Jump to content

Любими герои от азиатските филми и сериали


Recommended Posts

Нека тука всеки си каже кои герои са го впечатлили най-много. Без значение дали са третостепени или в главната роля, дали са ни разсмивали, натъжъли или привлекли вниманието по-някакъв начин. :)

 

Започвам с първите ми любимци, които ми идват на ум, постепенно ще добавя останалите. Не са подредени по важност. :)

 

 

 

424169.jpg

Im Soo-jeong - Song Eun-chae (SORRY I LOVE YOU)

Toва е едно от най-странните момичета в корейски сериал. Толкова е добра, че наивноста и стига до немислими граници. :sunny:

 

424166.jpg

 

 

 

Kim Sa-rang - Han Da-jeong (A LOVE TO KILL)

Един от най-запомнящите се второстепенни персонажи. Невероятна игра на Ким Са Ранг и още по незабравим акцент и начин на поведение. Тя е тоталната противоположност на горната, с уговорката, че и двете са добри. :) Изобщо тя беше първата която се сетих, когато ми хрумна тази тема.

 

424163.jpg

Yeon Mi-joo - Лошата мацка от HELLO MISS :D

Не знам защо, но тази героиня имаше невероятно излъчване. Нейната история и отношенията й с майка й, най ми хареса в този сериал.

 

424164.jpg424165.jpg

Ma Dong Seok и Jang Hyok (ROBBERS)

Тия двамата са най-великата комбинация. Когато е нужно се пребиват, когато трябва си помагат... Изобщо приятелски отношения на едно по-високо ниво.:lol!: А сцената с професора и продажбата на кафето няма да я забравя никога. :green:

 

424167.jpg

Han Go-eun - Cha Song Joo - Capital Scandal

Може би най-великата героиня в корейски сериал изобщо! А как само караше мотора и стреляше... :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОНГ ПИЛ (Snow Queen)

 

424170.jpg

424171.jpg

 

Категорично най-добрият боксьор и роден шампион! Хан Дък Ку е близо, но имаше късмет, че не се падна с него на турнира. :lol!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук ще трябва да изредя 20 имена.И то само от сериали :lol:

1.Coffee Prince

Yoon Eun Hye/Go Eun Chan

Gong Yoo/Choi Han Kyul

Lee Sun Gyun/Choi Han Sung

Lee Un /Hwang Min Yeop

2.The snow Queen

Hyun Bin/Han Tae Woong

Sung Yu Ri/Kim Bo Ra

3.The Devil

Joo Ji Hoon/Oh Seung Ha

Uhm Tae Woong/Kang Oh Soo

4.Sorry,I love you

So Ji Sub/Cha Moo Hyuk

5.Full House

Bi Rain/Lee Young Jae

Song Hye Kyo/Han Ji Eun

Kim Ji Young/Grandmother

6.You're beautiful

Jang Geun Suk/Hwang Tae Kyung

Park Shin Hye/Go Mi Nam

Lee Hong Ki/Jeremy

7.Delightful Girl Choon-hyang

Han Chae Young/Sung Choon Hyang

Jae Hee/Lee Mong Ryong

Ahn Suk Hwan/Mong Ryong's father :bow:

8.Thousand Years of Love

Sung Yu Ri/Princess Puyeo-ju

So Ji Sub/Kang In-chul :cheers:

Lee Chang Hoon/Kim Chun-Chul

Lee Sun Gyun /Pil Gah

9.Witch Yoo Hee

Han Ga In/Ma Yoo Hee

10.Boys Before Flowers

Kim Joon/Song Woo Bin

Lee Min Ho/Goo Joon Pyo

 

Не разполагам със снимков материал.То и без него поста си е обширен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Queen Seon Duk:

 

Ko Hyun Jung - Mi Shil - Тази жена имаше такова мощно присъствие на екрана!

