Jump to content

Любими аниме герои


Alfons

Recommended Posts

L/<3333/, Nia, Mello - Death Note

Shin, Nana Osaki, Nobu - Nana

Daisuke Niwa, Riku Harada, Satoshi Hiwatari - D.N.Angel

Shana - Shakugan no Shana

Saitou Yakumo, Haruka Osawa - Shinrei Tantei Yakumo

Mizore Shirayuki - Rosario + Vampire

Senri Shiki, Rima Toya, Zero - Vampire Knight

Raine - Neo Angelique Abyss

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро почнах да гледам анимета, тъй че любимците ми не са много, но все пак.

L - Death note

Hei - Darker than black

Sebastian - The black butler(Kuroshitsuji)

Kuran Kaname - Vampire Knight

Yin - Darker than black

Clare - Claymore

Krauser - Detroit metal city

Onizuka - GTO

Senri Shiki - Vampire knight

Lelouch - Code Geass

Yatogami Kuro - K project

Neko - k project

Shiro/Isana Yashiro - K project

Tomoe - Kamisama hajimeshita

Hani-sampai - Ouran high school host club

 

Засега повече не мога да се сетя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже, толкова много анимета съм изгледала и мога с увереност да кажа, че във всяко едно си имам любим персонаж. Но понеже съм шонен маниак и си падам по самураи, няма начин да пропусна Bleach и особено мъжките екземпляри, които винаги ме карат да изтръпвам като ги гледам, пхаха... Като се започне от всичките капитани, та до лейтенантите и офицерите. Трябва ли да ги изброявам поименно и въпреки това, ще спомена Кенпачи, Бякуя, Хисаги, Айзен, Гин, та дори и онзи, който е лисица в анимето и другия, лудия, дето наподобява Менгеле! Извинявам се така и не им запомних имената, но страшно си ме радват.

 

В Naruto пък обожавам Итачи... В One Piece - Ророноа Зоро и Санджи...

 

Като се замислиш повечето ми любимци са хора, които носят катани^! :blink:

 

Иначе ако бъда малко по-сериозна и конкретизирам впечатленията си, едно аниме никога няма да излезе от главата ми и особено главния герой. Става дума за Monster и Йохан Либерт... Другият до него ще да бъде Себастиан Михаелис. Третият - Итачи!

Това са тройката ми любими герои, които едва ли ще ми омръзнат! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol: Така аз ще се върна доста назад, назад във времето с най-голямата ми любимка Сейлър Мун . Изгледала съм всичките "милион" сезона, от първи до последен епизод и това някъде преди 18 -17 години ревала съм, смяла съм се, даже наскоро пак си бях пуснала последния сезон и финалния епизод и мелодията и начина, по който приключиха всико ме накара да избухна в неудържим рев :lol: (може би защото ми напомня страшно много за детството ми). Първо го гледах по един полски канал, след това по немски канал, даже вече не помня как започна всичко, но беше голяма мания и продължавам да си я харесвам, няма такъв безподобен образ като Юзаги Цукино :D Имах една огромна папка с рисунки и какво ли още не, свързани с нея и анимето!

После, когато навлезнаха компютрите и интернета, открих още много интересни анимета, сред които не мога да не спомена и Инуяша (и там съм се превивала от смях с Кагоме), но като цяло тези двете си остават нещо като класика за мен и другите не могат да ги изместят от първото място! -_-:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това Sailor Moon вярно е било хит значи! :D Моите любимци са доста и ще е трудоемко да ги изредя, но все пак...

 

Fairy Tail - ще е срамота да почна с друго аниме история, арт, музика всичко е "най" от моя гледна точка, а любимите ми персонажи са Грей, Джувия, Ерза, Натсу и Хапи много ясно щото е котка. От тях разбира се най ми допада Грей Фулбъстър понеже що се отнася до магии винаги ледените магьосници са с приоритет при мен понеже обичам снега.

