Jump to content

Recommended Posts

EauMNrWVcAATEXG?format=jpg&name=large

BLEACH

 

Държава : Япония
Жанр : Екшън, Суперсили, Шонен, Фехтовка

Излъчено: 5 октомври 2004
Епизоди : 366+

Времетраене : 24 минути на епизод
Студио: Pierrot

Субтитри: Български


Резюме: Kurosaki Ichigo не е просто едно нормално 15-годишно момче. Това, което го прави различен, е способността му да вижда призраци и духове. Един ден момиче shinigami (буквално - жътвар на души), т.e. Бог на смъртта, на име Kuchiki Rukia се появава пред него, преследвайки зъл дух - hollow. По време на битката с него, за да защити Ichigo, Rukia излага себе си на голям риск... В объркването, което настава, силите й се прехвърлят в Ichigo и той става Бог на смъртта. Междувременно Rukia се прехвърля във временно човешко тяло. Заедно двамата започват да преследват падналите hollow, които поглъщат души.

 

Свали с български субтитри - първа част: :subs: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Саше.

Интересно защо никой друг не се е разписал тук.

Това аниме се е заковало в топ 5-цата ми и няма мърдане.

При толкова много герои представете си какво изобилие от характери има.

Дори не мога да се спра само на 20 любимци, повече са!

Действието се развива на 3 места и дори филърите са супер забавни, вместо да дразнят.

Със Сашето сме коментирали, че няма нито 1 лош opening или ending за тези си 228+ епизода.

И по този повод:

 

http://www.youtube.com/watch?v=LtTIwPUvq-Y&feature=player_embedded

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Със Сашето сме коментирали, че няма нито 1 лош opening или ending за тези си 228+ епизода.

 

като цяло пък смятам, че има само един-два ендинга, които стават за нещо - тоя ендинг дето си пуснала точно става, заедно с houki boshi, всичко друго изглежда като пиянска оргия...

за опънингите съм съгласна с вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен някои не ми харесват на първо слушане, ама имам навика като гледам аниме да не превъртам нито едната от двете теми и си се зарибявам и по песничките.

 

Това е дело на 1 момче от Землемория. Качеството съкс, ама трябва да го споделя.

Иначе с хубаво качество се надявам да я видите скоро ...

(бтв Гримджоу ми е много любим)

 

6e6c3354c93d659e.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блийч рулз

Отначало бях абсолютно сигурна, че това никога няма да започна да го гледам.. Но една приятелка ми похвали бишитата ( а аз обичам бишита )..добре, че изневерих на себе си Smile Сега ми е едно от любимите.

 

Гримжоу и Кучики Бякуя - ммм HOT!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Урахара Киске е голям фен Smile В тва аниме толкоз много герой има, че даже не мога да си изброя любимците без да отделя поне 30тина минути Smile

А ся сериите са доволно интересни, макар че нямам търпение най-накрая да видя какво ще стане с Айзен и Хуеко Мундо ... и материализираните форми на Занпактотата са си забава. Особени след като на няколко капитана и лейтананта дори не сме им виждали банкая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо едно мн много любимо анимееее bounce обожавам го направо и някак ме успокоява понякога с самата му история за Обществото на душите и самите Шинигамита.Наречете ме луда ,но ме обнадеждава,че може би има подобни неща ,а и толкова чувства и историй на гироите,преплитането им

 

А да не говорим за Кучики Бякуя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bleach_Movie_1.jpg

 

Заглавие: Bleach the Movie: Memories of Nobody

Канджи: 劇場版BLEACH: MEMORIES OF NOBODY

Тип: Филм

Жанр: Екшън, фентъзи

Година: 2006

Аудио: Японски

Субтитри: Български, руски и английски

Качество: DVDRip - 858x464

Линк: (bgshare) RAR1 , RAR2

Линк: (4storing) Цък

Аудио: Японски и английски

Субтитри: Български, руски и английски

Качество: DVDRip - 720x480

Линк: (bgshare) RAR1 , RAR2

Аудио: Японски

Субтитри: Български

Качество: DVDRip - 864x480

Линк: (data.bg) RyuKo

Линк: (bgshare) RyuKo

Линк: (4storing) RyuKo

 

Bleach_Movie_2.jpg

 

Заглавие: Bleach Movie 2

Канджи: 劇場版 BLEACH The DiamondDust Rebellion もう一つの氷輪丸

Тип: Филм

Жанр: Екшън, фентъзи

Година: 2007

Аудио: Японски

Субтитри: Български, руски и английски

Качество: DVDRip - 720x464

Линк: (bgshare) RAR1 , RAR2

Аудио: Японски и английски

Субтитри: Български, руски и английски

Качество: DVDRip - 720x464

Линк: (bgshare) RAR1 , RAR2

Линк: (4storing) Цък

 

