Jump to content

Recommended Posts

MllogCo.jpg

 

Your Eyes Tell
Животът в очите ти

 

Страна: Япония

Също известен като: Kimi no Me ga Toikaketeiru, Kimi no Me ga Toikakete Iru, Your Eyes Ask

Премиера: 23 октомври 2020

Жанр: Романс, Мелодрама

Времетраене: 123 мин.

Режисьор: Miki Takahiro

Субтитри: Английски

 

Участват:
Yokohama Ryusei като Shinozaki Rui

Yoshitaka Yuriko като Mei Kaori
Yabe Kyosuke като Harada Jin
Nomaguchi Toru като  Ozaki Takafumi
Okuno Eita като Kuji Mitsuru
Hannya като  Kanei
Moriya Kanna като Maiko
Sakanoue Akane като Tsunomori Keiko
Tayama Ryosei като Ouchi
Machida Keita като Sakuma Kyosuke
Fubuki Jun като Ooura Mieko

Okada Yoshinori като Sakamoto Susumu

 

Резюме:

 Филмът е римейк на корейския Always (2011).
Каори губи семейството и зрението си при пътен инцидент.

Въпреки че опитва да се наслаждава на малките неща в живота, на Каори й е трудно да бъде щастлива.

Един ден, тя по погрешка започва разговор с Руи. Някога той е бил обещаващ кикбоксьор,

но в миналото му се е случило нещо, което го е накарало да се отдалечи от всичко и всички.

Усмивката на Каори предизвиква промяна у Руи.

Двамата започват да таят чувства един към друг, когато Руи научава,

че е свързан с катастрофата, която Каори е претърпяла.

Руи взема решението да участва в подземен двубой,

за да плати очната операция на Каори.

 

 

:essub:

 

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

 

:subs: Онлайн с български субтитри :click: и :click: и :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оллле, оле, римейк на най-любимия ми, да се радвам ли или не? Но все пак е с един от японските ми любимци, които не са ме разочаровали досега, Yokohama Ryusei /бре, на трейлъра какви мускули извади, дали е той наистина?/.

Аз ще го чакам на руски тук, ама имам усещането, че точно този филм няма начин да не получи бгсуб...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това чак сега се сетих, че е излязло. Не знам, как е бил Джи Соп, но на Рюсей ролята много му отива, понеже е по-малък. Не знам защо не си представям по-голям актьор.

Имаше химия с Юрико и един лош Кейта Мачида. Много се зарадвах да видя Ябе Кьоске. След Гаргите никакъв го нямаше на екрана.

Няма да е зле, който е гледал корейската версия да каже, как е тази в сравнение с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм гледала корейската версия, но преди доста години и за съжаление не мога да направя качествено сравнение.

За японската мога да кажа само, че са уловили много добре контраста между двата свята - светлият, окичен в ярки багри свят на сляпото момиче, и мрачният, изпълнен с тайни, зло и страдание свят на зрящото момче. 

Дотук може би най-ясно усещане имам, че е малко смекчена жестокостта от цялата история в сравнение с корейската версия. (Което ми е малко странно. Някак имах предусещане, че японците ще я направят още по-тежка и жестока и това малко ме плашеше.) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото режисьор е Такахиро Мики. Той набляга повече на романса.

Изгледах го и ми хареса. Рюсей стоеше добри в подобна роля. А и боксьорството му отиваше много. Той си е спортист. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълбока емоционална привързаност чувствам към оригинала, най-най-любимият ми филм, но това по никакъв начин не ми попречи да се насладя на римейка. Същата вълна от чувства ме връхлетя и тук. Ту ме потапяше до бездните на човешкото отчаяние, ту ме издигаше на върха на надеждата. Много съм впечатлена и от играта на двамата главни. Прекрасно партньорство! Особено Рюсей Йокохама. За първи път го гледам, но вярвам, че няма да е за последен. Разкошен! Пресъздаде цялата болка с толкова малко думи и жестове. Страхотна изразност. Препоръчвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам корейско от 2009г. а как не съм чула за Always, чак си се чудя. :lol:

Тази вечер ще го видя и ще преценя, а за японския - прекалено много ми хареса, актрисата я намерих за много сладка, също и актьора. Бойните му движения бяха супер добри. :yes: Накрая ми стана много тъжно, т.е през целия филм, много много емоционално. :( Не бях гледала толкова хубав японски филм скоро, дори мога да кажа от 4-5 години насам. Не беше лигав, което ми хареса, иначе не мога да понасям такива.

Страхотен филм! Кучето беше to much cute~ :wub:

 

Ъпдейт: Гледах Корейския, хубав беше и обичам главните, но сякаш Японската версия ми хареса малко повече. <3

Редактирано от mell_moonie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Римейкът има едно голямо НЕ от мен. Не става.

Не знам защо, ама много бягат от идеята на оригиналния филм, тъгата и самотата на Джи, сляпото момиче, абе всичко в корейския вариант има атмосфера та дрънка, а тук е нещо дето не е добре, няма ги емоциите дето те хващат за гърлото.  Дори запознанството в началото е нелепо изиграно, доста зле им се получи сцената като цяло, а тя е ключова за филма, как се намериха и как се запознаха героите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм оригинала Always със сигурност два пъти. Въпреки това реших да гледам и този, най-вече заради главната актриса Йошитака Юрико, в която се "влюбих", когато гледах двете части на We Were There. Между другото един от най-добрите романтични драми, така че който не ги е гледал, да ги добави в списъка си. А този филм някак си малко постен ми дойде от към страданията и мъките на геройте. А и моето мнение е, че главния актьор не пасва на образа, който играе. Со Джи Соб е по-здрав и с по-грубо лице, което го прави по-подходящ за ролята. Ако има хора, които не са гледали нито един от двата филма, мисля че трябва да се гледа оригиналния корейски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледала съм корейската версия много отдавна (може би 4 г.) и интересно защо не помнех нищо

Off Topic

от това, което се случва след разговора на главния в телефонната кабина и сцената след това как го блъска кола и го намушкват.... и финала не помнех.....явно в този момент ми е привършила втората чаша вино и концентрацията ми вече е била доста опиянена. :D 

Помня, че корейската версия ми беше харесала много, Един от първите азиатски филми, които гледах.

Е, след няколко години, японците също ми доставиха удоволствие, припомняйки ми тази трогателна история. 

Харесаха ми актьорите, както и актьорската игра. Може би една идея ми дойде малко по-дълъг филма и някак си не усетих драмата, която бях почувствала при корейците, но на финала отново бършех сополи. През колко трудности трябва да премине човек, за да се поучи от грешките си и да получи щастие ?!?!

Препоръчвам го за гледане и благодарности за превода. :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красив, мил и стоплящ сърцето филм. Историята успя изцяло да ме обладае и да ми припомни колко е важно да се опитаме да разберем, да простим и да приемем. Дейстието се развива леко бавно, но въпреки това с наслада наблюдавах романтиката, която се зараждаше между главните герои. Първоначално плахо, а в последствие с увереност, двамата започнаха взаимно да се подкрепят в борбата със страховете си. И в крайна сметка и двамата започнаха да вярват, че освен да съществуват в пространството, заслужават да живеят щастлив живот.

Отлична игра на Рюсей и Юрико. Силно ме впечатли това, че въпреки оскъдната интимност, двамата успяха да изградят очарователна химия помежду си. 

Съгласна съм, че филмът не е от най-драматичните и слава Богу! Има си достатъчно японски заглавия, които са толкова драматични, че след финалните надписи ти се иска да си прережеш вените :D 

Препоръчам филма с две ръце! Благодаря за превода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...