Jump to content

Музите ми говорят ..... с молив и четка


Recommended Posts

преди 34 минути, cucyta написа:

Ама, кат почнеш да рисуваш от натура, ша са кандидатирам за портрет!

ейй в университета рисувахме от натура, ама беше пълна пародия, там за някакви си 2-3 часа. Факт е, че съм изоставила живите портрети (просто не продължих с това) и съм се отдала на определени сцени или любими образи и актьори, ей така за удоволствие, релакс и хоби, но някой ден може да се завърна към натюр рисуването. Ако ти се стои 5-6 часа на едно място....че и повече............. просто не се получават веднага нещата при мен... :D 

Трябва да се огледам за някой друг пиянчо. Тук докато си търсих стоп кадър успях да науча как е "лента" на китайски. Ако така учих език.... ехеее далеч ще стигна . 

 

Преди 1 час, Vanchela написа:

Винаги съм мислила, че рисувам по-добре от теб, обаче щом започна да рисуваш и кокорчовци... Задобряла си :D 

Бих се радвала да виждам и други творения в тази тема. :P Знам, че имаш едно прекрасно! (това на аватара ти напримееер)

 

Рядко попадам на интересни клипчета и творби, че да ги споделям, ама и не знам до колко биха били интересни за хората във форума. Иска ми се да пробвам нещо по-азиатско, по традиционно... да избягам от портретите, ама ще видим дали ще има време за това... :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните две години, за мое съжаление, нямах никакво време да си фенствам с рисуване, но вчера.....вчера отделих няколко часа за себе си, хубава музика и моливи и гума в ръка. Наистина ми липсваше....Ето го резултата. :wub:

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обичам да си окачвам някакви неща на стената, та тези двамата, две седмици, доволно си правиха компания с първия ми фиш за неправилно паркиране. :D

Вече си имат нови собственици, на които изпращам цялата си позитивна енергия и настроение, които вложих докато ги рисувах. :)  

 

spacer.png  spacer.png

Редактирано от felicyti
оправени изображения
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завършвам годината с един проект, който започнах на пролет, но нямах време да завърша. Обичам студените, почивни дни, когато съм си вкъщи и се отдавам на любимото хоби, прекрасна музика и в компанията на поредната красива муза.

 

Представям ви моя "Шрек" . :D

 

spacer.png  spacer.png  spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/31/2023 at 1:46 PM, felicyti said:

Завършвам годината с един проект, който започнах на пролет, но нямах време да завърша. Обичам студените, почивни дни, когато съм си вкъщи и се отдавам на любимото хоби, прекрасна музика и в компанията на поредната красива муза.

 

Представям ви моя "Шрек" . :D

 

spacer.png  spacer.png  spacer.png

Като по-малък /в основното/ доста ми се отдаваше рисуването, но сега вече не мога. Благородно ти завиждам за високото ниво - страхотни портрети. Доста често се заглеждам в ютуб, как разни хора рисуват фотореалистични портрети ... та чак ми се доисква да взема да се уча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@skio аз пък искам да се науча да свиря на китара или пиано. И вярвам, че някой ден, живот и здраве, на дърти години ще го направя, защото сега нямам време. :D А рисуването е страст, не е важно да е фотореалистично. Всеки "вижда" с различни очи, каквото и да е. Един залез за едни е красив, за други си е просто залязващо слънце, а и има много различни техники и стилове. На някои им върви в комбинирането на цветове, на други в композицията, на трети реализма и техниката с боята. Аз лично се възхищавам на таланти с авторски композиции и скрито разказани истории в картините си, като Салвадор Дали. Рисуването на портрети е учене, да: правилни пропорции, светлосенки и дълбочина, но пък знам ли... сигурно и правилен "поглед" над нещата... :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

  

Spoiler
On 4/30/2023 at 4:00 PM, felicyti said:

spacer.png  spacer.png

 

Тези двамата ми приличат на корейски актьори. Но понеже всичките си приличат като близнаци, нито мога да позная кои са, нито от кои сериали са извадени и гледал ли съм ги. Но като гледам броя  на харесванията на тази публикация, явно съм малцинство.

