Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Off Topic

EcZa6r1WAAAEIVB?format=jpg&name=large

EcZa8HDXQAE9-KG?format=jpg&name=medium

EcIY-VhVcAI0HmT?format=jpg&name=medium

e7045b2f4f743a78.jpg

EkW74nsU8AAVKlq?format=jpg&name=large

 

Manner of Death (พฤติการณ์ที่ตาย)
Смъртоносни обстоятелства

 

Страна: Тайланд

По новелата на: Sammon – „Manner of Death“
Премиера: 2020 – Ноември– 30 до 2021 – Март– 01
Епизоди: 14
Времетраене: 45 мин.
Жанр: Съспенс, Романс, Криминален, Разследване, BL
Канал: Tencent Video
Режисьор: ?
Субтитри: Английски, Български

 

Участват:
Tul Pakorn Thanasrivanitchai като доктор Bahnjit (Bun)
Max Nattapol Diloknawarit като Tan
и др.

 

Резюме: Доктор Баннакит е съдебен експерт, работещ в провинциалната болница. Един ден при него докарват тяло на обесена жена, но след като извършва аутопсията, д-р Баннакит установява, че случаят не е на самоубийство, а жената е била убита. Така той се превръща в мишена на влиятелна личност. В резултат на заключението му, в дома на д-р Баннакит влиза анонимен тип и го заплашва да промени доклада, като го пише самоубийство. Д-р Баннакит не взема заплахата на сериозно, докато един ден, негов приятел - прокурор, не изчезва. Докторът започва тайно свое разследване, с цел да стигне до истината. В последствие всички следи го отвеждат до мъж на име Тан, който става негов главен заподозрян. Тан обаче отрича всичко и освен това, убеждава д-р Баннакит да работят заедно, за да стигнат до дъното на случая и да намерят истинския убиец...

 

:essub:

 

Свали с български субтитри: Тук и  Тук

 

Онлайн с български субтитри: Тук, Тук и Тук

 

Свали с английски :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално съобщиха,че започва на 30 Ноември.  Ще  се излъчва всеки понеделник:panda-145:

Ще е май  14  епизода 

Промо снимки    на   персонажите:panda-145:

ImageImage

 

Off Topic

ImageImage

ImageImage

ImageImage

ImageImage

 

 

 

 

JПостер:panda-145:

 

The more you find "The Truth" the closer you find "The One"

 

Image

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе официалния трилър, но може да се гледа само в туитър в youtube го блокирват, заради авторски права. Изглежда готино. :wub: Готови ли сте 30 ноември е близо. Престъпен ум в стил Тайланд:D

За да стигнеш до истината трябва да пожертваш любовта си. :rolleyes:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го трилъра, но без субтитри обаче. Това е за  тези, който не могат от туитър да го видят. Ще е супер яко само се надявам, да него развалят ,или да убият някого от двамата.Тъжен край не ми се гледа:rolleyes:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.11.2020 г. at 23:05, chernata kotka написа:

Ето го трилъра, но без субтитри обаче. Това е за  тези, който не могат от туитър да го видят. Ще е супер яко само се надявам, да него развалят ,или да убият някого от двамата.Тъжен край не ми се гледа:rolleyes:

 

 

Изобщо нямам търпение вече. Трейлъра е многообещаващ, BL + трилър в едно е супер комбинация и особено с тази любима двойка в главните роли. :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесаха ми първите 2 серии. Ясно е, че Макс и Тул ще подпалят екрана, разтуптяха ни сърчицата още в 1-ви епизод. Допада ми атмосферата на тайнственост в това потънало в облаци и мъгла малко планинско градче. Надявам се криминалната интрига да е добре забъркана и до последно да не се знае кой е убиеца, за да има и повече тръпка в отношенията на двамата главни.

