Jump to content

Recommended Posts

Съгласна съм с предходните коментари. В историята имаше красиви послания и уроци, а актьорската игра беше брилянтна. 

Въпреки това, аз очаквах една идея повече от финала.

Сериалът имаше много силен старт, заради което обаче имах усещането, че с всеки епизод вълнението спадаше. 

• Like 1
  • Upvote 1

Въпреки няколкото (минимални) забавяния, сериалът беше страхотен, интересен и различен и абсолютно си заслужаваше. Главната е абсолютен трепач, възхитителна и като визия, и като игра. Определено я бяха направили да прилича възможно най-много на Jun Ji-Hyun от My Love from the Star. Но няма значение, хареса ми много дамата. На Ким Со Хьон никога не съм му била фенка, нито като визия, нито като игра ми допада. И тук си беше доста голямо дърво, но на моменти имаше проблясъци. Абе справи се, горе долу. Но брат му, момчето с аутизъм, беше невероятен! Истинска стихия, перфектен във всяко отношение. И всички възрастни актьори бяха отлични. 
Като цяло много ми хареса цялата атмосфера, страшничка-готическа, но и много красива. Приказките бяха уникални, илюстрациите също. А за ‘прокълнатия замък’ да не говорим, истинско бижу. 
Майката-психарка също се справи отлично, въпреки че я подозирах от самото начало коя е. Страхотна игра, браво. 
Въобще, заслужава си драмата. Уникални образи, които ти влизат под кожата и интересна история, която ще се помни, със сигурност. 

• Like 4
  • Upvote 2

Отдавна не съм попаднала на сериал, който да гледам без прескачане. Страхотна игра от всички, главния дразнеше в моменти, когато го даваха отблизо и гледа втренчено, например сцената, където синът излезе публично да изложи баща си. Но иначе доста добра драма! 

Драмата е супер готина, но нещо секнаха епизодите до номер 7, уж излизаха нови през 4 дни, пък вече доста време няма нови с бг превод. Някой знае ли какво се случва? Искам да я догледам. С български превод.:blush::wub:

• Haha 1

Голяма драма с този превод...един екип,втори преводач се появява,който настоятелно държи да се включи...и накрая нищо...:dunno:

• Haha 3

Posted (edited)

Аз се задържах до 2ри еп.... нещо тези сезмици нямах настроение за този сериал както и Flower of evil...

Новината е , че ще издадат 5те книжки

Edited by mrnkaloto
Покривайте линковете!
  • Like 1

Харесвам актрисата, но не и актьорът. Той ми е много миловиден, дечко, сладникав, младолик и еднотипен в излъчването си.  Смятам, че и на 40 да стане, пак ще има същото детинско и хлапашко излъчване с бебешка гладка кожа и плътни устнички. Не ми дпадат особено и ролите му, но пък избира все хитови сериали. Освен това, винаги го позиционират до някоя яка , готина, страхотна актриса, с типично женско излъчване, та всъщност е късметлия човекът. Лошото е, че винаги го възприемам като по-малък, а актрисата като кака /то и гримът спомага за това/, от където и се сещам за .... /май тук е момента да замълча, но .../ едипов комплекс. Сори, но все за това си мисля, като му видя излъчването. Много ми е дечко и не мога да го харесам. Единствено в училищното музикално сериалче "Мечта за слава" го възприех добре, но там играеше като собствената си възраст - тоест беше малък, но и ролята му беше адекватна на годините му, а после актьорите порастнаха, но май само той не се е променил грам. И Аю и Сузито от Мечта за слава, се промениха и станаха по-женствени, а той не мръдна изобщо, като замръзнал във времето е. Да не говорим, че си подбира все роли подобни на Звездолинската, та май не разчупва клишето, в което се е превърнал. Лично мнение!

