Jump to content

Shall We Have Dinner Together? (2020)


Recommended Posts

Ами аз не харесвам Джордж Клуни, а също и Хонито до сега. Дали не е сериозен проблем? Да си запиша час при доктора, може да дойде до тук, както пътува за другите си клиенти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нееее, оставиха ни да гадаем до другата седмица

Spoiler

ядоха ли рамьон бездомният аджоши и лудата нуна! :mad2:

 Психарят излезе с подъл номер! А изглеждаше, че се е кротнал, ама не би! И другата тъпанарка много нахална и прави мръсни номера.

Spoiler

Но пък главните стабилно вървят заедно и напредват с връзката си. 

Много ме радват, особено Хонито :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не очакваме всичко да върви по мед и масло до края на сериала. Все пак има още 6 (12) епизода. Нормално е да има подли номера. Мисля, че номера на лошко няма да му даде никакви положителни точки обаче. Доволен съм много до тук аз. Това е 1-вия сериал от месеци наред на който очаквам с нетърпение следващите епизоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи, след напрегнат работен ден, се усетих , че с глуповата усмивка се наслаждавам на последния излязъл епизод. Голям кеф е за мен сериалът.

Нормално при корейците, при тоя тип сериали, половината време  да дават какво им се върти в главите на героите, което силно ме е дразнило винаги. Тук са успели да го прескочат, като вместо това, виждаме реакции- детински, щастливи, нещастни,  прибързани, първични и т.н, но напълно човешки и реални и много  симпатични. Пък и по оня корейски си начин, дето напоследък ми липсваше,  предават чувствата на героите. Всички Те, интригуват. Решили са да си дадат шанс да са щастливи просто и да се наслаждават на дребните радости днес и сега, след несполуки и предразсъдъци. Ей за това са готини. Даже рекламите са направени ненатрапващо се, не мислех, че ще го кажа- симпатично. Тематиката спомага естествено за манджите и напитките, но всичко друго е дискретно. Не ги и преобличат главните по пет пъти на ден с маркови парцалки заради рекламата, не си сменят и чантите и часовниците по толкова пъти, не се дезодорират ,парфюмират и мазотят час по час, но стайлингът е на ниво.Музиката нацелена на макс и т.н. и т.н,  спирам с хвалбите, да не взема да го урочасам.

Абе, всичко ми харесва и ще се присъединя към мнението на @Allanon за нетърпеливото  чакане.Двама станахме.:D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Lawandula said:

Нормално при корейците, при тоя тип сериали, половината време  да дават какво им се върти в главите на героите, което силно ме е дразнило винаги.

Защото не гледаш китайски, където героите прекалено много екранно време ми заемат с мислите си. И при това озвучени зад кадър. Много ме дразни. Но пък сериалите не се борят за оскари и не претендират, или поне не всички, за отлична кинематография.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, bond написа:

Защото не гледаш китайски, където героите прекалено много екранно време ми заемат с мислите си. И при това озвучени зад кадър. Много ме дразни. Но пък сериалите не се борят за оскари и не претендират, или поне не всички, за отлична кинематография.

 

Гледам, гледам, но подбирам.:D Но то и това трудно, че изборът голям. Харесват ли ми актьорите- пробвам.Но то и това трудно-много актьор, много нещо. После игнор на многото принцове и Пепеляшки от съвремените и многото летящи от другите и стеснявам, стеснявам кръга .:28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 беше пълна скука за мен - за пръв път превъртах, защото не издържах да гледам 15 минути как играят пейнтбол. Пълнеж, пълнеж, 

Spoiler

една целувка в тъмното, друга по бузата

и пак пълнеж. 

При аджошито леко започна нещо да мърда баааавно историята, но рамьон дали ядоха с лудата нуна пак не стана ясно :dunno:

Бившата лигла на главния е ужасен дразнител. Психопатчето тепърва ще се вихри, подкокоросван от 

Spoiler

мама. :mad2: Явно от кого е наследил лудостта, тая не е нормална...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми хареса. Показаха най-после в този точно сериал и много в този епизод, нещо дето не помня от кога не бях гледала- че в Корея имало  хора, като по цял свят, дето могат да говорят по човешки и да водят нормални разговори, а не да си разменят някакви измислени превзети и извънземни приказки, че   могат да се целуват човешки, да си губят времето, като всички хора, а не само да работят и пият по кръчмите на задължителните следработни сбирки,  да прекарват време с точния човек  вкъщи или навън и да се кефят без особена причина, абе да правят най-нормалните човешки неща. Даже и пижами имат.:D

Пейнтболът хем имаше  причини да го дават, хем нямаше как да покажат цялото снаряжение за 2 мин.;)  Всички действия на героите са  логично обосновани. И в живия живот не е всеки ден екшън, та не ми беше скучно, а достоверно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.06.2020 г. at 16:41, Lawandula написа:

 

Гледам, гледам, но подбирам.:D Но то и това трудно, че изборът голям. Харесват ли ми актьорите- пробвам.Но то и това трудно-много актьор, много нещо. После игнор на многото принцове и Пепеляшки от съвремените и многото летящи от другите и стеснявам, стеснявам кръга .:28558:

И аз така стеснявам и хоп-един китайски сериал на година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25 minutes ago, Lawandula said:

а не само да работят и пият по кръчмите на задължителните следработни сбирки

Затуй пиха на задължителната работна уикенд сбирка извън града и играха задължителните пиянски игри... Можеха да ни го спестят туй клише.