Иначе в първа серия ми се сториха доста по-различни нещата отколкото в новелата, от която бях чела първите 12 глави. Запознанството на двамата и срещите им бяха в съвсем друга последователност и вид. Доколкото си спомням се видяха за първи път на самото местопрестъпление. Но не се оплаквам, защото в този вариант имахме прекрасната сцена в бара.:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И след като изгледах първите 3 епизода смея да кажа, че съм доволна. Добре се движи действието. Зачестяват срещите между главните и това само радва окото. :wub: Малко са ми странни сцените в болницата по време на аутопсия, но туй да му е кусура. :D  И аз се надявам от криминална гледна точка, нещата да се движат на ниво. Двамата главни си играят чудесно ролите, има химия и мистерия. Съмнителен ми е Инспектора, както и сестрата на учителката Джен, и покрай журналиста има някаква тайнственост. Според мен:

Off Topic

Някой високопоставен (или мафията) ще да развива бизнес с наркотици сред малолетните, и дори може би проституция. (първата жертва е ученичка, както и сега тази малката Нам е съмнителна с държание, както и има следи от убождане). Учителката Джен е надушила нещо, заедно с Тан, а бившето й гадже Прокурорчето е по-средата, и сега изчезва защото явно негов близък е в бизнеса (сигурно брат му), а Джен я убиват. Общо взето все главни интитуции са заплетени в цялата схема - полиция, прокуратура, та дори може и директорът на болница (това бързане да се обяви смъртта на Джен за самоубийство си е съмнително). 

Но ще гледаме и ще видим. :D 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, хора... Аз съм като омагьосана! Едва до 5ти еп съм стигнала (благодаря за прекрасните субки!!!), и не мога да се освестя. От много време не ми се беше случвало да гледам сериал, който да не е сладката шекереста любовна историйка, и да не мога да откъсна очи от екрана. Изглеждам всеки епизод и като свърши съм "Чакай малко, кога минаха тези 40мин?!"  Сюжетът държи в напрежение непрекъснато, не е провлачен, има си динамиката, без да в прибързан... 

Наистина преизпълни очакванията ми досега! Стискам палци да продължи така и до края!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала и аз го следя. Оправдава очакванията ми. Страхотна игра на MAXTUL,  а и на останалите от  екипа.  Пристрастяваща история. Хареса ми цветовата гама, която подържа сериала. Кадрите около  града, където се развива действието много радват окото. Музиките също допринасят към съответните ситуации.

Песента на Тул е страхотна.

Възхитена съм и съм на 7-ми епизод :blink::blush::ilovethis:

В новите епизоди има нови заподозрени - да видим, кой може да е истинският убиец.

Off Topic

Koй ли ще се окажа Dam. :Д. 

Pued е отвлечен ако  Тан или Дам знаят, къде е той? И защо ако Тан/Дан знае къде се намира, защо обеща на по - големият си полубрат да го намери?

Дали самият Pued и Tan не са в комбина и да се опитват да скрият нещо от някого.

 

И след секс да ти опрaт пистолет в главата :D

Защо :D

 

 

 

 

Да ви споделя една страхотна фотосесия на каста за Kazz Magazine:panda-145:

 

7104d86cc6cb8941.jpg add0e56a51fb3670.jpg 4cd1138766ed16ca.jpg

 

Off Topic

3b102b82d4fb5046.jpg9e42cb282b9f63e2.jpgfdb2bcfe17bc5ca7.jpg

1d56926b27d32271.jpg1fb4d1bdbda1cc94.jpgeec622fa58b6ee05.jpg43e255a6c5b2cefd.jpg5dee06a43a870205.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седми епизод направо ме закопа!

Не че инстаграм не ме беше наспойлил яката, ама е те такъв финал не очаквах.

@bubble,  подкрепям питанията ти :D. И аз бях wtf с финалната сцена. Как може такова нещо?!

