Jump to content

Flower of Evil (2020)


Recommended Posts

Отдавна не бях гледала корейска драма докрай и много се радвам, че този път ми се получи. :)
Да си призная отлагах го най-вече заради суперлативите, които чувах - не исках да се разочаровам, както ми се случва като ми набутат голяма кошница (разбирай твърде го хвалят). От друга страна предишния сериал с двамата главни - "Criminal Mind", така и не успях да го изгледам, твърде брутален ми дойде. Та малко с предубеждение подходих заради всичките хвалби, история с психопат, позната двойка, загонила психарите отпреди.

Не съм изчела всички мнения назад, но ми е интересно само аз ли

Off Topic

се надявах И Джун Ги да се окаже наистина психопат? 

Адмирации към сценаристите, които много умело надграждаха образа му и към края вече почти виждах ореола му на светец.:D
 

 

За сюжета нямам много какво да кажа, не мисля, че ме изненада кой знае колко Историята си вървеше плавно, харесаха ми всичките ретроспекции а и това, че не се задълбаха в героя на бащата. Психопат си беше и такъв си остана, това е, нямаше излишно разводняване. 
Героите също ми допаднаха, особено приятелят журналист. Нормален човек с всичките му добри страни и слабости.
За мен лично отрицателният герой беше

Off Topic

семейството на Хи Сонг, семейство Пек.
Колкото и типично по корейски да се опитаха да ги "очовечат" накрая за мен не проработи. Тези хора не просто бяха създали, а подхранваха чудовището в сина си. Ужасно грозно ми се видя. За миг дори сякаш визуализирах онези демони, които сме виждали в японските анимета.


Белите конци ги видях, но на фона на интересната история и И Джун Ги, се преживяваха без да дразнят съществено.
Препоръчвам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, тук липсва линка за онлайн гледане. Драмата ми е сред любимите, така че пропусналите могат да наваксат. Наслаждавайте се!

 

Онлайн с български субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Крайно необичайно да искаш да закрепиш брака си като заловиш сериен убиец." :es:

Първият корейски сериал, който от доста време ме задържа 10 серии без прекъсване с всичките си бели конци и хеперболизации. Краят се очертава съвсем предвидим, но и така да е, добре са го направили и актьорите са симпатяги.

  • Харесвам 1
  • Хаха 1
  • Sad 1
  • Upvote 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не, все пак успяха да ме изненадат - вкараха си любимия корейски мотив, запазена марка на всяка корейска сапунка от сътворението на света насам, че запълниха и цяла серия с него :rofl: Сладък завършек, след доста хаотични и леко нескопосани 14-та и 15-та серия, където много се чудиха какво да измислят, погледът ми се кръстоса от всички луди хрумки, и накрая май не успяха да решат какво е :D Все пак корейците още не са забравили старите трикове, дано да има още сериалчета така.

Редактирано от Paribas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има сериали, в които нелогичностите изобщо не ми пречат – историята ме увлича и не им обръщам внимание, в други обаче направо ми бодат очите. В този имаше по малко и от двете :) 

 

Червената лампа ми светна още в първия епизод, когато говореха за първи път за серийния убиец и младото нахъсано полицайче супер невинно заяви: "Нямах представа, че в Корея се случват такива неща"! :D При положение, че всеки първи крими корейски сериал включва сериен убиец. Явно момчето е гледало сапунки само...

 

В първата половина на сериала ми беше интересно какво точно се е случило в миналото и през какво е преминал главният герой. Именно в тези епизоди не ми правеше впечатление, ако имаше нещо съшито с бели конци. Когато обаче всичко се изясни и съучастникът се материализира, и развитието на историята, и действията на всички герои ми бяха много нелогични и ме дразнеха в наивността си. Примерно

Off Topic

полицайката знае, че съучастникът вече се вихри, знае, че сестрата на мъжа ѝ го е виждала, но реши да остави дъщеря си с нея, щото така било най-безопасно...

