Jump to content

Honjitsu mo Hare. Ijo Nashi (2009)


Recommended Posts

spacer.png

 

Off Topic

4a13a554450b5.jpg

 

Honjitsu mo Hare. Ijo Nashi (本日も晴れ。異状なし)
Страна: Япония
Също така известен като: Clear Skies, no incidents
Период на излъчване: 2009 – Януари – 18 до 2009 – Март – 15
Време на излъчване: Неделя 21:00
Формат: Renzoku
Жанр: Човешка драма
Канал: TBS
Епизоди: 9
Режисьор: Kato Arata, Takei Atsushi, Yamamoto Takeyoshi
Субтитри: Английски

 

Участват:
Sakaguchi Kenji като Shirase Ryo
Matsushita Nao като Saimon Ulala
Natsumi Elena като Tamashiro Minami
Maruyama Ayumu като Tamashiro Shota
Maeda Beverly като Chinen Kinu
Nakatsuka Mino като Osanai Hinako
Aoki Munetaka като Teruya Mitsuo
Fujiki Hayato като Teruya Haruo
Okamoto Rei като Teruya Ikue
Hankai Kazuaki като Taira Kohei
Omori Akemi като Taira Setsuko
Fukuchi Yuzu като Taira Aiko
Honma Tsuyoshi като Shimoji Hisashi
Kinjo Izumi като Shimoji Yukari
Taiga като Shimoji Yasuyuki
Yamashiro Yurika като Shimoji Rie
Aragaki Masahiro като Shimabukuro Toshio
Hiraguri Atsumi като Shimabukuro Tomoko
Nagamine Kenshin като Shimabukuro Takeru
Aoyama Noriko като Aragaki Naomi
Matsuda Keisuke като Aragaki Ichiro
Hatakeyama Shion като Aragaki Jiro
Kondo Yoshimasa като Matayoshi Senkichi
Ukaji Takashi като Kajii Makoto
Nakamura Yasuhi като Azuchi Momohiko
Endo Kenichi като Kataoka Shinichiro

 

Резюме:

 Полицаят с гореща кръв Shirase Ryo(Sakaguchi Kenji) е преместен на най-южния остров Наруми

(по модел на реалния остров Хатерума),
за разочарование на местните жители, които имат нужда повече от лекар, отколкото от полицай.

Но скоро неговата личност и ентусиазъм постепенно ги повлиява да започнат да се променят.

Техните проблеми са застаряващото население, намаляваща раждаемост и чувството на безнадеждност...

 

:essub:

 

Свали с бг субтитри: :click:

 

Онлайн с бг субтитри: :click:  :click:

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах го. Изгледала съм първите 3 серии. Забавно е с тези всички островитяни и нашия полицай пришълец. Тя и учителката е такава. Забавлявам се как тя се бори със стреса. Затваря се в малката ѝ изпълнена с багаж стая и има мини-хладилник пълен изцяло с канчета бира :896767: 

Spoiler

Нашия главен герой гоооолям ентусиаст. Уреди се с две деца. Осигури на острова някаква форма на медицинско обслужване при условие че бяха останали въобще без никаква.  Хем ентусиаст , хем перде. Има нужда от такива по принцип еле пък в такива крайни райони като съответния остров.

Отговорника по захарната тръстика, майката на кмета, ..... все симпатяги. 

Личи си че е горещо там долу към Тайван но така с океана гледката ме :happy:

Единствения ми проблем е че гледам без звук или със сииилно намален. Не знам така ли е снимано, някакви диалекти ли ми показват,  звукорежисьора ли го няма .... не схващам аз такива дейтайли но масово говорят силно и сакадирано. 

И всяка вечер в отчета си пише "Clear Skies, no incidents"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареден за гледане. Липсват ми такива островни истории напоследък. 

Лошото е, че качеството на сериите не е хубаво. Опасявам се, че и картината ще е лоша, но ние сме свикнали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто небе. Без инциденти. Така е поне в първата серия. Липсваха ми тези островни истории от времето на Beach boys и Ruri no shima.

Харесва ми.

Зачудих се, къде е изчезнал Кенджи. Няма участия след 2014г. Оказа се, че е болен от нелечима болест и се е наложила операция. Не може да се върне към актьорството, но за щастие, миналата година е започнал бизнес с кафе. Направил е своя марка. Дано да е добре и да ганбаримасва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докладвам за еп. 2. 

Ама къде има такива полицаи, които да се грижат с всички сили за хората?! И в докторска роля да влязат, и попечителство над сирачета да поемат. Възхитена съм, как тези островитяни в крайна сметка могат дружно да си издействат дори постоянен лекар. Всичко е въпрос на желание и организация.

