо Ли Шимин ми е толкова симпатичен, при все че 

Off Topic

Колкото и добре да вирее един принц в двора, рано или късно убива брат си... Ако не иска да стане жертва първи...

 

Тайдзун си е Тайдзун!

Ех, да му бяха дали по-романтична роля на актьора :wub:

 

Орлето поне се поопери, има надежда. И Раба засега е добре, още не е дошла голямата любов - тя там обикновено стои неприсъствено. Дано им се получи химията, засега са добре.

 

Малката принцеса е сладурче! Хайде да и дадат повече екранно време и да я съберат с лошичкия, моооооля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попревътам чат-пат(малката принцесата с нейните несгоди,  на  мен пък, ми е скука, примерно), но изгледах излезлите осемнайсет. Главният, ненапразно е харесван, играе много естествено. Реба- стандартно, демек обрано, колкото и както.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главният, като му дадоха малко повече екранно време, блесна. Реба отдавна не съм я гледала, но тук направо е емоционална и химична в сравнение с “Дъщерята на пламъка”. С това момче поне си говорят извън сцената, личи си. 
 

Малката принцеса и аз я попревъртам, че с този трудов морал морят народа, но после пък се почва с величието на родната армия. Нема отървия! :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То да беше само величието на родната армия, а то и глупостта на врага и тъпите интриги. Бая  локуми си има за превъртане, като разбереш за какво иде реч, иначе става досадно дълго. Хеле пък дебелака, на  него максимум  пет секунди му давам, като се появи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то е като комиксче от "Дъга" :lol2: Те ако не обяснят по 5 пъти всчките си намерения в детайли, може да объркат китайския зрител :lol2:

Но е сладко, и главните актьори дават максимума, и нямам търпение видя какво ще стане с лошичкия, че май остана само един-едничък! Смятах и Тайдзун за лош, ама като четох коментари, май ще го извъртят, все пак да покажат пълното му величие. Защо му лепнаха само тоз пусти мустак! Раба тук много радва досега. Само малко трябва да поработи повече с войнишката стойка, че много чупки прави, ама нейсе, нали е приказка. И тази комбинация с манга също радва, хем им спестява бюджет и е свежа. Да идва 26-та серия, че малката да свърши с това предене!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главната роля в драмата е била отредена на Qu Chu Xiao, но контракта се разваля малко преди началото на снимките. Лео го избират  по спешност, от  вече пресятите кандидати. Та не Реба са избирали за него, а него за нея. Спасява драмата, но пишат, че доста негатив се се изляло върху него от феновете. Отделно от това, поради отказ за участие в   някаква друга драма на Тенсент, след края на снимките на тази, го шутират от рекламната компания на Чангъ.

Това дава отговор и за голямата разлика във възрастта на главните. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчето не е точно типаж за такава роля, и е още малко млад. Но пък е добър, има хляб в него. И аз гръгнах с впечатлението, че е някой юноша бледен, но той се справя съвсем добре!

Ама че противно решение за рекламите, но ако е бил някой тъп сюжет, браво за смелостта. Но той май беше от богатичко семейство и няма финансови затруднения, няма да го мисля. :D

Тъкачките май ще се преселват нанякъде, вече излязахоха 19-та и 20-та серия. Засега 19-та малко досадна с третата двойка, дето заформиха (тук ги множат), но юнакът поне се сети къде да търси принцесата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...