Jump to content

Zhang Zhe Han (Джан Джъ Хан)


Recommended Posts

spacer.png

张哲瀚 / Zhang Zhe Han /Джан Джъ Хан

Известен като: Xiaozhe (Сяо Джъ)

Английско име: 

Професия: Актьор, певец

Дата на раждане:11 май 1991 г.  

Родно място:  Синю, провинция Дзянси,,  Китай

Височина:181 см

Тегло:  70кг.

Зодия: телец

Китайски зодиак: коза

Агенция:Yu Zheng студио, Pulin Production

Образование:Shanghai Theatre Academy

Език: Мандарин

Етничност: хан

Семейно положение: 

Дебют: 2010г. участва в романтичната драма Why Love You

Douban

Уикипедия

Baidu Baike

 

Сериали:

 

Word of Honor (2021)

The Blooms at Ruyi Pavilion (2020)

The Way of Favours (2020)

Everyone Wants to Meet You (2020)

Zhao Ge (2020)

Fall in Love at Second Sight (2020)

Castle in the Time/ Time City (2020)

Legend of Yunxi (2018)

Above the Clouds (2017)

Demon Girl 2 (2016)

Happy MiTan (2016)

Memory Lost (2016)

Demon Girl (2016)

Decrypt (2016)

Nirvana in Fire (2015)

ACG Hero (2015)

Song in the Cloud (2015)

Ban Shu Legend (2015)

Love Yun Ge from the Desert (2015)

Crazy for Palace 2 (2014)

Return of the Condor Heroes (2014)

Cosmetology High (2014)

Incisive Great Teacher (2014)

The Palace: the Lost Daughter (2014)

Crazy for Palace (2013)

Why Love You (2010)

 

Филми

1921 (2021)

Brother (2019)

The Bravest (2019)

Haunting Love (2012)

Entrepreneurship For Hope/ Eager to Create为渴望而创 (2012)

Reverse Time 逆时·恒美 (2012)

Love For Hope/ Love Fan 爱缤纷(2011)

 

Саундтрак:

Invincible (天下无敌) - Above The Clouds (2017)

Graceful (惊鸿) - Ban Shu Legend (2015)

Women's Heart (女人心) - Crazy For Palace (2013)

"Starry Sea" (星辰大海) - (2019) 

 

Албум:

"Light" (光) -2019 година

Песни:

1. Light (光)
2. Turning Around (转身)
3. Shanghai's Rain (上海的雨)

 

Галерия:

spacer.png

Spoiler

83ccb66076a16793.png4e550e5435c32b2b.png441f5415a793bdf5.jpg4475f7d0a1526d88.jpg5951b78fb2257a8c.jpg974e5268e6e367b7.png6b6065a598d2241b.png3f496d31734acf63.png2d7ecbbe36394ac9.jpg8dd988b91721ef51.jpge89041890817a794.jpg5b195682826fa0ef.jpgb9d0e5b6ef877a8b.jpg81463277ab2ca801.jpg0eaa7315cc8b7104.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скандал

 

Това е лошо, много лошо. Не е обикновен звезден скандал, с каквито сме свикнали. Много съм чел за зверствата на японски войници в Китай и съм съгласен с феновете на актьора. Не е трябвало да допуска подобно нещо да се случи. Жалко, защото го харесвам, за разлика от партньора му в толкова нашумелия БЛ сериал.

 

Малко информация за „Нанкинското клане“, известно още като „Изнасилването на Нанкин“:

Spoiler

1932: Как момичета насила се превръщат в "жени за утеха"
"Никога няма да мога да простя за това, което ми се случи", казва 90-годишната Йонг Соу-Лий

Ли Сун-Ок изпълнявала заръки на родителите си в градчето Бусан, днешна Южна Корея, когато се случило:

Група униформени мъже изскачат от кола, сграбчват я и я вкарват в превозното средство.

Отдалечавайки се от мястото, на което е похитена, Ли не осъзнава, че повече никога няма да види семейството си.

