Jump to content

Recommended Posts

Ей, с това неговото детско личице трябва да изиграе някой психопат.  Убедена съм, че ще може, само като гледам на снимачната площадка колко старание влага в сцените. Не знам как ще му се отрази обаче... След като, както казва, няма нужда от изкуствени сълзи, защото е достатъчно да се вживее в чувствата на героя си за да плаче...Да, девойката тук, беше уникална в началните серии, но после си остана все същата според мен, само дето повече се усмихваше. Въпрос на възприятия. Аз видях в неговия герой доста повече развитие, ама всеки вижда различни неща....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, cucyta написа:

Да, девойката тук, беше уникална в началните серии, но после си остана все същата според мен, само дето повече се усмихваше. Въпрос на възприятия. Аз видях в неговия герой доста повече развитие, ама всеки вижда различни неща....

Абсолютно!!!

Актрисата е добра и е късметлийка - има шанс да си партнира със звезди, които са в състояние да извлекат на гърба си действието, заедно с целия екип. Не се опитвам да убеждавам когото и да било, че Ким Со Хьон е невероятен артист. Въпрос на вкус. Според мен е невероятно талантлив, от онези, за които се казва: "Докоснат от Бога!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един по-различен сериал, с уникални, много различни от обичайните герои. По-малко клишета, интересни метафори, мистерия, любов и прекрасни актьори. Много добро изпълнение от двамата главни, но моя Оскар отива при актьора изиграл Санг Те - страхотно превъплъщение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/25/2020 at 6:52 PM, desini said:

Един по-различен сериал, с уникални, много различни от обичайните герои. По-малко клишета, интересни метафори, мистерия, любов и прекрасни актьори. Много добро изпълнение от двамата главни, но моя Оскар отива при актьора изиграл Санг Те - страхотно превъплъщение!

Много добре изиграна роля. Бих казал даже, че той се справи по-добре от целия екип. Санг Те ми стана любим образ. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, Oh Jung Se е страхотен в тази роля. И все пак играта на всички актьори, симбиозата и синергията между тях доведоха до едно интересно и гледаемо произведение. Макар, че наистина финала можеше и да е по-добър. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.06.2020 г. at 0:10, Gia13 написа:

Здравейте, излезнала е една от песните на саундтрака.Аз си я харесах и реших да ѝ направя превод на български.Песента е преведена на английски, може да си ги включите, но ще забележите, че на места се различават от българските.Макар смисълът да е запазен в по-голямата част, според мен е доста поорязан откъм метафори, които аз се старах да запазя максимално.Ако има заинтересувани утре мога да добавя и бележки към превода, най-вече за разминаванията в превода.А ако има и някой да ми удари по едно рамо и да добавим или променим нещо, много ще се радвам.

  Покажи скритото съдържание

네 목소리가 들리면 그땐

Тогава, когато чуя гласа ти,
내 숨소리가 가빠져 그래

не ми достига въздух

꽤나 오랜 시간을 나조차도 모르게

Явно времето така е отлетяло, без дори и аз да се усетя,
너는 날 물들여 갔나봐

изпълнил си ме с твоя цвят(извайваш ме по себе си /караш ме да съм като теб)

어느새부터 일까 나의 시간은

Чудя се как така изведнъж времето ми
너를 따라다녔고
започнало е да те следва.


아직 오지도 않은 너 없는 날이

Все още не е дошъл деня, в който теб те няма,
벌써 부터 겁이 나

а вече ме е страх.

거짓말같이 너에게

Като със магическа пръчка,  когато впериш поглед в мен,
다정해지는 나를 보며

размеквам се аз за теб.
넌 뭐가 있는 걸까?

Чудя се какво ти е толкова специално?
왜 자꾸 나는 너를 따라 변할까

Защо продължавам да те следвам?
You take my breath away, my everything

Оставяш ме без дъх, отнемаш ми всичко

 

더 많이 많이 사랑한 쪽이 더 아프대

Казват- колкото повече обичал си, толкова повече боли.
널 많이 많이 바라본 내가 아픈가봐

Все повече и повече те гледах, а изглежда, че от това боли

You're so cold and you're so hurtful

Ти си толкова студен, ти си толкова жесток
그래도 나는 왜일까 널 놓지 못한다

И въпреки това се чудя защо не мога да те пусна?