 

seondeok4.jpg

 

Nam Ji Hyun - Seon Duk (като малка)

Lee Yo-won - Seon Duk (като голяма, но с известни уговорки, защото имаше места, където не ми харесваше как играе)

 

Ще ми се да кажа и Джанг Гъм-ата, но всъщност драмата ми хареса повече като спойка, отколкото като игра.

 

 

fullsizephoto92810.jpg

 

Yoon Eun Hye - Kang Hye Na - Смятам я за супер чаровна и макар че корейците много я хейтваха, на мен много ми хареса, фъфлеща или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се включа с няколко мои любимци, но ако трябва да изреждам всички ще е малко сложно,

за това изреждам топ 5 на всички времена:

 

На първо място естествено поставям образа, заради когото съм влюбена и до днес във корейските сериали,

а именно Lee Chang Hwi (по-познат като Принца от Hong Gil Dong)

koreandramaphoto1199295.jpg

Какво да кажа за него, освен че песни и легенди за него се пеят.

 

 

На второ място се нарежда една дама в образа на Detective Namsoon ( Ha Ji-won в "Duelist")

200502160128_00.jpg

Според мен това е най-красивата жена в света и най-добрата актриса на всички времена.

Все още си задавам въпроса как може едновременно да съчетава нежността и първичността.

Ако някой има отговора на този екзистенциален въпрос, моля да ми пише на ЛС :hehe:

 

На трето място съвсем заслужено застава още един принц - Lee Yul (Kim Jeong Hoon в драмата "Goong")

01499e70ccs5.jpg

Този човек винаги ми влияе толкова силно, че забравям за всички останали.

Ролята му в "Goong" много ми хареса. Неговата доброта, вътрешната борба и най-вече харизматичната личност

си заслужиха адмирациите ми.

 

На четвърто място се нарежда японец - Nakatsu Shuichi (Ikuta Toma от драмичката "Hanazakari no Kimitachi e")

1214364861.jpg

Дори за миг не се колебая да го сложа в заслужената 5-ца.

Дори след толкова време си спомням веселия закачлив младеж с рижава коса и огромно сърце.

Мисля, че образа му може да се превърне в еталон на японския хумор и забава!

 

И на последно, но не и по важност място слагам Han Tae Woong/Han Deuk Gu (Hyun Bin в незабравимата драма "The Snow Queen")

11257-The_Snow_Queen_039Han_Tae_Woong_Han_Deuk_Gu039.jpg

Невероятен актьор в невероятен образ. Толкова сълзи пролях заради клетия Deuk Gu, че още ми е мъчно.

Дано да намери онова, което тръгна да търси в сериала.

 

Определено изпуснах доста важни хора в незабравими превъплащения, но тези тук никога няма да забравя.

По-натам във времето може и да добавя още стотина любимци, щото със всеки следващ сериал си харесвам поне по двама.

 

:hehe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият азиатски сериал, който гледах беше Марс. Като цяло той остави голяма следа в съзнанието ми, защото го гледах в много труден за мен период. Затова може би вех толкова присърце съдбите на двамата главни герои.. Чен Лин беше загубил майка си като по-малък, а за смъртта на брат си чувстваше определена вина. Може би заради тази загуба го почувствах близък, а може би и защото бях преминала през това, което и персонажа на Вик - момента със загуба на болезнените спомени, арогантното поведение, заради което останалите го отбягваха, момчето, което изглеждаше силно, но вътрешно беше наранено и неразбрано, затова и не допускаше почти никой.. Първата и силна любов, която го извади от дупката, но го вкара в нова.. До Чен неизменно беше Чи Ло.. Може би и нея почувствах близка. Съчувствах и искрено и макар всичко да е просто сюжет.. знам, че има хора, които са преживяли нещата, които и те.. Неща, които са ги изградили или които са ги разрушили.. Срещали са хора, които са ги разбивали, но и такива, които са събрали парчетата от разбитите им сърца.

