Jump to content

Recommended Posts

EqSyBwXU0AEHCy0?format=jpg&name=medium

 

L.U.C.A.: The Beginning

Следва идеята от книгата на Чарлз Дарвин „Произход на видовете“ (1859 г.) за еволюцията на всички видове 

в течение на времето от общ прародител.

Държава: Южна Корея

Излъчване: 1 февруари 2021 – 23 март 2021 г.

Време на излъчване: Понеделник - Вторник 21:00

Жанр: Драма, Фантастика

Оригинална мрежа: tvN

Епизоди: 16

Продължителност: 60 мин.

РежисьорKim Hong Seon

Сценарист -режисьор: Chun Sung Il

Субтитри: Английски

 

Участват:

 Kim Rae Won като Ji O
 Lee Da Hee като Goo Reum

Kim Sung Oh като Yi Son
Kim Sang Ho като Choi Jin Hwan
Park Hyuk Kwon като Kim Cheol Soo
Ahn Nae Sang като Ryu Joong Kwon
Jin Kyung като Hwang Jung A
Kim Min Gwi като Kim Tae O
Jung Da Eun като Choi Yoo Na
Lee Joong Ok като Kim Hwang Sik

Описание:

Драмата разказва за учен, който, изправен пред трудности от личен характер,

създава нов жив организъм, за да ускори процеса на човешката еволюция.
Това е драма за човек, който е роден в мистериозен генетичен свят 
и изведнъж попада в нашето общество.

Ким Ре Уон ще играе Джи О, човек, 
който рядко показва емоциите си.
Изведнъж се озовава в нов за него свят, 
в който не си спомня нищо за себе си. 
Джи О открива, че способностите му са поразително различни от тези на хората около него.
Започва да търси отговор на въпроса за относителното си съществуване.

И Да Хи ще играе детектив Гу Ръм, която е прехвърлена от Главния отдел за разследване 
на криминални престъпления по време на разследването на корупцията на шефа си. 
Тя е отдадена на работата си, действа, преди да мисли, 
и безразсъдно се движи напред. 
Непрекъснато се опитва да открие истината за изчезването на родителите си. 
След среща с Джи О, който има свръхестествени способности, 
животът ѝ се обръща с главата надолу.

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснал съм да видя, че този сериал има тема. Благодаря за нея, разбира се. Ще следя с нетърпение кога ще го излъчат. Дамата е страхотна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо чакане падна, но най-после излезе първи епизод. Дано английските субтитри не се забавят много, че заглавието ми предизвика любопитството още миналата година, когато за главната роля се спрягаше Уки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно ли да си призная, или да се опитам да проявя такт? Не мога да определя какъв точно жанр беше всичко това. На екшън бие, ама с привкус на фантастика, или фентъзи (границата е доста тънка), щипка криминале и супена лъжица трилър. Множко ми дойде насилието, а не съм му любител. Вярно е, че има къде-къде по-страшни и гадни ужасии, ама тях въобще не ги почвам. Всъщност, и аз не знам какво точно очаквах от сериала, но факт е, че се разочаровах. Не се учудвам, че Уки се е отказал от проекта. Но да видя и втори епизод, па тогава ще размахам ножа и ще взема решението - да го бъде, или да не го бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И веднага се виждат две от основните грешки на корейските сценаристи:

1. Хаос в сюжета и неубедителна сюжетна завръзка

2. Веднага показват кои са лошите, с което обезсмислят по-нататъшното гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пообъркан първи епизод, но нататък ще се оправи. Извадили са доста тежка артилерия от актьори, дано има защо. Засега изглежда да е екшън. Друго не видях. Но пък по описанието би трябвало да има още нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах и втори епизод. Засега нищо не се оправя. Прекалено много екшън. Трябва да обяснят на драгия зрител какво точно гледа, че много народ се бори и все за различни неща. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах какво съм очаквала - да гледам фантастика. Не от типа на “Звездни войни”, или “Стогодишния човек”, обаче не и такъв психотрилъроекшън. Във втори епизод малко увеличиха количеството на криминалето. Какво друго?! А, да - най-ефектното нещо в двете серии беше “взривът” при плавното падане на главния герой. Каква невиждана фантастика, баси. Ще си направя този момент на gif-че и ще си го кача на телефона. Да си го пускам, когато ми е тъпо.