 

Финалът не беше много по мой вкус, но може би имаше логика в него – главният отново да си припомни кой е и какъв е, а не какъв са се опитали да го направят. В този ред на мисли пък ми хареса паралелът между съдбите на главния и на съучастника:

Off Topic

единият – превърнал се в чудовище заради отношенията в семейството му и заради това, че е позволил на някого да го моделира по свой образ и подобие, а другият – запазил всичко човешко у себе си, въпреки че баща му беше изрод, а хората от селото в мислите и представите си приемаха и момчето като такъв.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен обикновено основният критерий за добър сериал е, дали ме кара да цъкна следващата серия, дори да е три през нощта. Този е такъв. Отдавна съм се отказал да търся дребни кусури и нелогичности, освен ако не са някои колосални издънки. Най ме дразнят корпоративните интриги и баналните любовни триъгълници и клишето с разделите и събиранията по разни тъпи причини ... ама то по тая логика трябва да зачеркна 90% от корейските сапунки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.10.2023 г. at 13:03, skio написа:

Отдавна съм се отказал да търся дребни кусури и нелогичности, освен ако не са някои колосални издънки. Най ме дразнят корпоративните интриги и баналните любовни триъгълници и клишето с разделите и събиранията по разни тъпи причини ... ама то по тая логика трябва да зачеркна 90% от корейските сапунки.

 

Абсолютно си прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.10.2023 г. at 13:03, skio написа:

трябва да зачеркна 90% от корейските сапунки.

Това е най-доброто решение.

преди 41 минути, Ragnos написа:

Отдавна съм се отказал да търся дребни кусури и нелогичности,

Ако са през 2 минути няма смисъл от гледане, защото е боклук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 minutes ago, dido100 said:

Това е най-доброто решение.

Ако са през 2 минути няма смисъл от гледане, защото е боклук.

... е тъй де, но да не изпадаме в крайности. Аз преди да мина на корейско и азиатско като цяло, съм изгледал всичко качествено американско, като в отчаяние повторих и потретих тези които ми бяха топ. Единствено не мога да свикна на китайския - дразни ме самото звучене. Впрочем това за двете минути - не съм гледал такива, защото ги подбирам доста внимателно т.е. не съм всеяден. Чета препоръките в reddit и трудно нещо крайно бозаво ми минава през филтъра. За My Mister, какво мислиш?

Редактирано от skio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, skio написа:

Единствено не мога да свикна на китайския - дразни ме самото звучене.

Защото не си гледал лакорни.:282:При китайците е проблем да намериш нещо свястно за гледане из хилядите излъчвани едновременно.

 

преди 6 минути, skio написа:

защото ги подбирам доста внимателно

Въпрос на лично предпочитание. За мен обсъжданият сериал е много слаб и го зарязах на втората серия.

преди 9 минути, skio написа:

За My Mister, какво мислиш?

Различен и добър сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 minutes ago, dido100 said:

Въпрос на лично предпочитание. За мен обсъжданият сериал е много слаб и го зарязах на втората серия.

Грешка! След това идва интересното. Ама пак въпрос на вкус е де. Дай ми няколко примера за такива, които ти харесват - сериозно казвам - любопитно ми е и ако не съм гледал някой веднага го почвам.

Редактирано от skio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 minutes ago, dido100 said:

Различен и добър сериал.

 ами според мен е нива над всичко останало ... ама какво да се прави - трябва да се гледа нещо. Иначе трябва цял живот да гледам десетина сериала ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, skio написа:

Грешка! След това идва интересното. Ама пак въпрос на вкус е де. Дай ми няколко примера за такива, които ти харесват - сериозно казвам - любопитно ми е и ако не съм гледал някой веднага го почвам.

"Signal", "Secret forrest1/2", "Moving".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, dido100 said:

"Signal", "Secret forrest1/2", "Moving".

Сигнал ми хареса доста, макар главният герой да ми е малко антипатичен.

Secret forrest 1 - също ми хареса. Ще гледам и втората част, ако я намеря преведена.

"Moving" не съм го гледал и ще го започна при първа възможност.

 

Благодаря!

Редактирано от skio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цвете на злото завинаги ще остане сред любимите ми, той е като еталон за трилър. Вероятно влияние оказва и фактът, че ми е един от първите корейски и първи трилър, но няма значение, защото се насладих на всяка секунда. Гледах го текущо, което ме остави жадна за още. Очаквах с нетърпение всеки епизод. Блестяща актьорска игра, но от И Джун Ги друго не може да се очаква. Злодеят беше невероятен, изигра всеки детайл перфектно, дори докара шантавия поглед. Най-добрият злодей, когото съм виждала. С този сериал актьорът Ким Джи Хун направо блесна. :wub: Иска ми се да можех да го гледам отново за първи път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много сериозен сериал! Доколко и как приемаме различните хора, какво ги прави такива...ДжунГи прави страхотна роля, как е изучил стила и похватите за приемане на чувства...Удивителен е! А тук много ми хареса и истинския убиец! Леле, страхотно парче! И ролята му пасва като ръкавица...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...