 

viu1331675460c.jpgbwy1331675552s.jpg

bwy1331675629q.png

 

Rurouni Kenshin - ето и "среброто" тоест второто място тук просто Кеншин няма равен със сигурност най-колоритният самурай изобщо, а Каору ми е от най-любимите женски аниме образи. Ако след Kyoto арка не беше обозено това аниме и бяха използвали за край на поредицата един от арковете в мангата, където проследяват развитието на връзката между Кеншин и Каору щеше да е почти на едно с FT ама какво да се прави...

 

cqs1331675704h.jpg

 

Chobbits - едно от най-добрите анимета дето съм гледал и със сигурност най-стойностното ечи що се отнася до замисъл, а любимка ми е естествено Чи

 

rgh1331675805j.jpg

 

Aishiteruze Baby - едно не толкова известно аниме, но за това пък ми харесва много ама от тримата основни герои ако трябва да отделя някой ще е мацката Кокоро от гледна точка на арта и качествата придадени от автора, въпреки че чара на тази поредица са Юзую и Кипей

 

opt1331675889k.jpg

 

Beelzebub - Ога и Аои Куниеда

 

cqs1331675950h.jpg

 

Vampire Knight - след FT и Кеншин определено "бронза" е за това аниме и най вече то беше причината да почна да гледам анимета и естетвено Канаме е най-големият! :D

 

jdv1331676021k.jpg

 

Toradora! - Тайга обира всички точки много колоритен и емблематичен за това аниме образ

 

rgh1331676206o.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това Sailor Moon вярно е било хит значи! :D Моите любимци са доста и ще е трудоемко да ги изредя, но все пак...

 

Fairy Tail - ще е срамота да почна с друго аниме история, арт, музика всичко е "най" от моя гледна точка, а любимите ми персонажи са Грей, Джувия, Ерза, Натсу и Хапи много ясно щото е котка. От тях разбира се най ми допада Грей Фулбъстър понеже що се отнася до магии винаги ледените магьосници са с приоритет при мен понеже обичам снега.

 

 

Значи аз пък обичам огъня и всичко що е червено и кърваво.Сещаш се Нацу ме кефи на маx Naruto Kakashi Zaraki Kenpachi Ichigo когато откача

За женския пол много ми харесваше една Луис де ла вариел бе името и беше е**** дългото (по нагоре го имаше в един пост). Ерза Скарлет ,Мира,(Fairy tail) И Клеър заедно с тази дето и казваха студената усмивка ли беше (забравих) от Claymore ООО забравих и за Soul Reaper леле цял ден няма да ми стигне спирам за сега .Толкова нещо ми изплува ,че едвам си подредих коментара що годе :Д:Д:Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е Натсу си е машинка и на него му се кефя особено на гримасите дето ги прави ама Грей си ми е баш любимеца. :D Сега се сетих, че забравих да спомена и Ултиър(Ultear), която пак се води леден магьосник въпреки, че също контролира и хода на времето ама ще я добавя после в горния си пост.

Гледам, че и ти си зарибен по Наруто ама на мен не ми харесва нито историята нито арта..гледал съм му някои епизоди най-вече покрай брат ми ама така и така не ме грабна..и като чуя чакра не знам какво ми става <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Sasuke Uchiha (Naruto)

2.L (death note)

3.Zero(Vampire Knight)

4.Deidara (Naruto)

5. Kira(death note)

6.Kaname (Vampire Knight)

7.Gray ( Fairy Tail)

8.Sasori(Naruto)

9.Shiki ( Vampire Knight)

10. Hidan (Naruto)

11.Gaara(Naruto)

12.Itachu Uchiha (Naruto)

and 13. Naruto of course :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малее : тук топ 100 да направя, пак ще ми е малко :D :D :D

 

 

НООО, все пак , ей го върха на сладоледа ->

 

1. SEXTA ESPADA - GRIMMJOW JEAGERJACK

grimmjow%5B2%5D.jpg

 

В тоз съм влюбена до живот !! :D И като цяло имам много любими герои от Блича ;)

 

2. МАRIAN CROSS (D.Gray Man) e Другият ми тотален друУул...

