Jump to content

Топ 10 на вашите любими сериали


Recommended Posts

Любимите ми сериали са много. Тези по-долу не са подредени като по-... и най-... Всичките си ги обичам, а има и още, които не съм споменала. Единствено първото място е бетонирано - първият ми и може би затова е най-любим...

....Boys Over Flowers

и място за редакция 3 мес. по-късно:

Secret Garden, изместено от King Of Baking, Kim Tak Goo

Can You Hear My Heart

49 Days

Pride

Mars

Over The Rainbow

You're Beautiful

My Girl

Scent Of Woman

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз :D

 

Японски:

1. ROOKIES!

2. Tumbling

3. Pride

4. IS

5. Asuko March!

6. Hana Kimi (Двете версии)

7. Tatta Hitotsu no Koi

8. Kurumi no Heya

9. Q10

10. SIGN

 

 

Корейски:

1. Sungkyunkwan Scandal

2. Chuno

3. Bichunmoo

4. Iljimae

5. Jumong

6. The Kingdom Of The Winds

7. Secret Garden

8. You're Beautiful

9. You've Fallen for Me

10. Shut Up Flower Boy Band

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

да се включа и аз

 

Тайван и Китай

 

1. Summer`s desire

2.Autumn`s concerto

3.Bull fighting/ Devil beside you

4.Hot shot

5.Love buffet

6.Momo love

7.Skip beat

8.Gong - Jade place lock heart - номер 1 от китайското

9.Seven swords of MT Tian

10.Fall in Love

 

Корея

 

1. Time of dog and wolf

2. City hunter

3.You`re beautiful

4.Te moon embracing the sun

5.My girl

6.Cofee prince

7.Hong gil dong/ Delightful girl

8.1% of anything

9.Iljimae

10, Snow queen

 

Япония

 

1.Pride

2.Mr.Brain

3.Gokusen/all/

4.Hana yori dango

5.Hanazakari no kamitachi - 2007

6.Liar game

7.Yasha

8.Yankee kun to megane chan

9.Boss

10.Atashinchi no danshi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За топ 10 имам извадка само от корейските. Представям ги така: заглавие - защо ми харесва. Опитвам се да ги подредя обективно спрямо достойнствата, които имат, но решаващ фактор си остава удоволствието, което изпитах, докато ги гледам. Не изчерпвам списъка с това, дори имам толкова много да наваксвам от всички жанрове, така че...

1. What happenеd in Bali - Разтърсваща...след финалните надписи, ходих като трясната половин ден поне. Привидно следва рамките на познатите клишета, но съдържанието е тотално "разкривено". В тази драма няма нито един положителен герой и това я прави уникална. Динамично развитие на действието, тотално непредвидимо. + Ролята на Чо Ин Сонг, невероятен актьор. Ако трябва да препоръчам една от 10 - без съмнение е тя.

2. My name is Kim Sam Soon - Революция в ром-ком жанра, диалози, актьорска игра, всичко е нива нагоре от типичното за жанра. + Хюн Бин

3. You are beautiful - Толкова през живота си никога не съм се смяла. С открито сърце си признавам. Комедията и романтиката вървят ръка за ръка и се допълват страхотно. + И Хонг Ги + Чонг Йонг Хуа + Чанг Гън Сок . Ако някога имам лош ден, тази е драмата, която ме спасява.

4. City Hunter - Много сполучлива смесица - и екшъна си беше екшън, и романтиката - романтика. Разсмиваше ме от сърце и в следващия момент скърцах със зъби от напрежение. + И Мин О. Дели 4-та позиция с Атина - Богинята на войната, но я изпреварва с малко, именно поради субективния фактор.

5. Тhe Devil - Още я довършвам, но има много солидна история, интригуваща е, запазва мистерията. Това е, което наричам "сериозна" драма. Има място тук, определено, дори накрая може и да е по-нагоре.

6. Secret garden - Има фантастика, малко магия, но в общи линии - класика. + Хюн Бин + Ха Джи Уон

7.Sungkyunkwan Scandal - много симпатична история, цялата клика на главните герои са големи сладурковци. Харесвам как е пресъздадена епохата и духа й, но като цяло отношенията им имат модерен привкус. + Мики от DBSK

8. The woman who still wants to marry - Страхотно е да видиш свежи образи на интелигентни и еманципирани жени в корейски сериал, а не само едни добродушни лигли, който са абдикирали тотално от мозъчна дейност. + Ким Бом

9. Heartstrings/ You have fallen for me - тук имам да кажа само едно - Йонг Хуа - голяма фенка съм му на този човек, а там играе едно момченце-мечта. Сигурно и други достойнства има този сериал (може и да няма) :lol:, ама....са ми убегнали покрай него. Той ми стига напълно.

10. My princess - Чували сте, че когато един часовник работи, няма нужда от поправка. Та, точно това е случая с тази драма. Клиширана е до болка, ама пък точно в това й е чара. Няма какво да се мисли много, просто се впускаш в романтиката на историята. + Сонг Сънг Хун

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят топ 10 от корейски сериали... засега

1. Boys Over Flowers

1. You're Beautiful

1. My Girl

и трите изброени по-горе са ми на 1-во място, незнам кой ми е по-любим...