어디서부터일까 나의 마음 길이

Чудя се откъде идва този път на сърцето ми?
언제부터 이렇게 네게 놓여졌나

Откога заложено е тъй за теб?
눈을 뜨지도 않은 시간도 자꾸 생각나

Отново и отново си мисля за времето, когато дори очите си не бях отворила (не бях осъзнала чувствата си към теб)


미칠것 같은 사랑도

и за тази влудяваща любов
너와 함께면 할 것 같아

изглежда, че ще я направя, стига да е с теб.

네가 없으면 겁나

Страхувам се ако теб те няма,

이제는 아파 숨이라도 멈출 듯

сега сякаш дори и да спра да дишам ще боли.

You take my breath away. My everything

Оставяш ме без дъх, отнемаш ми всичко.


더 많이 많이 사랑한 쪽이 더 아프대

Казват-колкото повече обичал си, толкова повече боли.
널 많이 많이 바라본 내가 아픈가봐

Все повече и повече те гледах, а изглежда, че от това боли.



You're so cold and you're so hurtful

Ти си толкова студен, ти си толкова жесток
그래도 나는 왜일까 널 놓지 못한다

И въпреки всичко чудя се, защо не мога да те пусна?



결말이 차갑다면 읽지도 않겠지

Ако краят е студен нали не трябва да го чета?
그 누가 슬픈 얘길 들으며 웃겠니

Кой би се смял, ако чуе тъжна история?
근데 이상하게도 난 자꾸 널 펴고

Но колкото и да е странно, отново и отново отварям твоята история
한 장 한 장 어느새 빠져 읽고 있어

Преди да се усетя, страница по страница чета в захлас

그렇게 어느새 숨이 멎을 듯 울고 있었어

И така преди да се усетя ридаех, сякаш дъхът ми щеше да спре
(어느새 숨이 멎을 듯 난 흐느꼈어

Сякаш дъхът ми спира плачех неутешимо,
아득하게 슬픈 얘기가 뻔한데도

докато потискащо трагичната история е ясна)
이젠 덮을 수 없는 너니까

Сега заради теб историята не мога да оставя.
(이젠 덮을 수 없는 책이 돼버렸어

Сега приключих с книгата, която не мога затворя.
이젠 놓은 수 없는 네가 돼버렸어)
Сега приключих с теб, който не мога да оставя.

 

더 많이 많이 사랑한 쪽이 더 아프대

Казват- колкото повече обичал си, толкова повече боли.
널 많이 많이 바라본 내가 아픈가봐

Все повече и повече те гледах, а изглежда, че от това боли

You're so cold and you're so hurtful

Ти си толкова студен, ти си толкова жесток


(네 목소리가 들리면 내 숨소리가 가빠져 그래)

Щом чуя гласа ти, оставяш ме без дъх.Да така е.

 

 

   

 

благодаря за превода:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от хубавите нови корейски! Хареса ми много. Такива сериозни психологически възели и толкова искрени емоции... Семеен и засягащ сериозни неща и малко луд сериал....... Малко ми прилича на аниме... Но от актьорска гледна точка споредн мен "Братчето" беше звездата. Мноооого добър. Като я хранеше с кашата лъжичка по лъжичка ми е любимия момент...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялостно филма ми хареса и като актьорска игра и като сюжет, но все пак след края ми остана едно чувство на незавършеност, чувство, че не всичко се случи по-най добрият начин... Може би очаквах не толкова оптимистичен завършек:dunno:

Май и при мен нещата отиват на психо...:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След разочарованието наречено "Alice", този сериал ми беше като глътка свеж въздух. Невероятен - за отношенията такива каквито би трябвало да бъдат между хората, за емпатията, любовта, прошката, приятелството. Съжалявам , че в новото българско кино няма такива отношения, а се залага само на грубостта и  пошлостта.  