 

Spoiler

А пък как се налазиха на тоя диван... Не е истина! На моменти имах чувството, че Макс буквално ще изяде Тул... Божкееее!:blink:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.01.2021 г. at 19:56, lady of the lake написа:

 

  Покажи скритото съдържание

А пък как се налазиха на тоя диван... Не е истина! На моменти имах чувството, че Макс буквално ще изяде Тул... Божкееее!:blink:

 

 

Off Topic

Така е, защото в Together with me, с този живот в общежитията нямаха опция за диванче, та тук са решили да има разнообразие. :D 

 

@bubble

Off Topic

 

Ако Пъд и Тан са в комбина, то Тан щеше да знае какво се случва с Джен и през какво е минала, но пък в един от епизодите, точно след като изчезна Пъд, Тан нали беше отишъл при него (или м оже и да се бъркам). Значи знае къде е. :D  И тоя голям полубрат каква роля има?  След 7-ми епизод, продължавам да си държа на мнението, че и сестрата на Джен има нещо гнило. :D 

 

 

Иначе аз им изпуснах схемите. Всички са супер подозрителни и съвсем се обърках кой какво би целял с действията си, кой какво преследва.... Много са ми накъсани сцените, като сглобени без много умисъл и последователност. Много хора са замесени и само се показват някакви сцени с действия и диалози, за да засилят мистерията, а емоцията нещо избяга при мен, някак статично.  Надявам се след финала да променя мнението си, защото сега вече май сериала ще го следя само заради Макс и Тул. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, felicyti написа:

 

  Покажи скритото съдържание

Така е, защото в Together with me, с този живот в общежитията нямаха опция за диванче, та тук са решили да има разнообразие. :D 

 

@bubble

  Покажи скритото съдържание

 

Ако Пъд и Тан са в комбина, то Тан щеше да знае какво се случва с Джен и през какво е минала, но пък в един от епизодите, точно след като изчезна Пъд, Тан нали беше отишъл при него (или м оже и да се бъркам). Значи знае къде е. :D  И тоя голям полубрат каква роля има?  След 7-ми епизод, продължавам да си държа на мнението, че и сестрата на Джен има нещо гнило. :D 

 

 

Иначе аз им изпуснах схемите. Всички са супер подозрителни и съвсем се обърках кой какво би целял с действията си, кой какво преследва.... Много са ми накъсани сцените, като сглобени без много умисъл и последователност. Много хора са замесени и само се показват някакви сцени с действия и диалози, за да засилят мистерията, а емоцията нещо избяга при мен, някак статично.  Надявам се след финала да променя мнението си, защото сега вече май сериала ще го следя само заради Макс и Тул. :) 

                    Защото не си гледала някога " Туийн Пийкс", много напомня на него. Мъгляв, странен, дарк сериал. Тъкмо поемеш въздух, че ти е ясно  и х-о-о-о-п, не е.  Половин град заподозряха, даже и самия разследващ агент Купър.  Години наред след сериала, като се оплеска нещо вкъщи, се майтапихме с въпроса : " Кой уби Лора Палмър?"  Та и тук така, със все пробойни. 

                  Много ми харесва атмосферата на филма. Впечатляващ, красиво сниман, дори да махнем М&Т. Музиката, много е изпипан. Да,  има лекинки пробойни в сценария, като това да се питаш как д-р Бан, като лекуващ лекар, пропусна изписването на девойката.  Аз имам предположение защо е толкова разсеян, но ме е срам да споделя. И други дреболии.

Нямах грандиозни очаквания,  само удоволствието от старите сладки муцунки, но се оказа мно-о-ого, много приятна изненада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@naia О, Туийн Пийкс си е класика. Бях малка когато го излъчваха и помня точно само дарк атмосферата и колко ми харесваше агент Купър. А, и совата помня. :D 

Тук пробойните в сценария не ги отразявам, не е като да няма, просто сцените са ми като зашити една с друга и емоционално, вече не мога да го усетя сериала. 

 

Ще спра да мисля и просто ще се радвам на прилепналите полицейски униформи. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що, felicyti написа:

Ще спра да мисля и просто ще се радвам на прилепналите полицейски униформи. :D 

 Да си дойдем на думата! ;)

 

Обичам кримки със заплетени случаи, обичам и бл, но нямам никакви очаквания от сериала. 

