Jump to content

Recommended Posts

На 28.05.2020 г. at 23:35, niran написа:

Хей,  @chernata kotka. Надявам се, че тези, които харесват жанра оценяват, че  извършвам някакво усилие. Предстоят още много изненади. Обещавам ви, че няма да съжалявате. Ще се погрижим с @HikariDu   да продължим преводите за този жанр и  благодарение на нашите дружки @mrnkaloto и @naia да ви предоставим още повече субки за BL сериали.

 

 

Искрено ви благодаря на всички че превеждате този  жанр  дано се превеждат повече филми и сериали :thanks::yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъси от интервюто на Талей и Перт за ZOKZAKDARA
 
Водещата: Как станахте актьори в този сериал?
Перт: Преди този съм се явявал на кастинг за други сериали. Но ми казаха, че трябва да се упражнявам да говоря тайски, защото все още не мога да говоря като местен. Сега, все още не мога да говоря като местен жител, но е по-добре, отколкото в миналото.
Перт: В крайна на краищата, мога да бъда Рам, защото той е със смесена кръв и е мълчалив като мен.
Талей: Учителят по актьорско майсторство на сериала е мой старши във факултета. Казва се Sandwich. Вероятно ме е видял във фен страницата на факултета и се свърза с моя мениджър. В началото, знаех, че това е новела и мислех, че е интересна. Но не бях разпределен за ролята на Кинг, а за Фронг. Режисьорът, обаче, искаше да бъда Кинг и аз харесвам този персонаж.
Водещата: Коя сцена беше най-трудната?
Талей: Няма трудна сцена за нас.
Перт: Не мисля така.
Талей: Сцената, която трябваше да играем със животните. Трябваше да играем със 6-7 кучета.
Перт: Да, 6 кучета.
Талей: И също момчетата близнаци. Беше трудно да контролираме всички, особено някои, които не се дресираха.
Перт: За мен трудна беше сцената, в която Рам плаче. Актьорската игра не беше толкова трудна, но трябваше да плача 15 минути. Става въпрос за снимките. Те трябаше да заснемат много кадри. На някои кадри трябваше да плача, дори камерата да не снимаше мен, а Талей.
Водещата: Коя сцена ви впечатли най-много?
Перт: Това е забавно. Сцената с целувката... Нямам предвид, че съм впечатлен от моите умения да се целувам. Впечатлен съм от тази сцена, защото много фенове я харесват. И нямам предвид, че ми харесва да я гледам много пъти.
Талей: Колко пъти си я гледал?
Перт: Много хора ме тагват в Instagram и по онова време имаше само сцената с целувката. Впечатлен съм от тази сцена, защото феновете я харесват и се чувствам добре.
Перт: Рам не говори много. Той вероятно казва само 20 изречения в сериала. Бях стресиран дори, ако трябваше да кажа 2-3 думи. В реалния живот говоря като нормален човек, когато съм с него. Но когато трябваше да играя пред камерите, сърцето ми силно се разтреперваше.
Талей: Той трябваше да ми отговаря и да говори с мен само с мимики.
Перт: Да, лека усмивка и контакт с очи.
Талей: Учителят по актьорско майсторство казваше: "Перт, усмихни се малко, само малко."
Перт: Уточнихме се, че трябва да играя така, че Талей да разбира, че вече съм го направил. Имаше сцена, в която трябваше да реагирам на въпрос на Талей, но той не видя.
Талей: А, да, беше сцената в ресторанта. Аз го чаках да реагира и той го направи, но аз не го видях. (тук Лей показва как си е похапвал през това време)
Перт: Той ме чакаше да реагирам, а аз го чаках да продължи разговора.