2. Heartstrings

3. 49 Days

4. Secret Garden

5. Full House

6. My Princess

7. Coffee Prince

8. The Greatest Love

9. Flower Boy Ramyun Shop

10. Dream high

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя топ 10, публикувам го защото мисля, че често се мени искам да видя как ще се развие :)

 

1. Secret Garden - за всичко в нея!

2. Cofee prince - заради любовта - да се влюбиш толкова силно , че да не ти пука, че човека е от твоя пол!!! много ми хареса !!!

3. My girl - защото беше моята първа драма и най - вече заради Lee Joon Gi

4. Boys Over Flowers - заради това, че е класика и наистина красивите момчета :)

5. The Greatest Love - не знам защо , но ми хареса.

6. Mary Stayed Out All Night - заради OST , заради Чанг Гън Сок - страхотен е като гледа лошо!

7. Pasta - темата с готвенето

8. Full House - сладка ,весела и Bi Rain - сладък и забавен!

9. Protect The Boss - много се смях

10. The Fugitive: Plan B - наистина беше много забавен, въпреки всички измислици и недомислици в него.

 

Само 1во място е наистина 1во . Останалите не са класирани по никакъв начин, просто всички са ме очаровали и не съм ги оревавала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 10 няма да ги докарам, но поне ТОП 5 мога :D

 

1. 49 Days - въобще като замисъл беше направено много добре. Клишета имаше, но то в кой ли сериал няма. Доста хора оплакваха края, само защото не беше от

типичните "и заживели щастливо", но според мен си беше точно на място. Сериал, който те кара да се замислиш и определено трябва да се гледа от всеки. :)

 

 

2. City Hunter - като цяло добра идея за отмъщението, леко в повече бяха съревноваванията от рода баща-син, но като оставим това настрана, наистина според мен сериала си беше доста добър. Държи те под напрежение, каста беше повече от прекрасен.. само романтиката леко им куцаше, но определено имаше там 2-3 силни момента

като например целувката на покрива и когато той лежеше на рамото й :wub: в рейса

да компенсират нещо все пак :D

 

3. Rooftop Prince - много добра смесица на комедия с лека драма и малко исторически :D много лек и приятен сериал, определено те впуска в един нов свят, актьорите всичките до един бяха много красиви и радост за окото / с изключение на Те Сънг 28558.gif, но това все пак е лично мнение /.

 

4. Secret Garden - за него няма какво да кажа - класика!

5. Boys Before Flowers - и клиширания от всякъде БОФ - глупаво, грозновато бедно момиче, попаднало на погрешното място, забъркала се с погрешните хора и красиви, ужасно богати и разглезени момчета, забавлявайки се докато измъчват останалите ученици. Разбира се, най-разглезеният от тях започва да има чувства към въпросното момиче и вместо да й се обясни в любов, той й съсипва живота. И като добавим змията майка - ето ти един типичен корейски сериал. laugh2.gifНаистина, клишетата са му в повече, но един път започнеш ли го няма спиране :) снимките са правени на много красиви места, ост-а също е доста хубав, може би единствения, който харесвам на 100%... въпреки всичко сериала си заслужава и достойно заема петото място от класацията ми! smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите топ 10 за сега

 

1. Secret Garden

1. City Hunter - заради Lee Min Ho

2. Protectet Boss - много се смях

3.Boys Over Flowers

4. Mary Stayed Out All Night - наистина невероятен OST

4. Heartstrings - просто си падам по музикални филми

4. You're Beautiful

7. Rooftop Prince

8. Cofee prince

8. Full House - сладка и весела

9. Flower Boy Ramyun Shop

 

И първият сериал, който ме запали по корейското кино и изобщо - Mischievous Kiss и невероятният Kim Hyun Joong

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С днешна дата класацията е тази:

 

1. Autumn concerto

2. Heartstrings / You've fallen for me

3. Black & white

4. Rooftop prince (първата любов ръжда не хваща)

5. Lovers

6. The devil

7. Over the rainbow

 

Запазвам си правото за промени напред във времето ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, дълго чаках да видя събраните гласове от топа и да се обявят победителите за най харесвани азиатски сериали тъй като нямаше такъв краен резултата се нагърбих аз да отчета резултатите остава ми още малко и скоро щеобявя победителите определено се очертават фаворите и борбата за първо място ще е между три сериала отчитам всяко място казано от вас и после ще ги сумирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КЛАСАЦИЯ ТОП 10 АЗИАТСКИ СЕРИАЛИ

 

1. You're Beautiful 52 гласа

2. Boys Before Flowers 50 гласа

3. Iljimae 31 гласа

4. Sorry,I love you 26 гласа

5. Hong gil dong 24 гласа

6. Coffee prince 23 гласа /с повече първи места/

7. My Girl 23 гласа

8. The story of the first king's four gods 21 гласа

9. Snow Queen 18 гласа

10. Jumong 15 гласа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако броя само много любими, които бих гледала пак много пъти:

 

Hungry!

