Jump to content

Recommended Posts

 

spacer.png

 

Search (써치)

Романизация: 써치

Също така известен като: Sseochi

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 17 октомври 2020 г. - 15 ноември 2020 г.

Време на излъчване: Събота - Неделя 22:30

Жанр: мистерия, трилър

КаналOCN

Епизоди: 10

Режисьор: Im Dae Woong (House of the DisappearedMake It BigSecret Tears)

СценаристиGo Myeong Joo (Marriage Blue), Goo Mo (Eun JiDistrict 820

Субтитри: Английски

Уики

        

Участват:

Чанг Донг Юн като Йонг Донг Джин

Krystal f(x) като Сон Йе Рим

Moon Jung Hee / Мун Джонг Хи като Ким Да Джонг

Юн Пак като Сонг Мин Гю

Lee Hyun Wook / И Хьон Ук

Йон У Джин като Чо Мин Гук (1997)

 

Резюме: 

Йонг Донг Джин и Сон Йе Рим са членове на военен кавалерийски взвод, отговарящ за търсене и разузнаване на периметър. Врагът им е мистериозно създание, намиращо се в демилитаризираната военна зона. Йонг Донг Джин е сержант, на когото му остава малко време до изпълване на дълга в армията, а Сон Йе Рим е елитен офицер, криеща истината за раждането си. Борбата със създанието ги сближава и двамата сформират дружба.

 

 

 

:essub:

 

С български субтитри :subs:: :click: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs:: :click:  :click:  :click:

 

Свали с български и английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-подробно описание на драмата от една статия.

"Драма за странно изглеждащо създание, с неизвестен произход и пламенното другарство на екипа от разузнавачи, борещи се срещу него. Една история за оцеляване, описваща отчаяната борба на членовете, които се мъчат да се измъкнат от демилитаризираната зона.Всичко започва когато старши сержант е внедрен в  разузнавателна операция и среща чудовището в демилитаризираната зона.В последната година и предстоящо му освобождаване от военна служба той също заема длъжността на дресьор на военни кучета-търсачи.Драмата описва появата на неиндетифицирано същество в страховитата демилитаризирана зона, известна още с наименованието Амазонката на Корейския полуостров или земята на смъртта, и ужасяваща борба на военната разузнавателка операция в преследването му."

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така тоз сериал явно ще види бял свят чак юли, доста сериали си променят датата зради вируса :lol:. Ще трябва да се внимава при качването щото горкия може да виси месеци до излизане но какво да се прави такава е ситуацията сега...:lol: Гледам неща Май отиват Юни, Юли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, lazeto написа:

Така тоз сериал явно ще види бял свят чак юли, доста сериали си променят датата зради вируса :lol:. Ще трябва да се внимава при качването щото горкия може да виси месеци до излизане но какво да се прави такава е ситуацията сега...:lol: Гледам неща Май отиват Юни, Юли...

Като гледам кои са в главните роли, спокойно могат да не бързат-2021, 2022.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17 Октомври се очаква да започне.

 

Започна най-накрая. Корейският хищник.

Донг Юн е направил тяло, няма спор. Кристалина няма да има проблем с ролята, гледането на чомпи й е в кръвта.

Добре вървяха и двата епизода, докато не се стигна до момента със зомбито, в който Кристалина реши,

Spoiler

че трябва да се свърже с бившето си гадже, което не съм сигурна точно как можеше да й помогне в ситуацията. :o

RIP Leo.:(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3-та серия беше много зле, добре че в 4-та пооправиха нещата и спря да трепти картината. Продължавам да го гледам въпреки сериозните дупки в сюжета, поне е нещо по-различно, актьорите не са лоши, а и Мек ме радва страшно много. 

Пуснаха спекулация, че зомбито

Spoiler

е бащата на Донг Джин. :unsure: Тази в селцето, да не се окаже майката на Кристалина? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста вдигнаха нивото в 5-и и 6-и епизод, харесаха ми. Разплете се интригата

Spoiler

от 1997 в Сектор 21. Аз си мислех, че Хан Де Шик е главният виновник, а то се оказа, че е Lee Hyuk. 

Пиденим (Юн Парк)започна да усеща нещата и ми се струва, че ще излезе от Тъмните сили и ще мине на страната на нашите хора.

Много беше гадно докато Донг Джин гледаше видеото от камерата, без дори да подозира, че вижда баща си. :( 

Интересно и какво се случва с малката и тези петна, които са по цялото й тяло? 

 

В едно от интервютата Донг Юн сподели каква е породата на Мек и Лео - Malinois.

Белгийските Овчарки - Малиноа са енергични и изключително интелигентни кучета. Предпочитани са при военни мисии и като полицейски кучета.Тези кучета охраняват Белия Дом в САЩ. Някои от тях служат като надушвачи на бомби в Афганистан и Ирак. Куче от същата порода на име Кайро е придружавало Морските Тюлени, когато е убит Осама бин Ладен. Уил Чесни е отговарял и се е грижил за Кайро и има издадена книга за него "No Ordinary Dog: My Partner from the SEAL Teams to the Bin Laden Raid", в която подробно се описва през какви премеждия са преминали двамата и как Кайро му е спасил живота.

Името им идва от града, в който са отгледани за първи път, Малиноа, Белгия. В зряла възраст мъжките и женските екземпляри достигат ръст съответно 61-66 см и 56-61 см. Тежат между 27,5 и 28,5 кг.