Талей: Асистент-режисьорът ми каза да продължа, а аз му отговорих: "Не още. Той още не е реагирал."
Водещата: Какво те впечатли в него?
Перт: Сцената в палатката. Да, отново сцената с целувката. Талей я изигра много добре. Обикновено, той е спокоен, забавен и не крещи на никого. В тази сцена, Кинг е емоционален и е пиян, и накрая избухва. Действително усетих гнева му, когато ми се развика. Наистина ми стана тъжно и се уплаших от него. Така че, тази сцена ме впечатли.
Талей: За мен, това е сцената, в която той плаче.
Перт: Преди това Рам има само безизразно лице, но него ден плаче много.
Талей: Никога преди не го бях виждал да играе така и мисля, че Пи'Перт се справи добре. Това ме накара да те опозная повече.
Водещата: А в реалния живот?
Талей: Питате ме за реалния живот? Мислехме, че питате за сериала.
Талей: Той е добродушен, приятелски настроен. Когато не знае нещо, ще попита. Мога да говоря за всичко с него, когато се прибираме заедно.
Перт: Говорим за много неща.
Талей: В повечето случай - за игри.
Перт: И аз мисля същото. Винаги се чувствам комфортно с него. Той не е позьор, клюкар или двуличник и е винаги себе си.
Водещата: Ами езикът? В повечето случаи говорите на тайски или английски?
Перт: 90% на тайски.
Водещата: Разбираш ли всичко, което говорят?
Перт: Да, ако е на обикновена тематика. Но Талей винаги ме пита дали съм разбрал дадена дума или не. Веднъж, гледахме "Батман 2" в офиса и Талей ме попита познавам ли Na Com (известен тайландски комик), но аз чух Na Com (тайландците казват com на компютъра).
Талей: Мисля, че той разбира почти всичко на тайски, но има някои думи в изреченията, които не схваща. Помагам му с думите, които той може би не разбира.
Водещата: Перт, шегувал ли се е някога с теб, казвайки ти лоши думи на тайски?
Перт: Въобще не. Той не е такъв човек.
Талей: В повечето случаи, човекът, който се шегува с него, е Ай'Перт. О, не, Ай'Купър. (Лей започва да се извинява на Перт)
/"Ай" се използва за неформален начин за обръщение към близък приятел на същата възраст или по-малък на години. В случая, Перт е по-голям от Талей и дори да са си близки, не може да нарича Перт така./
Перт: Тук съм.
Талей: Купър е този, който обича да се шегува.
Водещата: Как?
Перт: Понякога ме пита дали знам дадена дума и тази дума е неучтива.
Талей: Но всъщност, Купър се шегува с всеки както обикновено.
Перт: Тъкмо научих нова интересна дума.
Водещата: Коя дума?
Перт: Lang Sung Horn (предчувствие).
Водещата: Къде научи това?
Перт: В Twitter. Видях го след края на еп.13. Феновете казаха: "Предчувствах това..."
Водещата: "Имам предчувствието..."
Перт: Това съществително ли е?
Перт: 2-ри дубъл...
Перт: Тя каза: "Имам предчувствието, че РамКинг може да нямат щастлив край." Бях като "никога преди не съм виждал тази дума" и веднага я потърсих в речника. Потърсих я и разбрах, че това е съществително, но тя го използва като глагол и бях объркан.
Водещата: Обикновено къде търсиш? В Google?
Перт: В апликация в телефона ми.
Перт: Това е всичко за днешния урок по тайски език.
Водещата: Перт, какво искаш да кажеш на хората, които шипват Купър и Талей?
Перт: Може да плавате с въображаем кораб, но няма да стигнете далеч.
Водещата: А ти, Талей?
Водещата: За тези, които шипват Купър и Талей...
Перт: Кажи им сега!
Талей: Няма нищо лошо. Може да шипвате каквото си поискате.
Перт: НО...
Перт: ОТГОВОРИ.
Талей: Но Рам и Кинг е най-важният шипинг.
 