 

Coffee Prince беше следващият сериал който гледах и веднага ми стана любим.. В него имаше някаква магия, която идваше от самият сюжет, от актьорите, които пресъздадоха персонажите си по невероятен начин.. Тук всички герои ми бяха любими. От този сериал харесах толкова много Ън Хе.. В ролята на Ън Чан тя внесе собствената си енергичност, чувство за хумор и всичко това примесено с голяма доза искренност и любов... Coffee Prince изразяваше любов.. Всеки миг, всяка песен, всеки актьор имаше тази заслуга.. Обичам образа на Ън Чан - енергичното момиче - момче, за което работата беше хоби и никога не се оплака.. Момичето, което показа на всички, че колкото и труден да е живота и колкото и жестко място да е света, каквато и роля да играеш, трябва да останеш истински, да бъдеш усмихнат, въпреки трудностите и да не позволяваш да те съжаляват. Тя покори всички с непренудеността си, извади ги от черупките им, и им помогна да видят живота по нов начин.. най-вече на Хан Кьол. Той е другият ми любим герой от сериала.. Гонг Ю също показа себе си в тази роля.. Усмивката му, искренността му, смеха му, песента, която изпя в последния епизод.. Дори, когато се цупеше пак беше симпатичен.. Хан Кьол израстваше във всеки епизод.. В началото го показаха като богато и безгрижно момче, но по-късно се разбра, че е работил е усърдно за това, което харесва и поради тази причина беше неразбран от родителите си.. Той също показа колко е трудно да се усетиш сам и да започнеш отново.. Любимата ми негова реплика беше към Ън Чан, когато разбра, че е момиче: "Имам нужда от някой, който ми вярва. Дори и целият свят да казва, че съм безполезен, искам някой да заяви: "Чой Хан Кьол не е имал шанс; Чой Хан Кьол каквото казва, го прави; Чой Хан Кьол просто не е намерил това, което иска да прави, но може да се справи, ако вложи цялото си сърце."Имам нужда от някой, който да ми вярва така.". Първият път, когато видях тази сцена, очите ми се насълзиха, защото наистина съм преживявала този момент, а и бях чела, че точно тук Гонг Ю наистина е вложил най-много от себе си..

Други любими герои от Coffee Prince ми бяха Ю Джу, защото тя допринесе много с нежното си излъчване, прецизност, драма и едновременно с това много човечно отношение. Много добра игра на красивата Jung Ahn, която невероятно пресъздаде многопластовия образ на Ю Джу..

Няма да изпусна и Хан Сонг, който макар да не ми допадна много, не мога да отрека, че си имаше своите моменти, но не го нареждам сред любими.. От "принцовете" много ми хареса Ха Рим.. Само като се появяваше на екрана и се заливах от смях.. Много чаровен и естествен, особено с това "На колко си години?" Обичах и "загъдачността" на Ки, както и нежната простота на Мин Юп.. Всеки е бил влюбен като него, всеки е искал да впечатли някой, който изобщо не се интересува от теб, излагал се е по всякакви начини и все някога е успявал да привлече отсрещната страна. Накрая го видяхме с неговия "Ангел"..

 

 

След Coffee Prince, дълго време бях на вълна Goong. Там бях още по-очарована от Ън Хе и затова бързо харесах и героинята и, най-вече заради същото естествено поведение, енергичност, искреност, излъчване.. Принцесата също, съзнателно или не, накара всички около нея да я харесат, никога не се отказа, издържа на всичко с голяма сила и дори да беше несериозна на моменти.. незнам, някак самото излъчване на Ън Хе в тази роля, сюжета, музиката, те подтикват да я заобичаш, да я приемеш, да искаш да са заедно с принца. И двата принца бяха много интересни и различни, но определено повече ми допадна Шин Гун, заради неговата студенина, прикритост, критичност.. Персонажа му беше много заплетен и ми беше интересно да видя как Че Кьонг го "разплиташе" и достигаше до затвореното му сърце

 

Любимите ми герои от филмите са:

 

