Jump to content

A Banana? At This Time of Night? (2018)


Recommended Posts

DvYiTlWUcAAsPXV?format=jpg&name=900x900

 

Off Topic

2nJy6nBbNntB12eZukCtwvOs1j6.jpg

 

A Banana? At This Time of Night? (こんな夜更けにバナナかよ 愛しき実話) 
Страна: Япония
Също така известен като: Konna Yofuke ni Banana kayo: Kanashiki Jitsuwa
По новелата на: Kazufumi Watanabe - "Konna Yofuke ni Banana kayo"
Премиера: 28 декември 2018 г.
Времетраене: 120 мин.
Жанр: Драма, По истинска история, Медицински
Режисьор: Tetsu Maeda
:imdb:

 

Участват:
Oizumi Yo като Yasuaki Kano
Takahata Mitsuki като Misaki Ando
Miura Haruma като Hisashi Tanaka
Hagiwara Masato като Daisuke Takamura
Watanabe Makiko като Takako Maeki
Uno Shohei като Shimpei Tsukada
Kan Hanae като Yoshie Izumi
Ryu Raita като Kiyoshi Kano
Ayado Chie като Mitsue Kano

 

Резюме: Хисаши Танака (Miura Haruma) е студент по медицина в префектура Хокайдо, Япония. Докато работи в болницата, той среща Ясуаки Кано (Oizumi Yo), който от 12-годишна възраст страда от мускулна дистрофия. Ясуаки е ексцентрична личност, например може да  заяви, че иска да хапне банан посред нощ, но Хисаши вярва, че Ясуаки е прекрасен човек. В същото време Ясуаки се влюбва в доброволката Мисаки Андо (Takahata Mitsuki) и моли Хисаши да му помогне да ѝ напише любовно писмо, без да знае, че в действителност Мисаки е приятелка на Хисаши...
Въз основа на едноименния роман на Kazufumi Watanabe, който се основава на реални събития.
 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силен филм. Хем едновременно по две направления. От една страна типа дух, как и какви решения е взел за себе си човек станал пациент в ситуация като главния герой. И като второ направление как и какво и от кого е потърсил и получил помощ- цялото доброволно направление. 

Постфактум напълно одобрявам постера, избраното на английски заглавие и музиката във филма. 

Каста чудесен.

Предпоследно гледах Oizumi Yo скоро на малкия екран  в Haken no Hinkaku   и в първия момент ми беше малко странен без къдриците на Шоджи ;).

Миура ми напомни за Boku no Ita Jikan (2014).

А Takahata Mitsuki  с типажа си тус едновременно ми напомни за Doki no Sakura (2019) и Kahogo no Kahoko

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но от трейлърите бях останала с впечатление, че това ще е комедия. Ще се подготвям и за този филм. Събрала съм много за гледане, а сега, след случилото се, има много да наваксвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трейлъри понеже не гледам та не знам какъв е  но шестващото резюме по нет-пространството е неточно. Това е типична японска human drama. Eдновременно чувствено и аналитично поднесена с всички големи плюсове на жанра на японския фронт.

Филма е от тези за гледане и усещане а не толкоз за коментиране.

За усещанията:

Spoiler

Силно се замислих какво още мога да правя безвъзмезно в подкрепа на хора в нужда около мен.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...