Jump to content

Recommended Posts

Аз отметнах 3 епизода за вечеря и съм  на 15. Ако са наистина 30 - кога успяхме да го преполовим  :lol2:

Засега нашия не се дава на бившата, ама тя как ме изнерви като "бие с крак у земята " пред Бусаба и вика мой си е, но и нашата  какъв кураж извади и не се дава :)

Ноооо.... ето как любител готвач гледа моментите с манджите .....аджеба какво е това дет сложи в манджата сега :lol2: То не че нещо ще вдянеш ако не потърсиш . 

891451.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виви, ще ме скъсаш от смях! :rofl: Ти сериозно си се захванала със записките в готварския тефтер, да не забравиш и да рисуваш там като Бусаба! :yes: Аз от любопитство също търся ястията и рецептите, но отдавна разбрах, че съставките никога няма да ги намеря тук, ще трябва да отскочим за дегустация в Тайланд, няма как. Джак фрут и лонган с какво да ги заместиш? С праскови и грозде не върви :dunno:

За епизодите кой каза, че са 30? Аз мислех, че са 24, но те всъщност по 45 мин сигурно за половин епизод се броят, така че не знам де факто колко точно да чакаме.

Бусаба много бойна, не само тропа с крак на бившата, ами как се метна върху шефа в сеното! Той си глътна граматиката направо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Чингулинка виж сега - аз и десертите си стоим в срещуположните ъгли на ринга, щот като се срещнем все някой е пострадал - единият път си счупих зъб със семка на къпина в мъфин мое производство, а следващите два опита (кекс и курабии) бяха за в коша :lol2: Макар че много ми допадат техните специални десерти - в бл сериалчето Until we meet again един от младежите ги приготвяше и обясняваше...имаше и един сладкарски сериал дето подробно обясняваха. ама като си сетя за приключенията си с брашно от тапиока..... само на картинка ще си ги гледам  :lol2:

 

А за броя на епизодите - в драмалист са обявили 30, макар че какво толко ще мътят още 15 епизода.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм спец по десертите и с риск да ме отстранят от форума ще кажа, че азиатците нищо не разбират от десерти, особено корейските хич ги няма. :no:  Каквото съм видяла в сериалите - все се опитват да копират някакви френски печива, но не им се получава. 

 А топчетата тапиока са гадни, поне за моя вкус, така че не се коси, че не си успяла да ги направиш. :rolleyes:

За епизодите - има още много какво да се мъти 15 серии, все пак съм гледала Сам Суната и ако я следват поне отчасти, големи драми ни се пишат! :wacko:

 Тези двамата не вярвах, че ще успеят да докарат химия, обаче успяха в 13 и 14 и то доста убедително! Дано не си останат само до тук, ще е жалко.

Бившата не мога да я дишам! А онази помощник готвачка за какво я търпят, като очевидно ги саботира и мрази Бусаба, не ми е ясно как могат да продължават да я държат в екипа.

Майката на боса както има моменти да ме дразни, така има и други, в които се държи супер яко. Как спаси положението и защити Бусаба, евала й!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vivivan приготви се да търсиш пресни панданови листа и дуриан за новата рецепта на Бу. :na2: 

Абе тоя не можа ли някакво малко по-правдоподобно извинение да си измисли? Искал бил да 

Spoiler

провери дали не й бил лош дъха :slap: :rolleyes: :rofl:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виви, на последната рецепта се изложиха тотално - сосовете Маги просто няма как да се впишат в традиционната тайска кухня - мирише на тъпа реклама от километри! :mad2:Можеха малко по-елегантно да я вмъкнат, а не като прасе в Лебедово езеро :huh: 

Иначе можеш спокойно да я направиш тая и у вас - само да си закупиш овкусителя на Маги и малко сланина и си готова. Но на такава манджа и да ме каниш, няма да я опитам. :bee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, официално изявление: епизодите са 24, току-що изгледах последния. Като цяло ми хареса сериалчето - нямаше големи драми, дразнителите таман започнат да те дразнят и ги отсвирваха набързо.

Последните няколко серии качеството на манджите спадна рязко, но все пак повече от две трети от сериала показваха страхотни тайландски специалитети. Научих много нови неща за тайската кухня. 

Краят:

Spoiler

Претупан. Хепи, с предложение за брак на колене и традиционно тайландско шествие.

За мен този сериал нямаше много общо с корейския Ким Сам Сун - нищо, че се води римейк, доста различно беше излъчването. 

Много ми хареса, че развиха връзката между Бусаба и малката Ана и че показаха как 

Spoiler

Ана накрая проговори благодарение на Бусаба. И рисунката й беше страшно сладурска.

Химията беше 

Spoiler

тука има тука нема. На моменти съвсем се губеше, в няколко все пак ми се струва, че се мерна нещо. 

За такива, дето се чудят дали да го гледат, ще кажа - гледайте го. Аз не съжалявам, че го изгледах. 

