Jump to content

Recommended Posts

@dido100, за  структурата на полицията ето  схема, за прокуратурата не намерих.

А тук статия  от края на юли, за това, как май полицията ще преуспее в борбата , която следим.

 

Колкото до съпругата, най-вероятно има любовник и ако да,  дали е от структурите.

Факт е наистина, че не можем нищо да разгадаем за сега и тъпчем на място, като полицията и прокуратурата;), хем виждаме всичко, което значи, че са си свършили работата сценаристите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един хубав текущ сериал, но поне  има повече излезли серии вече. Тази прокуратура е като някакъв октопод, а полицията - корумпирана, недоспонсорирана и недооценена. Малко не им вдявам какво точно делят, изглеждат твърде  нездраво преплетени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Spoiler

 

Може би прогнозата ми е твърде пресилена като се има предвид неизвестните фактори и променливи все още, но все си мисля, че зад отвличането няма да стоят нито една от двете институции.Да, използват го като  предпоставка за да започнат да си вадят кирливите ризи един на друг.Да, използват го като фитил за нагорещяване на отношенията още повече, накарвайки ги всеки да посочва другия, докато тайно се съмнява в хората под себе си, знаейки, как процедират и че не може да гарантира насляпо за всички. Обаче според мен, ако излезе някоя от двете институции виновна, ще е прекалено черно на бяло. Едната или другата ще получи така желания резултат от горещо дискутираната реформа и везната ще се наклони на една страна.Докато аз смятам, че търсеният резултат от сезона е по-скоро за към сивата зона. Най-големите престъпления ще са разкрити и виновниците наказани, но не всичко ще бъде разрешено, както е и реалистично да стане.

Затова и едно от основните неща, които ми хвана окото, бе веднага след изчезването на прокурора, настоящия случай, по който е работил. Именно самоувереният хулиган, познаващ твърде добре законите за възрастта си и мислещ се за недосегаем.Въпросната стая на похитителя, в края на един от епизодите, с бюрото и стола ми приличаше на ученическа донякъде, макар да беше много изчистена сцена откъм детайли.Той е едната от променливите, за които говорех. Далеч от основният конфликт и участиците в него.Съответно му отделиха достатъчно време да привлече вниманието, без кой знае колко разкриване на детайли, но и да го забравим след епизод- два за да има момент на изненадата по-късно. Втората променлива е съпругата.Очевидно крие нещо и се държи съмнително, но отново почти никакви детайли не са разкрити за нея, освен че е посветена на отглеждането на сина си и разпадащия ѝ се брак.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина нямам думи- де го чукаш, де се пука. Пак ни изненадаха приятно и всеки детайл изпипан. И търпение нямам за, до, следващия епизод.:D

Off Topic

Единствено, малко, като на кино е живо прокурорчето, но с кеф замижавам.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен главата ме цепи от толкова интриги и подливки :lol2:

 

Off Topic

Ох спасили са го значи, пу-пу, такъв прокурор затрива ли се толкоз рано! :wub:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият за мен сериал за годината, от тия които съм изгледала, нищо, че тя още не е свършила. Гледам и не само не превъртам, но някои епизоди ги и повторих. В четиринайсети епизод стана  вече ясно, кой е надробил попарата, а предпоследният-петнайсети  само даде подробностите. Толкова е пипнат сериала, че всеки един детайл допълва логично пъзела. Без значение е, какво ще видим в последния епизод, защото най-важното е казано и показано вече. И то не е ведро и приятно. Не, че не го знаем, но е гадничко, като го виждаш на лента, защото сериалът не показва само Корея, а това, което се случва във всяка една държава в света.

 

Off Topic

Законите са създадени за обикновените хора, от които нищо не зависи. Тяхната мисия е само да произвеждат блага. Шепа отбрани диктуват световния ред, на която се подчинява и богатее друга шепа превилегировани и до там.И понеже човешката алчност и жажда за власт са безгранични,  няма начин това някъде и някога да се промени и за това всеки един от масата, трябва да гледа собственото си благополучие на прашинка, правейки по възможност добро, това, което харесва и му осигурява конфорт и начин на живот по неговия собствен критерий, знаейки законите и жонглирайки с тях.И не, не е песимизъм, а осъзната реалност. Вятърните мелници и Дон Кихот не помагат.

 

Та по тоя повод, да ме простите за паралела, гледам и се чудя на акъла на българската шепа манипулирани и неманипулирани протестиращи за незнайно кой ден и за незнайно каква алтернатива. Тия, дето го правят за пари и младите до 20-25 години, мога да ги разбера, но заблудените ентусиасти над 40г., недоволни( сигурно най-вече от себе си, но без да си го признават), мислещи, че могат да променят нещо, ми е искрено жал за тях, защото тоя филм сме го гледАлЕ, а аз поне даже  и участвала в него от 1989 година, та до 2000година.Даже бай Ганьо на  Алеко  Константинов  е прозрял :D- "И едните и другите са маскари", а и според народната мъдрост, със стари к.рви, нов бардак се не прави.

 

 

Надявам се на реализъм и в последния епизод, за да има все пак достоен край.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има трети сезон!!!!!! Дори и само като лъч надежда в мрака на тъпотиите, псевдодрамите и евтините сериалчета с айдълчета и кифли. 

И сега остава една черна дупка, която не знам кой от задаващите до края на годината се сериали ще успее да запълни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dido100, оставиха вратичка за трети сезон с неотговора на пострадалия прокур след болницата за връзката с корпoрацията, с новите назначения, младата прокурорка.И понеже всички най-малки подробности са "пипнати", ако щеш и леката усмивка на Ши Мок и новата прическа на инспектор Хан, това дава надежда.Тук е момента да кажа, че Пе Ду На и Чо Сънг У направиха невероятна игра, като и всички останали актьори не им отстъпваха.Великолепен каст.