 

Естествено, че няма как да си виновен/на за модата в Ю.Корея. И у нас има подобни моди сред „инфлуенсерките“.  Всичките изглеждат еднакви и еднакво [цензурирам, за да не вляза в обяснителен режим]. Може и сред „инфлуенсърите“ да е, ама просто нямам сметка в Инстаграм, а в ергенското предаване канят жени.

 

Имам ген за рисуване (биологичния ми баща беше художник), но и аз като Скио спрях да развивам този талант още като дете. Не съжалявам, защото иначе нямаше живота ми да се развие, както се разви и по-точно резултата от това развитие (сиреч семейството). Не бих го заменил за никакъв талант.

 

Но все се сещам за една, млада колежка. Беше преди около петилетка. Тя още беше в двадесетте си, не беше омъжена и нямаше деца. Макар да получаваше доста прилична заплата, всъщност работеше доста неблагодарна, безперспективна и незавидна работа.

 

Веднъж и казах, че изготвя много красиви документи. Тя каза, че сама си е мислела шаблона и, че в училище е имала много добри, художествени заложби, но под натиск на родителите е избрала нещо предсказуемо, стабилно и с „бъдеще“. Разбирах ги. И аз нямаше да мога да си представя, колко много ще е търсен и ценен този талант днес.

 

Много съжалявах това момиче. Родителите му бяха провалили живота.

 

А относно моята история. Когато стана момента на свой ред да имам деца, внимателно ги наблюдавах да проявят някакви таланти. Но нямаха и ни най-малък нито в рисуването, нито в музиката. Другаде им бяха заложбите. Затова ги пуснах да вървят по пътя, който те са си избрали.

 

 

 

Редактирано от k-drama-monk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/28/2024 at 6:56 PM, felicyti said:

@skio аз пък искам да се науча да свиря на китара или пиано. И вярвам, че някой ден, живот и здраве, на дърти години ще го направя, защото сега нямам време. :D А рисуването е страст, не е важно да е фотореалистично. Всеки "вижда" с различни очи, каквото и да е. Един залез за едни е красив, за други си е просто залязващо слънце, а и има много различни техники и стилове. На някои им върви в комбинирането на цветове, на други в композицията, на трети реализма и техниката с боята. Аз лично се възхищавам на таланти с авторски композиции и скрито разказани истории в картините си, като Салвадор Дали. Рисуването на портрети е учене, да: правилни пропорции, светлосенки и дълбочина, но пък знам ли... сигурно и правилен "поглед" над нещата... :) 

Да, разбира се - просто ми пада ченето, като видя резултата... предполагам, че се иска голям майсторлък и техника и почти никаква фантазия и творческа мъсъл и стил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, skio написа:

Да, разбира се - просто ми пада ченето, като видя резултата... предполагам, че се иска голям майсторлък и техника и почти никаква фантазия и творческа мъсъл и стил.

Еми има си мисъл и стил, неща които се учат. При графиката е нужно да се овладее работата с моливите или кредата, да се знае къде да се използва по-мек молив и къде-не. Също така реализма може да се създаде и с повече щрихи, нещо, което аз не правя. С годините (то се и вижда) полагам повече старание и повече работа с хартиения молив (туй дето замазва графита). :D А при живописта същи си има стилове и мисъл, зависи с какви бои се работи. Има различни четки, кръгли, плоски, меки (туширащи), както и много художници рисуват със шпакла (и тя се среща с различни форми). Учи се кога каква четка да се използва, с кои тонове се започва и после как се наслагва боята (поне при маслените бои).  Има реалистични картини с видим отпечатък на четката. При мен няма. Просто търся този ефект. Хоби си ми е и се моля за повече време, за да пробвам и други неща, ноооо... да сме здрави, пък останалото ще дойде... :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...