Най-големият плюс е И Да Хи. Харесва ми как е свалила всякакъв грим от лицето си и набляга на актьорско присъствие. Евала за смелостта. Не са много актрисите, които заради естеството на ролята ще се направят на грозни.

Ще опитам да изгледам още някой и друг епизод заради нея и Ким Санг Хо, който е добре познат с ролите си на шантаво ченге и от когото очаквам да се развихри малко повече, ако сценарият му позволи.

Оценка няма да давам. Рано е да вдигам, или свалям рейтинга. Не че до моята оценка са опрели. А и не се знае още. Току-виж са изпратили героите на някоя далечна безлюдна планета, където да си еволюират на спокойствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв тип сериали много харесвам, така че ще се гледа, И ДА Хи е направо неразузнаваема без грим, обаче милата много бой отнесе за два епизода, чак жал ми стана. Харесвам сцени с много бой, но това гонене два епизода и на мен ми дойде много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С грим или без грим И Да Хи си е все красавица и на всичко отгоре винаги се справя отлично с ролите си. Жалко че Уки се е отказал. Щяха да бъдат добра екранна двойка. Не че Kim Rae Won не ми харесва. Напротив.  Ще се гледа... Само да поизлязат малко повечко серийки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Да Хи се справя чудесно. Само да понамалят екшън сцените, защото вече никой не може да повярва в това, че героинята и не само оцелява след подобно нещо, ами едва ли не има свръх способности. Отличителна черта на този сериал е, че всичко е прекалено. Засега гледам, но вече май не се надявам на добра драма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, bond написа:

И Да Хи се справя чудесно. Само да понамалят екшън сцените, защото вече никой не може да повярва в това, че героинята и не само оцелява след подобно нещо, ами едва ли не има свръх способности. Отличителна черта на този сериал е, че всичко е прекалено. Засега гледам, но вече май не се надявам на добра драма. 

Мда, нещата не са добре. Обикновено, когато ти вкарат няколко крошета в лицето, след това те ударят с железен пожарогасител пак в лицето, то обикновено получаваш счупени нос, челюст и избити зъби. Но в Корея се разминаваш само с цепната устна, която на другия ден вече е заздравяла! И вече не се чудя, когато питат главната героиня как е и тя да отговори "Нищо ми няма". Ми права е! Особено нищо им няма на сценариста и режисьора, особено им няма главния мозък, че снимат такива глупости.

P.S. За малко да забравя, че главните герои се познават от деца и единият е ходил в приют за сираци. И дежурната певачка. Закъде е корейски сериал без това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама хора, как ще й има нещо след удар с пожарогасител? Това е като нежна милувка в сравнение с взривила се кола, например. А всички знаем, че в корейските сериали почти не се случва героят да не оцелее след подобна случка( за взривената кола говоря). И още нещо - да не забравяме кои са родителите на героинята. Мисля, че някъде споменаха кой е създателят на г-н Електрик.

Spoiler

и по някаква случайност той е татко на Гу Ръм. Не може да не е ъпгрейдната, баси. Фантастика е това, не е някаква боза, н'ъл тъй?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам да съм краен в мненията си, но това удря в земята и най-големите недомислици. Не обичам да оставям недогледани неща, но се налага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/10/2021 at 10:32 AM, dido100 said:

Мда, нещата не са добре. Обикновено, когато ти вкарат няколко крошета в лицето, след това те ударят с железен пожарогасител пак в лицето, то обикновено получаваш счупени нос, челюст и избити зъби. Но в Корея се разминаваш само с цепната устна, която на другия ден вече е заздравяла!

 

да не забравяме за чудодейните корейски лепенки.., най-вероятно от тях се оправят за един ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...