На първо място бих искала да поставя Хана от 200 Pounds Beauty. Разбирах мотивите и да промени всичко в себе си, да започне отново и да се изправи пред нещата, които иска. Колкото и лесно да изглежда, затова също се изисква смелост. Героинята на Kim Ah Jong показа, че дори да промениш лицето и тялото си, но вътрешно оставаш същият и преди да предприемеш тази стъпка е по-добре да започнеш отвъре.. Ако се приемеш какъвто си, дали хората няма да те виждат през твоите очи? Но как да се приемеш като през целият ти живот, са ти натяквали, че не си достатъчно добър.. не изглеждаш добре и не можеш да правиш това, което обичаш - пеенето, както беше за нея. Тя беше дубльорка на някаква измислена красива "певица".. В собственият си живот беше "втора цигулка", гаврена от всички и незабелязвана от никой заради вида си.. И докато не се превърна в добре изглеждаща, никога нямаше да получи всичко.

 

И още много други, но нямам време да пиша в момента. По-късно ще дописвам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

junpyo.jpg

Гу Джун Пьо

На пръв поглед толкова арогантен,с лош характер,озлобен,прекалено агресивен,той се държи нечовешко с всички хора,извън обкражението си.Но още от втори епизод,когато си помисли ,че Джан Ди се е влюбила в него си пролича красивото в неговия характер.С тази наивно детска усмивка ,която озаряваше всичко наоколо само при мислъта,че някой се е влюбил в него не само ,защото е наследник на Шинва,а заради него и въпреки "лошия" му характер.След време образа му се изгради до такъв,който вече оценяваше хората "под" него,стана по-търпелив,но въпреки всичко тази усмивка в началото не си отиде до края :rolleyes: (говоря като някоя героиня ,която говори за загубената си любов :lol:

:lol2: :lol2: )

 

371082-mi_nam.jpg

Го Ми Нам

Тя ме впечатли с отдадеността си към семейството си.Така искрено искаше да намери майка си и ме разплака,когато разбра,че това е невъзможно.Обикнах и детската й наивност,добротата и невиността й.Тя се влюби в Те Гьонг беше като малко дете,влюбило се в съученик.

 

Akiyama.jpg

впечатлих се от вечното му спокойствие,характера му,умът му,поведението му,това че винаги имаше план за всичко.Образа му бе изцяло изграден в последния епозод,когято исъзна ,че Нао го е спасила от пропастта ,в която беше попаднал - да не вярва на хората.Тя го спечели с наивната си усмивка и вярата си в хората..напомни му за изгубената му майка,която също като нея е вярвала дълбоко в хората.Той е много дъблок характер - въпреки покривката на измамник,той искрено искаше да помогне на Нао,да върне спомените си.В същността си той е добър и искрен човек :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lee Joon Ki като Lee Soo Hyun / Kay в Time Between Dog and Wolf

news10005.jpg

Една от най-добрите роли на Джун Ги, имаше невероетно присъствие.Аз най-вече го харесва като Кей, такова хладнокръвие и невероятен поглед.

 

So Ji Sub като Lee Cho In / Oh Gang Ho в Cain and Abel

so-ji-sub_20090223_seoulbeats.jpg

Любимия ми доктор.Този човек преживя толкова много само заради едното нищо.То не беше предателсто от брат му и опити за убийсто от всички и въпреки всичко той продължи напред.

 

T.O.P като Vick в IRIS

top-iris01.jpg

Перфектния наемник.Най-добрия в тази роля от всички, които съм гледала.Беше жалко, че създадоха невероятен образ, а не можаха да го използват както трябваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият ми любимец е:

151002047_L.jpg

Kim Bum от първия ми азиатски сериал " Вoys over flowers"

 

Hong Gil Dong:

hong4-003.jpghong20-092.jpg

 

Iljimae:

200807040016_00.jpg

 

И на най-дълготрайната ми любов:

Rough%20Cut_SO%20Ji-sub01.jpg

от Rough cut.

 

6tejfns.jpg

A Love.

 

 

И, разбира се:

Вик Чоу

 

 

И Ким Сам Сун, която доказа, че има не само нежни и крехки корейки.

