Jump to content

Recommended Posts

7-KZFRMWFp-QIbyg7a-Wc-MQMRWr-H7-H.jpg

 

Girlfriend
 

Страна: Китай

Година: 2020 г.

Жанр: Романтика

Епизоди: 36 по 30 мин.

 

:forumes:

 

Превод:

01-02. skofiild - 100%, редакция mrnkaloto - 100%

03-04. GFotaku - 100%, редакция GFotaku - 100%

05-10. skofiild - 100%, редакция mrnkaloto - 100%

11-36. skofiild - 100%, редакция Racheto - 100%

 

:essub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lukreciana Честно казано, аз въобще не съм го почвала. Само клипчета съм гледала и четох мненията в темата.

Просто реших да го преведа, но ако го изгледам предварително, няма да ми е интересно да го направя.

На късмет вече е да се окаже, че сериала си заслужава... но пък то е и до вкус де, който харесва такива истории...

/Така направих и с Please Love Me, не го бях гледала, но се радвам, че се оказа готин сериала, поне на мен ми хареса/...

Иначе от половин преведена първа серия, ще кажа, че главния ме кефи. Как блъсна жената, ама вместо да отиде да пита нея добре ли е, пита колата си...:28558:

 

@NyXe Аз в момента гледам предимно китайски сериали и донякъде реших да превеждам от тях, защото наистина има по-малко китайски преведени, а имат доста готини продукции....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехаа, малко разнообразен повей! Радвам се като виждам, че има интерес и към други продукции! Успех и спорна работа! :yes:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този сериал го чакам със голямо нетърпение гледах клипчета в ютубата и веднага ми допадна .Радвам се ,че сериала ще получи бг буквички.:wub:

Благодаря и спорна работа по-нелекия превод:kissx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей @skofiild, от скоро и аз се мъча над китайските сериалчета. Много ми допадат. Този лично отдавна съм си го набелязала за гледане, но видях, че се превежда.Но гледам, че от доста време си на 31 еп. Та мисълта ми е дали искаш помощ. Хем мога да ти помогна да го завършим, хем и аз ще го гледам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, здравей... Чак сега виждам, че си писала. Всъщност съм по напред със сериите, ама не съм го отбелязала. Аз съм вече накрая с превода /който се забави, понеже имаше един период от сумата време в който не съм превеждала въобще/ и сега същевременно се опитвам сама да правя и редакцията, една мила дама от форума ми обясни подробно как става, та опитвам, да видим какво ще се получи. Благодаря за предложението за помощ, може би ще се възползвам за друг сериал, ако е актуално още...:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете, че се намесвам, но малко се втрещих.

Как така сама ще си правиш редакцията? Няма начин. Начинаещ преводач не може без редакция от опитните редактори да си качва субтитрите. Те дори старите опитни преводачи си дават преводите на редактор, та какво остава за начинаещ, който дори не е минал валидиране в Екип субтитри. Това, че си модератор, не те причислява автоматично и към групата на преводачите, особено на самостоятелните преводачи. Съвсем не искам да те отказвам от ентусиазма ти да превеждаш, както и да се развиваш, като напредваш в работата с уъркшопа, но категорично не може без редактор. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@helyg, споко. То е ясно, че ще мине през редактор. Как иначе...Мен ако ме питате, не един, двама ми трябват на мене...

То моят опит за редакция е по-скоро проверка на серията с идеята да направя колкото се може по-свестен превод, да се науча как се правят нещата като хората и да може на човека след мен, демек редактора да му е по-лесно, а не да е някакво мазало и да се чуди откъде му дойде това чудо. Та това е, май аз не се изразих много правилно в предния пост.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления и честито, @skofiild, за първия ти официално излязал превод! :yes:  С пожелание за още много! :)

Спорна работа на целия екип по реализацията му! Благодаря!:bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...