Jump to content

Recommended Posts

52983.jpg

Продуцент : Studio DEEN
Жанр : Комедия, Романс,Вампири
AniDB : Линк към AniDB
Държава : Япония
Година : 2008
Времетраене : 25 мин. x 13 еп.

Резюме : Сюжетът се върти около прямата и жизнерадостна Юки. Още съвсем малка, при една от многобройните вампирски атаки, тя бива спасена от красив, но мрачен младеж на име Канаме. При атаката, обаче, губи родителите си и е отгледана от директора на престижната Академия "Крос", приятел на Канаме.

Понастоящем, сега тя живее и учи в тази академия. Академията е разделена на “Дневен” и “Нощен” Клас . Освен, че учи там, Юки изпълнява и ролята на префект (ученик, с по-висок ранг, отговарящ за дисциплината и редът в училището) или още наричани “Пазители на Академията”. Именно “Пазителите на Академията” – тя и красивият й съученик Зеро са единствените от “Дневния” Клас, които знаят ужасяващата истина -- всички ученици от “Нощния” Клас са …вампири. В полумрак, когато “Дневния” Клас свършва занятията си, се среща с учениците от “Нощния “, които са на път за училището. Затова тяхна работа е да се убедят, че “Нощния” Клас ще запазят тайната си и двата класа никога няма да се обединят.

Субтитри : Български вградени
Аудио : Японско

Download:
:click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна история с малко бойни сцени и бих казал, че има ДОСТА добър опънинг. Не съм чел мангата, но ми се стори малко претупано за тези 13 епизода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... как да започна сега... :rolleyes:

Като цяло историята на този сезон съдържаше обикновените вампирски истории, които могат да се срещнат в която и да е вампирска книга. Героите са малко зле. Главната героиня все едно на лицето си има само очи, само това се виждаше от нея. Естествено, леко глупава излиза, като почти всяка героиня от вампирска история. Зеро, както всеки добряк вампир, все се чуди дали трябва да хапе или не... Вампирите са най-красивите и всички са луди по тях... Общо взето - само песента за начало си заслужаваше истински.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен горе-долу ми хареса първия сезон

разделението на нощна и дневна смяна в училището много ме зарадва

то май това беше единственото ново като сюжет

момиченце, спасено от вампир, дължи му живота си и живее в очакване той да й го отнеме ... boring Sleep

имаше няколко по-интересни епизода, когато започнаха да навръзват историите ... и май до там

разказите за "проклятието на брата близнак" беше готино попадение

а за очите на Юки .. гледали сме и по-приличен арт, но и този бързичко го възприех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям по горните мнения. Началната и крайната песен беше единственото хубаво нещо! Smile В тях имаше някакъв особен стил, и като арт и като всичко. Very Happy Самият сериал издишаше във всички показатели. Нито беше смешен, нито успяваше да е сериозен и като цяло беше тегав за гледане. Анимацията според мен на места, не беше добре направена. Всичко останало ... сюжет, герои - Апсолютна боза! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По начало го започнах заради Канаме и Зеро, защото една приятелка беше луднала по тях. До петия епизод добре, ама после се почнаха мъките. То анимето свърши аз докъто изгледам първия, с триста зора на всичкото отгоре. И като цяло само песент ами харесва Very Happy

И още нещо: Айдо-сама <3 *фенгърлска му работа xD*

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах заради openinga и Зеро, но после се зарибих по историята на 1 сезон и с нетърпение чаках втори. Вторият сезон вече Зеро ме дразнеше и главно го гледах заради Канаме и Айдо, но си беше доста труден сезон и честно да си кажа и до днес последните 3 еп. не съм ги догледала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като история е много добре замислено и графиката е супер.Края на втори сезон не ми хареса.Не обичам анимета, които или главната героиня изчезва или умира, или да си тръгне.Иначе като цяло е хубаво и ми едно от най-любимите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма ли да има нов сезон.........само 2 ли останаха засега...?

 

то нещо се беше говорило за 3-ти сезон,но засега нищо не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много го харесвам това аниме и мангата също ^^ Определено ми е сред любимите. Арта е готин, историята също много ме зарибява. От всички вампирски неща, които съм гледала, това най ми допада. Канаме и Зеро ме кефят. Юки е малко тъпичка и на моменти дразни, но става... XD Опънинга... <3

За 3ти сезон... не съм сигурна дали ще има. Ако има, ще го гледам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един фр ми каза,че ще има 3 сезон чак 2011 : (

Иначе аз също много си го харесвам,най-вече заради Зеро.Просто ми харесва супер много.

 

А олпънинга го ОБОЖАВАМ ^_^

 

 

 

А Юки направи ужасно грешен избор идеше ми да я убия .Леле а като разбрах ,че е вампир гледах така пред монитора O_O !!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката не е от филма, но текстът толкова добре си пасва с кадрите и смисъла на сериала, че просто не можах да не споделя видеото именно тук :)

Субтитрите са мои, но съм си позволила и малки неточности, за да предам истинският дух на филма ;)

 

 

http://vbox7.com/play:0f561e21

 

Иначе аз съм голям фен и на отварящата и на затварящата теми :

 

OPENING

 

CLOSING

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е първото аниме, което гледам ... Бях доста скиптично настроена, но пък си казах, защо да не погледна една две серийки. Виждам, че има доста негативни коментари, но пък моя ще е положителен :rolleyes: Така, историята беше доста интересна, на моменти ми причаше на Здрач - филма, но пък в това аниме нямаше върколаци :D Имаше моменти в които доста ме дразнеше с Юки в това нейно лутане хем към Зеро, хем към Канаме :unsure: За Зеро какво да кажа, страхотен :rolleyes: до края бях за него ... Очаквах обаче доста по-сериозен сюжет, имаше доста комични моменти, особено при директора. А пък като гледам постера какви са сериозни :blink: Е първото аниме, което гледах и останах доста доволна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно от най-глупавите анимета, които съм гледала. Единственото по-тъпо за мен е Росарио + Вампир (от тези, които съм гледала).

Както казаха по-горе сериала издишаше във всички показатели. :lol:

А тази Юки колко ми е антипатична не е истина. Много дразнещо момиченце, едвам я изтрайвах.

Изгледах го с 300 зора, за да видя какво толкова го възхваляват.

За мен е прехвалено това аниме. Дори много. <_<

 

Разбира се, това е лично мое мнение. ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...