217756744_1a00601059.jpg

 

 

Сигурно има и още, като се сетя, ще допълвам.

 

O, без малко да забравя:

pride01.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се отчета и аз. Харесвам повече японските сериали, затова и повечето са япончета. ;)

 

Акира от Nobuta wo Produce

1241831389626_f.jpg

 

Момо от Kimi wa petto

27921052_kimi_wa_petto_8.jpg

 

Господин Мозък от MR. BRAIN

js135.jpg

 

Домьоджи от Hana Yori Dango

336315522_778e26e76a.jpg

 

Найт от Zettai Kareshi

zettai.png

 

И, разбира се, Янкуми от Gokusen

 

 

Двамата ми любими герои от корейските сериали са:

 

Ким Сам Сун

My%20Name%20is%20Kim%20Sam-Soon.jpg

 

Hwang Tae Kyung от You're Beautiful

minam139.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преброяването на любимците от "голямото кино" ми беше трудна работа...но пък и доста забавна :lol: Та стигнах до следното:

Takeshi Kaneshiro-"Sweet Rain"

Maxim Munzuk-"Dersu Uzala"

Toshiro Mifune-"Seven Samurai"

So Ji Sub-"Rough Cut"

Shin Ha-kyun-"Sympathy For Mr. Vengeance"/Може би под №1/

Kazuki Kaneshiro-"GO"

Yuya Yagira-"Dare mo shiranai"/В този филм, всички деца са невероятни/

Kengo Kora-"Fish story"/това момче къртеше в тази си роля.

Yamada Takayuki-"Crows Zero"

Min-sik Choi-"Oldboy"

 

ПП.И така от стотина азиатски филми това отсях.Трудно ме впечатлява някой за 90-100 минути. :D<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук няма начин да не се включа, лошото е че са толкова много............

 

CapitalScandal-KangJiHwan.jpg

 

Kang Ji Hwan в "Столичен скандал" изигра невероятна роля, хареса ми много повече и от участието му в ХГД.

 

photo4318.jpg

 

Song Il Gook - в " Императора на моретата" ..........най добрата му роля според мен.

 

99048732yw3.jpg

 

Bae Yong Joon в Легендата за четирите бога

 

30245492_eden08087.jpg

 

Song Seung-heon в Наизток от рая

 

song_hye_gyo_and_lee_byung_hun_07082009125018.jpg

 

Song Hye Gyo и Lee Byung Hun любима двойка от Ва-банк

 

 

 

 

майчице .........аз още до никъде не съм стигнала, ами япончетата .........ами каките .....

Явно ще е на порции :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен може и мястото да не ми стигне да ги изброя,но ще посъкратя ... :lol:

Като за начало слагам Канг Джи Хуан в Хонг Гил Донг...

2.Джао Уей и Дони Йен във всичките им филми ..

3.Жижа Йанин в Шоколад и Разгневеният Феникс

4. Сонг Сънг Хеон в He was cool

5.Юн Ън Хе е страхотна навсякъде, но ролята й в Coffee Prince е най- силната досега

6.Че Хи в 3IRON

7.Yamashita Tomohisa в Нобута

8.Kimura Takuya в Гордост

9. Мацката от Хонг Гил Донг игра страхотно.. не се сещам за името й

10.Чже-Юн Чо в Bad Guy на Kim Ki Duk.. Този човек такава роля изкара, че направо не можех да си отлепя очите от него

И като за накрая Муун Гън Йонг, която е страхотна актриса, въпреки че изглежда доста невзрачно... Една от най- добрите й роли според мен беше в Love Me Not... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох трудно ... но ще опитам да ги събера всички на едно място :)

Мъже

 

91231b6aa02000_full.jpg

Рейн - в ролята на Kang Bok Gu - Мисля, че Хладнокръвието, болката и ината които показа в любовта си към героинята на Shin Min Ah просто бяха изиграни по най- добрия възможен начин !

