Jump to content

Recommended Posts

cea8a64024241b44.jpg

Kim Ji Young: Born 1982 (82년생 김지영)

Романизация: 82nyeonsaeng Kimjiyoung

Известен като: Ким Джи Йонг: Родена 1982 година

Премиера: 23 октомври 2019
Държава: Южна Корея

Жанр: драма, феминизъм

Времетраене: 118  мин.
Режисьор: 
Ким До Йонг (Last ChildThe TreacherousThe Last BlossomThe Naked KitchenReturn of the Mafia)

Сценаристи: Ю Йонг А (On Your Wedding DayЗащото те обичамПапаротиЧудо в килия No.7), Ким До Йонг

Базиран на: романа Ким Джи Йонг: Родена 1982 от Чо Нам Джу

Продуценти: Mo Il Young, Kwak Hee Jin, Park Ji Young

Продукция: Spring Wind Film Company

Разпространител: Lotte Entertainment

Субтитри:

AsianWiki

Участват:

Чонг Ю Ми като Ким Джи Йонг

Гонг Ю като Чонг Де Хьон

Ким Ми Гьонг като Ми Сук

Gong Min Jung/ Конг Мин Джонг като Ким Ън Йонг

Kim Sung Cheol/ Ким Сонг Чол като Ким Джи Сок

Lee Eol/ И Ол като Йонг Су

Lee Bong Ryun/ И Бонг Рьон като Хье Су

Резюме: 

Джи Йонг, носител на едно от най-разпространените женски имена, родена през пролетта на 1982 година.

Имало е време, при първите ѝ стъпки като част от обществото, когато е мечтала да замине на околосветско пътешествие заедно с по-голямата си сестра.

Имало е време, когато е мечтала да стане жена с кариера..

Неуспяла да се превърне в желаната личност и не можейки да се справя финансово сама, един ден неочаквано усеща как повтарящато се ежедневие я задушава.

Чувство, което така и не успява да превъзмогне. Джи Йонг внезапно започва да говори, сякаш е друг човек, показвайки странни симптоми.

Spoiler

Ким Джи Йонг, едно от най-разпространените женски имена през 1982 година. Работила в пиар агенция, но се омъжва и ражда дете. За да отглежда дъщеря си, тя напуска работа. Води съвсем обикновен живот до момента, в който изведнъж не започва да говори като майка си, по-голямата си сестра и всички останали. Говори сякаш другите са се вселили в нея. Какво се е случило с Ким Джи Йонг?

Резюме Изт. 1

:essub:

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

:subs: Онлайн с български субтитри :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

• Like 3
  • Thanks 1

Охоо, тъкмо ги шипвам от Train to Busan и съм на вълна Гонг Ю! :inlove: Нямам търпение да го гледам тази вечер! 

ПП. Изгледах го, но трудна работа. Много кофти английски субтитри, на места сама трябваше да си превеждам и буквално да гадая какво казват. Не препоръчвам да го гледате докато не ги оправят. Иначе е тежичък филмът, засяга болезнени теми за отношението към жените не само в Корея, а и навсякъде по света. 

Прекрасен филм, много трогателен. Ким Ми Гьонг е покъртителна в ролята на майката, разрева ме няколко пъти поне. :cry:

Филмът е адаптация по нашумял феминистки роман. Името на главната героиня е най-разпространеното през въпросната година, с което служи за събирателен образ на всички жени домакини. До какво довежда сивото еднообразно ежедневие... Благодарности за превода на @NeviQQ!

• Like 3

На 21.04.2020 г. at 16:15, jira написа:

Много кофти субтитри, на места сама трябваше да си превеждам и буквално да гадая какво казват. Не препоръчвам да го гледате докато не ги оправят. 

Затова пък българските субтитри са отлични – гледаш и се наслаждаваш. Благодаря, момичета! :wub:

А филмът наистина е хубав! Поставя сериозни проблеми, има много болка, но и те оставя с усещането, че всичко ще се оправи. Съсипа ме психически едно на пръв поглед напълно обикновено изречение, казано от Ким Джи Йонг на психиатърката:

Off Topic

[Не мисля, че живея толкова лошо.] Понякога се чувствам щастлива.

Родителите на героя на Гонг Ю и лелите на бащата на главната, че и баща ѝ бяха адски дразнещи, как да не откачиш при такава рода? Самият главен ми се искаше да е малко по-смел, а той страдаше, но буквално не знаеше как да ѝ помогне. Главната героиня и майка ѝ бяха блестящи!

• Like 3

Много човешки филм. Гледах го неотдавна с английски субтитри, но едва вчера изгледах Train to Busan с Гонг Ю и Чонг Ю Ми и установих, че всъщност ги харесвам като екранна двойка, особено след Silenced, затова и повторих лентата. 

Хареса ми много, разгледа изключително важни проблеми, касаещи обществото, семейството, половото равенство, дискриминацията, психическата цялост. Проблемите на главната героиня не бяха предизвикани само от семействата, а като цяло от наложените нрави в обществото. Видна беше репресията по отношение на жените през годините, изпитана и преживяна по различен начин от майките на главните герои, бабата, лелите. И тук беше налице предпочитанието към мъжките деца, които се отглеждат като крале и се възпитават да мислят за себе си като такива (в повечето случаи), както и разбирането, примането и осъзнаването на трудностите, които рожденната дъщеря изпитва като нечия съпруга и като жена, а отричането, пренебрегването и натоварването на снахата. Според мен психичното състояние на главната героиня беше проявено в резултат на продължителното негативно натрупване на емоции, липсата на емоционални граници, неизговорените проблеми, притеснението и неудобството да устоява себе си в семейната, работната, културната среда. Цялото мълчаливо страдание и потисничество бяха довели до създаването на защитна реакция, изразяваща се в приемането на различни образи. 

И на мен този момент ми направи впечатление.. Беше налице толкова силно примирение от страна на героинята, сякаш смяташе, че не заслужава нищо повече от това и търсеше вината в себе си

На 16.05.2020 г. at 23:52, bealonenomore написа:

Съсипа ме психически едно на пръв поглед напълно обикновено изречение, казано от Ким Джи Йонг на психиатърката:

Скрий съдържанието

[Не мисля, че живея толкова лошо.] Понякога се чувствам щастлива.

Направи ми впечатление и реакцията на майката на главната героиня, когато стана свидетел на "преобразяването" на дъщеря си, запитвайки

Какво се е случило с нея? Как стана такава?

Проблемите бяха показани като една спирала, а разрешаването им според мен ще е възможно при колективното им разбиране от страна на обществото, което няма да е никак лесно. Сякаш все още и все повече се срещат такива отношения, което е доста тъжно. Някак вяра ми вдъхна поведението на главният герой 

потърси консултация с психиатър, предложи да излезе в бащинство, прояви разбиране към проблемите на съпругата си. И той като нея мълчаливо опитваше да се справи със ситуацията, виждаше се как се изяждаше от притеснение и от чувство за вина.

Едно обаче е ясно - мълчанието и неразговарянето не води до нищо продуктивно. 

Прекрасен, човешки и някак топъл филм. Както са написали по-горе оставя те с усещането, че всичко ще се оправи.

• Like 3
  • Thanks 1