 

Oh Jung- Se  направи великолепен образ!  Някой беше написал по-горе и сравнил този сериал  с Hotel del Luna, не, двата сериала нямат нищо общо.!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да отбележа и аз силно положително мнение. Определено оригинална история, даже няколкото задължителни клишета не подразниха толкова, може би защото не бяха придружени с обичайните сълзливи монолози (поне не твърде дълги). Много трезв, много оптимистичен сериал, по отличен начин съчетаха няколко различни жанра, а плот туиста, който всички очакваха, се разплете по неочакван за мен начин.

Особено ми харесаха отношенията между братята, включително третия "брат" - всеки има нужда от човек до себе си да му дава сили и подкрепа. Радваше ме и как двойката изградиха страхотни отношения отвъд привидната нейна "жестокост" и неговата почти дебилна "мекушавост". Рядко виждаме в к-драма някой да влага мисъл и да прояви желание да види гледната точка на другия, вместо да реагира първосигнално. Особено силен женски образ - борбена, умна, нахъсана и все пак намираше свой начин да лекува хората около себе си. Признавам си, дори аз гледах сериала повече заради нея, отколкото за друго. Звездьо също беше случил на роля, а се и постара много. Не би му ходило да е чехльо или селската Мека Мара, за такива мъже си трябват силни образи. Много е задобрял. Баткото беше страхотен, великолепна игра, а и отлично се вписа в отношенията на двойката, че и с останалите. Останалата част от каста също бяха отлично подбрани. Абе, ще се повтори в някакъв момент.  Със сигурност препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много тежък сериал,но за сметка на това съм много доволна.Не обичам да ми е тежко,но играта на любимите артисти ме изпълни както винаги ... ше се гледа пак ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

“За да направя околните щастливи, трябва първо аз да бъда”: житейски уроци от „It’s Okay to not be Okay“

“ It’s Okay to not be Okay” е една от малкото драми, която повдига темата за психичното здраве. Може да се каже,че на пръв поглед прилича на поредната романтика, но е повече от това. Драмата, с участието на Seo Ye-ji (Ko Mun-yeong) и Kim Soo-hyun (Moon Gang-tae),е дала яснота по много въпроси, които ни вълнуват ежедневно. Ето някои житейски уроци, които научих от тази прекрасна драма.
 

(Статията съдържа спойлери!)

1. Не взимайте импулсивни решения!

Off Topic

Mun-yeong изпитва трудности при контролирането на емоциите си и действа импулсивно. В един епизод Gang- tae я учи на „Пеперудената прегръдка“ и да брои до три, за да се успокои и да избегне вземането на прибързани решения. Това се оказва ефективно в по-късните епизоди. Както разбираме, че прибързаността на Mun-yeong в по-ранните епизоди е причинила спада в парите, нейната репутация и тази на компанията и. Макар да е лесно да позволим на емоциите да замъглят преценката ни, предизвикателството в живота (и в успеха) е да можеш да контролираш себе си.


 

q1.png?w=1024

2. Балансът е ключов

Off Topic

 

Mun-yeong не се спира, когато иска да каже или направи нещо, докато Gang- tae потиска чувствата си. Като противоположности, те се научават как да балансират взимно емоциите си. Това, което научихме от тях, е :

a). Това да не се сдържаме да казваме някои неща, може да нарани другите, включително и нас самите.

b) . Потискането на чувствата не е здравословно. Преди да направим забележка, трябва да се успокоим и да се запитаме дали ще съжаляваме за думите си по-късно. А ако имаме проблеми да се изразяваме, трябва да намерим някой, на когото да се доверим и който да ни помогне да се справим с чувствата си, без да ни съди.

 

q3.png?w=576

 

3. Не съдете книгата по корицата

Off Topic

Лесно е да съдиш хората за няколко секунди. Въпреки това, всеки човек е повече от това, което можем да видим. “It’s Okay to not be Okay” ни учи да внимаваме и че всеки се справя със собствените си рани. Често има причина за привидно ирационално поведение. Това, което мислим за болка, която отминава с времето, може все още да е болезнено за друг.

 

4. Бъди силен и победи своята травма!

