Jump to content

Recommended Posts

0b1d63579c15cb6d.jpg

Spoiler

eee7b7c4280f7491.jpg310904c49b401846.jpg6948ac9db92fd37c.jpga4ed9162577f5c87.jpg

Time to Hunt (사냥의 시간)

Романизация: Sanyangui Shigan

Известен като: Време на лов (буквален превод)

Премиера: 23 април 2020 (Нетфликс)
Държава: Южна Корея

Жанр: криминален, трилър, дистопия

Времетраене: 134  мин.
Режисьор: 
Юн Сонг Хьон (Bleak Night, If You Were Me 5)

Сценарист: Юн Сонг Хьон

Продуценти: Сон Мун Сонг (Tazza - The Hidden CardOne Perfect Day, RESET), И Хан Де

Продукция: Sidus Pictures

Разпространител: Нетфликс, Little Big Pictures

Субтитри: Английски

AsianWiki

Участват:

И Дже Хун като Джун Сок

Ан Дже Хонг като Джанг Хо

Че У Шик като Ги Хун

Пак Джонг Мин като Санг Су

Пак Хе Су като Хан

Choi Hee Do

Jeon Woon Jong като Bong Soo

Jo Sung Ha като Bong Sik / Bong Soo

Резюме: 

Действието се развива в близкото бъдеще в изключително беден район. Джун Сок иска да напусне града и да започне нов живот. За да стане това, с помощта на тримата му приятели - Ги Хун, Джанг Хо и Санг Су - той измисля безразсъден план. Изправят се пред ново начало, за кратко се ражда и надежда, но се появява мистериозен преследвач и животът им се оказва застрашен. Смразяващ сърцето ад, времето на лова започва. Ще могат ли четиримата приятели да се измъкнат от преследвача?

Бележки:

През 2011 г. режисьорът Юн Сонг Хьон, И Дже Хун и Пак Чонг Мин са работили заедно по филма Bleak Night.

Ранното английско заглавие е било The Night of the Hunter ("Нощта на ловеца").

Филмът е заснет в Инчон между 10 януари и 15 юли 2018 г.

Първоначално предвидената премиера за Южна Корея е 26 февруари 2020 г., но заради короновируса е отложена.

Предвиденият стрийминг за Нетфлинкс е на 10 април, но на 9 април официално съдът в Южна Корея отсъжда за спиране на филма след предявени права от страна на компанията Contents Panda за международна дистрибуция. В последствие е потвърдено разпространение от Нетфликс на23 април.

:essub:

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

:subs: Онлайн с български субтитри :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

• Like 1
  • Thanks 1

Да би мирно седяло, не би чудо видяло, казват старите хора.

Не е моят филм, но не мога да отрека, че си имаше добрите моменти. Благодарности за превода.

• Like 1
  • Upvote 1

Нелош филм. Да, може би странно направен, но става за гледане. Някакъв микс е от комерсиален  и фестивален проект. (не знам как му се вика на такъв стил). За мен слабите му моменти бяха в началото, с въведението в атмосферата и сюжетът. Едно нещо разбрах, и то е, че в близкото бъдеще крадците аматьори могат да бъдат много глупави. Действията, които предприемаха нямаха нищо логично, като в някои моменти това може би се дължи на страхът, който бавно се надигаше в тях. Страхът и напрежението... определено ги усетих във втората половина на филмът. Актьорската игра започна леко неубедително, но това го отдавам на начинът, по който е представена цялата идея и сюжет. И да, идеята ми хареса, но не и изпълнението. Кастът за мен е супер. Толкова много познати лица. Отдавна чакам нещо с И Дже Хун, и с всяка следваща минута, до самият край той ми показа, че е един от любимците ми на екрана. Ловецът ми беше направил впечатление като второстепенна роля в един сериал, и тук също много ми хареса, но пък нереално беше как не го ловяха коршуми, като се има впредвид как реализацията на всяко останало действие сякаш се целеше да е реална. <_<

Финалът ми допадна, даже мислех, че изходът на историята ще е по-драматичен, но тук има предпоставка за продължение. Ако направят такова в стил комерсиален екшън-трилър, може и да се получи добър и лесносмилаем проект :D 

Благодаря за скоростния превод :) :bow:

И аз сърдечно благодаря за превода!:yes:

И аз бих обобщила така - тегаво начало, после динамичен и определено със заявка за втора част...

Чудесен каст....страхът много добре беше изигран... при всички случаи беше удоволствие!

Доста приятен екшън, с всичките му нереални елементи като несвършващи муниции и недосегаеми за куршумите герои, драматични обрати и измъквания на косъм от лепкави ситуации :D

И Дже Хун ми е много любим от Bleak Night и макар че тук не беше кой-знае колко по-различен образ, пак изпълни екрана убедително.

Иначе за самия филм и атмосферата в него - ми че то бъдещето съвсем като настоящето :D

• Like 1

На 30.04.2020 г. at 23:55, helyg написа:

Да би мирно седяло, не би чудо видяло, казват старите хора.

Не е моят филм, но не мога да отрека, че си имаше добрите моменти. Благодарности за превода.

На същото мнение съм