79214.jpg

 

3. XANXUS (KHR!) - един от най-яките laid-back пичове в аниметата, особено TYL

XanxusTYL2.jpg

____________________________________

 

4. ICHIGO KUROSAKI (Bleach)

 

5. KISE RYOTA (Kuroko no Basuke)

 

6. AZUMA YUNOKI (La corda dóro)

 

7. IASON MINK ( Ai to kusabi) - best seme ever !!

 

8. HISAGI SHUUHEI (Bleach)

 

9. MUGEN ( Samurai Champloo)

 

10. Irako Seigen ( Shigurui)

 

11. Dino Cavallone (KHR!)

 

12. Аomine Daiki (Kuroko no Basuke)

 

13. Hirako Shinji + Urahara Kisuke - тея не мога да ги разделя просто (Bleach)

 

14. Howl ( Howl's moving castle)

 

15. Zero Kiryu ( Vampire Knight)

 

16. Andrea Cavalcanti (Gankutsuou)

 

17. Nanami Touga (Revolutionary Girl Utena)

 

18. Gaara (Naruto)

 

19. Hinata Hyuuga (Naruto)

 

20. Lockon Stratos ( Gundam 00)

 

21. Kuran Kaname (VK)

 

22. prof Stein ( Soul Eater!)

 

23. Anotsu Kagehisa (Blade of the immortal)

 

24. Spirit Albarn (Soul Eater)

 

25. Nnoitra Jiruga (Bleach)

 

26. Yammamoto Takeshi (KHR!)

 

27. Squalo (KHR!)

 

28. Gamma ( KHR!)

 

29. Aidou ( Vamprire Knight)

 

30. Shiki (Vamprire Knight)

 

31. Nelliel Tu Odershvank (Bleach)

 

.... и вече ме мързи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъжко:

Почти целия екип от FFVII

Sephiroth

Genesis

Angeal

Zakk

Cloud

Reno

Kadaj

Vincent

 

InuYasha

Seshomaru - пълни противоположности, като се съберат винаги става епично. Зареждам пуканките и сядам да гледам :D

 

L

Mello - три думи - контрол на гнева :D

Matt

Kira - страшно го харесвах в началото, после изтеряса и ми опротивя тотално.

 

Женско:

Yuffie - FFVII

Kagome - Inuyasha

Rin - InuYasha

 

 

Нарочно избягвам да споменавам герои от други анимета които съм гледала, Vampire Knight например. Знам, че за мнозина е любимо, не успя да ме грабне. Страшен фен съм на тема вампири, но това не беше моето аниме.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм доста време мина откакто писах тука, сега нещата са малко по различни..ще ги формулирам като два топ 10 за мъжки и женски перонажи с низходяща градация:

 

(М)


1. Шаоран (Tsubasa Cronicles) - дълго се чудих кой да сложа на престижното първо място от всички анимета, които съм гледал, но истината е че Шаоран е най достойният кандидат. Силни личностни качества включително и харизма + невероятно интересна история и бекграунд развита от създателите му в мангата и анимето. Огромната саможертва, която прави в името на целта, която преследва още в началото на събитията които го лишават от най скъпото му и натоварвайки го с огромно бреме поне за мен го прави един истински образец за подражание не само сред аниме персонажите ами и в реалният живот.


2. Химура Кеншин - самураите и по принцип майсторите на меча като оръжие винаги са ми били слабост, а за мен Кеншин е най добрият! Причината да не е на първо място е прекаленото му идеализиране и пацифизма, който въпреки, че е солидна добродетел някак си не се вписва в портфолиото и стои някак си лицемерно на човек, който вече си е изцапал ръцете с реки от кръв..

 

3. Гътс (Berserk)- машина за убиване! Няма по подходящо име от Берсерк за аниме включващо такъв главен герой..човека изколи като бройлери цели армии сам самичък с огромният си меч и то без да му мигне окото! Все пак по голямата част от историята го водиха за носа и манипулираха за да върши мръсната работа..липсата на сериозна лична кауза и сляпото следване на чужди команди са основната причина да го дръпна назад, но наистина впечатляващ герой!