Героите ни дават нагледен пример, как горе-долу можем да действаме в подобни ситуации. Искам повече подобни серии да се пускат и гледат у нас, за да ни променят положително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма бъркотия сътвориха дечурлигата заради значките на нашия полицай, които признавам, бяха майсторски направени. Уж всичко беше за добро, а какво излиза понякога. 

Ето такива малки грижи имат островитяните. На картата това късче земя е в съвсем южната част на окинавския архипелаг, много близо до Тайван.

Ще взема да потърся рецепта за сата андаги поничките. Изглеждат страшно апетитно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шоши, не знам ти дали го изгледа, но аз отметнах 5 епизода. Започнаха да се прокрадват мисли, че полицаят може да напусне острова. Изглежда има незавършена работа в столицата. Очаквам повече драматично раздвижване към финала.

Кефят ме, как си поддържат училището дори при 8 ученици. И един да остане, сигурно пак ще е отворено. Вярно, че много се притесняват да не ги затворят, но ще се борят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо, ukio, настигнала си ме. И аз съм точно с първите 5 серии изгледани. 

Много ми хареса как дадоха целия казус на това с изгубените вещи- от къде се тръгна а до къде се стигна. А и казуса с акта на двете братчета как го показаха от много гледни точки до какво може да доведе и колко много неща да засегне.

Хареса ми и как дадоха казуса на големия ученик, който заяви че не иска да продължи да учи и да напусне острова. Пак разнищено и показано от различни аспекти.

6+ им пиша затова. 

Нашия полицай е голям ентусиаст но по такива поизоставени места баш такива типажи са много на място и нужни. 

Сега прочетох за медицинския казус на  Кенджи Сакагучи. Горкия човек какво му се е паднало, като минимум да живее с хронична болка. Сетих се как тичаше/спортуваше  в първите 2 серии че и на велосипед се мотае има няма пред камерата. Лошо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Много е деен и това пасва на ролята му. Напомня ми донякъде на Такеши Соримачи като излъчване. Жалко, че се е случило това, но ми се струва, че той е доста позитивен и борчески настроен като човек.

Разнищването на историите от всички в възможни гледни точки е напълно в стила на японците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан. Мнооого ми хареса. Даже ме изненадаха в последните 3 серии. Неочаквах такава динамика.

Spoiler

"Писателя" голямо диване излезе. Онзи "преследващия " нашия полицай голям инфантил освен всичко останало, добре че имаше Хора около него та получи своя втори шанс в живота. Олекна им и на нашия полицай и на бившата учителка.

Тръстиков/Мицуо щеше удар да получи, че и аз с него, като видя трапа в тръстиката. Ей големи разбойници как оскверниха захарната тръстика. Да ми бяха пред очите щях да ги острелям направо.

Нашия полицай човек-герой. Опати си до края за общото благо но поне се размина с най-лошото. Включването на шефа му на острова бе забавно. Много жалко че така е упатил самия актьор в реалния живот, сетих се затова от финалните му кадри в сериала , такъв куцукащ.

 

 

 

Много ми хареса това заглавие. Поучително и полезно. Съгласна напълно с ukio , че на българския екран има голяма нужда и недостиг на именно такива заглавия. 

 

Аз тези понички нещо съм пропуснала да ги забележа в сериала. Ама така е то като блея по острова. То океан, то тръстика, то козички, то слънце и океански бриз, то симпатяги....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поничките бяха в трета серия, мисля. Майката на кмета ги беше направила и нагости полицая и децата.

Сата андаги е специалитет за окинавските острови.

Аз още не съм го догледала. Трябва да намеря време!

Няма да чета спойлера още, макар това да не е проблем за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах еп.6. В него разискваха въпроса да външните хора на острова. Тези, чиито роднини са проблемни, ъщо не са долюбвани и гонени от острова. Макар в този случай нещата да завършиха добре, серията показа важна черна от японския характер, формирана още в древните ритуали за защита на семейството, рода, общността. Става дума за наличието на иджин - външният човек, който идвайки на дадено място, разрушава установената хармония.

Вече разкриха основния проблем на главния герой, но доколкото разбирам, той едва ли ще може да го разреши. 

 П.п. Замислям се за писателя, който също е дошъл, незнайно защо на това място. Почти нищо не знаем за него и се чудя, дали не е някой журналист, пратен по петите на главния герой?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръж се , следват големи изненади. Нито един островитянин няма да бъде пропуснат , вкл. "писателя". Съвет. Като се насочиш към последните 2 епизода си разчисти време и ги изгледай наведнъж. Следва екшън, стига "Чисто небе. Без инциденти. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Сега изгледах 7ма и наистина в края стана нещо странно. Задава се буря. Май ще се окаже, че нещата не са такива, каквито са изглеждали до момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този  Казуйоши освен други недостатъци голям инфантил. Но има късмет , че му дадоха втори шанс и го мислеха толкоз много хора. Бих казала голям късметлия излезе тоз герой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...