Мен друго ме гложди- зависимостта от семейството и отговорностите.

Off Topic

 

При толкова мисъл на сценаристите, няколко пъти дадоха телефонни разговори на всички нива герои с членове на семействата- съпрузи, деца, което си е обвързаност и отговорност при вземане на решения и не мисля, че е случайно.Единствено двамата главни- волни птици.Нямаше болни родители, задължения към членове на семействата, издръжки, погасяване заеми и т.н. Тоест, те нямаха пречки да стигнат до край и общо взето нямаха какво да бранят и губят, освен себе си, не бяха зависими, нямаше с какво да ги шантажират и заплашват( изключвам в края намека към инспекторката от У Те) И колко такива циркулират в пространството? Това за мен е главният недостатък на сериала. Когато си свободен, необвързан с ангажименти и зависимости, отговорности и задължения е идеалният вариант. Вземаш решения, съобразявайки се единствено със себе си.Главните герои в този идеален вариант може да са светъл лъч в гората, но не могат да са представителна извадка,  просто защото са идеален вариант. И въпросът ми е защо? Защото безплатен обяд няма и всяко нещо си има цена?! Няма как случайно да са избрани точно такива герои.Не, че оптимизмът е кофти и не ми хареса завършекът, но това ми е трънченце в очите.Та тия двамата бяха единаци, нямаха дори приятели, бяха си самодостатъчни.Още една причина за трeти сезон- да започнат да имат нужда един от друг.:D

На тая база и оздравелият вече Со Дон Дже, би трябвало и да даде отговор, след всичко, което му се случи, вече мислейки не само за кариерата си, а и за семейството си в трети сезон.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Lawandula написа:

Главните герои в този идеален вариант може да са светъл лъч в гората, но не могат да са представителна извадка,  просто защото са идеален вариант. И въпросът ми е защо?

Защото трябва да има баланс срещу силите на злото. И, уви, само "идеалният" вариант може да го направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, dido100 написа:

Защото трябва да има баланс срещу силите на злото. И, уви, само "идеалният" вариант може да го направи.

 

Дидо, има логика- съгласявам се.:D 

И смело  тръгвам към "дупката" със сериалите.

Между другото, гледам Record of Youth, точно защото главните са пълна противоположност на тия тук и Alice, защото покрай фантастиката, може да минат метър доста недомислици и толкоз при сушата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Lawandula написа:

 

Дидо, има логика- съгласявам се.:D 

И смело  тръгвам към "дупката" със сериалите.

Между другото, гледам Record of Youth, точно защото главните са пълна противоположност на тия тук и Alice, защото покрай фантастиката, може да минат метър доста недомислици и толкоз при сушата.

Аз съм на Missing: The Other Side (Алис да духа супата!) и Do You Like Brahms?. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен проект. Направи ми много добро впечатление още първи сезон. Няма да говоря за страхотната музика, сценария и актьорите, защото ще се разводня. С нетърпение очаквам някой сериозно да поеме този проект, защото рядко се наслаждавам на качествени проекти и то преведени на български. Докато го гледах ми хрумна идея.... Да направим българска версия на този сериал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що, dimbland написа:

 Докато го гледах ми хрумна идея.... Да направим българска версия на този сериал. 

Твърдо "Нье"!!!!:tongue:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 minutes ago, dido100 said:

Твърдо "Нье"!!!!:tongue:

 

Ще подберем добър актьорски състав. Теди Духовникова ми хваща окото. На пръв прочит. За мъжете....само не и Карамазов, Вергов, Ненчо ала-бала  и .н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес официално беше потвърдено, че поредицата ще има spin - off посветен на прокурор Seo Dong Jae, чиято роля в двата сезона се изпълнява от Lee Joon Hyuk; за този сериал за първи път преди няколко месеца се понесоха слухове из корейските медии, че предстои реализацията му; и ето днес, студиото, което го снима е заявило пред корейска медия, че Lee Joon Hyuk за трети път ще се вживее в образа на корумпирания прокурор Seo Dong Jae, а сценаристката Lee Soo Yeon ще отговаря за сценария и на този сезон - "Lee Joon Hyuk Confirmed To Star In Upcoming "Forest Of Secrets" Spin - Off Drama" . Надявам се тази странична история да е също толкова добра като тази в първите два сезона!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18 септември продуцентската компания "Studio Dragon" официално обяви, че премиерата на "spin - off" - а на "Secret Forest" посветен на прокурор Seo Dong Jae ще има своята телевизионна премиера през 2024 година; сериалът ще разказва историята на прокурор Seo Dong Jae, който работи в Районната прокуратура в Cheongju, а бъдещето му изглежда мрачно заради стигмата, че в миналото е бил корумпиран; след като поема случая с убийството на ученичка от гимназията, Seo Dong Jae започва да се движи по тясната линия между инстинктите му на прокурор и на опортюнист - ""Forest Of Secrets" Spin - Off Drama Starring Lee Joon Hyuk Confirms 2024 Premiere" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24 ноември корейската видеострийминг платформа "TVING" съобщи, че актьорът Park Sung Woong ще се присъедини към актьорския състав на  "spin - off" сериала "Good or Bad Dong Jae"; в него той ще изпълнява ролята на антагониста на прокурор Seo Dong Jae, Nam Wan Sung, който е изпълнителен директор на строителната компания "Lee Hong"; Nam Wan Sung смята Seo Dong Jae за "трън в задника" спъващ неговите планове за преустройство и затова започва яростна битка срещу него разкривайки миналите му грешки - "Park Sung Woong Confirmed to Join Lee Joon Hyuk In "Forest Of Secrets" Spin - Off Drama" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...