13082.jpg

 

Заглавие: Bleach Movie 3

Канджи: BLEACH: Fade to Black 君の名を呼ぶ

Тип: Филм

Жанр: Екшън, фентъзи

Година: 2008

Аудио: Японски

Субтитри: Български, английски и японски

Качество: DVDRip - 720x400

Линк: (bgshare) Цък

Линк: (4storing) Цък

 

Заглавие: Bleach TV

Аудио: Японски и английски

Субтитри: Английски

Качество: DVDRip - 720x540

Линк: Arigatou

Аудио: Японски

Субтитри: Английски

Качество: TVRip - 640x480

Линк: Lunar

 

Тип: ОВА

Аудио: Японски

Субтитри: Английски

Качество: DVDRip - 640x480/672x448

Линк: Lunar

 

DVDRip: Сезон 1 , Сезон 2 , Сезон 3 , Сезон 4 , Сезон 5 , Сезон 6 , Сезон 7 , Сезон 8 ,

 

TVRip: Сезон 9 , Сезон 10 , Сезон 11 , Сезон 12 , Сезон 13 , Сезон 14 , Сезон 15 , Сезон 16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това аниме ми харесва. Пам права си, че героите са адски много и са готини повечето. Тук моята любимка е Орихиме. Моят номер едно, после Ичиго, Ренджи, Бякуя...

Улкиора от Аранкарите е интересен тип. Почти ми харесва. Имам чувството, че в него постоянно се води битка. Подчинен е на лошото, но цялото му същество иска да е добро и да помага... Такова усещане имам за него, въпреки че по нищо не си личи. Луда работа. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и другото любимо анимеее cool.gif. Никакъв спомен нямам как се почнах да го гледам, но като почнах нямах спиране и това беше много лошо, защото бях в сесия тогава laugh.gif. И на мен тука любимците не мога да си изброя, много са, но Кемпачи ме кърти, много е луд. Иначе историята е много интересна и филър арките и те бяха много интересни (макар с зампактотата прекалиха). А за Улкиора аз лично в него добро не виждам, но ме кефи най-много от всички аранкари, и като си помисля на какво е способен направо нямам търпение за следващите епизоди. smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах, чакам ги с нетърпение. Синът ми обича и Наруто, но Ичиго му е любимец. И аз не мога да разбера какво в Блийч го привлича повече, но има право на мнение детето. Може би защото той гледа без субтитри и не разбира какво говорят, се кефи повече на битките в Блийч. Тук по-малко говорят и има повече действие, което той разбира. Привлече ме легендата за Бога на смъртта. Интересна концепция. Понеже съм чела доста за Бога на смъртта в различните култури, тук отношението е доста по-положително. Харесва ми отношението на японците към смъртта. :rolleyes: И още се чуда, защо мечът на Ичиго е по-голям от тези на другите шинигамита? Някой ако знае или има предположения, да сподели, моля :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блийч беше яко аниме в началото - първите 50-60 епизода. Героите бяха цветни, имаше готини реплики и забавни ситуации. След това започнаха едни безумно тъпи филъри, в които винаги присъстваше думата "Бунт". Бунтът на Баунто, бунтът на Зампакуто, бунтът на незнам-си-кой син на умрял шинигами... бла-бла. Дори битките затъпяха до безумни висини. Ичиго има една атака Гецуга Теншо, едно "маскиране" и останалото е хвърчене, безсмислено перчене и размахване на соулслейъра наляво-надясно. Най-оргиналния персонаж в анимето, Рукия, я превърнаха в подсмърчаща ревла, дето знае само "Ний-сама", "Ичиго...", "Ренджи..." и т.н. При шинигами-капитаните също никакво развитие. Един шикай, един банкай, шунпо и кидо магиите. Само Бякуя и Дзараки още не са започнали да ме дразнят.

От второстепенните герои пък почти никакъв смисъл не виждам - то бива да са безлични, ама чак толкова? Това постоянно пъшкащо и въздишащо момиче Орихиме направо не мога да го трая вече. Дано съвсем да й орежат присъствието или направо да я убият. Ишида имаше потенциал за развитие, но го превърнаха в лигльо. Садо... той всъщност прави ли нещо друго, освен да стърчи като дирек?

 

Честно казано, не знам защо още го гледам. Може би все се надявам да го вкарат в релси. Ще видя как ще довършат работата с Айзен и ще преценя дали си заслужава времето нататък.