По това време тя е само на 14 години, а истинският ѝ живот свършва завинаги. Ли е откарана в „станция за утеха“ - публичен дом, служещ за развлечение на японските войници в окупирания от Япония Китай.

Там младото момиче се превръща в една от десетките хиляди „жени за утеха“, принудени да проституират от Японската армия между 1932 и 1945 г.

Японските военни публични домове стават по-разпространени след 1937 г.

и „Нанкинското клане“, известно още като „Изнасилването на Нанкин“.

На 13 декември 1937 г. японската армия започва военни действия в китайския град Нанкин, продължили шест седмици. В този период градът е разрушен, стотици хиляди са убити, а между 20 000 и 80 000 китайски жени са изнасилени от японските войници. 

Масовите изнасилвания разтърсват света

Император Хирокито, притеснен за имиджа на Япония, създава тези легални „станции за утеха“ - военни публични домове, за да предотврати зверствата, да ограничи разпространяването на болести, предаващи се по полов път, и да предостави изолирана група от жени, които да удовлетворяват сексуалните желания на войниците.

„Назначаването“ на жени в тези бордеи ставало чрез отвличания или лъжливи обещания. В станциите попадат жени от цяла югозападна Азия, но мнозинството било от Корея и Китай.

8 август 1945 г., момиче от японските военни публични домове е интервюирано от американски офицер
Източник: Wikipedia
„Не беше място за хора“,

казва Ли Сун-Ок през 2013 г. пред „Дойче Веле“.

Условията във военните публични домове били ужасни. Жените, голяма част от които още млади момичета, са подлагани на многократни групови изнасилвания, нетърпима болка, болести и лоша хигиена.

„Нямаше почивка. Правеха секс с мен всяка минута“, спомня си Мария Роза Хенсън, филипинка, вкарана в станция за утеха през 1943 г.

Краят на Втората световна война не слага край на тази практика

Властите на САЩ разрешават тези бордеи да функционират и след войната, за да могат десетки хиляди американски военни също да правят секс с измъчените „жени за утеха“, съобщава „Асошиейтед прес“ през 2007 г.

Практиката е окончателно прекратена през 1946 г. от американския генерал Дъглас Макартър.

До този момент между 20 000 и 410 000 жени са насилствено вкарани в поне 125 публични домове "за утеха".

През 1993 г. от ООН съобщават, че до края на Втората световна война 90 процента от тези жени за утеха са загубили живота си. След войната голяма част умират от венерически болести, физическо изтощение и травми или се самоубиват.

Десетилетия наред Япония се опитва да покрие тази част от историята,

но през 80-те години на миналия век оцелели жени започват да споделят историите си.

След като Република Южна Корея се превръща в либерална демократична страна, започва усилено да критикува Япония за отричането на историческата действителност.

След години на критика и редица свидетелства за жени, преживели ужаса на военните публични домове, през 1993 г. Японското правителство признава за зверствата в миналото.

Въпреки това чак през 2015 г. Япония съобщава, че ще изплати обезщетение на оцелелите жени, засегнати от тази ужасна практика.

И до днес все още има живи представителки на „жените за утеха"

Една от тях е Йонг Соу-Лий, която все още чака истинското извинение на Япония.

„Никога не съм искала да утешавам тези мъже. Не искам да мразя или да тая лоши чувства, но никога няма да мога да простя за това, което ми се случи“, казва тогава 90-годишната жена през 2015 г. пред „Вашингтон пост“.                

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, ама той си имал тема.

Тогава и аз да се оплача.

Сега след тоя скандал, както го пратиха в трета глуха, сигурно никога няма да излезе този сериал с него Retro Detective.

Пък историята ми се вижда интересна и бих го гледала.

