Jump to content

Музите ми говорят ..... с молив и четка


Recommended Posts

@cucyta Давай давай :) аз мисля да пробвам нещо с боички :) Сега съм вдъхновена от кестен прическата на Пак Со Джун :D :lol:

Файтинг :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@felicyti , наистина се радвам на рисунките, които качваш тук! :bow: Аз съм от хората, които рисуват с молив и линийка и пак не им се получава, но знам какво харесвам; и затова искам професионалното ти мнение на човек на изкуството - Какво мислиш за тези двама корейци?

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво ли да мисли, професионалисти....тая лекота с която рисуват е плод на талант, но и на много отдаденост и работа...как ми се щеше и на мен така...ама пусто нито талант, нито отдаденост.....:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очите и носът на втората рисунка на мен ми създават илюзия за триизмерност.Мисля, че заради техниката на рисуване около тях имам това впечатление.

Иначе и аз чакам кестенът на Пак Со Джун ...  Кафето от мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@eowina Ще ти дам моето мнение, но не го считай за професионално, просто ще кажа какво мисля за двамата ;)

Още като прочетох "двамата корейци" и се досетих, че ще видя нещо впечатляващо ;) Като цяло смятам азиатците за много талантливи в изкуството. Има ли нещо креативно, нещо иновативно, някоя по-различна техника, то то е направено от азиатец. Та и в повечето клипчета, които се разпространяват във фб, дори на някой уличен художник, то той е азиатец :D 

И двамата ми харесват и ще кажа и защо :D 

Когато се рисува една картина, портрет, най-важното нещо е да се пресъздаде емоцията, и настроенията на модела. Определено и двамата си вършат перфектно работата в това отношение.
При първия повече ми допадат творбите му с монотонен цвят, в които е вкарал цветен акцент ;) Харесва ми и композиционно как си преценя нещата. Техниката му на работа с боите и тези маркери е много креативна и подходяща за абстракти проекти :) 

Off Topic



 

 

При портретите му на БТС , ми харесват и трите му варианта. Харесват ми позите , в които е решил да ги нарисува, както и израженията им. ;) В единия от вариантите му е вкарал малко повече абстрактни елементи, завъртулки, които за мен не отговарят на емоциите и сексапила на момчетата ;) Ето тук :

Off Topic


 


 

 

Но определено много ми харесва стилът му на работа и ще си го следвам и ще му се наслаждавам на творбите :) 

 

При вторият, точно в клипчето, което прати, ме изумява изборът му на перспектива, в която е решил да твори. Удивително. Техниката му на рисуване за първи път я виждам, както и начинът му на "изразяване".  Със сигурност е склуптор. Доста от нещата му ми харесват. Но и при доста, абстрактния акцент е толкова голям, че ми навява чувството, че моделите му все едно ги боли. Няма нищо лошо в това една картина да излъчва болка естествено. Със смесени чувства съм , но определно ще следвам и неговите творби :) Допада ми, доста по-ексцентричен е . И нещата му на БТС също са с интересен замисъл и избор на поза и емоция ;) 

 

Дано съм успяла да се изразя правилно, че да ме разбереш :D :happy:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, cucyta написа:

И какво ли да мисли, професионалисти....тая лекота с която рисуват е плод на талант, но и на много отдаденост и работа...как ми се щеше и на мен така...ама пусто нито талант, нито отдаденост.....:D

ами аз за това жертвам някой сериал, за да наблягам повече на тренинг с движенията в ръката с моливчето :D Уж по-отдадена да съм :D 

П.П. Ананаса много щръкнала косата, ни мъ кефи. Друго си е да е като лешник :D и по лесно се рисува :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, felicyti написа:

@eowina Ще ти дам моето мнение, но не го считай за професионално, просто ще кажа какво мисля за двамата ;)

Още като прочетох "двамата корейци" и се досетих, че ще видя нещо впечатляващо ;) Като цяло смятам азиатците за много талантливи в изкуството. Има ли нещо креативно, нещо иновативно, някоя по-различна техника, то то е направено от азиатец. Та и в повечето клипчета, които се разпространяват във фб, дори на някой уличен художник, то той е азиатец :D 

И двамата ми харесват и ще кажа и защо :D 

Когато се рисува една картина, портрет, най-важното нещо е да се пресъздаде емоцията, и настроенията на модела. Определено и двамата си вършат перфектно работата в това отношение.
При първия повече ми допадат творбите му с монотонен цвят, в които е вкарал цветен акцент ;) Харесва ми и композиционно как си преценя нещата. Техниката му на работа с боите и тези маркери е много креативна и подходяща за абстракти проекти :) 

