Jump to content

Miman Keisatsu ~ Midnight Runner (2020)


Recommended Posts

uA1iZpO6MCnJfqWygyUpm6pYZnt.jpg

Miman Keisatsu ~ Midnight Runner
Държава: Япомия

Оригинално произведение: Midnight Runners by Kim Joo-Hwan

Излчване: От 10.00 ч., събота, 27 юни 2020 г.

Епизоди 10
Канал: NTV
Жанр: криминален
Сценарист: Watanabe Yusuke ( dele, Rental Kyuuseishu, ST Aka to Shiro no Sousa File )
Режисьори: Nagumo Seiichi, Naganuma Makoto, Otani Taro
Them Songs: Run by Sexy Zone & Mazy Night от King & Prince

Субтитри: Английски


Участват: Nakajima Kento, Hirano Sho, Kichise Michiko, Nakamura Yuri, Harada Taizo, Iseya Yusuke, Ohata Shieri, Hayama Shono, Takeuchi Aisa, Denya Erika, Akino Masakazu, Kodaira Daichi, Maki Yoko ( гост-звезда в епизод 1), Kamishiraishi Mone (гост-звезда), Kato Masaya (гост-звезда), Oshinari Shugo (епизод 4), Sakurada Dori (епизод 5)


Описание: Хонма Кай (Nakajima Kento) и Ичинозе Джиро (Hirano Sho) са кадети в полицейската академия. 

Хонма е интелектуалният тип, който поставя акцент върху теорията. Сериозен ученик, роден с отлична памет,

той развива аналитични умения в академията и уменията му за профилиране започват да се проявяват. 

Може да изглежда, че не му пука, но няма да откаже на хората в нужда. 

От друга страна ,Ичинозе Джиро е емоционален и със страхотна физика. 

Той е безстрашен боец, от когото дори хора с опит в бойните изкуства

ще отстъпят, заради безграничната му  физическа сила. Въпреки че донякъде неговият начин на говорене и мислене обърква хората около него, той е честен, добросърдечен човек, който ще бъде първият, който ще помогне на всеки изпадне в беда. 

Какво им липсва: практически опит.

Своята младост и ентусиазъм, те допълват със знанията, получени чрез уроци в академията, 

 

Стават най-добрите приятели, компенсирайки недостатъците един на друг.

 

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха! Това да не е японска версия на корейския филм?! Сигурно леко видоизменена и удължена, понеже се води дорама.

Изглежда интересно, въпреки че тези малчовци Джонита, не знам как ще покрият ролите на корейските си батковци. Ще разчитаме на по-възрастните в каста да помагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Английският превод е завършен. Трябва бързо да го гледам, че започнаха да трият нещата с Исея заради "провинението" му. 

Дечурлигата не знам, с какво са виновни, ако наистина го направят.

Доста са се забавлявали по време на снимките.  Качваха много забавни фотоси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първа серия. Много напомня на оригинала в някои аспекти. Кенто дори има визуална прилика с корейския си двойник. 

Хубаво начало. Имаме комедия, сериозни ситуации и двама обучаващи, които много ще има да си патят от новаците. Героят на Исея може и да го преглътне, но героинята на Мичико Кичисе, едва ли.

Тези двамата са големи скици, шматки и какво ли още не, но решиха един случай, който беше различен от този в корейската версия.  Във втора серия ще се появи познатият ни казус, според превюто.

Имаме хубав ост и гостуващи артисти. Едва разпознах Йоко Маки. Изглежда променена.

Йош! Минавам на еп2!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшни  скици са тези двамата. Много приятно сериалче. И много добра игра.

Така се смях с "Подстрижката-пожелание". Инструктурът е страхотен. 

Това с промиването на мозъците малко ми беше странно. "Любопитството, убило котката щеше да стане."

от "нищо", стана голямо нещо. да зяпат, да зяпат красавицата. И двамата с по-едно око.Ха-ха-голям дует.

"Ако така я карат,

може и да не доживеят дипломирането." Ха-ха, така писали рускините.

 

Утре втора.  Да видим дали ще  отговаря на описанието развитието на героите  в сериала. Ще е доста интересно да се види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста наивно, но главните са забавни. Ще изгледам и трета, че ми стана интересно.

Докато не ги разсъблекат  всяка серия или през серия, няма да го бъде. Обаче къде е тази сила на Джиро. малко пародийно ми идва.

Както и да е. забавляват ме. е има и над какво да се замислиш, въпреки, че случаите няма с какво толкова да ме изненадат.

Бонд да дойде, да му изчистят тук ушичките. Не знаех, че в Япония има такава процедура. Върху  красиви, голи женски крака,

красавица  нежно да ти чисти ушите, а ти да мъркаш заспивайки, като которак от удоволствие..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз в първа се зачудих, как кадетът тръгна да помага с контузен крак, но добре, че преди това беше извършил една умна постъпка. 