• Like 1
  • Upvote 1

Ей, с това неговото детско личице трябва да изиграе някой психопат.  Убедена съм, че ще може, само като гледам на снимачната площадка колко старание влага в сцените. Не знам как ще му се отрази обаче... След като, както казва, няма нужда от изкуствени сълзи, защото е достатъчно да се вживее в чувствата на героя си за да плаче...Да, девойката тук, беше уникална в началните серии, но после си остана все същата според мен, само дето повече се усмихваше. Въпрос на възприятия. Аз видях в неговия герой доста повече развитие, ама всеки вижда различни неща....

• Like 5

Преди 7 часа, cucyta написа:

Да, девойката тук, беше уникална в началните серии, но после си остана все същата според мен, само дето повече се усмихваше. Въпрос на възприятия. Аз видях в неговия герой доста повече развитие, ама всеки вижда различни неща....

Абсолютно!!!

Актрисата е добра и е късметлийка - има шанс да си партнира със звезди, които са в състояние да извлекат на гърба си действието, заедно с целия екип. Не се опитвам да убеждавам когото и да било, че Ким Со Хьон е невероятен артист. Въпрос на вкус. Според мен е невероятно талантлив, от онези, за които се казва: "Докоснат от Бога!"

• Like 6

Един по-различен сериал, с уникални, много различни от обичайните герои. По-малко клишета, интересни метафори, мистерия, любов и прекрасни актьори. Много добро изпълнение от двамата главни, но моя Оскар отива при актьора изиграл Санг Те - страхотно превъплъщение!

• Like 6
  • Upvote 2

On 8/25/2020 at 6:52 PM, desini said:

Един по-различен сериал, с уникални, много различни от обичайните герои. По-малко клишета, интересни метафори, мистерия, любов и прекрасни актьори. Много добро изпълнение от двамата главни, но моя Оскар отива при актьора изиграл Санг Те - страхотно превъплъщение!

Много добре изиграна роля. Бих казал даже, че той се справи по-добре от целия екип. Санг Те ми стана любим образ. :happy:

• Like 1
  • Upvote 1

Така е, Oh Jung Se е страхотен в тази роля. И все пак играта на всички актьори, симбиозата и синергията между тях доведоха до едно интересно и гледаемо произведение. Макар, че наистина финала можеше и да е по-добър. 

• Like 1

преди 3 минути, tonny_01 написа:

Скоро ще бъдат ли качени останалите епизоди? Благодаря!

Няма как да знаем. попитайте екипа, който го превежда. Не сме ние.

• Haha 1

На 24.06.2020 г. at 0:10, Gia13 написа:

Здравейте, излезнала е една от песните на саундтрака.Аз си я харесах и реших да ѝ направя превод на български.Песента е преведена на английски, може да си ги включите, но ще забележите, че на места се различават от българските.Макар смисълът да е запазен в по-голямата част, според мен е доста поорязан откъм метафори, които аз се старах да запазя максимално.Ако има заинтересувани утре мога да добавя и бележки към превода, най-вече за разминаванията в превода.А ако има и някой да ми удари по едно рамо и да добавим или променим нещо, много ще се радвам.

Покажи скритото съдържание

네 목소리가 들리면 그땐

Тогава, когато чуя гласа ти,
내 숨소리가 가빠져 그래

не ми достига въздух

꽤나 오랜 시간을 나조차도 모르게

Явно времето така е отлетяло, без дори и аз да се усетя,
너는 날 물들여 갔나봐

изпълнил си ме с твоя цвят(извайваш ме по себе си /караш ме да съм като теб)

어느새부터 일까 나의 시간은

Чудя се как така изведнъж времето ми
너를 따라다녔고
започнало е да те следва.

아직 오지도 않은 너 없는 날이

Все още не е дошъл деня, в който теб те няма,
벌써 부터 겁이 나

а вече ме е страх.

거짓말같이 너에게

Като със магическа пръчка,  когато впериш поглед в мен,
다정해지는 나를 보며

размеквам се аз за теб.
넌 뭐가 있는 걸까?