  Покажи скритото съдържание

 

 

 

 

 

 

При портретите му на БТС , ми харесват и трите му варианта. Харесват ми позите , в които е решил да ги нарисува, както и израженията им. ;) В единия от вариантите му е вкарал малко повече абстрактни елементи, завъртулки, които за мен не отговарят на емоциите и сексапила на момчетата ;) Ето тук :

  Покажи скритото съдържание

 

 

 

 

 

 

 

Но определено много ми харесва стилът му на работа и ще си го следвам и ще му се наслаждавам на творбите :) 

 

При вторият, точно в клипчето, което прати, ме изумява изборът му на перспектива, в която е решил да твори. Удивително. Техниката му на рисуване за първи път я виждам, както и начинът му на "изразяване".  Със сигурност е склуптор. Доста от нещата му ми харесват. Но и при доста, абстрактния акцент е толкова голям, че ми навява чувството, че моделите му все едно ги боли. Няма нищо лошо в това една картина да излъчва болка естествено. Със смесени чувства съм , но определно ще следвам и неговите творби :) Допада ми, доста по-ексцентричен е . И нещата му на БТС също са с интересен замисъл и избор на поза и емоция ;) 

 

Дано съм успяла да се изразя правилно, че да ме разбереш :D :happy:

 

 

Благодаря ти, това беше едно от най - хубавите обяснения, които съм чела и като лаик ти казвам, че беше много ясна  и разбираема! :bow: Харесвам и двамата - при първия точно тези портрети на БТС с абстрактните елементи и завъртулки на мен много ми допадат точно защото не се препокриват изцяло с реалността; вторият художник също си го бива, но някои от картините му са така плашещо реалистични, че ме карат да се чувствам като Джелсомино на Джани Родари - ако извикам по - силно и току виж личностите от портретите оживели и дошли в реалността!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, eowina написа:

 

Благодаря ти, това беше едно от най - хубавите обяснения, които съм чела и като лаик ти казвам, че беше много ясна  и разбираема! :bow: Харесвам и двамата - при първия точно тези портрети на БТС с абстрактните елементи и завъртулки на мен много ми допадат точно защото не се препокриват изцяло с реалността; вторият художник също си го бива, но някои от картините му са така плашещо реалистични, че ме карат да се чувствам като Джелсомино на Джани Родари - ако извикам по - силно и току виж личностите от портретите оживели и дошли в реалността!

 

Да, направо допълни усещането ми когато гледам творбите на вторият художник :) Този 3D реализъм на места е толкова ясно изявен, че създава усещането за живот!

Талантливи са, много, много ! Евала на такива хора. Само мога да им се наслаждавам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време е за "наздраве" с кестенчето. И по-специална наздравица за рожденичката @cucyta  :D:panda-145::beer:

 

spacer.png

 

П.П. много ме досърбяха ръцете да го нарисувам така. След като изгледам сериала, ще го нарисувам по-нормален :D :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Rino написа:

Те такка с него можем да си пием заедно всяка вечер :D:beer:

мм даааа, от снощи си правим компания на по чашка :D Отпивах и казвах кхххххх :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи е било заради моментно настроение, а пък аз мислех, че музата ти избира темите :D 

Знаех си, че си хванала изражението на лицето точно в момента на това прословуто корейско ,,кххххх,,:lol:

И кестенът е точен.  Харесва ми!  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не много сполучливо с маслени бои, рисувано преди повече от една година.  :) Идеята, която имах, не се получи така както исках. Преди два дни желанието ми да "ударя" един фон най-накрая ескалира и се получи една синя Аура :D Ръцете ме сърбяха да пипна и лицето и шията, но прецених, че най-добре нова картина да си нарисувам, отколкото да се мъча върху тази ;) 

 

ПРЕДИ spacer.png     СЛЕД  spacer.png

 

 

И нещо, което съм си планувала да рисувам и случайно попаднах на клипче:

 

Харесват ми деликатните щрихи, които ясно се забелязват на края, когато показват крайния резултат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха страхотни картини този син цвят изглежда нереално .Браво за таланта ти продължавай :)

Това на клипчето ,което показват изглежда страхотно нямам търпение да ни покажеш своя шедьовър.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това чудо от месец и половина все чакаше да бъде завършено. :D Най-накрая намерих време и за него. :)

Бях обещала Кестенчо, ама нещо реших да го нарисувам с по-дълга косица :happy: 

 

spacer.png

 

П.П. За по-запознатите със сериала ще забележат, че липсват едни орнаменти в лентата на главата. Отбелязвам, че това е авторско решение на твореца на рисунката :rolleyes: :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...