 

250px-Freeze.jpg

Lee Seo Jin в ролята на Baek Jung-won - образът на главния герой, които изгради той в този мини серила, трябва да стои срещу думата хлад в речника !

 

korean-bae-yong-joon.jpg

Bae Yong Joon - номинацията му е за култовия образ от The Story of the First King's Four Gods

 

Жени

598993888_ce7c947e_rp.jpg

JeeJa Yanin за гроинята и от филна Raging Phoenix тя се нареди в списъка ми на 1-во място, на пръстите на едната си ръка мога да изброя актриси които могат да се справят с толкова много бой ;)

 

moment_to_remember1.jpg

Son Ye Jin за A Moment to Remember смразява ми се кръвта когато се сетя за този филм и емоцията която ми предаде тя с играта си.

 

Има и още но по късно ще ги напиша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такам... моите няма да ги класирам, защото не мога да определя кой повече харесвам... :lol:

 

Значи...

 

Гу Джун Пьо - http://i.ytimg.com/vi/sBzXRQMfLjs/0.jpg - Запомнила съм го с израза - " Бабо, ти си жива?!? " ( нещо от този род беше ) :lol:

И Джунг - http://ensiklomedia.com/wp-content/uploads/2010/05/mclee8645_39940383.jpg - Пет секунден убиец! ;)

Хи Су - http://img.imbc.com/imbc/afieldfile/2006/08/08/41.jpg - Мисля, че нея може да я сложа на първо място! :lol: - просто ми е любима от ролята и в Over The Rainbow - :lol: !

Джан Ди - http://4.bp.blogspot.com/_MRrTA_Uxayw/SW7idaFSNnI/AAAAAAAAAc0/D46gK_xGB74/s400/geum+jan+di(goo+hye+sun).bmp - Падам си по муцунките, които някои доста добре умеят да правят! :lol:

- Има още доста, но нека само тези... а най - досаден ми беше Джи Хо ( BOF ) - единственото, поради което го харесвам е, че ДжиДи го игра в пародията на BOF от Big Bang. - глупаво, но е така! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хирото от Tatta hitotsu no koi

Хиро от Koizora

Янкуми от Гокусен

Momo от Kimi wa petto

Wataru от Tumbling

 

и още мн други,но тези са ми любимите герои :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamapi, от всички сериали с него(сега, ако тръгна да ги изброявам..)

Matsuda Shota в Liar Game като Акияма и Hana Yori Dango

MIke He и Rainie в Devil Beside You като Амон и Чи Ю

KIm Hyun Joong в Boys Before Flowes и Playful Kiss като Джи Хо и Баек Сънг Джу

Lee Jun Ki в Iljimae

You are bautiful - на снимката си пише кой кой е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ще е много трудно. Май всички са ми любимци :) Нямам безпристрастно мнение. С всеки следващ филм всеки нов актйор ми става по-любим от предишния. Май съм се вманиачил в Ю корейците. И все пак ще опитам с по силно запомнящи се.... :

 

Eugene като Song Na Young във филма Трима татковци и мамчето

Bae Yong Jun - Damdeok / Hwanwoong в Четирите бога

Сонг Ил Гук с филмите Чумонг , Човек наричан бог и The art of seduction

Канг Джи Хуан с филмите Хонг Гил Донг , Столичен скандал , Кафеджииницата и My Girlfriend Is An Agent

Сонг Ю Ри с филмите Хонг Гил Донг и Ледената кралица

Lee Min Ho с филмите БОФ и Лични предпочитания

Lee Da Hye с филмите Моето момиче, Здравей госпожице и Ловци на роби

И Джун Ги с Илджиме

Една от любимките ми Yoon Eun Hye с филмите кафе принц и Take Care Of Agasshi

Son Ye Jin от Лични предпочитания и The art of seduction

Последната ми страст Shin Min Ah с филма Моята приятелка е Gumiho

хайде да не пропусна и Rain в момента ми привлича вниманието с План за бягство но и с Нинджа асасин не беше зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...