Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Off Topic

spacer.png  spacer.png

Train (트레인)

РоманизацияTrain

Също така известен като: 

Алтернативни заглавия: 

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 4 юли - 9 август 2020

Време на излъчване: събота и неделя, 22:50 KST (корейско стандартно време)

Жанр: трилър, съспенс, мистерия, фантастика

Канал: OCN

Епизоди: 12 (60 мин. на серия, 1 серия на излъчване)

Режисьори: Рю Сънг Джин (Crazy Waiting), И Сънг Хун (이승훈) (Best ChickenВампирът детектив

СценаристПак Ка Йон 

Продукция: doFRAME

Базиран на: 

Субтитри: Aнглийски

Asianwiki

         

Участват:

Юн Ши Юн като Со До Уон

Кьонг Су Джин като Хан Со Гьонг

Shin So Yul / Шин Со Юл като И Джонг Мин

Jo Wan Ki / Чо Уан Ги като У Дже Хьок

Cha Yub / Ча Йоп като И Сонг Ук

 

Резюме: 

Со До Уон е детектив, отдаден на работата си, безпощаден, що се отнася до залавяне на престъпниците и търсене на правосъдие. Не се страхува да поеме който и да е случай, без значение трудността и заплетеността му. Създал си е слава на човек, който докарва работата докрай. Светът му се променя, когато жената, която обича, става жертва на сериен убиец. Мистериозно, До Уон получава възможността да минава през паралелни светове. Така той започва да живее като мъж, който плаща за греховете на баща си в единия. В последствие научава, че любимата му е жива в алтернативната вселена. Той се заклева да я защити с цената на всичко и да хване серийния убиец. 

 

 

Тийзър :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

Свали с английски субтитри :click:  :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OCN са пуснали диаграма и обяснения за връзките между характерите в сериала - "Yoon Shi Yoon’s Upcoming Drama “Train” Shares Look At Character Relationships In Parallel Universes" .

 

Yoon Shi Yoon’s Upcoming Drama “Train” Shares Look At Character Relationships In Parallel Universes

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.07.2020 г. at 0:30, Paribas написа:

Завъртяна първа серия - на един дъх! :es: Само защо убиха клетата котка? И кога ще дойде влакът?

Видях, че вече е преведена първа серия, но не намирам филма по българските торенти... вие откъде го изтеглихте?:blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ees написа:

Видях, че вече е преведена първа серия, но не намирам филма по българските торенти... вие откъде го изтеглихте?:blush:

Нали предния път ти показах откъде и как можеш да дърпаш чисто видео с хубаво качество без регистрации, ако си нетърпелива :click:

Много хора го дърпат от Авистаз или направо го гледат онлайн с английски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата на един друг сериал някой питаше дали ще има труп. По-добре да се премести тук. Ще остане доволен. Ударно начало. Изгледани две серии. Хареса ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук труповете са на ниво! Не знам как ще дочакам следващите две серии. :DСупер, че е почнат и на роден език, че досега бях с рускините - барем да е на кирилица, благодаря на българските преводачи! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните кадри на втори епизод напълно ме ошашавиха. Сега остава да ни дадат и логично обяснение. Това с паралелните светове не ме радва много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно паралелните светове са гвоздеят на сюжета, в други сайтове даже са ги кръстили вселена А и вселена Б. Героите са уж същите, но с различни съдби и характери. В следващата серия трябва вече някой да се качи на влака най-сетне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме радват паралелните светове, защото е много експлоатирана тема. Надявам се да са намерили друг подход, иначе язък за силното начало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, bond написа:

Последните кадри на втори епизод напълно ме ошашавиха. Сега остава да ни дадат и логично обяснение. Това с паралелните светове не ме радва много.

Само да не е като "обяснението" в сериала на Дръвчо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, преведох таблицата за връзката между героите от  първия свят(довечера ще кача и втората).Предварително се извинявам за грубия формат и лекото затриване на релсата отдолу, но все още му хващам цаката на целия процес на създаване.

17a4b5290bf0bd3c.jpg

Включвам и преведен така наречения от корейците "План на програмата" от наму, което за мен си е чисто и просто по дълго и поетично резюме на сериала:

Spoiler

a73b3287e2750a62.jpg

Quote

 

 

Дъждовна нощ, влак се появява на изоставена гара, мъртво тяло е изхвърлено

 

Скелети са намерени на територията на затворената гара.

Междувременно мъртвата жертва, цяла-целеничка, влиза в полицейското управление.

От къде, дявол да го вземе, дойдоха всички тези тела и чие дело са продължаващите серийни убийства? 

 

Мъртвия до живия /Този, който е умрял до този, който е жив.

 

Убийство, случило се в една далечна вечер, 12 години назад.Два свята разделени от много тънка граница.

Моментен избор,неочаквана среща променяща съдбата,

в един паралелен свят До Уон преследва скритата истина..

 

Един моментен избор, разделящ цели два свята.(Един моментен избор пораждащ цели два свята)

 

Тази драма разказва история чрез противопоставянето на двата свята от един различен избор.

Когато  всеки моментен избор създава друг свят(алтернативна реалност),той предначертава съдбата на човека.

Животът ни е изпълнен с поставени избори.

Милиони от милиони възможности поствени пред теб към настоящия момент.

Сега ти кой свят избираш? ( в кой свят възнамеряваш да живееш)

 

Изт.(точка 2)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото на сериала засега е, че не знаеш кой е убиецът още от първите секунди. Досадна и безумна слабост на 99% от корейските "криминални" сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, dido100 said:

Хубавото на сериала засега е, че не знаеш кой е убиецът още от първите секунди.

Убиецът не е толкова важен. Да видим кои са жертвите. Толкова трупове, докато ги разпознаем и минали 12 епизода без да усетим.

На мен ми харесва. Писна ми от скучни романси. Малко криминално разнообразие. Единствено фентъзи елемента ме безпокои, но се надявам да не прекалят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддържат някакво темпо, но не ми е ясно само каква точно е загадката. След като в пета видяхме убиеца, какво ще търсим в останалите седем серии? Че и 

Spoiler

влакът се повреди и спря. Как ще обединяваме тези паралели светове? 

 

Разочарование започна бавно да пълзи в главата ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bond къде го видя убиеца? Дадоха във влака фигура, чухме глас, ни нищо повече. Аз все още не знам кой е убиеца и даже и не подозирам, което рядко ми се случва в корейски сериал. Обикновено ги разконспирирам още в началото. Така че, за сега много доволна. Това е сериала който гледам с най-голям интерес и нетърпение в момента. След 6 серии държат както същото темпо като в началото, така и мистерията. Кашата е голяма, но не е като да не можеш да се ориентираш в нея. Загадката добре, че не е ясна, защото иначе нямаше да е интересно и се надявам чак на финала да се разбули, както убиеца, така и връзката между световете. Влакът за сега го спряха за да може главния да остане в паралелната вселена достатъчно дълго за да оправи батака там, да открие убиеца и да влюби полицайката. Другото му аз пък има шанс да започне на чисто в нашата реалност, но за беда го виждам, че ще напира да си се връща в другата. Чудя се накрая дали ще намерят начин да върнат главния не просто в нашата реалност, но и във времето преди смъртта на главната, за да я спаси, че иначе ще трябва да си остане в паралелната реалност при полицайката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...