Jump to content

Shall We Have Dinner Together? (2020)


Recommended Posts

spacer.png

 

Spoiler

spacer.png

 

Shall We Have Dinner Together? ( 저녁 같이 드실래요)

РоманизацияJeonyeok Kati Deusilraeyo

Също така известен като: Dinner Mate

Алтернативни заглавия: Let's Have Dinner TogetherWould you like to have dinner?Shall We Eat Dinner Together?, Would You Like To Have Dinner Together 

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 25 май - 14 юли 2020

Време на излъчване: понеделник и вторник, 21:00 KST (корейско стандартно време)

Жанр: драма

КаналMBC

Епизоди: 32 (35 мин. на серия, 2 серии на излъчване)

Режисьор: Ko Jae Hyun (The PlayerSyndrome)

Сценарист: Ким Джу (Doctor Stranger, King Gwanggaeto the Great)

Базиран на: комикса "Jeonyeok Kati Deusilraeyo?" от Пак Ши Ин

Субтитри: Английски

Asianwiki

 

Саундтрак:

          

Участват:

Сонг Сън Хон като Ким Хе Гьонг

Со Джи Хье като У До Хи

И Джи Хун като Чонг Дже Хьок

Son Na Eun (A Pink) като Чин Но Ъл

Ko Kyu Pil като Пак Чин Гю

Park Ho San като Киану

Ye Ji Won като Нам А Йонг

Lee Hyun Jin като  Kанг Гон У

Ahn Tae Hwan като Ким Джонг Хуан

Kwak Soo Jung 

Ким Джонг Хьон - гост

И Ши Он - гост в епизод 3

 

Резюме: 

Драмата разказва за жена, която преминава през тежка раздяла с дългогодишния си приятел, в когото все още е влюбена, и за мъж, който е "професионалист" в излизането на срещи, но вече му е писнало. И двамата се наслаждават на удоволствието от храната, но не им харесва да ходят в хубавите ресторанти сами. Случайно се срещат, когато чакат да бъдат настанени в едно такова заведение. Хостесата ги обърква за двойка и им предлага специално място, а те - съблазнени от доброто настаняване - в крайна сметка решават да вчерят заедно. След първия път това става системно, срещат се и споделят храната си. Заражда се необичайно приятелство от любовта към храната, а с течние на времето и на фона на многобройните вечери те започват да споделят за проблемите си във връзките.

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали с английски :click: :click:

 

Онлайн с английски :click:  :click:

 

Онлайн с руски :click:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IQIYI са пуснали четенето на сценария с английски субтитри .

Относно заглавието: качих го с английската алтернатива Shall we eat together, а не на места както се води Dinner Mate просто защото ми се стори най-близкото до оригиналното. Буквалният превод би трябвало да бъде според мен: "Бихте ли желали (Вие) да вечеряме заедно"  или " Да вечеряме ли заедно? " с формално обръщение към слушащия, защото глаголът "мокта", който означава 'ям/먹다" е заменен с учтивната му алтернатива "тъшида/드시다", изразяване на висша форма на учтивост.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Където Хубавото Хони, там и аз.

Ударно начало. Хонито,  любовниците от Северна Корея;), лудата нуна от  "Другата О Хе Йонг" и ред образи още на мегдана. Костюмът от Чеджу обра точките.:D

Ще се яде , то е ясно.

Резюмето  на темата вярно тотално не е в час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото в сериала-в Корея още има отлични млади актриси, които ако успеят да се вредят за роля от тълпите досадни, некадърни певачки, показват на какво са способни. Лошото-двата абсолютно излишни тъпи ъгъла на триъгълниците (единият от които е точно една от певачките). Допреди десетина години тези клишета (бившият/бившата внезапно след n години се връщат и искат да се съберат отново) ги имаше във всеки сериал, след това закономерно на зрителите започна да им писва от тях и почнаха да ги избягват. Наличието на цели два тъпи ъгъла не говори добре за качеството на сценария и ме принуждава да ги превъртам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го излъчат ще хвърля едно око, пък ще видим. Както дамите го наричат "Хубавото Хони" е отличен актьор, но защо сериалите му напоследък не ме радват? Дано ме изненада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласявам се с Дидо за тъпите ъгли, но те може  би помагат, като  дразнят и  героите(главните), освен публиката, за да могат те,  да стигнат по- бързо един до друг.:D

Хубавото и различното  на сериала е, че има особена атмосфера, която те кара да се чувстваш отпочинал след гледането. Може да звучи странно, но това рядко успяват да го докарат в сериал. Впечатляващо!

