Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Spoiler

spacer.png

 

Where Your Eyes Linger ( 너의시선이머무는곳에)

Романизация

Също така известен като: The Place Where Your Gaze Rests; Там, където погледът ти спира

Алтернативни заглавия:  君の視線が止まる先に, Before Your Eyes Stop, Beyond Your Line of Sight

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 22 май - 12 юни 2020

Време на излъчване: петък, 21:00 KST (корейско стандартно време)

Жанр: комедия, романтичен, уеб серии, училище, момчешка любов

Канал: Ракутен Япония,  WeTV Тайланд, VIKI

Епизоди: 8 (10 мин. на серия, 2 серии на излъчване)

Режисьор: Хуанг Да Съл (황다슬)(Love In Your Taste)

Сценаристи: Шин Ю (신유), Хуанг Да Съл

Продукция: W-STORY(더블유스토리), Energetic Company (에너제딕컴퍼니)

Базиран на: 

Субтитри: 

Rakuten

 

Саундтрак:

          

Участват:

Han Gi Chan / Хан Ги Чан като Хан Те Джу

Jang Eui Soo / Чанг Ъй Су като Канг Гук

Choi Kyu Ri / Че Гю Ри като Хье Ми

Chun Jae Young/Чон Дже Йонг като Ким Фил Хьон*

*Изт.1

 

Резюме: 

 Хан Те Джу е единственият син на президента на ТВ Груп. Момчето би трябвало да се наслаждава на всичките привилегии на богаташки наследник, но задушаван от постоянно следене и контрол, едва издържа живота си. Канг Гук е непоколебимият му бодигард, владеещ най-различни видове бойни изкуства – таекуондо, джиуджицу, кендо, айкидо. Единственият приятел на Те Джу. Мълчалива натура и трудно показващ емоциите си. Той е и единственият човек, на когото Те Джу се доверява безусловно. Динамиката на връзката им започва да се променя, когато срещат новата ученичка Хье Ми.

 

" Не трябва да откъсвам погледа си от теб"

"Не трябва да откъсваш погледа си от мен" 

~цитат от постера~

 

 

:essub:

 

:subs: Свали с български субтитри :click: :click: 

 

:subs: Онлайн с български субтитри :click:  :click:  :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click: 

 

Тийзъри руски :click:  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, това е от кратките формати.., да видят публиката как ще реагира :lol:, .... макар че.... замръзналия фикус доста народ е шокирал :lol:(аз филма го харесах, с всичките му сцени :D)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, не очаквах, че толкова скоро корейците ще пуснат и те такава тема. Явно наистина е мода. Но съм супер изненадана. Но в едно съм сигурна, че и тук ще има скоростен превод, както в другите теми, където взех да не влизам вече.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми те корейците имат филми на такава тематика не сериали, а и след като са продали правата в Япония не знам колко е корейска вече продукция. Иначе в Азия като цяло този жанр го има от много години но сега прави впечатление не щото е толкова мода колкото вече има субтитри за тях и могат да се превеждат или качват вече. А и като има видео от къде да гледаш със субтитри или изтеглиш нормално повече да се гледа...но дано не стане мода тоз жанр не е к поп а нещо съвсем различно...:28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям интерес има към този жанр в момента. Но добре изпипаните сериали, без пошли сцени и намеци, са рядкост. Този със сигурност няма да го гледам. Като искат корейците да ми привлекат вниманието да направят нещо стойностно в жанра, а не да опипват почвата с 10 минутни серии. 

,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Миш Миш написа:

Мда, не очаквах, че толкова скоро корейците ще пуснат и те такава тема. Явно наистина е мода. Но съм супер изненадана. Но в едно съм сигурна, че и тук ще има скоростен превод, както в другите теми, където взех да не влизам вече.