4. Ягами Лайт (Death Note)- антагониста гений! Арогантността и дързостта на този герой е нещото, което най ме впечатли в Тетрадката...без него просто нямаше да е същото! Мотивите му са едно от най-спорните и дискутирани неща и досега сред любителите на анимета, предразполагащи към истински философски дебати за стойността на човешкият живот и прилагането и истинското значение на нещото наречено "справедливост". Няма да крия, че в битката му с L симпатиите ми винаги са клонели към него колкото и обезпокоително да звучи.

 

5. Амуро Рей (Gundam 079 )- този персонаж едва ли е познат на някой тук. Гъндама от който произлиза той е правен през далечната 1979-та година и е баща на всички останали от така любимата ми мека поредица. Битката и съперничеството му с Чар Азнабе, съпроводени от политически интриги и машинации е един истински епос, а двамата са с изключителни личностни характеристики и поведение. Мнозинството от гъндам феновете симпатизират на Червената комета (Чар), но моя избор е твърдо в подкрепа на Амуро по редица причини.

 

6. Кимихиро Уатануки (xxxHolic) - Уатануки е на пръв поглед слаб и съмнителен главен герой с комични функции, но майсторките от Кламп го моделират по страхотен начин чрез другите персонажи в това аниме и най вече Юко Ичихара за да създат по мое мнение една от най добрите истории разказвани изобщо в японските анимации. Личните му драми особено в ОВА епизодите не са като тези на Шаоран (между другото двамата са свързани по страхотен начин), но имат своя чар и ми генерираха огромен интерес.

 

7. Окабе Ринтаро (Steins Gate) - лудият учен препускащ през времето! Герой при който отново е заложено доста повече отколкото се вижда на пръв поглед, но всичко е развито и обяснено в течение на сериите. S;G е едно от аниметата, които пазя на харда си и мога да гледам отново и отново..основната причина е точно Окабе, персонажите с които си партнира и невероятната история от поредицата "Научни приключения" по която е правена играта визуална новела и в последствие това епично аниме.

 

8. Кира Ямато (Gundam Seed) - Сийда едновременно критикуван и почитан сред гъндам феновете за мен е най добрата история в франчайза, а Кира след Амуро е най-любимият ми герой от там. Личноста му израства доста в процеса, а колаборацията му с Лакус е достойна за номер 1 в класацията за аниме двойки. Кира е и един от най способните пилоти на мобилните костюми.

 

9. Амано Юкитеру (Mirai Nikki)- изключително дразнещ за мнозина, но безкрайно интересен като психологически профил за мен. Ревльо, който зависи и поставя в опасност живота на едно момиче, използвайки любовта му за да оцелее, НО в даден момент този герой претърпява психологически срив и метаморфоза, които довеждат до един от най епичните завършеци в изобщо най любимото ми аниме ever!

 

10. Каири Окаясу (Peach girl)- романсите не са ми точно сред любимите жанрове ако са във фокус, но като цяло смятам, че един добре развит такъв е необходимост за всеки сюжет, а Прасковеното момиче е най добрият избор от всички, които съм гледал точно заради начина по който се развиват Окаясу и Момо!


(F)

 

1. Гасай Юно (Mirai Nikki)- уникалноста и маниакалноста на тази откачена героиня я правят мой избор номер 1 сред дамските персонажи за доста дълго време...Една от малкото героини, които са успявали истински да ме изненадат и разтърсят! Юно е истинска кралица на батъл рояла и съспенса и неизчепаем източник за психологически и философски размисли..просто уникална, а нейната история е едно от малкото неща, които са ме оставяли в недоумение и с увисално от изненада чене пред екрана! Колаборацията й с Юкитеру е просто божествена точно както прототипите им Юпитер(Зевс) и Юнона(Хера)!

 

2. Юко Ичихара (xxxHolic) - вещицата на измеренията! Юко е изключително харизматичен и енигматичен образ. Истинското й име и досега е мистерия, а за миналото и се знае малко, но достатъчно за да оцениш изключителната драма на тази героиня..способностите й са ненадминати, а желанията, които изпълняваше срещу дадена цена в мистериозното си магазинче бяха с изключително интересни и поучителни резултати. Самата й личност е колкото интересна и забавна толкова и плашеща на моменти и честно казано много се чудех дали да не я сложа на 1-во място, но Юно ми харесва малко повече. Юко е страхотна и в Холик и в Тсубаса хрониките (кросоувър е в двете) въпреки, че във второто аниме е с поддържащи, а не главни функции.