Вижте ги като бебета. :wub:

 

Belgian-Malinois-puppy.jpg

 


 

Spoiler

2reba6naha651.jpg

 

Classy-f2.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Значи, и ако вторият кучо умре, спирам сериала :/ колкото и да ми харесва. Ще почина и аз.

@jiraБащата на Донг не е ли починал, когато е бил с онази на мисия, затова и се струва позната физиономията?

 Много са сладки :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@excape Абсолютно, Мек :wub: не давам и аз да я пипат! 

Spoiler

Права си, че на онази от селото й е познато лицето на Донг Джин, но не съм сигурна тя как е свързана с баща му. :unsure: Може би е запозната със случая от 1997? При нейната мисия е починала жена, нали са били само жени в екипа. 

Lee Hyuk застреля бащата на Донг Джин, за да не може той да каже истината.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, jira написа:

@excape Абсолютно, Мек :wub: не давам и аз да я пипат! 

  Скрий съдържанието

Права си, че на онази от селото й е познато лицето на Донг Джин, но не съм сигурна тя как е свързана с баща му. :unsure: Може би е запозната със случая от 1997? При нейната мисия е починала жена, нали са били само жени в екипа. 

Lee Hyuk застреля бащата на Донг Джин, за да не може той да каже истината.

 

Off Topic

Нали дадоха, че мъж умря, когато онази от селото беше на мисия, а не жена.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Права си,

Spoiler

че беше мъж, Сержант Нам Де Шик. :wacko: Според теб, това в каква връзка ни го дадоха? Може би, че заради травмата от случая, тя напуска армията и отива в селото? И все пак, откъде й е познато лицето на Донг Джин?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тръни 2 епизода, супер интересно и страшно много неща се разкриха! И Мек е жива и здрава, след като умно отказа да влиза в онази сграда. :wub:

Не мога да повярвам, че спекулациите се оказаха вярни!

Spoiler

Наистина е бащата на Донг Джин и каква среща само! Дано не го убият, а успеят да го излекуват. И бащата на Кристалина разбрахме кой е. Сега остава да стане ясно какво се случва с малката и как тя се е заразила, защото й има нещо определено.

Защо имам чувството, че Lee Hyuk ще нареди да ги премахнат наред в ДМЗ-то, тъй като знаят за 1997? Браво на сина му, изключително достойна постъпка! Lee Hyuk е невероятен мерзавец, как разправя, че си бил загубил крака докато спасявал Хан Де Шик, а той изродът е искал да убие Кристалина, но го е треснала мината.

Ще е супер ако бащата на Донг Джин застане лице в лице с него, това ще е върхът на сладоледа.

А Донг Джин защо говори на майка си на име? :unsure:

Тийзър за 9-и епизод. Като гледам пак се връщат там и този път Мек е с тях. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

 

Преди 23 часа, jira написа:

 

Off Topic
  Цитат

Нямам търпение за следващия епизод. За съжаление не предвиждам добър край за бащата на Донг Джин. А Лий Хюк да го бяха гръмнали след като стъпи на мината.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не мога да се стърпя и ще сложа мнение от руски форум: "Множество нестыковок, странных связок, неправдоподобностей, очень небрежный сценарий. Что ж, зато с морально этической стороной вроде все в порядке. Отключаем логику и смотрим дальше))".:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук са решили да ни залеят със супер сладки четириноги. Появи се и Чоко, която просто няма как да не те размекне, като видиш каква бяла топчица е. :wub: Само породата не знам каква е. 

eff48f433bbef5b79b87dff96d74e6544beefbc3

 

Завършиха малко претупано, сякаш можеше да има още някоя и друга серия, но като цяло съм доволна от сериала. Много ми хареса включването на Yeon Woo Jin.

Ще ми липсва Мек, поне желанието ни се сбъдна, защото иначе щяхме да сме много недоволни. :D Не бих имала против и на 2-ри сезон.


А покрай Мек се разрових и събрах доста инфо за Малиноата. Оказва се, че Конан, кучето което е участвало при нападението и убийството на Лидера на ISIS Ал Багдади миналата година, е от същата порода. Конан е преследвал Ал Багдади в тунел, при което Багдади се е самовзривил. Конан е бил ранен по време на мисията, но се е възстановил напълно и продължава активната си служба. :wub:   Помня, че когато излезе новината за Конан бях много впечатлена, но не съм обърнала особено внимание, че породата е Малиноа. Любопитното е, че е имало объркване относно пола на Конан, като първоначално е обявено, че е от женски пол. :) Мисля си, че който е гледал Search, няма как да обърка пола. :D

:wub: 

Spoiler

 

Горе ще се редактирам, защото не е слух, а наистина Малиноа на име Кайро, е участвала в мисията, в която е убит Бин Ладен. 

Вижте го на разходка. :wub:

Spoiler

CAIRO-15.jpg

 

Много информативно видео за Малиноата. :wub: Невероятни кучета, истински герои! 

Spoiler

 


И нещо иновативно във връзка с текущата Пандемия -

Spoiler

 

във Финландия са започнали пилотна програма на летището, в която кучета ще надушват и разпознават вируса. Кучетата могат да разпознават Ковид-19 от много по-малка проба в сравнение с PCR тестовете. Разликата е огромна, кучето може да разпознае вируса при наличието на 10-100 молекули, докато PCR теста изисква 18 000 000 молекули! По тази причина кучетата могат да разпознаят вируса дни преди симптомите да се появят. 

Подобни програми се разработват и в други страни и се очаква търсенето на специализирани кучета да скочи рязко. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...