 

 

Изобщо не е скоро даже, 4 години ги чакаме корейците да  се престрашат и да налазят жанра. Всичко започна с китайския сериал "Heroin" (2016 г.), предизвикал огромен интерес в много страни по света. После основно тайландците запълниха нишата с BL сериали на конвейр, чат пат се пробваха тайванци и виетнамци, китайците милите тамън да се развихрят и цензората ги посече, а японците винаги са били на ти с жанра ( да си припомним напр. сериите Такуми). Да ги видим сега корейците как ще се справят. Имат силни филми в жанра, имат и момчешки двойки в сериали като второстепенни герои, но сега за 1-ви път ще са главните герои. Няма значение, че правата са откупени от Япония, нали екипа и производството е корейско ще гледам с интерес какво са създали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезнаха първите два епизода, качени са във вики(втори е заключен), но все още не  сложили субтитри.

Слагам и разни материали - намерих създадени официални ютюб канали на двете продуценски компании WSTORY :click: 

Energetic Company :click: (все още нямат неща качени там, само двата тийзъра)

Задкулисни видеа на двете момчета  :click:

Първа серия без субтитри :click:

Втора серия с АНГЛИЙСКИ  :click:

Първа серия руски субтитри :click:

Втора серия руски субтитри :click:

Задкулисни сцени английски субтитри  :click:

afc1e9f477e8fa2d.jpg

image.gif?extra=bSZnFRrymMHf9rI9jM9V2ExRcGWzmOqKG2rtMrZRFol5nzrJGD7Zox5QQi41hr_RsnHbupnUvo4gh2oKGBw6VPUoybydBOiG9JDqWcLt4Onan8KS93iGurRvKQPgzNDYq-BE7d2WSnF3CMeMqze72RNz

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7a69ea48979dab51.jpg

 

Една от песните на саундтрака я има в ютюб. Изпълнителката се казва Към Джо, текстът от песента и е качен с нейвър вайб :click:

Quote

'Light'는 어둠 속 길을 잃고 헤매고 있는 나에게 멀리 희망의 빛이 되어 줄 누군가를 발견하고, 그 빛으로 나를 구원 할 수 있기를 바라는 가사를 담은 곡이다.

~~~~" Светлина (Light) е музикално парче, чийто текст ме олицетворява изгубена и лутаща се сред тъмнината на пътя (живота).Намирайки някого, който ми става далечна светлина на надеждата, се надявам с тази светлина да се спася/ да бъде моето спасение.~~~~

Песента върви в крайните няколко минути на четвърта серия, когато Те Джу говори за бодигардa и съществуването му като сянка.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезна и  видео към песента, има опция за български субтитри. В допълнение има официален пост, че на 5-ти юни ще излезе останалата част от саундтрака.

Spoiler

Неясно, неясно, неясно.

Неясно, неясно, неясно.

Светлината, която светеше така ярко.

Следата, която винаги се задържаше наоколо.

Преди да се усетя, започна да избледнява.

Kъде отиде?

Малко по малко светлината се отдалечава от мен.

Изведнъж там в далечината (Ти си надалече).

В сянката изгубена навсякъде те търся

 

Колебанието нараства отвътре, минаваш покрай мен, оставам незабелязана.

Хваната в капан на пустошта, измъкни ме.

Изгубен е денят в повторени рани.

Покажи ми светлината.

Спаси ме

 

Неясно неясно неясно

Задържана в твоя свят.

Преди да се усетя започнах да изчезвам.

Къде си?

Малко по малко чувството ти се изплъзва.

Изведнъж там в далечината (Ти си надалече)

В непроницаемия мрак скитам се за да те намеря.

 

Колебанието нараства отвътре, минаваш покрай мен, оставам незабелязана.

Хваната в капан на пустошта, измъкни ме.

Изгубен е денят в повторени рани.

Покажи ми светлината.

Спаси ме

 

Винаги до мен.

Хвърляй ми светлина

Искам да се избавя от тази тъмнина

Покажи ми светлината

Освети ме.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саундтрак:

Spoiler

Кратки версии от официалните страници:

 

 

И най-после излезна крайната песен от втори епизод,сцената в банята, изпълнителят се казва Хо Джонг, а песента See U :click: (не я намерих качена в ютюб все още)

Целият плейлист :click: (+инструментали)

ПС: Нея също я качиха (неофициален е акаунта, затова може и да я махнат)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се разпиша за сериалчето.

 Бях леко скептична как ще се получи продукцията.

Останах повече от очарована как беше заснето и как ни показаха цялото това развитие в толкова малко епизоди.

Историята, която ни разказаха беше кратка,но имаше всичко, което трябваше. Самите моменти, които ни бяха показани бяха много красиви и сцените ми харесаха много.

Off Topic

Интимните моменти, когато се гледаха и се докосваха бяха страхотни. Много нежни и красиво направени.

Динамиката между момчетата, хареса ми как си изясняваха всичко в борбата си. Не бяха еднакви, но се допълваха и знаеха как да си дадат това, което другия желае. Самото ревнуване ми допадна много ..

 

Актьорската игра беше на ниво.   Всички бяха симпатични и свежи персонажи. Имахме от всичко по - малко както винаги . :D

За мен имаше химия между двамата главни.

Off Topic

Края в 4-ти епизод с песента Light на Keumjo толкова настръхваща сцена.

Много, много ми хареса цялото пресъздаване на ситуацията там.

Майката на Hye Mi беше супер надъхваща и как се кефеше на момчетата :D

Определено бих искала продължение. Допадна  ми продукцията Беше добре направена.

Ост- песничките и тук бяха страхотни.

Само да допълня,че Кeumjo е от бившата група NINE MUSES и беше наистина интересно включване от нейна страна ~

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал беше по-мини сериал и от мини сериалите. Беше като едно много вкусно многостепенно гурме меню, което само ни отвори апетита за основната вечеря :D 

Много ми хареса, макар и с толкова кратки епизоди. Толкова кратък, но всъщото време точен и ясен, разбираем и без излишни персонажи. 

Съвсем клиширана история, никаква новост, ноооо химията между момчетата в някои сцени беше толкова добра, че просто осъзнаваш, че това очакваш да видиш когато гледаш романтичен сериал, независимо дали е Бл или не. Няма пошли сцени и е съвсем изчистен от интимност. 

Off Topic

И тук си пипаха гърдите :D Да де, единият така хубаво се възхити на гърдите на другият. :D Но пък стоеше супер естествено като сцена!

 

Още в първи епизод има някакво очарование и всяка сцена в тези кратки епизоди ни показваше различна емоция, както и нови и нови чувства в момчетата. Съгласна съм как се опитваха да се разгадаят чрез спаринг битките. Много метафорично и емоционално. 

Музиката също много ми хареса. Да, песента Light направи краят на 4 епизод толкова настръхващ. Страхотна песен. 

Хареса ми супер много и режисьорската гледна точка и виждане как да се пресъздаде атмосферата. Може би и операторите имат заслуги за това. Проверих, че режисьорката е съвсем в началото на кариерата си и аз съм много доволна от този нейн проект. Актьорите се справиха отлично според мен с ролите си, и бяха големи сладури всички. :)