Мисля, че и в корейската версия имаше подобна сцена, но не си спомням, дали беше точно с чистене на уши. Хаха!

Гонитбата с полицаите също е от оригинала. Разликата е в това, кога се развива действието - през деня или през нощта. Тук посред бял ден стана всичко. Много очевадно. 

Препратката с корейската храна определено е реверанс към филма.

Замислих се за това, че не са търсили абсолютна прилика с другия актьор. Знам, че в Япония има човек, който прилича на Пак Со Джун (Ацуши Хашимото), но според мен добре са подбрали Шо Хирано в действието. 

И аз се забавлявам. Сред сериозните заглавия, това наистина ми действа разтоварващо, с изключение на една актриса в първа серия. Майката от втората къща направо ме смразява. Откакто гледах тази жена в Аната но бан дес, много ме изплаши. Сега, като я мярна някъде, тръпки ме побиват. Kowaii!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който е гледал оригинала, знае колко мило завършва всичко. Хаха! Мога да повтарям тази сцена още хиляди пъти. А и малките Джонита някак се вписват естествено в нея.

Много добра трета серия. Масая Като сякаш изобщо не е остарял и определено беше силен съперник (включително ръстово).

Сюжетът има потенциал за серийна разработка и японците добре са подушили това. С няколко жанра в едно, това е една от най-симпатичните дорами на годината.

Чакам Шуго Ошинари в еп.4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, и Шуго голям злодей! Невероятно, но все пак успяват да комбинират крими с комедия. Дори в последните 2 серии почти забравиха комедията. Направо наблягат на наболели теми за японското общество. 

Като гледам, нашите хора ще си намерят и вратичка да излизат навън.

Хубавото е, че тук не са само двамата, а цял екип младоци. Другите също помагат на моменти. Това ми припомни, че японците имат подобна дорама отпреди десетина години - Hi wa mata noboru. Ако на някой му хареса тази, задължително да гледа другата.  Много е силна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак доста се посмях. Доста фантасмагорично, цяла тълпа ги гони, не може да ги стигне, но съм свикнала от китайското. Все пак китайските са приказки, а тук доста сериозна неща са подхванали, та малко ми е трудно да приема тези пародийни елементи. Е, като се спретнаха в пълно бойно снаряжение иди-дойди. Най-ми хареса накрая прегръдката с Ами. Боят с трафиканта пак ми дойде малко ала -бала, но като цяло задобряват серийките....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пета започна забавно и завърши трогателно. Голям смях падна с цветовете на сентай героите, които си избираха.

Така и не успяхме да видим лицето на Таро - братът на Джиро.

Гости: Мисако Ренбуцу и Дори Сакурада

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър шести епизод! Зрителят вижда, как героите израстват пред очите му. 

Прави впечатление, че въпреки свежите персонажи, случаите съвсем не са за подценяване. Цветовата гама, която е използвана, създава по-мрачна атмосфера (един от сценаристите е работил в екипа на Dele преди това - нищо чудно, че включват дарк усещане).

Чудесни гостувания на Хаято Какизава и Кьоко Хасегава! С нетърпение очаквам продължението на тази история в следващата серия. Обичам, когато обръщат повече внимание на самото разследване или на изследване на характери, отколкото на криминалните случки.

Римейкът се очертава да е страхотен до финала. Не съм се съмнявал, че японците ще вземат най-доброто от оригиналния материал и ще го разработят подобаващо. Темата е изключително благодатна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седма беше достойно продължение. За жалост, старите случаи са най-трудни за разрешаване. Очевидно е, че серийният убиец ще бъде гонен до финала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еп. 8 отново впечатли с история и изпълнение.

Гост: Шуто Миязаки.

Показаха много позната родна картинка за телефонните измамници, които измъкват пари от възрастни хора. Тук дори прекалено с крайните им действия. Направо да настръхна човек, колко агресивни могат да бъдат младите. Като контраст показаха новаците полицаи, чиято цел беше да върнат доверието на хората в полицията.

Стана ясно, кой е серийният убиец. Октава да видим, какво го движи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, големи обрати в 9а и 10а! Мислех си, че съм разбрала, кой е убиецът, а нещата се оказаха съвсем различни.

Каква ирония! Обстоятелствата да си кажат думата. Жалко за хората, замесени в това, но истината трябваше да излезе. 

Доволна съм от тази дорама! Интересни и заплетени истории.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва и аз да го видя това. Точно като излязло от моята алея е :) Всъщност, сега като се загледах по-добре имам спомени, че май съм гледала корейската версия Притеснявам се леко за Джонитата и аз. Ама ще се пробвам. След Шерлок ще ми трябва нещо, с което да запълня дупката, която съм сигурна, че ще се отвори, хаха.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...