Jump to content

Recommended Posts

Това е филм за обикновени хора с обикновен живот. Уки така и не можах да го възприема в образа на скучновато обикновено момче, понякога льохман и слабак. Искам си стария му образ на супермен, ама той може би не е съгласен. Иначе добре си изиграха ролите и двамата главни, които много харесвам. А с втората двойка какъв смях пада, направо не е истина /и "Боб Марли" е уникален мърляч, използвач и сладур/. Актрисата, която игра майката, която завинаги ще си остане за мен севернокорейска аджумма, пак беше блестяща, но образът ѝ, макар и силен и положителен, много ме отблъскваше с крещенето, простащината и унижаването на съпруга /не, че той не го заслужаваше понякога, но все пак/.

ПП

Понеже има неточност в последното изречение от резюмето, предлагам Тя вече не е хулиганка и въпреки, че напуска училище, без да успее да завърши, е човек с твърдо изградени морални ценности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах време да се съсредоточа върху този сериал от доста време (месец) и то на малки порции. И разбрах едно. Първо - сериалите не са за гледане на един дъх. Това е грешка. За да "заживееш" с целия сюжет и героите, си трябва бая време за "напасване". Така се получава идеалния синхрон между зрител и сюжет. Така се оценява по достойство. И така се усеща истинската атмосфера.  Та, след всичкото това бих казал със задоволство - много симпатичен сериал и определено идеалната екранна двойка.  Никога досега не бях виждал Чи Чанг Ук (в ролята на Че Де Хьон) в толкова добре изпипан комедиен образ. Определено е талантив, не отричам. И адмирации. Много ми харесаха препратките с "Кибритлия в Расо", на това му се казва добър сценарий. На места се получиха перфектно. Голям смях. Няма да споменавам образа на майката на главния герой. Просто погледът й е влудяващ. Тази актриса (Ким Сун Йонг) е родена да бъде "майка" на Че Де Хьон. Десанг-а определено е за нея. Всеки в този проект си беше на мястото. Оценка 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво му е на сериала?! Екстра си е. Светъл, позитивен, няма крякащи жени, чеболи и клишета на кило. Разтоварващ, лек. Не е комедия, не е драма. Няма рибешки целувки и опулени персонажи. Аз се бях настроила за голяма скука, търся си продукции за гледане с аудитория за 2+:D Те пък не спряха да се млатят. Просто като чуем за Хелъра и ни се иска екшън и драма. Е да, ама човека се контузи няколко пъти и не се хваща. Най ми хареса, че главната не е с типичното заухаво корейско поведение-да лее съзли, лежейки в леглото и завивайки се през глава. Сваляше си го пича най-открито, и се пребори за него както си трябва. И че действието се развива в тоя готин магазин-светло, просторно, хубава атмосфера- също различно. За междинен сериал става. Вече не знам кога ще излезе нещо ударно, спиращо дъха. И дали изобщо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен сериала спокойно можеше да свърши с 14 серия

Off Topic

(Той беше в офиса , а тя в магазина, тя завърши, сестра и продължи да пее). След това беше само някакъв пълнеж. За каква романтика може да говорим само с една целувка в целия сериал? Тя от нахакано момиче с ясни цели(него) се превърна в страхливка която избяга накрая, и тя не знаеше защо избяга? И като свърши сериала сега какво , той дневна смяна, а тя нощна?  Голям съвместен живот се очертава тогава.  Че Де Хьон пък като е загубил тренинг да се бие, защо не я остави тя да се справи с хулиганите накрая, ами трябваше да се излага? Че му дават и мисловния процес, и накрая изяде петата. Голям резил. Това май беше най смешното в целия сериал. Тя нямаше проблем да се сбие с 4-5 мъже, обаче думите на майката я изкараха от релси и те развя веднага бялото знаме????  Доста нетипично за нея.  Много пъти го предизвикваше той да признае някакви чувства към нея и когато той го направи , тя даде назад, когато очаквах да го награби. Иначе бойните сцени ги изигра перфектно.  И той отиде да я прибере от оранжерията, и се прибра сам? Какъв мъж е това? Та на моменти хубав сериал, на моменти логиката им бягаше. И какво след 20 години, те са мама и татко номер 2? Крадат от касата и се пердашат безкрай. Не ми звучи като хепи енд. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, gig911 написа:

За мен сериала спокойно можеше да свърши с 14 серия

  Скрий съдържанието

(Той беше в офиса , а тя в магазина, тя завърши, сестра и продължи да пее). След това беше само някакъв пълнеж. За каква романтика може да говорим само с една целувка в целия сериал? Тя от нахакано момиче с ясни цели(него) се превърна в страхливка която избяга накрая, и тя не знаеше защо избяга? И като свърши сериала сега какво , той дневна смяна, а тя нощна?  Голям съвместен живот се очертава тогава.  Че Де Хьон пък като е загубил тренинг да се бие, защо не я остави тя да се справи с хулиганите накрая, ами трябваше да се излага? Че му дават и мисловния процес, и накрая изяде петата. Голям резил. Това май беше най смешното в целия сериал. Тя нямаше проблем да се сбие с 4-5 мъже, обаче думите на майката я изкараха от релси и те развя веднага бялото знаме????  Доста нетипично за нея.  Много пъти го предизвикваше той да признае някакви чувства към нея и когато той го направи , тя даде назад, когато очаквах да го награби. Иначе бойните сцени ги изигра перфектно.  И той отиде да я прибере от оранжерията, и се прибра сам? Какъв мъж е това? Та на моменти хубав сериал, на моменти логиката им бягаше. И какво след 20 години, те са мама и татко номер 2? Крадат от касата и се пердашат безкрай. Не ми звучи като хепи енд. 

 

Хаха, това е то романтичен корейски сериал! Какви целувки те гонят-гледат се кат индииците и те това е лУбов! :D Останалото си го представяш-ако искаш:lol:. Да, 15 еп. беше излишен, ама това е голямо постижение! Само 1 излишен епизод изобщо не е за коментар. При 90% от сериалите им, от 8 до 14еп. пада яко осиране или тотално безсмислие - героите от нормални стават изключително слабоумни, почват нелогични действия и пр. Тук всичко си вървеше в една линия. Момичето се оттегли заради уважение към майка му. Един прекалено млад индивид като нея, спокойно би решил че това е начина да й се отблагодари за временния дом и обичта, която получиха с пишман идолката систърка. Сцената в оранжерята на Де Хьон-нали си представяш тоя ако ги беше изпонатръшкал там, това щеше да обезсмисли изцяло образа му дотук! А, това че се е прибрал сам... Е кво, да я хване за косата, да я завлачи до багажника, да я транспортира в магазина и да и опре пищак в главата ли хаха. За мен постъпи пичовски. Идеята с връщането му в магазина, е по-скоро в това, че щастието не за всеки е в костюма и в офиса. Особено за такъв крехък характер като него. Той не би се чувствал добре сред такива хиени. Харесва си простоватия, обикновен, с малко но истински хора около него живот. Общо взето, както някой по-горе спомена, и на обикновените хора кат нас им е хубаво бе! И може би това е целта на сериала. А и самият той, може би знаеш, че е станал актьор не защото е искал, мечтал и ала бала, а защото е трябвало да работи в офис. Само като си е мислел как ще му мине живота на 1м2 бюро и е решил да се пробва в различното :D. Та и героя му така. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не помня друг романтичен сериал, където единствената целувка между главните герои е в първата серия и след това нито една целувка. А в някои сериали доста се мляскат. Последния за който се сещам е "5 деца". 

Off Topic

Нейното бягство може единствено както ти каза да се разчете като благодарност към майка му , но аз бих го разчел като неблагодарност , защото майка му вече и каза , че това не е хан и не може да си тръгваш и връщаш когато поискаш. Трябва да уважаваш тия които са те подслонили. А и малката за какво се цупеше?  Тя прие ли желанието му да са двойка? Не, значи нямаше право да се сърди на думите на майка му. Или да иска да и прави услуга като си тръгне. Майката явно беше сляпа, за да не види какво става между тях, но такъв беше факта. Де Хьон също отдавна трябваше да каже на майка си, че има чувства към нея. Тя за какво си тръгна от къщата, не го обичаше достатъчно ли? Или си мислеше че като си замине , той веднага ще се върне при бившата? Явно не го познаваше добре.  Аз си мисля ,че той обичаше работата си като представител на магазините, и това беше свързано с много пътувания, не е работа на бюро. По този начин той можеше да сподели своя опит, и да се среща с много хора. А и беше много по добре платена от това което ще получи в магазина като печалба. Да, Тя беше млада и неуверена в себе си. Ама това е и негова вина, че тя се чувстваше така, затова трябваше да я убеди в оранжерията. Гледали сме много пъти дърпането за ръка, това е доброволен акт в който дърпания се съгласява с дърпащия.  В техния случай и след като го бяха набили, дърпането пак можеше да свърши работа ако тя се съгласи, както видяхме тя се остави на ония бандитки да я набият.  Точно нея трудно щеше да я дърпа насила и против волята и, ако не искаше да изяде пердаха отново.  Майка му удари почти всички други в сериала(дори и бившата му), само на нея никога не посегна. Не знам дали от страх или обич. Ама тя другите дето ги обичаше си ги пердашеше, явно не е това. И все още не ми е ясно какво искаше да постигне с бягството в оранжерията и оставането там след като той дойде да я види?  Ако не и трябваха документите , Нямаше ли да се върне в Сеул, защо ходи скришно да си ги вземе?  Колко пъти прескачаха искри между нея и бившата му , за да си тръгне накрая без нужда? Детска му работа. Така и не дочакахме сестра и да се погрижи за нея и да и помогне да живее добре. Имах очакване за някакво развитие покрай оная плюшена играчка, ама и тя изчезна и не се видя повече. 