Чудя се какво ти е толкова специално?
왜 자꾸 나는 너를 따라 변할까

Защо продължавам да те следвам?
You take my breath away, my everything

Оставяш ме без дъх, отнемаш ми всичко

더 많이 많이 사랑한 쪽이 더 아프대

Казват- колкото повече обичал си, толкова повече боли.
널 많이 많이 바라본 내가 아픈가봐

Все повече и повече те гледах, а изглежда, че от това боли

You're so cold and you're so hurtful

Ти си толкова студен, ти си толкова жесток
그래도 나는 왜일까 널 놓지 못한다

И въпреки това се чудя защо не мога да те пусна?

어디서부터일까 나의 마음 길이

Чудя се откъде идва този път на сърцето ми?
언제부터 이렇게 네게 놓여졌나

Откога заложено е тъй за теб?
눈을 뜨지도 않은 시간도 자꾸 생각나

Отново и отново си мисля за времето, когато дори очите си не бях отворила (не бях осъзнала чувствата си към теб)

미칠것 같은 사랑도

и за тази влудяваща любов
너와 함께면 할 것 같아

изглежда, че ще я направя, стига да е с теб.

네가 없으면 겁나

Страхувам се ако теб те няма,

이제는 아파 숨이라도 멈출 듯

сега сякаш дори и да спра да дишам ще боли.

You take my breath away. My everything

Оставяш ме без дъх, отнемаш ми всичко.

더 많이 많이 사랑한 쪽이 더 아프대

Казват-колкото повече обичал си, толкова повече боли.
널 많이 많이 바라본 내가 아픈가봐

Все повече и повече те гледах, а изглежда, че от това боли.

그래도 나는 왜일까 널 놓지 못한다

И въпреки всичко чудя се, защо не мога да те пусна?

결말이 차갑다면 읽지도 않겠지

Ако краят е студен нали не трябва да го чета?
그 누가 슬픈 얘길 들으며 웃겠니

Кой би се смял, ако чуе тъжна история?
근데 이상하게도 난 자꾸 널 펴고

Но колкото и да е странно, отново и отново отварям твоята история
한 장 한 장 어느새 빠져 읽고 있어

Преди да се усетя, страница по страница чета в захлас

그렇게 어느새 숨이 멎을 듯 울고 있었어

И така преди да се усетя ридаех, сякаш дъхът ми щеше да спре
(어느새 숨이 멎을 듯 난 흐느꼈어

Сякаш дъхът ми спира плачех неутешимо,
아득하게 슬픈 얘기가 뻔한데도

докато потискащо трагичната история е ясна)
이젠 덮을 수 없는 너니까

Сега заради теб историята не мога да оставя.
(이젠 덮을 수 없는 책이 돼버렸어

Сега приключих с книгата, която не мога затворя.
이젠 놓은 수 없는 네가 돼버렸어)
Сега приключих с теб, който не мога да оставя.

더 많이 많이 사랑한 쪽이 더 아프대

Казват- колкото повече обичал си, толкова повече боли.
널 많이 많이 바라본 내가 아픈가봐

Все повече и повече те гледах, а изглежда, че от това боли

(네 목소리가 들리면 내 숨소리가 가빠져 그래)

Щом чуя гласа ти, оставяш ме без дъх.Да така е.

благодаря за превода:yes:

Нищо лично към сайта,знам че не е ваш ангажимент.... Но на толкова несериозни преводачи,скоро не бях попадала...;)

Sorry,но просто явно няма да го догледам, изгубих желание...!:(

• Sad 1
  • Upvote 2

Един от хубавите нови корейски! Хареса ми много. Такива сериозни психологически възели и толкова искрени емоции... Семеен и засягащ сериозни неща и малко луд сериал....... Малко ми прилича на аниме... Но от актьорска гледна точка споредн мен "Братчето" беше звездата. Мноооого добър. Като я хранеше с кашата лъжичка по лъжичка ми е любимия момент...

• Like 1
  • Upvote 2