Може би малкото времетраене на сериите е основната причина за объркването ни. Не може  да се разгърне пълният потенциал на идеята. :blink:И да, определено края на 7-ми бе шок за мен. Добре че има още серии, но ако сценаристите смятат да ни поднесат гаден край, :nunchako:ще ходя у Тайланд. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле!

Първо  финалът на седми епизод! После финалът на осми епизод! Сега финалът на девети!!! А стига бе! ще ме побъркат тези хора! Вече не знам какво да мисля и кого да подозирам, и .... Така ме заплетоха, като пате в калчища съм!

Само знам, че от години не съм тръпнала така в очакване на следващия епизод на някакво криминале! 

Spoiler

То ясно, че има някакви пробойни тук и там в историята, но въпреки това много добре грабва вниманието и не те пуска до края. 

А, и още нещо. :D След два дни в пандиза, въргаляне по пода и побой, е па как не го пратиха да се изкъпе Тан!?! :D Да не говорим, че уж нали изпратиха онея момчурляци да го ступат здравата. Е па как ни устната му беше цепната, ни някоя спукано ребро... Или той е твърде здравия мъжага, та е над тея неща:dunno:  Или може любовта да го окрилява и да не усеща такива баналности:D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, lady of the lake написа:

Леле!

Първо  финалът на седми епизод! После финалът на осми епизод! Сега финалът на девети!!! А стига бе! ще ме побъркат тези хора! Вече не знам какво да мисля и кого да подозирам, и .... Така ме заплетоха, като пате в калчища съм!

Само знам, че от години не съм тръпнала така в очакване на следващия епизод на някакво криминале! 

  Скрий съдържанието

То ясно, че има някакви пробойни тук и там в историята, но въпреки това много добре грабва вниманието и не те пуска до края. 

А, и още нещо. :D След два дни в пандиза, въргаляне по пода и побой, е па как не го пратиха да се изкъпе Тан!?! :D Да не говорим, че уж нали изпратиха онея момчурляци да го ступат здравата. Е па как ни устната му беше цепната, ни някоя спукано ребро... Или той е твърде здравия мъжага, та е над тея неща:dunno:  Или може любовта да го окрилява и да не усеща такива баналности:D

 

 

Мани, мани, ядосаха ме с финала на 9-ти. Тъкмо си дойдохме на думата и след страстната сцена на дивана най-после дочакахме нова любовна сцена и тъкмо се наслаждавах на нежната и чувствена увертюра и щрак, ах този Макс/Тан как ни прецака. Явно го прави, за да защити доктора, ама избра момента, няма що. А и на тая дървена летва един ритник и е свободен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, явно сценаристът ме мрази!!  Може ли такова нещо??

Spoiler

Какъв беше тоя финал, по дяволите!?!?!?  :cry:Тия искат и мен да убият! 

Първо - егати медения месец дето изкараха в онази къща! и какво им става на всички тайландци с тези сцени в банята??:D Хич не мислят за горките актьори, значи! ми ако се хлъзне, та налети на нещо стърчащо там? какво правим тогаз???:D:D

Второ - искам да пребия с нещо много тежко оня пор Пор! 

и трето - ей, това инспекторче ми взима здравенцето като се появи в цивилни дрехи! ( то и без дрехи като е, пак така :wub: ) Откъде го изнамериха не знам, ама не бих отказала сериалче с него в главна роля. и по възможност да не носи ризи с копчета!:lol2:

и последно - стискам палци срещата на Тан и цивилния инспектор да е намек за разиграно театро после за пред очите на шефа на полицията! щото ако верно утрепат някой и  няма ковид, няма мовид! отивам в Тайланд и дупце да му е яко на сценариста!:nunchako:

 Ох, и сега как се чака до другия понеделник???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, niran написа:

Чудесен завършек! Справиха се отлично.

 

WWg1X_3f.jpg

 Точно!

Щот нямах очаквания и идеи за сюжета, всяка една серия бе едно объркано пътуване. Малко загадка тук, малка изненадка там. Но след 11-ти епизод, когато започнаха да се разкриват нещата, направо останах без думи. :o

И с ръка на сърцето признавам, че се получи добър сериал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...