Сега като изгледах отново сцената с неговото посещение на оранжерията , си мисля че единствената вина да си тръгне сам е негова. Той изобщо не и даде думата, тя се разтапяше докато го гледаше, на нея и трябваше съвсем малко да тръгне с него(като показаха как се спря да направи следващата стъпка с маратонките си). Той изобщо не и каза, че иска да я вземе тази вечер със себе си?  Щото тя искаше да направи стъпката и да тръгне след него, ама той и обърна гръб и си замина??? Той за какво отиде там, да се прави на велик или да си я прибере? И тя май не разбра. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, gig911 написа:

Аз не помня друг романтичен сериал, където единствената целувка между главните герои е в първата серия и след това нито една целувка. А в някои сериали доста се мляскат. Последния за който се сещам е "5 деца". 

  Скрий съдържанието

Нейното бягство може единствено както ти каза да се разчете като благодарност към майка му , но аз бих го разчел като неблагодарност , защото майка му вече и каза , че това не е хан и не може да си тръгваш и връщаш когато поискаш. Трябва да уважаваш тия които са те подслонили. А и малката за какво се цупеше?  Тя прие ли желанието му да са двойка? Не, значи нямаше право да се сърди на думите на майка му. Или да иска да и прави услуга като си тръгне. Майката явно беше сляпа, за да не види какво става между тях, но такъв беше факта. Де Хьон също отдавна трябваше да каже на майка си, че има чувства към нея. Тя за какво си тръгна от къщата, не го обичаше достатъчно ли? Или си мислеше че като си замине , той веднага ще се върне при бившата? Явно не го познаваше добре.  Аз си мисля ,че той обичаше работата си като представител на магазините, и това беше свързано с много пътувания, не е работа на бюро. По този начин той можеше да сподели своя опит, и да се среща с много хора. А и беше много по добре платена от това което ще получи в магазина като печалба. Да, Тя беше млада и неуверена в себе си. Ама това е и негова вина, че тя се чувстваше така, затова трябваше да я убеди в оранжерията. Гледали сме много пъти дърпането за ръка, това е доброволен акт в който дърпания се съгласява с дърпащия.  В техния случай и след като го бяха набили, дърпането пак можеше да свърши работа ако тя се съгласи, както видяхме тя се остави на ония бандитки да я набият.  Точно нея трудно щеше да я дърпа насила и против волята и, ако не искаше да изяде пердаха отново.  Майка му удари почти всички други в сериала(дори и бившата му), само на нея никога не посегна. Не знам дали от страх или обич. Ама тя другите дето ги обичаше си ги пердашеше, явно не е това. И все още не ми е ясно какво искаше да постигне с бягството в оранжерията и оставането там след като той дойде да я види?  Ако не и трябваха документите , Нямаше ли да се върне в Сеул, защо ходи скришно да си ги вземе?  Колко пъти прескачаха искри между нея и бившата му , за да си тръгне накрая без нужда? Детска му работа. Така и не дочакахме сестра и да се погрижи за нея и да и помогне да живее добре. Имах очакване за някакво развитие покрай оная плюшена играчка, ама и тя изчезна и не се видя повече. 

Сега като изгледах отново сцената с неговото посещение на оранжерията , си мисля че единствената вина да си тръгне сам е негова. Той изобщо не и даде думата, тя се разтапяше докато го гледаше, на нея и трябваше съвсем малко да тръгне с него(като показаха как се спря да направи следващата стъпка с маратонките си). Той изобщо не и каза, че иска да я вземе тази вечер със себе си?  Щото тя искаше да направи стъпката и да тръгне след него, ама той и обърна гръб и си замина??? Той за какво отиде там, да се прави на велик или да си я прибере? И тя май не разбра. 

