Jump to content

Starcraft Korea


Recommended Posts

Много са добри корейците в тази игра, аз лично съм играл срещу такива преди по сървърите , но естествено не срещу професионални играчи де. Иначе имам към 10 годишен стаж и все още играя, но рядко :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че това беше първата ми компютърна игра ( като изключим Pang) не успях да се зарибя, въпреки, че с терана бях луда! Може би не е за всеки, мен ме обхвана манията Counter Strike, Heroes III, в последствие WOW. Знам едно, Starcraft II го чакаха милиони и сега са щастливи. Така, че Enjoy :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе... знаех си, че някъде тук има такава тема! ^_^

От 10 години насам следя корейски старкрафт и видях всичко през което минаха играчите.

Имаше период в който имаше A и B класа турнири.. това беше, когато още играчите не бяха толкова добри.

Имаше период в който имаше Женска лига.. беше интересно.. мисля, че беше около 2003-та до 2005/2006.. помня ли.

И да.. по-добре да спра до тук.

Преди да сте ме помислили за някой луд.. :lol:

 

Който иска една игра срещу мен да ми пишe.. xD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Женската лига бе 2003=та година и бе спряна поради слаб интерес и TossGirl ги мачкаше и бе без конкуренция.

Айи уграеш СЦ 2 пиши (: че на 7мицата не ми тръгва първата част.

Ако гледаш още добре си дошъл да изкоментираме сегашното положение (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fantasy срещу Stork- OSL финал в събота

 

fantasy_stork_bosl.jpg

В един изпълнен с разочарования OSL сезон, дойде време за финал, който ще е повторение на паметна битка от близкото минало. За BroodWar две години са нищо, а именно преди толкова Stork и fantasy се срещнаха на финала на Incruit OSL.

 

Пътят на двамата претенденти до финала не бе особено труден, като изключим някои определени мачове.

 

fantasy мина без проблем през квалификациите, побеждавайки (Z) HyuN с 2-0. В последствие завърши на второ място в групата си, в която беше заедно с (P) free, (Z) Modesty и (Z) Hydra. Modesty победу fantasy в първия двубой от тази фаза, но с налагане над другите двама играчи в групата, fantasy си осигури мястото на четвъртфиналите. Там негов противник беше (Z) HyuK, победен с 2-0, а на полуфинал теранът на SKT победи трудно с 3-2 (Z)Calm.

 

Stork беше поставен направо в групите на турнира, благодарение на доброто си представяне през миналия сезон на шампионата. Там конкуренти му бяха (T) Mind, (Z) Shine и (T) Sea. Стигна се до тайбрек, където Stork беше безгрешен. Първото място в групата го прати на четвъртфинал срещу (T)HiyA, който макар и интересно играещ теран, нямаше нужното, за да се справи с майстора в този мач- Stork. На полуфинал задачата на протоса от Samsung KHAN беше далеч по-лесна и той премаза (Z)Modesty с 3-0.

 

Интересни факти преди финала:

- Stork е най-силния играч по рейтинг срещу теран след Jaedong и FlaSh;

- fantasy е най-силния играч по рейтинг срещу протос след Jaedong и FlaSh;

- Stork има три загубени финала, преди да спечели златото си именно срещу fantasy;

- fantasy има два загубени финала все с по 2-3;

- в мачовете помежду им Stork има предимство с цели девет победи и само три загуби;

- последният финал на индивидуална корейска лига, който е бил TvP, е именно предишния fantasy- Stork сблъсък

 

Дата: 29 януари 2010

Начален час: 11:00 българско време

 

Картите:

1. Gladiator

2. Aztec

3. Pathfinder

4. Icarus

5. Gladiator

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо не съм очаквал да срещна тема за старкрафт тук :)

 

Евалата.

 

Аз играех на единицата когато излезе + следващите няколко години и спрях.

 

Не бях играл от доста време, но преди няколко месеца разцъкахме с колегите на Team Building, голяма забава.

 

Двойката си я предплатих и след излизането за 15-20 часа минах мисиите :) Супер е играта.

 

Декември месец почнах да гледам GSL и от тогава следя всички мачове.

 

Сега почвам да играя и аз. Все още съм доста зле, ще видим как ще продължим :)

 

Забелязах че почти нищо не сте коментирали за GSL а в момента вече върви 4-ти сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GSL е голяма забава ;) Аз гледам редовно, ако не забравя (което се случва доста често напоследък). Радвах се на първите трима победителя, но нещо не се изкефих на ГСЛ4... Искаше ми се Джинро да спечели, но...

 

Може да ме добавиш и да поцъкаме малко, въпреки че не съм играл от доста време.

 

EU server: PyMeH.454

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех преди играех доста, но вече почти няма с кой, а не ми се занимава да си настройвам версиите и hoff-a. Иначе съм изгледал доста клипчета с професионални играчи любимци ми бяха SlayersBoxer, Yellow и Reach. Спомням си като гледах за пръв път тези корейчета как играят се хванах за главата цъкаха с мишката и клавиатурата като откачени и с адска бърза скорост и всичко им беше преценено до секундата дори когато атакуваха зареждаха единици за да организират следващата атака и така никога не натрупваха излишни минерали и газ. Мен това ми беше най-големият проблем въпреки че играех доста добре като любител ама тяхното си беше професионална работа имаха спонсори и участваха на WCG (worldcybergames- най-престижният геймърски турнир) Като интереса на техните медии към тези игри беше похвален цели шоута следяха битките между играчите и имаха луда публика още си спомням как викаха като луди някой като направи интересен обрат в играта. Колкото до самата игра от моя гледна точка най ми харесваше да цъкам с protoss, но накрая бях най-добър с terran-ите, а zerg-а винаги са ме дразнели и не ми беше хубаво да играя с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Starcraft е епик! Едно от най-невероятните неща, които са ми се случва. Все още съм на ниво "опитвам се да оцелея в света на СЦ" :lol: . Но дори само да наблюдавам ми доставя супер удоволствие. А и бай дъ уей

мухахаххахах....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не спечели нанива , спечели оня дангалак кореец лиинок , не бе баш уникално (:

 

в събота почва пролигата и аз СЪМ ТАМ !!! да гледкам бисууууу

 

СКТ вс Новия отбор "8" екшъна ще бъде на ниво !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че някой се е сетил да качи мачовете от групите от GSTL лигата за SC2 ако иска някой да си ги смъкне от тук. Мачовете са доста интересни и ги коментират на английски, което е доста удобно поне за мен. Дано да качват още, че отдавна не съм гледал големи турнири от едно WSG преди 4-5 години, а сега на двойката си е чисто зрелище. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...