Credit: ZOKZAKDARA OFFICIAL
English translation: supershipperz
Bulgarian translation: SadSun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на преводачите. Сериалът е страхотен. Има доста емоций и забавни моменти. Главните са супер и тези техни усмивки.....Дуен се дърпа малко в повече.Трябваше да вкарат малко страст , ама той не се даде до края.Горкия Бон даже и целувка не получава.Рам може да не е много приказлив  ,но всичко си личи по погледа му. Ще чакам с нетърпение 2 сезон за да видим как се развиват нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нали все по песните ходя и сега ми излезе...

Official MV รักไม่มีกฎเกณฑ์ - Ton Tanasit Ost.The Series My Engineer

 

А аз този сериал що не съм о изгледала още? Голям пропуск.

Скоро трябва да се поправя. Момчетата ми изглеждат симпатични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е друга песен. Отново към саундтрака на сериала. Днес излезе целия видеоклип. Ето го и него.

Official MV คนที่ฉันรอ - MOD3G x JOELONG Ost.The Series My Engineer MV คนที่ฉันรอ

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че това е сериала, който съм изгледала най-бързо. 
Просто реших да пробвам тайландско БЛ и не спрях цял уикенд. Приятно се оказа. Да, историята не е кой знае какво, но героите са толкова симпатични и толкова пристрастяващи.
Дори не исках да свършва.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симпатичен е сериалът, но имаше какво да се желае още, основно при уж главната двойка, която както виждам май във втори сезон няма да е тя на преден план. Интересен е замисълът с цветята всяка сутрин в продължение на 1 месец, романтично замислено, но след 5 епизод тотално ми се изгубиха главните като усещане и емоция. НО пък интересът тогава се засилва в двойката Кинг и Рам. Много креативно измислен персонаж на Рам, този така неразговорлив Готин poker face и половинката му, която е другата крайност: свежар обичащ растения, мухоловки, разговорлив и настойчив. Чак ми се прииска да си купя едно растение Венерина мухоловка и още ми е фикс идея :DОпределено тяхната история ме привлече повече. :) Имаше си клишета в сериалът, като това, три от четирите двойки да се повозят на колело ..... :D Много ми хареса женският персонаж, голяма забава беше с това момиче. Много ми харесват и местата, на които снимат тайландските сериали в този жанр, винаги отиват някъде на почивка, в случая да озеленяват, или пък ми прави впечатление екстериора или интериора, любопитно ми е и интересно, доста е красиво. В серийките от Summer Trip точно това ми задържа погледът.

Ще си чакам и аз вторият сезон с любопитство какво ще е развитието по-нататък.

Благодаря за преводът. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо го изгледах ,много ми хареса , с нетърпение очаквам 2 -ри сезон.

Кинг и Рам бяха толкова сладки заедно :wub: ако те са главните във втори сезон ще есупер :inlove::inlove:

Spoiler

Това с загубването в гората ,много ми заприлича на 2gether the series :D

благодаря на преводачите за прекрасния превод :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен сериала ми хареса,лек и на моменти има много забавни сцени.Малко ме дразнише от време на време Дуен,като ощипана мома се държише.За любима двойка и аз съм за Рам и Кинг.Интресно ми какво ще стане с Тара и Фрог.

Чакам с нетърпение и втори сезон,защото има какво още да се доразвива сюжета между двойките.

Момичета златни сте, благодаря ви за труда.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трусове в Tri Creation, компанията, която стои зад "My Engineer" и менажира голяма част от актьорите в сериала. Фен клубовете на Лей са бесни, че Tri Creation не промотира графика на Талей, нито работата на ПъртЛей (РамКинг), въпреки че те са се оплакали няколко пъти от компанията. Липсата на каквито и да било промоции е от доста време насам и аз също го забелязах. Нанси, мениджърката, се оправдава, че Талей и Пърт не са информирали предварително компанията за дейностите, с които се занимават и затова се е получило така. Лично мое мнение, базирано на наблюдения, е че Tri Creation не обръщат от известно време никакво внимание на ПъртЛей, а рекламират само част от актьори от "My Engineer", а именно - тези, които играят в новия сериал "BitterSweet".
И една новина, която се очаква скоро да бъде официално потвърдена: MD (д-р Тара) няма да участва във втория сезон на "My Engineer". Той участваше в "My Engineer", въпреки че нямаше договор с Tri Creation. Сега е подписал с WeTV.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сценаристите на втори сезон на "My Engineer" са различни от тези на първи. Сценаристите на първия сезон са заети, затова техни приятели пишат сценария на сезон 2. Нещата стават бавно, защото докато сезон 1 се е базирал изцяло на новелата, то за сезон 2 е трябвало да напишат сценарий, различен от новелата. MD със сигурност няма да участва в предстоящия сезон на "My Engineer", защото WeTV (компанията, с която има договор) не му позволява. Това налага коригиране на сценария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...