Jump to content

Flower of Evil (2020)


Recommended Posts

Ми, посочи ги, не ни  оставяй да тънем в заблуда и 16 серии да си губим времето.

По твойта логика нито един сериал да не подхващаме,то нямаше сценарий без дупка(и) или издънила се сценаристка.:o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала с логически дупки или пък без тях...за мен все едно. На мен лично ми е интересен. Много неща не са ми съвсем ясни още, но пък и не съм очаквала за 2 епизода да ни разкрият много....то иначе още 14 епизода няма да има смисъл да го гледаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук, явно важи за сега изтърканото "нищо не е както изглежда".Само да не преиграе сценаристът. Самото заболяване на героя, дава много варианти и няма резон, канон или нещо от сорта, та могат да интерпретират много, без да влизат в конфликт с медицината и без да има някаква задължителна логика  от медицинска гледна точка в постъпките на героя.

Харесвам и двамата главни, което ми е допълнителен бонус при гледането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Lawandula написа:

Тук, явно важи за сега изтърканото "нищо не е както изглежда".Само да не преиграе сценаристът. Самото заболяване на героя, дава много варианти и няма резон, канон или нещо от сорта, та могат да интерпретират много, без да влизат в конфликт с медицината и без да има някаква задължителна логика  от медицинска гледна точка в постъпките на героя.

Харесвам и двамата главни, което ми е допълнителен бонус при гледането.

 Значи четох за Алекситимията...защото термина ми беше напълно непознат.

Алекситимията е неспособност на човек да определи и изрази с думи емоциите, които изпитва. Това не е психично разстройство. Хората с подобен проблем не успяват да съхранят връзките си и се социализират по-трудно. При тях често се наблюдава състояние на депресия. Смята се, че алекситимията има връзка и с аутизма.

Тоест не могат да изразят какво чувстват с думи. Психопатите/Социопатите(тук има разлики между двете състояния) пък не изпитвам емоции най-общо казано.

И въпреки това диагнозата психопатия не те прави сериен убиец.

И все пак не съм сигурна все още той убиеца от преди 18 години ли е...или пък не.

Впрочем аз останах с впечателението, че майката му е "мащеха"....или нещо не съм разбрала правилно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 2 часа, meri2003 написа:

Хм, не можел да изпитва емоции, пък на дъщеря си се усмихва и радва съвсем естествено.

Е,той нали се учи да се усмихва,как да изразява различни емоции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм съласна с Лукреция учи се да показва емоции(или ако трябва да сме по-точни се е научил)....психопатите отлично умеят на манипулират емоции...голяма чат от тях са доста интелигентни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Детенцето се видя, че имитира това, което бащата разиграва вкъщи като постановки. Отделно той има огромно влияние върху него и го манипулира. Със сигурност го и обича. До тук показаха, че са на лице психотични черти у Хи Сонг. По принцип психопатите трудно разпознават някои емоции и също така им е трудно да ги почувстват. Плюс, че трудно изпитват срам, страх, смущение и са патологични лъжци - при това изключително добри. Не видях от къде в темата се появи алекситимията, но при нея проблемът е в изразяването с думи на изпитваните емоции и отделянето им от физическите усещания. Тя често е свързана с ниска емоционална интелигентност или нисък социален статус и образование, като може и да е придружаваща на някое друго психическо заболяване. Сама по себе си не е психическо разстройство и ако не се лъжа не се прилага медикаментозно лечение при нея.

 

Първите две серии ми бяха интересни. Малко съм скептична до колко ще се окаже психопат в крайна сметка и/или сериен убиец. Особено познавайки корейските сценаристи като нищо до края на филма могат да ни представят Хи Сонг целия в бяло. Малко или много се бях настроила за трилър или поне за главен герой твърдо в сивата гама (нека да не е съвсем лош). На пресконференцията обаче режисьорът определи сериала основно като мелодрама. Май ще се чепка темата за истината и доверието. Ще видим.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бря, всички големи специалисти станахте и разбирате от психология,  отклонения и тем подобни....

Или  от другия сериал сте го понаучили, да не стане и тоя "Психо,но какво от това"...:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха няма лошо, на мен са ми интересни такива дискусии. Пък и съм учила психология в две различни специалности. Любопитна ми е тази наука и затова веднага кацнах на клона, когато обявиха сериала. :D Корейците напоследък са на вълна психични проблеми, но другите сериали не успяха да ме накарат да довърша и първия им епизод (It's OK to not be Ok, Дневникът на психопата). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Ragnel написа:

 

 

 Особено познавайки корейските сценаристи като нищо до края на филма могат да ни представят Хи Сонг целия в бяло. Малко или много се бях настроила за трилър или поне за главен герой твърдо в сивата гама (нека да не е съвсем лош). 

 

Само стой и гледай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че полицайката също има тайни. Имаше един момент, когато се усъмних и в нейното психично здраве. Накрая може тя да се окаже убиеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А,не, Бонд, психиката ни явно е много крехко нещо, с тез двата сериала, станахме болезнено чувствителни и съмнителни,

граничещо до психично отклонение9, то и коронавируса помага де., ама иначе всичко е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Психиките ни са си съвсем наред. Сериалите са виновни. От не гледайки нищо текущо, в момента гледам три такива. Ей, съсипаха ни тия драми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох нещо интересно и донякъде съм съгласен с това. "Ако дадат на актьор като И Джун Ки роля на сериен убиец, престъпността ще нарастне до небивали размери."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам 10-та серия, като нищо ще се окаже, че дори бащата на главния не е истинският сериен убиец, а е бил набеден (разговора в 34-та минута навява съмнения).

Актьорът, който играе главния като тинейджър страшно прилича на Джо Куон от 2AM и наистина има психарски поглед. Добре са го подбрали. Като видиш как го тормозят ти къса сърцето.

Репортерът е забавен хитрец. Видиш ли го инстинктивно ти се приисква да му шибнеш един по врата, че да спре да прави белички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...