 

А за скандала, няма да коментирам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@skofiild - за полицейския филм, дет снимаха тази година с Джони и И Бо директно си казаха, че ще изрежат неговите сцени. За детектива...другият главен е от утвърдените стари актьори и какво ще стане не знам.... но като гледам как му сложиха бан отвсякъде (днес даже и профила си в инстаграм изтри)  :( А аз чаках 3-4 сериала негови, които отлежават вече няколко години :(

Жалко за него- аз си го харесвам от сериала му с демонката, а Everyone Wants to Meet You ми е сред любимите. Много ми е странно това негово "недоглеждане" къде точно да се снима и с кой, но последствията са... засегна много болна тема и като се разровиха назад в постовете и снимките му в социалните мрежи, та като наизвадиха всякакви снимки и постове дет уж има японско влияние. Последно днес четох, че го изкараха и полу японец, че си е сменил името и т.н. Като цяло славата след Word of honor му донесе и негативи - то не бяха коментари, че е женен, дете и няколко междуфенски препирни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ще пуснат сериала, но за реклами ще му се наложи да забрави за доста време. Няма да има и работа, защото тэва е болна тема за китайците. Всъщност международната общност настоява за официално извинание от Япония. Веднъж разговарях с позната японка и от нея разбрах, че японските граждани не смятат за необходимо правиталството им да се извинява. Накрая тя каза: А някой на нас извини ли ни се за Хирошима и Нагазаки? Така че нещата са много комплицирани, а нашето момче тръгнало да се хвали със снимков материал. Заради  недопускането на подобни грешки е важно доброто образование и богатата обща култура, каквито повечето от звездите нямат. Иди се оправдавай сега, че не си знаел.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата винаги са комплицирани, когато става въпрос за история и за война. Просто така между другото, но в поста ти пише, че жертвите са били такива и при "освободителите", а не видех те да са се извинили дори за това. Абе война, винаги потърпевши са цивилните и от чуждите и от своите. Жалко за актьора, явно трябва да се проверява всяка снимка детайлно и за нещата в заден план щот знае ли се... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зверствата в Нанкин съперничат с Холокоста. Има официални документи и писма, в които японски офицери се оплакват, че след като отрежат няколко глави и мечовете им стават много тъпи. Не съм съвсем сигурен в цифрата, но мисля че 20 000 жени са убили децата си, заченати и родени при изнасилването им от японци. И нашият хубавец си прави снимки в две места, които почитат паметта на същите тези японски войници. И като капак на всичко се снима и с известна личност, която официално пише и заявява, че китайците лъжат. Това е много сериозно и не знам дали някога ще се забрави. Жалко, харесвах го доста.

 

А атомните бомби са американска работа. Китай няма за какво да се извинява на Япония. Написах го само като пример  за японския начин на мислене. Не можем да виним днешните хора за войната, но някои неща са болна тема и всички народи си имат такива.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, талантлив актьор. Ама и той, няма да взема да иде да се снима пред мавзолея на Мао и да пълни Инстаграм и от сорта със снимки с Вожда, в Япония тръгнал да ми се снима. Там само в дъжд и мъгла трябва да се снимат, че току виж ги обвинили, че са се снимали на фона на слънцето, камо ли  пък изгряващо.

А това, че не е отчел историческите факти, при положение, че дори за японска дреха с някой отличителен знак и в Корея и Китай стрелят си е признак на глупост и липса на обща култура.

Много често симпатягите са идеализирани доста от феновете, а те на практика,  при разни въпроси и състезания, се оказват  съвсем семплички, като дойде ред за елементарни познания. Язък им за убийствените училищни системи и конкуренция. 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся, кат мисля бързо и пиша бавно изяждайки половината така става:D Не оправдавам и не разбирам тези зверства,

Off Topic

и нямах предвид Китай, а САЩ - освобдители, но не и за жертвите нали. Примери за подобни действия от страна на съюзниците колкото щеш, както и от Червената армия също, дори на наша територия, макар и старателно избягвано като тема. Надали Китайската армия и войниците в нея са светци и вероятно имат за какво да се извиняват на своите хора особено по време на културната революция, но темата е тежка, блатиста и безкрайна. Ще я обобщя с една дума - война и го отнасят основно не-войниците. Войниците се оправдават със заповеди, момента лудост предизвикана от обстоятелствата и тн, и тн.