Off Topic

 

Да се изправим пред травмата си може да е обезсърчително. Само попитайте Mun-yeong, Gang-tae и Sang-tae…

Въпреки това, човек може да започне да се чувства по-добре само след справяне с миналата травма. Първоначално ще бъде болезнено, но след това ще се почувстваме по-свободни. Ако имаме нужда от помощ, не трябва да се страхуваме да потърсим професионална помощ.

 

 

q4.png?w=576

 

5. Спомняйте си хубавите неща

Off Topic

Определено е по-лесно да запомним негативни спомени в сравнение с положителните. Също така често си спомняме по-често лошите черти на хората, отколкото добрите. Но не позволявайте негативността да се настани трайно в спомените ви. Не забравяйте, че спомените ни могат да бъдат неточни. Например, в предишните епизоди Gang-tae само си спомня, че майка му го е пренебрегвала, но се оказва, че майка му го обича. Трябва да съхраняваме добрите спомени, защото ако не ние, то кой ще го направи?

 

6. По-добре е да обичаш, отколкото да се бориш с някого

Off Topic

Известният съвет на Sang-tae към по-малкия му брат е толкова верен. Не е нужно да се разхождаш, целувайки всички, но основно Sang-tae има предвид, че е по-добре да обичаш, отколкото да продължаваш да не отстъпваш. Не позволявайте конфликтите и споровете да се пречкат на любовта. Обстоятелства извън вашия контрол могат да повлияят на щастието ви, но не позволявайте на никой човек или събитие да отнеме щастието ви. Mun-yeong и Gang-tae не са били в състояние да бъдат искрено щастливи за много дълго време поради травматични събития. Въпреки това, те избират да вземат различни решения, които да ги накарат да станат по-щастливи.

q2.png?w=724

 

Редактирано от bealonenomore
Щом има спойлери, скривайте текста, който издава съдържанието :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението ти, много е интересно! 

 

Но все пак, точно днес, след цялата буря около актрисата в Корея....creepy :unsure:

Добавям, за да няма неразбрали: вихри се история, която касае донякъде и менталното здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Rossi Yankova написа:

Благодаря за статията!

 

Но все пак, точно днес, след цялата буря около актрисата в Корея....

creepy :unsure:

 

Ох да и аз видях тези неща, явно Со Йе Джи беше толкова добра в ролята си не случайно, хаха 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен сериал, различен. Докато криминалния момент се задълбочи и тогава почнаха глупостите.

Off Topic

Всеки знаеше къде и по кого ще удари "лошата". И все се чудя защо не си защитават скъпите хора, ами остават на лошите да ги отвличат. Абе те говореха за това да си контролираш емоциите ама ръцете на Ганг Тае свидетелстват за противното, той все с превръзки ходеше. Главната май го мислеше за игленик. Директора и оня военния бяха симпатяги. Сестрата влюбена в Ганг Тае и тя беше интересна, и бързо се взе в ръце и си намери мъж, а не остана цял живот да въздиша безнадеждно. Ама то с нейната майка едва ли щеше да остане без съпруг, майка и щеше да и намери.  Края беше добър, Санг Тае се върна да рисува и остави ония шемети да се лекуват интимно.  Щото лечението до тогава беше половинчато. Основните характери претъпяха развитие в посока към добро. Санг Тае разбра, че трябва да се държи като по големия брат и да не разчита само на Ганг Тае. Ганг Тае разбра, че добре да приема помощ от останалите и да не държи всичко в себе си. Главната разбра, че трябва да допусне и други хора до себе си ако иска да е щастлива. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно топ 20 на най-популярните корейски драми давани по Netflix за тая година води именно този сериал.

Радвам се, нестандартен и с по-различен сюжет от обикновените корейски бози е.

Имам чувство, че до каквото и да се докосне kim soo hyun все ще е номер 1!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той не е играл сам в тоя сериал. Seo Ye Ji  също допринесе за успеха на сериала. Както и Oh Jung Se(той спечели Баексанг за това). И другите актьори. Тя има 4 награди за сериала, той има 3. Поне аз това намерих. Ако не беше скандала с нея , тя можеше да спечели Баексанг за главна женска роля. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...