 

3. Лакус Клайн (Gundam Seed) - космическата принцеса! Изключително приятен и симпатичен персонаж, наглед повърхностна, но с изключителна дълбочина, когато ситуацията е от значение! Няма как да си фен на гъндамите и да не ти допадне Лакус..тя е най харизматичната героиня сред всички останали като го казвам с чиста съвест! Екранното й време не е особено голямо, но решенията, които взема са от изключителна важност за самата история и с голяма тежест тъй като обстоятелствата при нея в даден момент стават доста сериозни в личен и държавно-политически план.

 

4. Макисе Курису (Steins Gate) - симбиозата й с главният герой Окабе е изключителна..единият не би стигнал далеч без другият в това аниме комбо, а Курису е тсундере с което шега не бива! Научните й познания съчетани с личностните й характеристики я правят изключително надеждна и симпатична героиня. Препирните й с Окабе и градацията във взаимоотношенията им са истинско удоволствие за окото, а личната им драма в развоя на събитията им е нещо епично!

 

5. Сакура Ли (Tsubasa chronicles) - принцесата целуната от Фортуна! Сакура е наглед безобидна и дори скучновата героиня..най големият и плюс е добрият характер и невероятният дори свръхестевен късмет който има. Зад тази божа кравичка обаче стои една от най заплетените истории изобщо! Тя е основната причина потенциалът на Шаоран да се разгърне до краен предел, а харизмата й е просто невероятна..няма как да я намразиш освен ако си заклет социопат мразещ всичко красиво и добро, а тя притежава и двете качества в неизмерими количества! Похватът с нейните пера, олицетворяващи спомените й е изключително добро попадение на Кламп!

 

6. Шинобу (Бакемоногатари) - лоли вампир..колко банално биха казали някои, но не е такъв случаят на русото лоли с пилотските очила, живеещо в сянката на главният герой. Историята й е доста драматична и комплексна и всъщност тя е причината Арараги да е това, което е в момента и всъщност той никога не би имал вземане даване с който и да е било от останалите герои докоснати от свръхестественото ако не беше тя. Двамата споделят доста интересна история и дори по мое мнение са най добрата възможна двойка в цялото аниме.

 

7. Мая Китаджима (Glass Mask) - героиня от не толкова известно, но изключително аниме поставящо в фокус актьорското майсторство. Въпросната Мая съм я следил с невероятен интерес как преследва мечтата си да стане актриса тъй като епизодите показваха начина по който тя се подготвяше и представяше дадена роля и всичко това по един наистина интригуващ начин!

 

8. Каска (Берсерк) - Каска е солидна героиня-войн, напълно достоен партньор на протагонист като Гътс, но не личностните й качества, а метаморфозата в чувствата й са това, което я прави наистина симпатична. Драмата, която двамата изживяват към края на анимето е нещо покъртително и дори обезпокоително...нещо, което ти засяда в гърлото и не ти дава мира докато не видиш някакво възмездие за всичко преживяно от тези двама герои. За това и наскоро излязлото дългоочаквано продължение ми е изключително интересно.

 

9. Микаса (Атаката на титаните) - говорейки за жени-войни няма как да я пропусна. Забележителна героиня, но поне засега покрай нея няма кой знае какво развитие за да я пусна по нагоре..страхотен потенциал обаче!

 

10.  Луис (Zero no tsukaima) - тсундере за учебник! ZnT е фентъзи пародия с изключително добър хумор гравитиращ главно около перверзният протагонист, който търчи след всичко с фуста и издуто деколте за да си получи заслуженото накрая от ревнивата си господарка, въпросната Луис. Толкова съм се смял покрай тея двамата, че просто като се сетя сега ме поприсвива леко стомаха.. :D Самата Луис като комедийна героиня няма особена дълбочина, но разгневи ли се чак ти се иска да покриеш монитора с кърпа за да не си и насреща докато бурята отмине! Може би най забавната героиня за мен :)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...