А, и музиката много ми хареса, много приятна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че направихте ли ги тези манджи с тези подправки? Така се изказвате,

сякаш всичко сте проверили-готвили и яли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Чингулинка, още не съм стигнала до там, но това ще да си е някое тяхно Маги с техните си подправки и за по - лесно. Макар че цял сериал стриваше всичко в хаванчето, и  сега.....

@lukreciana с тия рецепти - манджите ни или ще са силно побългарени... или ще си чакаме да идем до Тайланд да ги пробваме :D Но в такъв тип сериал, ако си любител готвач, имаш още една тема за разговор освен любовта на главните :28558: Аз лично точа лиги тук и си хапвам полуготовите тайландски сосчета от Лидл и си мисля как Бусаба ги е забъркала :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, lukreciana said:

Че направихте ли ги тези манджи с тези подправки? Така се изказвате,

сякаш всичко сте проверили-готвили и яли...

Много бързаш. Хубавите неща не стават бързо. Тя и Бусаба си каза, че е малко бавничка. Засяла съм две саксии с ориз на терасата, живот и здраве напролет като обера реколтата, Виви ще е донесла дуриан, панданови листа и кокосови орехи от Тайланд и ще забъркаме нещо.

Spoiler

Иначе последната рецепта, дето Буска я готви цели три пъти заради рекламата, може да си я забъркаш още на зима, като заколиш прасето и се сдобиеш със сланина за пръжки. Елементарна е - чесън, сланина, яйце и ориз. И сос Маги, разбира се. Прекалено елементарна за сложнотиите, които твореше през по-голямата част от сериала, няма как да не ти се набие в очи. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм по-назад от вас, но благодарение на @Чингулинка не съм го дропнала още. Сега гледам финалния кръг и се чудя какъв е вкусът на змия, изсушена в дехидратор върху канапе от диня. :o 

 

Иначе тарото съм го яла, пържено в кокосово масло, няма много вкус като цяло. Води се по-здравословна алтернатива на картофа. Като се обели и не го сготвиш веднага, започва да образува лигав слой.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/19/2020 at 6:08 PM, jira said:

Аз съм по-назад от вас, но благодарение на @Чингулинка не съм го дропнала още. Сега гледам финалния кръг и се чудя какъв е вкусът на змия, изсушена в дехидратор върху канапе от диня. :o 

Не се чуди, ами тръгвай да ловиш змии докато не са се изпокрили за зимата. Дини все още има, а дехидратор можеш да си купиш (няма да кажа откъде нито каква марка, щото не са платили за реклама). Чакаме да постнеш снимка с крайния резултат и да споделиш дали е вкусно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, Чингулинка said:

Не се чуди, ами тръгвай да ловиш змии докато не са се изпокрили за зимата. Дини все още има, а дехидратор можеш да си купиш (няма да кажа откъде нито каква марка, щото не са платили за реклама). Чакаме да постнеш снимка с крайния резултат и да споделиш дали е вкусно.

Преди Пандемията около мен имаше много змии, но сега в тази карантина контактите ни са сведени до минимум. :D 

 

Буси много ме радва обаче как се защитава сама и не им цепи басмата на недоброжелателите.

Бившата на Саран е дразнеща, заедно с онази готвачката. От Маската съм я запомнила тази актриса, и там беше в негативна роля.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички змии на дехидратор! :nunchako:

Буси е яка кака, само пред доктора се разкисва, което не е добре. Саранчо й влияе по-добре, кара я да се стегне и да се бори за мечтите си.

И мен ме дразнеха бившата и помощник-готвачката, но не толкова, колкото в корейския оригинал. Изкефи ме как тук Саран 

Spoiler

директно я отсвири в прав текст, а не като в корейския, дето се събра с нея от някакво глупаво съжаление и носталгия. Леле, там колко съм я псувала и Бинито също! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе и мен това ме изкефи, ама много бързо смени плочата въпросната дама

Spoiler

и я взеха обратно, че и в новия ресторант. 

 

Аууу, как я нацелува Филмчо Бусито в кухнята на новия ресторант! :D Почна много сковано, но оправи нещата впоследствие. :lol2:

Буси ката махна очилата и прибра рошавата грива, стана яка мадама, че и трапчинки извади. :icon_sunny:Аз чак сега ги забелязах, хем съм я гледала и в други сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това с обръщането на 180 градуса и прошката си беше тъпо, но поне можеш да си спокойна, че няма повече да прави такива обрати и да е скрита лимонка, остава на тая позиция до края помощник-готвачката. Другата помощничка е много сладка, съжалявам, че не развиха достатъчно нейната история с главния готвач. За сметка на това вкараха друга дразнителка.

ЦАлуФката беше яка, ама без малко да й избие зъбите от страст :D На мен нощната сцена в къщата на Буси много ми допадна :inlove: Много сладко флиртуват :wub:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...