Пейнтбол повече от 3 минути, айде извинявай, ама не беше нужно. Вместо това да бяха показвали повече сцени на главните заедно, говорещи нормално и правещи нормални неща. 

Spoiler

А това той да я зареже насред филма да си го гледа сама, а той да ходи да си работи в кабинета - не мисля, че беше нормално поведение. Колкото и да ми харесваше досега сериала, не мога на черното да кажа бяло. За съжаление ми се струва, че отиваме накъм психопата да стане главното действащо лице. :no: Дано не съм права...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айшшшш, прецакаха ми сериала! :mad2: Толкова се надявах в 12 да се оправят нещата, но не би! :mad2:

Spoiler

Почнаха с лъжите и криенето и месещата се мама, на турска сапунка го обърнаха! Аман! 

Психарят тотално оплеска нещата - ама си играе ролята един път, но не исках той да става центъра на сериала! Уви!

Единственото, което сега за мен може да оправи нещата е

Spoiler

въпреки всичко и всички, главните да се изяснят ВЕДНАГА и да стоят здраво заедно срещу помията, която ще се излее. Те ако си нямат доверие за нищо не става любовта им. 

А лудата нуна май я чака 

Spoiler

разбито сърце... Какво ще го дири с женен мъж с деца... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах нещо да стане щото беше крайно време да ги разделят въпреки, че те не мога да кажа че са били заедно... Хони се обясни, но нашата го гледаше само натровено и толкоз. Целувката беше някакси постна и не толкова желана от страна на главната. Химията им вместо да се увеличи ми се струва, че от 11 серия намаля. Края на 12 си беше закономерен факт който го има във всеки корейски сериал. Самите корейци ако не си прецакат филма, то няма кой друг да го направи. Не мисля, че веднага ще се изяснят. Най - много да проточат нещата до края на 15 или 16 серия ( дано не съм прав ). Просто не мисля, че връзката им е толкова здрава за да устои на помията която ще изръсят сценаристите. Главната за разлика от Хони е с по-слаб характер що се отнася за връзките... Жалко... до тук беше добре, но мисля че развалиха хубавия сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Allanon написа:

Очаквах нещо да стане щото беше крайно време да ги разделят въпреки, че те не мога да кажа че са били заедно... Хони се обясни, но нашата го гледаше само натровено и толкоз. Целувката беше някакси постна и не толкова желана от страна на главната. Химията им вместо да се увеличи ми се струва, че от 11 серия намаля. Края на 12 си беше закономерен факт който го има във всеки корейски сериал. Самите корейци ако не си прецакат филма, то няма кой друг да го направи. Не мисля, че веднага ще се изяснят. Най - много да проточат нещата до края на 15 или 16 серия ( дано не съм прав ). Просто не мисля, че връзката им е толкова здрава за да устои на помията която ще изръсят сценаристите. Главната за разлика от Хони е с по-слаб характер що се отнася за връзките... Жалко... до тук беше добре, но мисля че развалиха хубавия сериал.

Иначе няма да е корейски сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не го прецакаха, за сега поне.Но, че  никога не е късно- спор няма.

Off Topic

Главната се срамува от миналото си.Иначе нямаше да е корейка и нямаше да е корейски сериал, както вървеше. Не може да не вкарат драматизъм в последната трета на сериала.Но за какво е бездомният доктор- не мисля, че за красота.Каквото и да правят тъпият ъгъл и ъглополовящата, прекалено разумни са двамата влюбени, психиатър все пак имаме  и мисля, че ще се разберат.Дори фактът с фамилиарното говорене, а не официално помежду им е голям пробив. Тия в повечето случаи до смъртта си говорят и се обръщат, както знаем един към друг нормално официално. 

Връзката, може да не е все още здрава, но фактът, че преди да имат връзка, се чувстваха много комфортно един с друг, ще натежи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, надявам се да си права, Лав и да не прецакат сериала! Може би пък добре стана, че психото изкара Хонито от нерви, нали бившата му се оплакваше, че много бил сдържан, е сега избухна много здраво. Но съм съгласна с @Allanon , че всъщност Хонито е много по-инвестиран във връзката им отколкото главната. Тя пък ме издразни как се беше зазяпала във филма, че даже не забеляза, че главният липсва. Абе къде гледа филма, вместо да зяпа Хонито, приоритетите й нещо сбъркани! Не беше нормално това - за пръв път заедно у тях на дивана, ама не се гледат скришом един друг, ни химия, ни хормони - пенсионерска работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, на ква се прай!

Даже Батко (Бьонг Хон) го уважи-  изпрати му фургонче на снимките с кафе и хапване, а тя с Хонито на диван,  стари филми ще зяпа.Я да беше Ъглополовящата, нямаше да се мае.

 

spacer.pngspacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... Откъса с гледането на филма беше типична корейска ситуация. И двамата ме разочароваха тук. Както знаем са имали предишни връзки и то дългогодишни. Главната дори и да е останала непорочна , при Хони ситуацията не е такава. Имаше един откъс за няколко секунди в който го даваха с бившата му у тях а тя облечена с негова риза ... Едва ли са се гледали цяла нощ. Не им отива на тези години това държание... визирам главно женската половина. Би трябвало да съм свикнал с тия ситуации все пак гледаме корейски филми, ама ми е трудно. 

Междудругото в началото на филма не разбрах тая мания на бившата на Хони. В един момент отиде на среща с богаташче от фитнеса, а в другия се хвърли на врата на нашия човек и ... Убий ма , обичам те... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...