 

И още се чуда, защо мечът на Ичиго е по-голям от тези на другите шинигамита? Някой ако знае или има предположения, да сподели, моля :D

По-голям му е, защото не може да си контролира реяцуто. Шинигами от клас "капитан" нагоре могат да контролират реяцуто си и да определят размера на своя зампакуто. Иначе, както беше казал бащата на Ичиго, всички капитани щели да размахват мечове с размерите на небостъргачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-голям му е, защото не може да си контролира реяцуто. Шинигами от клас "капитан" нагоре могат да контролират реяцуто си и да определят размера на своя зампакуто. Иначе, както беше казал бащата на Ичиго, всички капитани щели да размахват мечове с размерите на небостъргачи.

Благодаря ти, Рагнос. Съвсем бях забравила този момент... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно от най-най-най-любимите ми анимета :lol: много обичам битките , различните имена на мечовете и различните им преобразования...като започнах да го гледам се бяха насъбрали епизоди , но много бързо ги "жмуцнах" и след това се почна чакането за епизодче всяка седмица.... от героите всички ме кефят , не мога да посоча любимци , но от тези дето не дразнят на първо място е Орихиме... извинявам се на феновете й но този влажен кравешки поглед ми идва в повече... бях поизгубила надежда но откакто се започна голямата война съм доволна B):lol: :lol: нали има размахване на мечове... малко ми трябва да съм щастлива. ще ми е интересно да разбера и историята около бащата на Ичиго. но има време .... Любимо аниме ! 6+ от мен :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе много го бавят напоследък... Като гледам предният си пост, а той е бил като излязоха от арката с материализираните зампакто, вече 4ти месец се бият... А не, те Вейдърите дойдоха по-късно. Значи битката между Аранкарите и капитание е започнала по-рано. Аз ще стана баба май преди да свърши тая прословута битка :lol:

Едно нещо ми прави много приятно впечатление. Успяха да покажат гледните точки и на Аранкарите, което е хубаво, защото оставят избор в зрителя. Често срещано явление е да показват нещата по начин, който уж си избрал добрите... Още нещо хубаво. Има уважение към личността. Примерно - те са врагове и се бият до смърт, но в боя могат да кажат кога са сбъркали, кога опонтът има по-добра техника, кога ги превъзхожда. После някак отдават чест на загубилият, особено ако е мъртъв. Това радва окото ми, определено. Що се отнася до Орихиме - искам да споделя защо я харесвам. Тя е носител на положителна енергия. Изглежда е невъзможно този човек да се озлоби, да се отдаде на тъмната страна, да обиди, не е способна да мрази... Не познавам такива хора. Сигурно са дразнещи, защото "Прекаленият светец и Богу не е драг". Сигурно не бих могла до общувам с подобно същество, защото аз се ядосвам, аз мразя, аз съм агресивна понякога, изпитвам неприятни емоции и съм в състояние да причиня болка на някого умишлено и целенасочено. Не мога да си представя да съм чиста (без никакви тъмни мисли). Точно за това я харесвам, защото този персонаж може да ме научи на много. Интересното е, че тя е човек, неспособен да мрази, а всъщност доста хора я мразят точно за това. Тя е човек, който би се обърнала и би подала и другата буза за шамар без въобще да се замисли, дали първо тя да не изпука някого :D И понеже сме дуалисти, щом има зло, ще има и добро. Те не могат да съществуват по отделно. Ако всички сме балансирани - толкова добри, колкото и лоши... ще е хипер скучнон, ако не изпадаме в различни състояние - мания и депресия, също. Та нядавам се разбрахте гледната ми точка. :D Не изисквам одобрение, всеки има право на мнение и за това е толкова интересно всичко, заради различните нюанси... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Орихиме Иноуе просто е твърде скучен персонаж - и за капак - твърде глуповат и наивен. Затова си печели много отрицателна нагласа и не й помага наличието на голям размер гръдна обиколка, защото и Мацумото има какво да покаже в пазвата. Че е и доста по-култова, все пак. Не че мразя Орихиме. По-скоро гледам да пропусна моментите с нея, защото скучнеят.

 

Иначе Блийча го следя редовно от началото на 2007-ма, когато реших да дам шанс на поредния шонен. И ми хареса. И още ми харесва, макар да гледам по диагонал. Чета паралелно и мангата. Напоследък мангаката се поизчерпи откъм идеи, но колкото и силно да се надявах всичко да свърши с Аранкарския арк, той взе че заора в доста дълбоки дъна. Жалко... Най-добри си остават началните 50-60 епизода и първия филм.

Много от героите са доста култови, но Ичиго взе да дразни с това негово "маморване". И от Кучики Рукиа можеше да излезе нещо доста по-смислено, но то взе че не излезе нищо интересно.

Затова пък Зараки Кенпачи ми остава в Топ 3. И Кучики Бякуя тоже.

 

А мангаката ми е в Топ 1 като стил и рисунка. Невероятен художник. Обожавам го! :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...