Jump to content

Recommended Posts

Ea1xXmOXYAEEgMI?format=jpg&name=medium

Off Topic
Life Senjou no Bokura (2020)
Life Senjou no Bokura (2020)
Life Senjou no Bokura (2020)
Life Senjou no Bokura (2020)
Life Senjou no Bokura (2020)
Life Senjou no Bokura (2020)
Life Senjou no Bokura (2020)

 

Life Senjou no Bokura 
Life Happiness Depends On Ourselves 
 Life Senjou No Bokura

Страна: Япония

По мангата на: Miya Tokokura - "Life Senjou no Bokura "
Период на излъчване: 2020 – Юни – 19 до 2020 – Юли – 10
Време на излъчване: 2020
Формат: Renzoku
Жанр: Романтика, BL, Драма
Канал: Viki
Епизоди: 4
Режисьор: Ninomiya Takashi
Субтитри: Английски

 

Участват: Ширасу Джин, Райку, Окуяма Йосие, Дои Сиори Кодзима Фудзико

 

Описание:
Сериозният Ито и приличащият на дете Ниши 
се срещат случайно престъпвайки по бялата линия
на път за дома от училище. Влюбвайки се, 
Ито разочарован от факта, че стигат само до срещи по бялата линия ,
изведнъж целува Ниши... 
От гимназия, колежа и след това до зряла възраст, 
продължават да са лудо влюбени, остават 
с непроменени чувства в променящата се реалност.

 

:essub:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех че поне Ширасу ще пощадят и няма да включват в подобни роли. Той стоеше толкова добре във всичко, което направи миналата година и даде заявка, че трябва да върви напред с други изпълнения.

Това е добре заснето, но слабо като сюжет. 

Ако ви се гледа нещо с него, препоръчвам I don't love you yet.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ukio е брилятна, както винаги. Благодаря ти!!!

Аз харесвам тематиката на филма.  И са толкова слънчеви!!!... Мангата е  чудесна!

Между другото.

Луци,  ако това не е твоята тематика, не пускай филми по темата...

има още 10 от нас, които следят.

Ако не ти харесва нещо,  не прави такива спойлери, моляяя! Моля теее!

Не е честно. Чакам субтитри и искам да го преведа,  а ти зачеркваш  всичко, защото не харесваш.

И хората четат думите ти, мила.

Не се прави така. Просто не се прави така!

Защото ще отделя време и внимание да го направя, да го преведа,

а ти, без да искаш, гониш хората с първото изречение в спойлера.  И и обезсмисляш труда ми.

Разбираш, какво ти казвам , нали.

 Не се прави така.

:wub:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто писах,че се опитах,но стигнах само до целувката. Нищо друго.

Дори дадох линк към такъв виетнамски,който много се харесва.

Правих темата преди да гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен ми беше интересно и ще чакам какво ще става по нататък! Не съм чела мангата, но Ширасу ми хареса!

П.П. само дано няма много драма, че не ми се реве...

Редактирано от cucyta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз съм махнала, коментара за сериала. 

Щом искаш и линка ще махна. Чак такъв драмътизъм за една гейска целувка... Ха-ха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, че ми се ще пак да го погледна, че нещо недоразбрах сякаш. Мисля, че тези 30-40 години бяха само нахвърляни. Имаше интересни моменти и въпроси, които разглеждаха, но някак си повърхностно според мен. Ширасу беше на ниво, но Райку нещо не му се получаваше особено добре. Все пак ми беше интересно да го изгледам. 

 

И да, съгласна съм с Укио:

На 21.06.2020 г. at 16:32, ukio написа:

Това е добре заснето, но слабо като сюжет. 

Ако ви се гледа нещо с него, препоръчвам I don't love you yet.

 А що се отнася до препоръката ти, симпатична беше дорамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса. :) Идеята за линията, която среща двамата главни, много ми допадна. Ей такива малки очарователни детайли харесвам в сериалите, а имено когато нещо единствено и неповторимо свързва двама души и това е само между тях. :happy: Също така ми хареса как в 4 кратки епизода са успели да ни представят толкова дълъг период от живота на главните, като в същото време всичко беше точно и ясно. Да, засегнаха доста интересна тема за размисъл, а имено,

Off Topic

дали изобщо има правило за начин на живот, което да спазваме в личен план!     кое е правилно?     кое е НОРМАЛНО ... семейство? 