 

Разсъжденяията ти ми напомнят моите преди време. Но с времето от много изгледани сериали, вече ми е ясно че добродетелността се показва чрез премълчаване и бездействие:28558: Това е едно от нещата, които ме дразеха- инфантилно поведение до небесата, като че са на 12г., не на 25-30г. Но това са романтичните корейски сериали. При филмовото кино е различно. А в реалността- явно по цял ден идолите само изнасилват и записват секс видеа:28558:.  Е, има и по-адекватни сериали. Малко са, но ги има. Чат пат. И тази постъпка на Де Хьон, която очевидно "ти вади очите", мисля че целта е малката сама да си вземе решението, защото до момента той я насочваше в много от нейните действия. Но тук изборът трябва да е изцяло нейн. Той е показал и направил каквото трябва, за да бъдат заедно. Да му повярва най-после, независимо кой какво й казва или как се пресъздават ситуации. И да, тя може би нямаше да се върне, ако не беше чула, че майка му я обича и я е приела като част от семейството, не като на гост в мотел. Това са мои интерпретации. По-големият въпрос е...какво ще гледаме сега:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам списък с 22 драми(тия съм ги подредил, имам още много на 4-те ми листа изписани двустранно). Следва Crash landing, Angel last mission, She was pretty и т.н. 

Сега изгледах едно ТВ шоу с Ким Ю Джонг , това което видях там , не мога да повярвам че тя играе в драми за възрастни. Тя се държи толкова наивно, като дете направо. С нейната 17 годишна кариера май доста е пропуснала от детството. Беше много притеснена като работеше в един сладоледен магазин в Италия, като доеше коза и крава, като си правеше пица и си сложи половин килограм сирене на нея. Но пък се показа като рибар(много обичала да риболовства в Корея), майстор на кожарски изделия и художник. Много интересно беше и опознавателно.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е пълна пародия като "Супермаркет Пегас", но пак е доста стабилен като сценарий, въпреки че комичното е по-малко, комиксите ги зарязаха още след 2ра серия, и има наистина много препратки към други сериали, дори и филми извън Корея (като Отнесени от вихъра на светофара), и черното Делукс такси което докарва шефката в някои от епизодите (рекламират си небрежно другия им сериал Делукс такси). Има доста морален наратив идващ от сценария, но не е толкова набиващ се на очи като в други сериали, просто си е като вписан в еднообразното ежедневие, и притежава най-важното за един корейски сериал - да е непредсказуем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избягвам да навлизам в задълбочени анализи на корейските драми. Много приятно сериалче с двама от любимите ми актьори - това е достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този започнах да го гледам заради главната от „Лунна светлина“, но тя там е на седемнадесет и не е хич добре положението. Исках да я видя пълнолетна. Май още някъде я гледах, но не мързи да отварям MDL.

 

Не помня само първата ли гледах или и втората. А бе до там гдето плачеше за гаджето на шефа, че ще го загуби.

 

Реших това да е нещо, което да гледам с жена ми.

 

Иначе явно е от тъпичките комедии тип Gaus electric, онова най-тегленото при мечтите и подобни.

 

Допадна ми, че в първа серия се показа поддържащата актриса от Her private life. Рядко съм я засичал.

 

Редактирано от k-drama-monk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, k-drama-monk написа:

Май още някъде я гледах, но не мързи да отварям MDL.

 

Не е нужно да се отваря MDL – просто влизаш в темата на актрисата при нас и разглеждаш филмографията ѝ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е един от минусите на форумите пред викитата. За да е актуална информацията, трябва някой да се сети и лично да иде да я допълни. Не е ясно, колко е актуална темата.

Редактирано от k-drama-monk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърлих поглед и се сетих за „Чисти със страст“. Не го догледах, но беше доста забавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, k-drama-monk написа:

Това е един от минусите на форумите пред викитата. За да е актуална информацията, трябва някой да се сети и лично да иде да я допълни. Не е ясно, колко е актуална темата.

 

Опитвам се да ги обновявам редовно, поне в корейския раздел – затова те насочих натам. Изборът си е твой, разбира се :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм казвал, че не се стараете.

 

Грях ми на душата да кажа нещо такова. Тук са най-трудолюбивите пчелчки, които съм виждал през не чак толкова краткия си живот. Сякаш наистина сте родени в Азия, а не мързелива Европа.

 

Само споменах, че имате технически несгоди, не е някаква вина на хора.

 

Всеки, който не ви сваля шапка за труда, е лицемер.