Както каза лавандула, язък им за убийствените училищни системи, но момчето явно е наблягало на предмети, различни от история, като математика например:P. Познавам не един и двама дето не я броят(историята) за наука...  За тва сме на тоя хал и все откриваме топлата вода:dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе с тия социални мрежи все така става. На другите да им е за урок. Аз затова един вайбър за съобщения ползвам и нищо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, както казват хората бонд - краставите магарета...:lol2: Честно, не очаквах да открия друг като мен, няам нерви за социалните медии, то следенето направо съответства на тежък физически труд, а аз съм мързелив човек:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз просто не се интересувам кой какво яде, къде се снима и какви глупости дрънка. При мен е по-скоро безразличие към подобни неща. Ако Джан Джъ Хан беше като мен и теб, сега щеше да си работи спокойно и да си се радва на славата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркъс освен класациите, коментира и него обстойно- цък

Брандовете- 20 броя му слагат кръст, предавания, снимки в драми, заменки и т.н за неопределено време, ако ли не завинаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз няма да коментирам по политиката на страната, малко множко ми дойде от тия неща.... това вече е трети гаф, който търпя и в същото време се чудя как някои хора не се научиха... 

 

По-миналата седмица бях щастлив фен и си коментирахме (с други феновено онлайн) как благодарение на него, книга на великия Нейл Геймън се изкупи за нула време в Китай, а самият Нийл каза, че няма търпение да гледа "Дума на честта" (това му препоръчахме, естествено, първо), за да се запознае с (филмографията на) ДжъХан.

 

Седмица по-късно и... това се случва. Виновен е, извини се, веднага, но стореното - сторено. Дано да се оправи, дано всичко да е наред с него. 

 

В Япония, обаче, не знам дали знаят или не, но в момента по тв WOWOW, реброадкастват "WоH". Каква ирония... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Lawandula said:

Брандовете- 20 броя му слагат кръст, предавания, снимки в драми, заменки и т.н за неопределено време, ако ли не завинаги.

По-скоро завинаги. За китайците този гаф е като да се изпикаеш върху паметника на Левски за нас. Извинете ме за грубите думи. Но има скандали и скандали. В случая аз не мога да го оправдая и пак казвам: съжалявам, защото го харесвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко с него е свалено, завинаги.

Не е само до разкритите в началото снимки. Още доста информация излезе. И да, определено се е движил в про японски среди. По настоящем местонахождението му е неизвестно. Но се спомена, че и още глави ще падат по този случай, явно е проговорил. Деликатно имаше намеци "шпионин". Мога само да кажа, дано да оживее. 

(Има зверства във всяка война, но някои случаи са просто нечовешки и непростими. :()

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак шпионин. Не ми се вярва. Допуснал е непростима грешка, но не мисля, че умишлено. Въпреки това, за развлекателната индустрия е минало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко продължение във връзка с предния ми пост (просто виждам новините от уейбо и ги споделям). Скандалът с него повлече и друга влиятелна актриса: Zhao Wei. Двамата са се познавали, били са от един кръг, и тя също е показвала симпатии към про империалистка Япония. Вече са започнали да свалят филмите и сериалите й от всички платформи. И сигурно ще има още засегнати.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за тва не обичам ловът на вещици... Малко съм назад с новините и не съм сигурна какъв е проблема, но както са казали когато не става въпрос за пари... и тази явна анти -японска кампания е икономическа, бас държа. Жалко, една глупост или недомисляне даде повода, от който са се нуждаели тези, които сега ги свалят от екран, не че се сетих коя е Zhao Wei.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gal ако не се бъркам, Джан Джъ Хан е към агенцията на Вики Жао и даже благодарение на нея се популяризира толкова последните 2 години.  А че покрай нея винаги има скандали... особено финансови. За нея ще е още по жалко - освен дългия списък като актриса, тя е и режисьор и продуцент....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...