Jump to content

Longinus (2004)


Recommended Posts

spacer.png

DVD cover

Longinus (2004)

Режисьор: Ryuhei Kitamura
Жанр: Екшън
Език: Японски
Продължителност: 40 минути

 

Актьорски състав: Atsushi Sakurai, Taro Kanazawa, Takehiro Katayama, Yumi Kikuchi, Toshiyuki Kitami, Shion Machida, Hideo Sakaki, Minoru Matsumoto, Kazuhito Ohba, Kanae Uotani


Резюме: Започва война, чиито край не се вижда. Във военна болница, група от войници довеждат тежко ранена жена. Заедно с това те пренасят и една голяма кутия. Внезапно се появява загадъчен мъж. Тъкмо когато той започва да им разказва историята на копието на Лонгинус, нощта на техния ужас започва.


Торент :click:  :click: 

 

Лично мнение: Вече има адски много филми за вампири, но въпреки това този точно ми хареса. Само образа на трансформиралия се вампир не ми хареса във филма. Всичко друго е супер според мен. Има и философски елементи. Препоръчвам го на феновете на Atsushi Sakurai.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам да се види. Сакурай е роден вампир.

Китамура отново доказва, че може да прави хубави продукции, чието действие се развива на ограничено пространство и за ограничено време.

Линк

Бг субтитри gotohelll

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквато съм бясна Бък-Тик фенка, трябваше да се разпиша и тук (:
 

Ух, Сакураи, милият. Не може да играе въобще. (Което повдига въпроса - как тогава прави такива убийствени сценични образи като в Climax Together, Mona Lisa и Diana?) Не че и режисурата помага. Не очаквайте екшън, нито кой знае каква философия. Посланието беше... мило? Финалът все пак успя да ме разчувства. От гледането на този филм датирам и обичта си към песента Sacrifice, с която въртят финалните кредити.

Въобще - препоръчвам за фенки, които биха се радвали да видят Сакураи хубаво омотан с въжета към стол ;) Останалата част от човечеството може да пропусне филма без угризения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам може ли да ми дадете линк за българси субтитри,защото линковете не ми работят. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление никъде не ги откривам, който ги е качвал не ги е качил в някой сайт за субтитри а само в дадениете изтекли линкове... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си представям "Блейд" по японски, ако беше режисиран от Хемингуей. Идеята ми хареса, но реализацията не ме развълнува. Като самостоятелния албум на Сакурай. Може би Китамура има по-добри подобни филми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...