Редактирано от k-drama-monk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, k-drama-monk said:

Този започнах да го гледам заради главната от „Лунна светлина“, но тя там е на седемнадесет и не е хич добре положението. Исках да я видя пълнолетна. Май още някъде я гледах, но не мързи да отварям MDL.

 

Не помня само първата ли гледах или и втората. А бе до там гдето плачеше за гаджето на шефа, че ще го загуби.

 

Реших това да е нещо, което да гледам с жена ми.

 

Иначе явно е от тъпичките комедии тип Gaus electric, онова най-тегленото при мечтите и подобни.

 

Допадна ми, че в първа серия се показа поддържащата актриса от Her private life. Рядко съм я засичал.

 

Абе струва си сериалчето, а мацката ти влиза под кожата ... не знам дали си го догледал. Аз не съжалявам, дори го завторих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/8/2021 at 11:49 AM, gig911 said:

Аз не помня друг романтичен сериал, където единствената целувка между главните герои е в първата серия и след това нито една целувка. А в някои сериали доста се мляскат. Последния за който се сещам е "5 деца". 

  Hide contents

Нейното бягство може единствено както ти каза да се разчете като благодарност към майка му , но аз бих го разчел като неблагодарност , защото майка му вече и каза , че това не е хан и не може да си тръгваш и връщаш когато поискаш. Трябва да уважаваш тия които са те подслонили. А и малката за какво се цупеше?  Тя прие ли желанието му да са двойка? Не, значи нямаше право да се сърди на думите на майка му. Или да иска да и прави услуга като си тръгне. Майката явно беше сляпа, за да не види какво става между тях, но такъв беше факта. Де Хьон също отдавна трябваше да каже на майка си, че има чувства към нея. Тя за какво си тръгна от къщата, не го обичаше достатъчно ли? Или си мислеше че като си замине , той веднага ще се върне при бившата? Явно не го познаваше добре.  Аз си мисля ,че той обичаше работата си като представител на магазините, и това беше свързано с много пътувания, не е работа на бюро. По този начин той можеше да сподели своя опит, и да се среща с много хора. А и беше много по добре платена от това което ще получи в магазина като печалба. Да, Тя беше млада и неуверена в себе си. Ама това е и негова вина, че тя се чувстваше така, затова трябваше да я убеди в оранжерията. Гледали сме много пъти дърпането за ръка, това е доброволен акт в който дърпания се съгласява с дърпащия.  В техния случай и след като го бяха набили, дърпането пак можеше да свърши работа ако тя се съгласи, както видяхме тя се остави на ония бандитки да я набият.  Точно нея трудно щеше да я дърпа насила и против волята и, ако не искаше да изяде пердаха отново.  Майка му удари почти всички други в сериала(дори и бившата му), само на нея никога не посегна. Не знам дали от страх или обич. Ама тя другите дето ги обичаше си ги пердашеше, явно не е това. И все още не ми е ясно какво искаше да постигне с бягството в оранжерията и оставането там след като той дойде да я види?  Ако не и трябваха документите , Нямаше ли да се върне в Сеул, защо ходи скришно да си ги вземе?  Колко пъти прескачаха искри между нея и бившата му , за да си тръгне накрая без нужда? Детска му работа. Така и не дочакахме сестра и да се погрижи за нея и да и помогне да живее добре. Имах очакване за някакво развитие покрай оная плюшена играчка, ама и тя изчезна и не се видя повече. 

Сега като изгледах отново сцената с неговото посещение на оранжерията , си мисля че единствената вина да си тръгне сам е негова. Той изобщо не и даде думата, тя се разтапяше докато го гледаше, на нея и трябваше съвсем малко да тръгне с него(като показаха как се спря да направи следващата стъпка с маратонките си). Той изобщо не и каза, че иска да я вземе тази вечер със себе си?  Щото тя искаше да направи стъпката и да тръгне след него, ама той и обърна гръб и си замина??? Той за какво отиде там, да се прави на велик или да си я прибере? И тя май не разбра. 

 

Баси, направо ви се чудя на дълбокомислените анализи на тези леки сериалчета - то е цяло чудо, че не издишат от всякъде при този конвеер. Не се засягай - просто се чудя кефа ли си правите или дисертация ще защитавате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двамата са много красиви, обаче в този филм изглеждат като че ли тя е снимала сцените отделно и той - отделно и са ги монтирали заедно. Няма филм, в който толкова да са отдалечени романтичната двойка - направо лъха лед. Никакво привличане и никакъв контакт, даже с очи. Като се има предвид, че Уки е от най-изразителните с целувките - направо надмина себе си в този сериал. Изгледах го, но от скука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...