Рошавият Юки, който не се стремеше да спазва изградените, препоръчителни правила за учене и намиране на работа в Япония, се оказа по-мъдър в мирогледа си за щастлив живот. 

 

Актьорската игра в началото ми беше малко неубедителна, но после всичко си дойде на мястото. :) 

Идеята на мини сериала според мен е да е позитивен, романтичен, очарователен с историята си, и мисля, че са се справили чудесно. Навярно и мангата е такава. :) 

Благодаря за превода. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много различна история. Докато в началото започна по онзи мил, сладък начин, който кара сърцето да трепка радостно, изведнъж се засегнаха едни сериозни теми, които някак, в другите подобни проекти, се подминават. 

И двамата актьори ми бяха някак странни в началото, но рошавият, отнесет от вихъра Юки, с тази слънчева усмивка, много бързо избута настрани всичко останало. 

Очарователни, мили, топли... 

Споделям мнение с @felicyti за милото значение на линиите и мъничките детайли. Сцената, когато се срещнаха за първи път на линията и когато се разминаха... Красиво като танц! Погледите, докосванията, несигурните усмивки...

 

Spoiler

Радвам се, че показаха историята извън ученическата и университетската реалност. Нещата са различни, различни са и проблемите, с които се сблъскват когато вече са големи. 

Мъчно ми беше за Ито, който непрекъснато се опитваше да прави "правилните" неща. Мъчно ми беше и за Юки, който, макар да беше онова неориентирано завеяно същество в началото, в един момент ясно каза какво иска да прави с живота си, и точно тогава двамата тръгнаха в различни посоки...

Много напрегнати послесни две части на сериала. Макар и малко статични, сцените бяха много силни. Раздялата, лутането на Ито, на Юки, прекъснатата линия... Много въздействащи.

А северното сияние - красота!  И каква беше изненадата ми когато там се появиха едни други две муцунки, които накараха сърцето ми да откачи... Не знам как и кога някой е решил да вмъкне онези мили същества от History - make our days count, но  ме накараха да пищя от радост!

И сега нещо по-ведро - на някой направи ли му впечатление, пе мацката, дето се появи във фирмата при Ито, беше с лакирани нокти? :D Не знам защо толкова се впечатлих... Опитвам се да се сетя, ама май друга японка не съм виждала да е с такъв маникюр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lady of the lake Не се заглеждам по женски ръце аз, предпочитам мъжки. :D  

Иначе

Off Topic

не бях гледала History3: Make our days, когато гледах този сериал, и след като изгледах history-то и видях филмографиите на муцунките от там, взех та пуснах пак финала на Life Senjou no Bokura, та да им се порадвам и тук. :D Много сладко участие имат. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен сериал.Всичко ми хареса-историята,актьорската игра ,и на мен много ми хареса идеята за линията<3 След като го изгледах остави едно приятно чувство на удовлетворение.Благодаря много за превода

Не знам дали сте гледали и версията Life: Love on the Line (Director's Cut) ,там финала е малко по-различен(има добавени сцении) .

Иначе за ноктите на японката ,и на мен ми направи впечалрние, не съм на 100% сиг ,но май беше с един и същ лак през целия сериал:D

Spoiler

и аз много се изненадах като видях сладурите от History:wub:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се и аз към това с лака. Забелязан и още как. Мхм, сякаш беше с един и същи лак през цялото време. Най-вероятно се дължи на това, че са снимали всичките й сцени в рамките на един-два дни. 

 

Иначе приятно, свежарско сериалче. Гледа се на един дъх. Жалко че не се правят много подобни. 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем бях забравила да довърша това. Първите 2 серии изглеждаха нереални, и героите - неубедителни. С трета нещата започнаха да се променят. Направо виждам тотален прелом, преди финала.

Как само се обръща животът! Когато вмъкнаха и други елементи, дорамата веднага придоби смисъл. Всъщност, героите сякаш пораснаха и започнаха да мислят за живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В четвърта обсъдиха ярки черти от японския характер. За тях е важно, какво ще кажат хората по повод едно или друго решение, което излиза извън нормалните рамки. Японската куртура е култура на срама пред мнението на околните. Хареса ми, как Акира защити сестра си. Беше много убедителен. И в крайна сметка реши да остане честен към себе си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...