Jump to content

Recommended Posts

Ми, посочи ги, не ни  оставяй да тънем в заблуда и 16 серии да си губим времето.

По твойта логика нито един сериал да не подхващаме,то нямаше сценарий без дупка(и) или издънила се сценаристка.:o

• Like 7
  • Haha 4

Dido, виждаш дупки, защото сценарият не съвпада с ТВОЯ сценарий? 

• Like 3
  • Haha 1

Сериала с логически дупки или пък без тях...за мен все едно. На мен лично ми е интересен. Много неща не са ми съвсем ясни още, но пък и не съм очаквала за 2 епизода да ни разкрият много....то иначе още 14 епизода няма да има смисъл да го гледаме.

• Like 3
  • Upvote 1

Гледали сме само 2 епизода. Няма как да знаем има или не "дупки". Засега  върви съвсем добре.

• Like 3
  • Upvote 1

Тук, явно важи за сега изтърканото "нищо не е както изглежда".Само да не преиграе сценаристът. Самото заболяване на героя, дава много варианти и няма резон, канон или нещо от сорта, та могат да интерпретират много, без да влизат в конфликт с медицината и без да има някаква задължителна логика  от медицинска гледна точка в постъпките на героя.

Харесвам и двамата главни, което ми е допълнителен бонус при гледането.

• Like 1
  • Thanks 1

преди 46 минути, Lawandula написа:

Тук, явно важи за сега изтърканото "нищо не е както изглежда".Само да не преиграе сценаристът. Самото заболяване на героя, дава много варианти и няма резон, канон или нещо от сорта, та могат да интерпретират много, без да влизат в конфликт с медицината и без да има някаква задължителна логика  от медицинска гледна точка в постъпките на героя.

Харесвам и двамата главни, което ми е допълнителен бонус при гледането.

Значи четох за Алекситимията...защото термина ми беше напълно непознат.

Алекситимията е неспособност на човек да определи и изрази с думи емоциите, които изпитва. Това не е психично разстройство. Хората с подобен проблем не успяват да съхранят връзките си и се социализират по-трудно. При тях често се наблюдава състояние на депресия. Смята се, че алекситимията има връзка и с аутизма.

Тоест не могат да изразят какво чувстват с думи. Психопатите/Социопатите(тук има разлики между двете състояния) пък не изпитвам емоции най-общо казано.

И въпреки това диагнозата психопатия не те прави сериен убиец.

И все пак не съм сигурна все още той убиеца от преди 18 години ли е...или пък не.

Впрочем аз останах с впечателението, че майката му е "мащеха"....или нещо не съм разбрала правилно.

• Like 2

Хм, не можел да изпитва емоции, пък на дъщеря си се усмихва и радва съвсем естествено.

Преди 2 часа, meri2003 написа:

Хм, не можел да изпитва емоции, пък на дъщеря си се усмихва и радва съвсем естествено.

Е,той нали се учи да се усмихва,как да изразява различни емоции.

• Like 1

И аз съм съласна с Лукреция учи се да показва емоции(или ако трябва да сме по-точни се е научил)....психопатите отлично умеят на манипулират емоции...голяма чат от тях са доста интелигентни.

Детенцето се видя, че имитира това, което бащата разиграва вкъщи като постановки. Отделно той има огромно влияние върху него и го манипулира. Със сигурност го и обича. До тук показаха, че са на лице психотични черти у Хи Сонг. По принцип психопатите трудно разпознават някои емоции и също така им е трудно да ги почувстват. Плюс, че трудно изпитват срам, страх, смущение и са патологични лъжци - при това изключително добри. Не видях от къде в темата се появи алекситимията, но при нея проблемът е в изразяването с думи на изпитваните емоции и отделянето им от физическите усещания. Тя често е свързана с ниска емоционална интелигентност или нисък социален статус и образование, като може и да е придружаваща на някое друго психическо заболяване. Сама по себе си не е психическо разстройство и ако не се лъжа не се прилага медикаментозно лечение при нея.

Първите две серии ми бяха интересни. Малко съм скептична до колко ще се окаже психопат в крайна сметка и/или сериен убиец. Особено познавайки корейските сценаристи като нищо до края на филма могат да ни представят Хи Сонг целия в бяло. Малко или много се бях настроила за трилър или поне за главен герой твърдо в сивата гама (нека да не е съвсем лош). На пресконференцията обаче режисьорът определи сериала основно като мелодрама. Май ще се чепка темата за истината и доверието. Ще видим.

• Like 1

Бря, всички големи специалисти станахте и разбирате от психология,  отклонения и тем подобни....

Или  от другия сериал сте го понаучили, да не стане и тоя "Психо,но какво от това"...:rolleyes:

• Haha 1

Хаха няма лошо, на мен са ми интересни такива дискусии. Пък и съм учила психология в две различни специалности. Любопитна ми е тази наука и затова веднага кацнах на клона, когато обявиха сериала. :D Корейците напоследък са на вълна психични проблеми, но другите сериали не успяха да ме накарат да довърша и първия им епизод (It's OK to not be Ok, Дневникът на психопата). 

• Upvote 1

Off Topic

:nunchako::nunchako::nunchako:

може пък да е социопат все ще се разбере де :dunno: все пак как ме изкушавате с изводите си

Преди 12 часа, Ragnel написа:

Особено познавайки корейските сценаристи като нищо до края на филма могат да ни представят Хи Сонг целия в бяло. Малко или много се бях настроила за трилър или поне за главен герой твърдо в сивата гама (нека да не е съвсем лош). 

Само стой и гледай!

• Haha 1
  • Upvote 1

На мен ми се струва, че полицайката също има тайни. Имаше един момент, когато се усъмних и в нейното психично здраве. Накрая може тя да се окаже убиеца.

• Haha 3
  • Upvote 2

А,не, Бонд, психиката ни явно е много крехко нещо, с тез двата сериала, станахме болезнено чувствителни и съмнителни,

граничещо до психично отклонение9, то и коронавируса помага де., ама иначе всичко е ок.

• Haha 2

Е, поне има за какво да се захванем, че напоследък   к-попа   държеше връх.:D

• Haha 1

Психиките ни са си съвсем наред. Сериалите са виновни. От не гледайки нищо текущо, в момента гледам три такива. Ей, съсипаха ни тия драми.

• Haha 6
  • Upvote 1

Прочетох нещо интересно и донякъде съм съгласен с това. "Ако дадат на актьор като И Джун Ки роля на сериен убиец, престъпността ще нарастне до небивали размери."

• Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 2

Така като гледам 10-та серия, като нищо ще се окаже, че дори бащата на главния не е истинският сериен убиец, а е бил набеден (разговора в 34-та минута навява съмнения).

Актьорът, който играе главния като тинейджър страшно прилича на Джо Куон от 2AM и наистина има психарски поглед. Добре са го подбрали. Като видиш как го тормозят ти къса сърцето.

Репортерът е забавен хитрец. Видиш ли го инстинктивно ти се приисква да му шибнеш един по врата, че да спре да прави белички.

• Like 2