Jump to content

Recommended Posts

4Mrki8X29BwsaQC1EzeW0b0t8Jr.jpg

 

Spoiler

645551946bc1090e.jpg

50619fd3aa50c6a8.jpg

e97473cb5de592d8.jpgbc8a924fdffbcbb0.jpgec23ee856d9587c7.jpgdc9ddc8d5bcf222f.jpg

 

 

Call (콜)

Романизация: Kol

Премиера: 21 март 2020
Държава: Южна Корея

Жанр: трилър, мистерия

Времетраене: 114  мин.
Режисьор: 
И Чунг Хьон (Bargain)

 Сценарист: И Чунг Хьон

Продуценти: Чонг Хи Сун (Believer), Им Сънг Йон (Cheer Up, Mr. LeeBelieverСлугинятаThe Beauty Inside)

Продукция: Yong Film

Разпространител: Next Entertainment World

Субтитри: Английски

Уикипедия

AsianWiki

Наму

 

Участват:

Пак Шин Хье като Ким Со Йон

Jun Jong Seo / Чон Джонг Со като О Йонг Сук

Kim Sung Ryoung / Ким Сонг Рьонг като майката на Со Йон

И Ел като майката на Йонг Сук

Park Ho San / Пак Хо Сан като бащата на Со Йон

О Джонг Се като Сонг Хи

И Донг Хи като Пек Мин Хьон

Рю Гьонг Су като полицай

 

Резюме: 

Со Йон се завръща в родната си къща след дълго отсъствие. Свързва стар стационарен телефон и получава обаждане от жена с име Йонг Сук. Оказва се, че двете жени живеят в една и съща къща, но с 20 години разлика във времето. Йонг Сук и Со Йон стават приятелки.

"Едно толкова малко нещо може коренно да промени живота ти."

Един ден те правят избор, който ще промени живота и реалността им. Йонг Сук спасява загиналия баща на Со Йон, а тя в замяна казва какво се е случило с нея двайсет години напред. Нещата се объркват, когато Йонг Сук научава за ужасяващото си бъдеще и започва да се държи странно, заплашвайки Со Йон.

Ако можеше да промениш миналото, какво би направил?

 

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Свали с английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри и озвучаване :click:

Онлайн с руски дублаж :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички сме губили любими хора, всички сме искали да открием начин да ги върнем.

Отново да видим усмивката им, да срещнем погледа им, да им кажем нещата, които не сме им казали, да ги прегърнем, да ги целунем.
Човекът е егоист...
Но някога замисляли ли сме се, че ако се намесим в съдбата, ще последват последици, за които няма да можем да поемем отговорност?
Дали при опита да върнем любим човек, няма да загубим и друг?
Няма ли да съжалим за решението си? 
Това са въпросите, които си задавам след като изгледах "Call".
Този филм се нарежда след "A Taxi Driver" в любими. 
Дори и да е фантастика (не си падам много по измислиците, предпочитам силни, правени по действителен случай филми), то той ще е един от най-любимите ми.
И тъй като се засяга тема за смъртта, ще предложа един филм, дори и да не е азиатски, но много стойностен - "В какво се превръщат мечтите"
Приятно гледане❤️

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за паралелни светове винаги ми е била интересна и за разлика от последните два сериала, които гледах и в които участваше Йо Джин Гу, този филм много ми хареса. Предполагам ключовите думи тук са "филм" vs "сериал".
Жанрът е написан като трилър, но за мен си беше чист ужас. То аз съм си голямо шубе и сигурно само мен ме е било страх докато гледам.
Да, мисълта за миналото и "какво ако?" и мен ме е изкушавала, но слава богу, никой не ми звъни да ми предлага алтернатива на минали събития. 
Филмът крещи през цялото време: "Внимавай какво си пожелаваш!", а Пак Шин Хxе ни го доказва нагледано (нищо, нищо общо със сладката Го Ми Нам или миличката студентка в "Наследниците"). Мацката си играе много добре, въобще не се опитва да изглежда миличка и красивичка, и прави страхотна роля.
Другата актриса обаче - Чон Джонг Со, беше също много добра, до степен, че ме уплаши с дивия си поглед. Разбирам, че това е едва втората й роля след Burning (не съм го гледала, четох добри отзиви), но съм сигурна, че тепърва ще чуваме името й. 
Препоръчвам Call на хората, които обичат мистерията, но се колебаят заради "Шин Хxе-то". Заслужава да й дадете шанс, наистина добре се справя, а филмът си има тръпка.

Забавно. Гледах филма снощи, късно вечерта, всички в къщата спяха. По едно време телефонът ми светва, появява се някакво незнайно как и от кого зададено подсещане и две опции: "Приеми" и "Отхвърли". Протегнах учудено ръка, изненадана от внезапната активност... И в този момент телефонът на Пак Шин Хье звънна.:ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен сюжет. Имаше такива два американски филма, единият с Киану, другият с актьор на когото не мога да се сетя за името. Ще го пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, idegil написа:

Интересен сюжет. Имаше такива два американски филма, единият с Киану, другият с актьор на когото не мога да се сетя за името. Ще го пробвам.

 

Да, това е римейк на американския филм "The Caller".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безсмислено и насилствено драматичен. В крайна сметка се оказа една голяма досада. Всички тези вътртележки нямаха никакъв смисъл и значение, за да се придаде на филма някакъв по особен отенък. Скучно и сиво, общо взето.

Лошата е секси. :D

 

На 10.12.2020 г. at 22:19, idegil написа:

Интересен сюжет. Имаше такива два американски филма, единият с Киану, другият с актьор на когото не мога да се сетя за името. Ще го пробвам.

 

Toзи с Киану е римейк на корейския Il Mare.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...