Финалът ми допадна, също не беше изненада, но пък колкото и да виждам такива финали, винаги им се радвам супер много :D

Не мисля, че ще направят продължение, но и аз бих искала. Гледа ми се нещо по-сериозно в този жанр, нещо по-улегнало. Тук настроението беше такова, но основната картинка (двамата ученици) не предразполага за повече. 

Като цяло според мен това е един наистина добре направен продукт, макар и толкова кратък, останах приятно изненадана :happy:

Благодаря за преводът :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, gabi9003 написа:

Здравейте , искам само да попитам някой има ли проблем с отварянето на субтитрите.Не ми ги зарежда след 2 епизод.

Аз нямах никакви проблеми. Всичко беше наред. Изтеглени са тук от форума, отделните файлове за всеки епизод. Гледам през GOM player и всичко беше точно :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сложа всичко в спойлер, защото няма как да го напиша без да издам развитието на сюжета. За мен този проект остава любим по много показатели  :wub:

 

The shadow isn't supposed to have a self - любима реплика.

 

Доста време се чудех, какво ме привлича толкова в тези двамата като двойка и накрая осъзнах, че голяма роля за това играе контрастът между погледа на единия с единичен клепач и погледа на другия с двоен клепач. Досега не бях вярвала, че нещо такова може да ми влияе чак толкова :blush:

 

Off Topic
Всички в този сериал бяха шантави по много забавен начин. Майката, онази троица приятели, фуджоши неориентираната. Режисьор, сценарист, музика-право в десетката. А това сериалче е мееега симпатично. Липсваше му още екранно време, за да задълбочат нещата, но и не съжалявам, защото много щяха да разтегнат драмата. Двамата главни направиха чудеса тук като взаимодействие. Осемте години разлика въобще не си личаха между актьорите. Рядкосрещано добра химия. Беше удоволствие да ги наблюдавам. Тези хора бяха целият свят един за друг и не искаха да си го признаят. Постоянно се отклоняваха в едната или в другата посока, опитвайки се да си дадат свобода, но единственото, което разбираха е че са прекалено зависими един от друг. В началото намирах това за красиво и сладко. Един човек да е целият свят за теб, но в един момент започна да ми дотежава и да ми става токсично. Какво би станало, ако единият не реагира според очакванията на другия през всяка една секунда на съществуването си. Насаждат си постоянна вина и се нараняват несъзнателно. Когато си живял 2/3 от живота си с този човек и той познава и кътните ти зъби, това е както сила, така и слабост. Никога няма да забравя как Хан Те Джу спеше в леглото и искаше да го гушкат като бебе и как Канг Гук жертва себе си и с такава нежност го прегърна. Това е любимата ми сцена. Как първи осъзна чувствата си, но знаеше, че позицията му в обществото не би му позволила да е с шефския син. Как се бореше с това да остане до него единствено като бодигард подтискайки себе си, само и само да може да е до този, когото харесва. Не харесвах как Хан Те Джу си правеше каквото иска. Играеше си на дръпни-пусни с Канг Гук, а когато бодигардът решеше да поеме в някаква посока шефският син се обиждаше и нанасяше още по-голям удар. Имаше си приятелка, сам подтикна бодигарда към момичето, а накрая го заряза като куче. Мисълта, че бодигардът имаше цялата нужна сила да нарани всякак , но никога не използва това си надмощие, а молеше и супер внимателно убеждаваше, без от това да загуби и грам от мъжкарския си облик. Обра ми точките. Това е подходът на силните личности, когато обичат. Те са способни да поставят себе си в по-неизгодната позиция в името на човека когото обичат. Много красив подход в сценария. Сцените с бойните изкуства са невероятно красиви и придаваха толкова жега и тестостерон. Аз лично наистина гледах изкуство тогава. И понеже гледах с някви нарязани, извънземни субтитри екранът се уголемяваше в определен момент и обикновено даваше част от нечии оголен врат. Все едно героите гледаха в тази точка. Започна да ми харесва този подход на заснемане, в който виждах само част от телата без лицата. Придаваше допълнително интимност. Сякаш се опитваш скришно да погледнеш това, което те вълнува. Очарована съм от начина, по който е представена историята. Ако не си бях получила целувката, щях да ги избия тея сценаристи, ама ха. При всичката тая химия щеше да е срамота. Но признавам, за корейците си беше революция да признаят гей връзка между ученици. Че като станаха пълнолетни и целувка одобриха даже. Дори родителското тяло не замъти водата щом станаха пълнолетни. Така че очертаха дебел-дебел хепиенд. Макар и да го направиха без фанфари това беше голяма крачка напред. Като прочета корейско и комедия, очаквам поне два трупа накрая. Изобщо не вярвах, че ще завърши с хепиенд. Радвам се, че не познах. Отдавна ги чакахме корейците и те най-накрая се решиха. Само че за мен това все така не е сериал, а просто филм разделен на по 10 минути. Очаквам да се реваншират с цялостен сериал и то без кофти финал накрая :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...