Priceless

The Rooftop Prince

Coffee Prince

Hana Kimi (Taiwan)

49 days

Zettai Kareshi

Nobuta O Produce

Twelve Men in a Year

 

И май други няма... Може би Yasha?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да им слагам номера, но след многото изгледани неща, тези са оставили ярък отпечатък в съзнанието ми:

 

• The Story of the First King's Four Gods – заради Bae Yong Jun и идеите за ценностите

• Winter Sonata – заради любовта

• A love to kill – заради Rain и финала

• A Thousand Days' Promise – заради трагедията

• East Of Eden- заради братската любов и Song Seung-heon естествено

• I miss you – заради сълзите

• Snow Queen – заради финала

• Bad Love – заради лошите неща

• Rooftop Prince – заради смеха, който причинява

• Lovers – заради трапчинките му

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. You're Beautiful

2. MARS

3. 49 Days

4. A Love to Kill

5. Love rain

6. I Miss You

7. Coffee Prince

8. The Snow Queen

9. IRIS

10. City Hunter

Сериалите от 2-ро до 10-то място можеха да бъдат подредени във всякакъв друг ред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

     Моят топ 10 :
Тайван:

1.Autumn concerto

2.Why why love
3.Love keeps going
4.Love buffet
5.Skip-beat
6.Devil beside you
7.Smiling pasta
8.Momo love
9.Fondant garden
10.Drunken to love you

 

Япония

1.Yamato Nadeshiko Shichi Henge
2.Koizora
3.Gokusen
4.Buzzer Beat

5.Kurosagi

6. Love Story of fate

7.Mei-chan no Shitsuji

8.Private Bakaleya High School

9.Hammer Session

10.Rich Man, Poor Woman

 

Корея

1.Boys Over Flowers

2. Heartstrings / You've fallen for me

3.Mischievous KIss

4.Brilliant Legacy

5.You're Beautiful

6.To The Beautiful You

7.School 5

 

Все още имам много сериали да изгледам,но засега това е моят топ 10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейски:
1. Chuno (Slave Hunters)
2. Damo

3. My Country
4. 9 Times Time Travel
5. Hong Gil Dong

6. Romantic Doctor, Teacher Kim 1 + 2

7. Welcome 2 Life

8. IRIS

9. Signal

 

Китайски:

1. Go Princess Go

2. Too Late to Say I Love You

3. General and I

4. My Sunshine

5. Nirvana in Fire

6. The Story of Yanxi Palacе

7. The Longest Day in Chang'an

 

Японски:

1. Sora Kara Furu Ichioku no Hoshi / One Million Stars Falling from the Sky 

2. Never Let Me Go

3. Todome no Kissu/ Kiss that Kills

4. To the One I Love

Редактирано от Paribas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласуване за най-добра  корейска драма за 2014, цък .В дясно има и за актьор и актриса.Знам ли,  къде да го сложа?E , който иска да гласува, все ще се добие някаква представа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След известна главоблъсканица как точно да ги подредя, моя топ 10 изглежда така:

 

1. Secret Garden - Уникална драма! Единствената, която съм гледала два пъти и бих изгледала отново. Великолепен сценарий, перфектен кастинг, страхотна химия. Думите не стигат да се опише  :)

 

2. Boys Over Flowers - Абсолютно завладяваща история! Харесвам единствено корейската версия на тази манга. Lee Min Ho го бях гледала само в Personal Taste преди това и си мислех, че не може да играе, но тук тотално ме опроверга. Според мен най- добрата интерпретация на образа е неговата.

 

3. To The Beautiful You - това бе първата ми корейска драма и бях тотално очарована. Не знам дали заради това толкова ме впечатли, но ми откри цял един нов свят, затова челното място си й е запазено в сърцето ми.

 

4. That Winter The Wind Blows - много зряла и дълбока любовна история. Без много лиготии и глезотии.

 

5. 7th Grade Civil Servant - голяма зарибявка  :D

 

6. Fantasy Couple - тази е от по- старите драми и определено даваше различно усещане. Имаше смях, имаше химия, имаше романтика имаше джафкане. Какво повече да иска човек  :P

 

7. My Girl - Главната беше голям образ  :D

 

8. Good Doctor - трябва да се види  :)

 

9. 49 Days - това нещо не спрях да го гледам докато не свърши, буквално не си легнах. Но последния епизод просто го спрях веднага щом усетих на къде духа вятъра.. Края ме разочарова.

 

10. Brilliant Legacy - най- добрата драма на Lee Seung Gi, поне според мен.

 

Kill Me, Heal Me ми се очертава като друга любима драма, но все пак още върви, така че не я класирах.

 

От тайванските:

 

1. It Started With A kiss

2. Devil Beside You

3. Mars

4. The Rose

5. Apple In Your Eye

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...