И за актьорите се съгласявам. Младата дама, по нищо не отстъпва на Хонито. Двамата се допълват перфектно на екрана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първите четири(осем) епизода и съм много доволен. И аз споделям мнението за тъпите игли, но ако въобще ги има по-добре да са два отколкото един. Все пак честно е и двамата да имат конкуренция... А и певачката може да не става за актриса ама поне има визия и може да гледа злобно... То това и трябва тука. Хони то по принцип не му харесвам сериалите, но тук много добре се справя. Главната съм я гледал само в Crash-натата, но там само тя ми хареса и ми стана любимка. Невероятен акцент докара. Тука е с напълно противоположна роля. Двамата с Хони то са добър тандем засега. Дано да не вкарат някакви големи драми и да прецакат хубавия сериал.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лудата нуна успя да ми хареса най-сетне. :yes:  И в други сериали й докарват тоя имидж на луда и бохемка, но там някак ми стоеше изкуствено и преиграно, а тук много й ходи и прическата и лудостта и бездомника. Е такава любовна история не бяха показвали още май. Главните остават на втори план, нуната и скитникът обраха точките за мен. :wub:

Що се отнася до храната - нищо гурме няма, само разни пици и питиета рекламират, аман от боклуци!

Химията на главните я бива. Бившите са ужасно досадни и двамата, да вземе да ги освидетелства доктора, щото поне мъжът със сигурност го докарва на вманиачен, че и насилник, ще я дърпа за ръцете до посиняване, айшшшш! :nunchako:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко и приятно за сега от 7(двойни) серии. Без излишни драми и досадни родители. Мисля, че бившите са нужни все пак и ще изиграят роля на катализатор в

отношенията на главните. Или поне на това се надявам. Не виждам каква друга роля биха изиграли ... Джи Хье много ме радва в тази роля. Надявам се оттук нататък да и дават само главни роли вече.  Това е първия сериал с Хони който ми харесва. В игралните филми играта му е на друго ниво. Дано продължи така разтоварващо и леко в следващите серии. Без драмата няма да е корейски сериал, но дано да не прекаляват.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Allanon написа:

Леко и приятно за сега от 7(двойни) серии. Без излишни драми и досадни родители. Мисля, че бившите са нужни все пак и ще изиграят роля на катализатор в

отношенията на главните. Или поне на това се надявам. Не виждам каква друга роля биха изиграли ... Джи Хье много ме радва в тази роля. Надявам се оттук нататък да и дават само главни роли вече.  Това е първия сериал с Хони който ми харесва. В игралните филми играта му е на друго ниво. Дано продължи така разтоварващо и леко в следващите серии. Без драмата няма да е корейски сериал, но дано да не прекаляват.  

Джи Хье в някои моменти ми напомня на Сон Йе Джин и явно е прихванала нещо добро от кака си от предишния сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, Allanon написа:

Леко и приятно за сега от 7(двойни) серии. Без излишни драми и досадни родители. Мисля, че бившите са нужни все пак и ще изиграят роля на катализатор в

отношенията на главните. Или поне на това се надявам. Не виждам каква друга роля биха изиграли ... Джи Хье много ме радва в тази роля. Надявам се оттук нататък да и дават само главни роли вече.  Това е първия сериал с Хони който ми харесва. В игралните филми играта му е на друго ниво. Дано продължи така разтоварващо и леко в следващите серии. Без драмата няма да е корейски сериал, но дано да не прекаляват.  

 

Ха, ха, оказа се, че им са отредени къде, къде по съществени роли-

Off Topic

на психично болни, че и психопат е единият.  При наличие вече на двама психиатри, очаквам  да стане по- тежка драмата, но тая надежда от това  да не пострада сериалът. 

 

Аджошито  -страхотен. Големият актьор и кофа за боклук да му дадеш да изиграе, ще я направи запомняща се. С лудото Ленче са радост за окото.

Въобще целият сериал е радост за окото, след поредица невзрачни, недонатъкмени сериали, които бълва напоследък корейската сериална машина, включая и последните на Хонито. Намери се актрисa(за сериал имам предвид), която да свети до него,  което си е трудна работа и да са в страхотен синхрон двамата, дето някои му викат химия.

И целувката пропуснаха в заветния осми- бягат от клишето даже.:28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Lawandula написа:

 

Ха, ха, оказа се, че им са отредени къде, къде по съществени роли-

  Скрий съдържанието

на психично болни, че и психопат се единият.  При наличие вече на двама психиатри, очаквам стане по- тежка драмата, но тая надежди от това  да не пострада сериалът. 

 

Аджошито  -страхотен. Големият актьор и кофа за боклук да му дадеш да изиграе, ще я направи запомняща се. С лудото Ленче са радост за окото.

Въобще целият сериал е радост за окото, след поредица невзрачни, недонатъкмени сериали, които бълва напоследък корейската сериална машина, включая и последните на Хонито. Намери се актрисa(за сериал имам предвид), която да свети до него,  което си е трудна работа и да са в страхотен синхрон двамата, дето някои му викат химия.

И целувката пропуснаха в заветния осми- бягат от клишето даже.:28558:

Не може корейски сериал без психопат.

И заигравки с "Crash landing on you".:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, dido100 написа:

Не може корейски сериал без психопат.

И заигравки с "Crash landing on you".:wub:

 

Нормално, при толкова психясала нация, за съжаление и за това не го броя за клише. Те са си константа. Учудващо щеше да е, по-скоро да няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига си се радвал, че за още осем епизода не се знае в коя посока ще забият сценаристите. С тоя психар тъпия ъгъл може да зацикли зле, затова е рано още да се радваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...